Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś potwierdzić to, co napisał the telegraph, ze Polska odmówiła dostarczenia migów?

https://mobile.twitter.com/Telegraph/status/1498380959691034626
 

jeśli tak to dobra decyzja, nie dlatego, ze jestem ruskim trollem, a ze względu na to, co pisał chwile temu @starYfaN

A tak z ciekawostek, to zupełnie mi umknęło:

https://mobile.twitter.com/WSJ/status/1498127074749558793
 

Oczywiscie na ten sam temat, który wale od początku mojego udziału tutaj.

3 minuty temu, Sebastian napisał:

Na pewno się uda, zwłaszcza po słowach Morawieckiego w kierunku Niemiec :) 

Próbować powinni, a ze zakładając (bardzo optymistycznie), ze nastąpi deeskalacja i bomby przestaną spadać, to myśle, ze zamiast jakiegokolwiek ugrania czegokolwiek Frans i Ursula wesoło wrócą do sporu o praworządność.

7 minut temu, RappaR napisał:
 

Dzieje się dokładnie to, czego się spodziewałem(i dlatego właśnie kompletnie nie wierzyłem w wojnę)

One w dużej mierze już wygrały

Wajche kiedyś musieli spróbować przestawić, bez konfliktu to nie wyjdzie (brutalnie mówiąc), a wojny proxies of proxies powoli się nudzą, do tego stopnia, ze nikt ich juz nie widzi.

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie zaczęli ludobójstwo na cywilach, cholernie bym chciał żeby odpowiedzialni za to stanęli przed trybunałem.To co dzisiaj pojawia się w necie i mediach to bestialstwo.Wojna to zawsze rzeź a atak współczesną śmiercionośną bronią na cywili to nie wiem jak wy ale ja nie wyobrażam sobie już wspólnych spotkań i zdjęć z wierchuszką kremla, to se ne vrati - nie w dzisiejszym świecie kiedy widzi to wszystko opinia publiczna.Po necie krąży m.in film gdzie rosjanie zabijają rodzinę i ich psy, jeśli ktoś chce to znajdzie bez problemu, ja nie mogę na to patrzeć.

 

btw.

 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, polskignom napisał:

Może ktoś potwierdzić to, co napisał the telegraph, ze Polska odmówiła dostarczenia migów?

https://mobile.twitter.com/Telegraph/status/1498380959691034626
 

jeśli tak to dobra decyzja, nie dlatego, ze jestem ruskim trollem, a ze względu na to, co pisał chwile temu @starYfaN

 

Z tego co czytam ukraińscy piloci już pojechali je odebrać, w zamian mamy dostać f16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, starYfaN napisał:

Prawda jest taka, że USA, Chin i Rosji pokonać się nie da, bo mają arsenał na zniszczenie globu.

Pytanie czy Ukraina w zamian za EU jest w stanie pozwolić Rosji wyjść z twarzą? Chociaż nie mam pojęcia jak miałoby to wyglądać.

Plotki, ale są wstępne warunki Rosji.

Krym i neutralność Ukrainy.

Małe racje Kremla więc raczej f-k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sewer napisał:

Rosjanie zaczęli ludobójstwo na cywilach, cholernie bym chciał żeby odpowiedzialni za to stanęli przed trybunałem.

Miałem pytać. Potraficie sobie wyobrazić koniec tej wojny? Status quo nie wchodzi w grę, więc chyba możliwe są 3 scenariusze.

  • Rosja przełamie Ukraińców, zdobędą Kijów, i co wtedy?
    • Marionetka w Kijowie, Ukraina w obecnych granicach.
    • Marionetka + uszczuplenie Ukrainy o korytarz do Krymu, Donbas, Ługańsk, Mariupol?
      • W obu przypadkach co z partyzantką? Rzeź? Więzienia polityczne? Co na to NATO, ONZ?
  • Rosja się ugnie...
    • Pod sankcjami/finansowo, co wtedy? Zaoczny proces dla Putina i kumpli? W razie skazania to kto przyjedzie na Kreml z kajdankami?
    • Pod presją publiczną, ludzie obalą Putina? Zatargają go do Hagi przed Trybunał?
  • Czerwony przycisk i wtedy nie wygra nikt...

