Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, polskignom napisał:

Bo there is a bigger picture.

Próbuje Wam to uświadomić od dobrych kilkunastu stron tego tematu, ale wolicie się karmić fejkami :), a mnie uznać za ruskiego trola z narracja prosto z Kremla. Ukraina rozwala złom i łapie 18-latków i good for them.

A Rosja i Chiny szykowały się do tego od dawna.

Ja nie za bardzo wiem, co Chiny miałyby na tym zyskać, patrząc na to co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, starYfaN napisał:

Ale co chcesz uświadomić, że 3 armia bez atomu wsparta Białorusią ma większe szanse niż 22? Podobnie byłoby w przypadku każdego kraju poza USA i Chinami.

Urszulka forsuje zajęcie aktywów banku centralnego Rosji. Putin stoi realnie oko w oko z dwucyfrowym spadkiem PKB. Zajmują majątki oligarchów w każdym kraju, zajmują aktywa banków.

Szczerze kibicuje Ukrainie i mam nadzieję, że po tak zdecydowanej odpowiedzi ruskim zmięknie rura, bo z tygodnia na tydzień będą słabsi.

Chce uświadomić, ze są gotowi na te sankcje i ze jakby im zależało na zajęciu w 48h, to by to zrobili, równając z ziemia itd itd.

Dla mnie to wyglada na podchody, żeby każdy pokazał, do czego jest zdolny i jakie karty wystawi na stół. Ukraina to jest tylko teatr, gdize giną ludzie.

Dziwnym trafem w ciągu pierwszych 2 miesięcy tego roku mamy przy okazji zintensyfikowanie działań Izraela w Syrii, Arabii Saudyjskiej w Jemenie, próbę zamachu stanu w Kazachstanie i zajebiste sankcje chińskie na Rosję tylko i wyłącznie na $. Umowa Iranu/Chin i Rosji tez robi swoje i tez jej timing jest zupełnie przypadkowy.

Jak dla mnie to wyglada na spięcie wschod-zachod na pełnej. Jedni uważają, ze to ostatni moment na obronę porządku, inni, ze to dobry i tez prawdodpobnie ostatni moment na atak.

Jeśli myślisz, ze sankcje skończą się tylko na spadku PKB Rosji to gratuluje optymizmu.

Ja bym raczej obstawiał, ze wszyscy dostaną po dupie i wrócimy do epoki kamienia łupanego, jeśli chodzi o rozwój (celowa hiperbola). I teraz powiedz mi kto jest lepiej przygotowany, kraj, u którego zmarło z głodu kilka % populacji 2,5 pokolenia temu czy społeczeństwo, gdzie jego kwiat porównuje innych do ludzkich imadel? Pytanie retoryczne ofkors.

12 minut temu, Koelner napisał:

Specjalnie nie zdobyli przewagi w powietrzu? Powołując się na wywiad USA to Ukraińcy szybciej wiedzą od sztabu rosyjskiego gdzie są ruskie wojska. Przy obecnym prowadzeniu wojny czyli miasta plus partyzantka to jest clue ich obecnych sukcesów. 

Nie zaprzeczam, ze coś tam nie gra, ale wątpię, żeby ktoś się tym przejmował. Na wynik starcia nie wpłynie, co najwyżej więcej mięsa armatniego stracą. Brutalne, ale prawdziwe.

9 minut temu, fluber napisał:

Ja nie za bardzo wiem, co Chiny miałyby na tym zyskać, patrząc na to co się dzieje.

Follow the money.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Ja nie za bardzo wiem, co Chiny miałyby na tym zyskać, patrząc na to co się dzieje.

W pewnym momencie wystawia ruskich do wiatru jednoczenie kreując się na tych pozytywnych 

jesli ktoś myśli ze Chiny będą ślepo pomagać kacapom to chyba za dużo russia today się naoglądał albo za dużo korwina naczytal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Ja nie za bardzo wiem, co Chiny miałyby na tym zyskać, patrząc na to co się dzieje.