 

Ktoś ma na tyle bujną wyobraźnię? O czymś zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja wygra militarnie, szybko okraza teraz miasta, odetną energię, skończy się szama i Ukraina się podda za 2-3 tyg. Po wszystkim wezmą Krym, Donbas będzie jak Naddniestrze, jakaś marionetka u władzy, a Ukraina będzie europejska wersja Libii, czyli właściwie państwo upadłe i cholernie niebezpieczne. 

Generalnie im szybciej się poddadzą, tym może więcej wywalczą, a na pewno mniej ludzi zginie. Bezpośrednio i pośrednio. Bo okrążenie miast spowoduje lawinowy wzrost zgonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cardi napisał:

Miałem pytać. Potraficie sobie wyobrazić koniec tej wojny? Status quo nie wchodzi w grę, więc chyba możliwe są 3 scenariusze.

  • Rosja przełamie Ukraińców, zdobędą Kijów, i co wtedy?
    • Marionetka w Kijowie, Ukraina w obecnych granicach.
    • Marionetka + uszczuplenie Ukrainy o korytarz do Krymu, Donbas, Ługańsk, Mariupol?
      • W obu przypadkach co z partyzantką? Rzeź? Więzienia polityczne? Co na to NATO, ONZ?
  • Rosja się ugnie...
    • Pod sankcjami/finansowo, co wtedy? Zaoczny proces dla Putina i kumpli? W razie skazania to kto przyjedzie na Kreml z kajdankami?
    • Pod presją publiczną, ludzie obalą Putina? Zatargają go do Hagi przed Trybunał?
  • Czerwony przycisk i wtedy nie wygra nikt...

 

Ktoś ma na tyle bujną wyobraźnię? O czymś zapomniałem?

Powiem Ci szczerze że im dłużej to trwa tym mniej mogę sobie wyobrazić jak to się finalnie potoczy.Moim zdaniem realny jest scenariusz podziału Ukrainy do Dniepru jako właśnie quasi państwo (z marionetkowym rządem, zniszczone - nie oszukujmy się rosjanie nie odbudują tego co zniszczyli) Z drugiej strony ruszyły kry, nie wiadomo co wydarzy się na samym kremlu w tym czasie a to może zmienić wszystkie te scenariusze.Jedno jest pewne rosja nie jest już gwarantem niczego nawet dla swoich partnerów a gospodarczo i wizerunkowo jest zezłomowana.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat w Afganistanie 15k zabitych

Czeczenia 1 - 1,5 roku 5,6k zabitych

Czeczenia 2 - 9,5 roku 6k zabitych

A tu 5300 w 5 dni? Coś tu śmierdzi i to może bardziej niż dwukrotnie.

 

google - restaurant moscow, pierwsza pozycja:

Brak opisu.

restauracja wygląda ładnie... chyba powinieneś wiedzieć, że Putin zaatakował Ukrainę i zabija tam bezbronnych cywilów, nic nie wiesz, bo media są zablokowane, a Putin chce zająć Ukrainę pod pretekstem obrony Doniecka, nie pomóż nikomu i to nie jest operacja i WOJNA, 5 tysięcy rosyjskich żołnierzy zginęło w 4 dni, Putin wysłał na rzeź waszych synów, braci i mężów, umierają w imię chorego Putina, nie mają co jeść i są wyczerpani . na Ukrainie WOJNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sewer napisał:

Rosjanie zaczęli ludobójstwo na cywilach, cholernie bym chciał żeby odpowiedzialni za to stanęli przed trybunałem.To co dzisiaj pojawia się w necie i mediach to bestialstwo.Wojna to zawsze rzeź a atak współczesną śmiercionośną bronią na cywili to nie wiem jak wy ale ja nie wyobrażam sobie już wspólnych spotkań i zdjęć z wierchuszką kremla, to se ne vrati - nie w dzisiejszym świecie kiedy widzi to wszystko opinia publiczna.Po necie krąży m.in film gdzie rosjanie zabijają rodzinę i ich psy, jeśli ktoś chce to znajdzie bez problemu, ja nie mogę na to patrzeć.

 

btw.

 

Ja staram się to włożyć w jakąś perspektywę, nie jest tak, nie moze być tak że Ukraincy (ja bym tak na ich miejscu robił) bronią się z budynków publicznych, bloków, mieszkań?

Co oczywiście nie usprawiedliwia bombardowania ale nie wiem jakie są reguły gry czy wtedy taki budynek nie staje się militarnym?