Odpowiedź co się stanie po aneksji Tajwanu. 

Osłabienie Rosji które Chiny mają w d..... bo generuje im 2% wymiany.

5 minut temu, polskignom napisał:

Chce uświadomić, ze są gotowi na te sankcje i ze jakby im zależało na zajęciu w 48h, to by to zrobili, równając z ziemia itd itd.

Dla mnie to wyglada na podchody, żeby każdy pokazał, do czego jest zdolny i jakie karty wystawi na stół. Ukraina to jest tylko teatr, gdize giną ludzie.

Dziwnym trafem w ciągu pierwszych 2 miesięcy tego roku mamy przy okazji zintensyfikowanie działań Izraela w Syrii, Arabii Saudyjskiej w Jemenie, próbę zamachu stanu w Kazachstanie i zajebiste sankcje chińskie na Rosję tylko i wyłącznie na $. Umowa Iranu/Chin i Rosji tez robi swoje i tez jej timing jest zupełnie przypadkowy.

Jak dla mnie to wyglada na spięcie wschod-zachod na pełnej. Jedni uważają, ze to ostatni moment na obronę porządku, inni, ze to dobry i tez prawdodpobnie ostatni moment na atak.

Jeśli myślisz, ze sankcje skończą się tylko na spadku PKB Rosji to gratuluje optymizmu.

Ja bym raczej obstawiał, ze wszyscy dostaną po dupie i wrócimy do epoki kamienia łupanego, jeśli chodzi o rozwój (celowa hiperbola). I teraz powiedz mi kto jest lepiej przygotowany, kraj, u którego zmarło z głodu kilka % populacji 2,5 pokolenia temu czy społeczeństwo, gdzie jego kwiat porównuje innych do ludzkich imadel? Pytanie retoryczne ofkors.

Wiesz, że właśnie rosyjskie obligacje osiągnęły poziom śmieci w światowym ratingu. W ciągu doby.

Jutro rano Rosji z 640 mld $ rezerwy zostanie 20% w zlocie, czyli nic. Rezerwy walutowe są przechowywane w NY Londynie itd.

Hiperinflacja jest pewna. Masz mega kryzys walutowy od hoc. Nie na to się nie da przygotować Tego się nie da sprzedawać przez Chiny, bo nie będziesz miał czego sprzedawać.

Nie da się też sprzedać gazu Chinom, bo Chiny nie potrzebują więcej gazu raz.

Nie ma systemu przesyłu na Syberię dwa.

Chiny negocjowały dostawy od 2014 i podpisały ostatnio za bezcen.

Oczywiście, że na sankcjach tracą wszyscy, ale Rosja może tracić tyle, co wszyscy razem wzięci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem w wojnę, bo to musiało się skończyć jak się skończyło. I nie, dramatyczna obrona Ukrainy nic nie zmieniła - gdyby Rosjanie byli 200 km dalej, świat by miał to w dupie?

Rosja jest obecnie całkowicie zniszczona, po cholerę rozpoczynali tą wojnę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Nie wierzyłem w wojnę, bo to musiało się skończyć jak się skończyło. I nie, dramatyczna obrona Ukrainy nic nie zmieniła - gdyby Rosjanie byli 200 km dalej, świat by miał to w dupie?

Rosja jest obecnie całkowicie zniszczona, po cholerę rozpoczynali tą wojnę? 

Jakby Żeleński uciekł a Ukraińcy poddawali się bez istotnej walki w kolejnych miastach. 

Tak, Niemcy mieliby to w dupie. ucieszyli by się, że szybko poszło i mogą dalej kontynuować business. 

Niemcy też by podjęli decyzję jak teraz o budowie gazoportów  i budowie armii ale krok po kroku przygotowali by się do ewentualnej wojny na lini Odry a nie nie linii NATO. NATO by się już w ogóle rozleciało.