Amerykanie podają że Ruscy przesunęli się tylko 5km do przodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polskignom napisał:

Rosja wygra militarnie, szybko okraza teraz miasta, odetną energię, skończy się szama i Ukraina się podda za 2-3 tyg. Po wszystkim wezmą Krym, Donbas będzie jak Naddniestrze, jakaś marionetka u władzy, a Ukraina będzie europejska wersja Libii, czyli właściwie państwo upadłe i cholernie niebezpieczne. 

Generalnie im szybciej się poddadzą, tym może więcej wywalczą, a na pewno mniej ludzi zginie. Bezpośrednio i pośrednio. Bo okrążenie miast spowoduje lawinowy wzrost zgonów.

Normalnie lepiej by tego Ławrow nie napisał. Sam Putin w rozmowie z Macronem chce mniej od Ciebie. Nie bądź taki zachłanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cardi napisał:

10 lat w Afganistanie 15k zabitych

Czeczenia 1 - 1,5 roku 5,6k zabitych

Czeczenia 2 - 9,5 roku 6k zabitych

A tu 5300 w 5 dni? Coś tu śmierdzi i to może bardziej niż dwukrotnie

Ty naprawdę porównujesz straty podczas walki z pospolitym ruszeniem , które dysponowało głównie karabinami a walkami z armią dysponującą nowoeczesnymi dronami, dobrą bronią ppanc oraz informacjami z saletelitów amerykańskich gdzie przesuwają się kolumny wroga?

Przecież trafienie w ciężarówkę czy samochód opancerzony z tego czym dysponują Ukraińcy zabija praktycznie wszystkich w środku. Więc straty Rosjan są zawyżone przez Ukraińców ale wywiady brytyjskie czy amerykańskie potwierdzają ,że są liczone w tysiącach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Ty naprawdę porównujesz straty podczas walki z pospolitym ruszeniem , które dysponowało głównie karabinami a walkami z armią dysponującą nowoeczesnymi dronami, dobrą bronią ppanc oraz informacjami z saletelitów amerykańskich gdzie przesuwają się kolumny wroga?

Operacja Cyclone, poczytaj.

1920px-Mujahid-MANPAD.JPEG

A potem podaj mi model tego karabinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SlaKB napisał:

Po Charkowie widać, że Putin prędzej zniszczy wszystko niż odpuści.. nie mogą sobie tam poradzić to teraz już ładują we wszystko co się da..

Gdyby ładowali tam wszystko co się da to nie byłoby Charkowa.

44 minuty temu, ely3 napisał:

Ty naprawdę porównujesz straty podczas walki z pospolitym ruszeniem , które dysponowało głównie karabinami a walkami z armią dysponującą nowoeczesnymi dronami, dobrą bronią ppanc oraz informacjami z saletelitów amerykańskich gdzie przesuwają się kolumny wroga?

Przecież trafienie w ciężarówkę czy samochód opancerzony z tego czym dysponują Ukraińcy zabija praktycznie wszystkich w środku. Więc straty Rosjan są zawyżone przez Ukraińców ale wywiady brytyjskie czy amerykańskie potwierdzają ,że są liczone w tysiącach

 

Ty tak serio? To co się dzieje teraz na Ukrainie to wojna informacyjna i takie historie mają boostować morale. Nie ma takiej opcji, że w 5 dni inwazji zabitych zostało 30% zabitych z interwencji radzieckiej w Afganistanie. Nie ma takiej opcji. Interwencji, która była jedna z bezpośrednich przyczyn rozpadu ZSRR.

Coś czego nie rozumiecie albo nie chcecie zrozumieć. Zarówno strona Rosyjska jak i Ukraińska uprawiają propagandę w stylu wschodnim, coś jak TVP. Czyli nie ważne co sobie pomyślisz Ty czy Ja, czy fani Denver Nuggets, ważne jest to co sobie pomyśli odbiorca naszej propagandy czyli społeczeństwo ukraińskie/rosyjskie. Tak było podczas wojny w Czeczeni, tak było podczas wojny w Osetii i Abchazji, tak było w Doniecku i tak samo jest teraz.

Ukraińskie/Rosyjskie media mogą podać, że zrzucono Termobaryczną na Charków/Rostów. I nie ma żadnego znaczenia co sobie pomyślisz z ichniejszej perspektywy, bo liczy się tylko to jak zareaguje odbiorca bezpośrednio zaangażowany w wojnę.

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.