Bohaterska postawa Ukrainców wszystko zmienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Możemy pogadać teraz, możliwe że ja po prostu czegoś nie widzę. 

Wg mnie cel Xi, a bardziej partii to wymiana w Eurazji w RMB, a nie $. Po prostu, dollar collapse i zastąpienie dolara jenem. I tyle, sankcje na Rosję wbrew pozorom w tym pomagają, bo po cichu robią swoje.

Do tego maja ten jedwabny szlak, odejście teraz od Rosji to odejście od tego projektu.

Europa wybrała opcje atomowa sankcji finansowych (i tu w sumie spoko, bo tak powinni to rozegrać), ale liczenie, ze Rosja się nie odegra, nie będzie zadnych kontrsankcji to jest naiwność. 
 

Wg mnie po prostu zachód się za bardzo uzależnił w wielu aspektach od tego duo, wg wszystkich innych w tym temacie w sumie to duo to może się ustawić do naszego berła, bo my jesteśmy zachód i my ustalamy reguły. Najzwyczajniej w świecie inaczej szacuje szanse w tym starciu niż inni i inaczej szacuje prawdopodobieństwo dalszych spięć. 
 

Ale może faktycznie szukam dziury w całym i Putin przeholował i jest sam ze sobą. Była nadzieja po rb ONZ, ale po oświadczeniu 5-punktowym i wyjątkach w sankcjach raczej to jest element gry. Tak jak prowokacja us, która miała być znakiem, żeby Chiny nie atakowały Tajwanu. Po czym Chiny ogłosiły manewry na morzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda już wcześniej skompromitował tweetem.

Cytat

"Nie gra się z bandytami"

Jest pod wrażeniem tweetu Lewandowskiego:

Cytat

It is the right decision!  I can’t imagine playing a match with the Russian National Team in a situation when armed aggression in Ukraine continues.  Russian footballers and fans are not responsible for this, but we can’t pretend that nothing is happening.

Tak właśnie należy do tego podchodzić, nie obrażać, Rosjanie mogą zacząć się buntować przeciwko władzy. Obrażanie ich nie ma żadnego sensu. A Lewandowski bardzo pozytywnie o Rosyjskich fanach i piłkarzach, ma tam pewnie wielu fanów i dyplomatycznie i jasno napisał o co chodzi. Nie może udawać, że nic się nie dzieje.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych sankcji na rosyjski bank centralny, to, żeby one były w 100% skuteczne, to należałoby zakazać całkowicie największej pralni $, czyli kryptowalut. Już pomijam, ze poza złotem to maja tez rezerwy w RMB.


A ban na krypto, to co najmniej kilka bankructw multikorpo, bn $ utraconych majątków prywatnych i spory collateral damage w zupełnie nieuwiazanych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, polskignom napisał:

A co do tych sankcji na rosyjski bank centralny, to, żeby one były w 100% skuteczne, to należałoby zakazać całkowicie największej pralni $, czyli kryptowalut. Już pomijam, ze poza złotem to maja tez rezerwy w RMB.

Rezerwy mają w $, euro, złocie i jenach. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Putin albo gra w szachy 5d, albo to jego koniec. Za chwile ponoc Białoruś ma zaatakować Ukraine samolotami, w Mińsku zaczynają się protesty.
- cały świat odwraca się i pluje na Rosję
- Ukraińcy zjednoczeni bardziej niż kiedykolwiek
- morale obrońców over 9000
- Polacy i Ukraińcy nazywają siebie braćmi
- zachód dostarcza Ukrainie nowoczesny sprzęt w niespotykanej do tej pory w skali
- dyrektor finansowy Gazpromu popełnia samobójstwo
- odcięcie Rosji od SWIFT
- lawinowe zrywanie kontraktów z rosyjskimi firmami na całym świecie
- bojkot rosyjskiej reprezentacji w sporcie
- masowe ataki hakerskie na rosyjskie serwery i telewizje
- rosyjski rubel sięga historycznego dna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.