Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

 

Piękne.

Aż warto oznaczyć @josephnba i jemu podobnie myślących.

PiS jako jedyny nałożył sankcje w 2014 na Rosję na czym Polska gospodarka straciła miliardy. Oczywiście nieraz to krytykowałem, bo Polska to wiecznie honor, a z tyłu goła dupa i jak widać mijają stulecia i nic się nie zmienia.

A dziś Tusk i jego świta próbują nałożyć PiS rosyjską maskę. Mimo, że przez lata twierdzili, że Kaczafi wpędzi Nas z nienawiści do wojny z Rosją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Czekam na stanowisko @Pablo81 w sprawie Niemcow i ich dzialan :)

Jutro wszystko podpiszemy!

A serio, to jestem pozytywnie zaskoczony stanowiskiem Zielonych, których uważałem chyba za największych zje..w na niemieckiej scenie politycznej. To oni zahamowali oddalenie NS2, to oni mocno lobbują za najsurowszymi sankcjami i wysłaniem broni na Ukrainę. To i fakt piastowania prominentnych stanowisk w rosyjskich spółkach przez polityków ze świecznika z krajów UE może świadczyć o głębokim powiązaniu rosyjskich firm ze starą polityczną gwardią niemieckiej polityki.

Putin w końcu przez wiele lat inwigilował ich jako agent KGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, the_secret napisał:

to też narracja prosto z Kremla?

Paradoksalnie wkleiłeś fragment wypowiedzi gdzie  Mersheimer daje taką receptę na Ukrainę: "neutralizing Ukraine and then building it up economically".

To zdanie całkiem trafnie obrazuje Ukrainę i stosunek świata zachodniego do tego kraju przed atakiem Putina na Ukrainę.

Wsparcie  ekonomiczne poprzez zagraniczne inwestycje, oczywiście Ukraińcy chcieli większych inwestycji ale kilka mld USD/rok było. Brak obietnicy na wejście do UE. Obietnica dana w 2008 jeśli chodzi o NATO ale na tyle w mętny sposób, że Zełensky jeszcze w 2021 sam wypominał Zachodowi, że minęło 13 lat a nic się to nie posunęło do przodu. Do tego konflikt o Krym, Donbas i Ługańsk, który skutecznie uniemożliwiał wejście do NATO przez lata, wystarczyło utrzymywać tą sytuację przez Putina jeszcze wiele lat. 

Jest taki bardzo dobry film z Hopkinsem "Słaby punkt". Gra on męża, który celowo postrzelił własną żonę, która nie zmarła a była w śpiączce i przeżyłaby w tym stanie swojego męża . Jeśli ktoś oglądał to będzie widział analogię. Putin tym atakiem na Ukrainę stał się mężem, który wyciągnął wtyczkę z maszyny podtrzymującej życie jego żony. Teraz Ukraina już długo na pewno nie będzie neutralna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kepler napisał:

 

Jest taki bardzo dobry film z Hopkinsem "Słaby punkt". Gra on męża, który celowo postrzelił własną żonę, która nie zmarła a była w śpiączce i przeżyłaby w tym stanie swojego męża . Jeśli ktoś oglądał to będzie widział analogię. Putin tym atakiem na Ukrainę stał się mężem, który wyciągnął wtyczkę z maszyny podtrzymującej życie jego żony. Teraz Ukraina już długo na pewno nie będzie neutralna.

 

napewno nie bedzie podzielona a jesli jakies sympatie do rosjan istnialy, to za moment jak ta "operacja specjalna" stanie sie regularna wojna to bedzie ciezko o nawet umiarkowana neutralnosc dla Rosji Putina.

Obserwujac jakies randomowe nagrania jak ludnosc cywilna podchodzi do tych rosyjskich zolnierzy, ja jestem w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk zwrócił się do niemieckiego rządu już po raz kolejny. Chciał, aby jedno z najpotężniejszych europejskich państw wsparło Ukrainę militarnie, m.in. amunicją i paliwem. Odpowiedź rządu go zaskoczyła. Niestety, negatywnie.

W naszej ocenie wy, Ukraińcy, możecie mieć kilka godzin. Teraz w ogóle nie ma sensu wam pomagać – miał usłyszeć ambasador Ukrainy w Niemczech od przedstawicieli rządu.

Swoją drogą, nie pamietam aby ktokolwiek w takim tonie jak Morawiecki dzisiaj "prostował" Niemcy i to jeszcze w dojczlandzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, the_secret napisał:

to też narracja prosto z Kremla?

Daj spokój, nie ma co uświadamiać geopolityków z e-nba. Co najwyżej możesz bana zarobić.

 

56 minut temu, Kepler napisał:

Paradoksalnie wkleiłeś fragment wypowiedzi gdzie  Mersheimer daje taką receptę na Ukrainę: "neutralizing Ukraine and then building it up economically".

To już nie jest narracja prosto z Kremla? Czy wciąż jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, P_M napisał:

Paradoksalnie nasze elity mogą na tym konflikcie wygrać, przedstawić się jako realna siła w Europie i kiedy przyszło mityczne "sprawdzam" to postawili się po odpowiedniej stronie.

Oglądałem przez godzinke program France 24 english i powiem szczerze że chwalili nas tam przez połowę tego czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

To samo w CNN BBC i w Holandii 

Btw. Nawet nie wiedziałem że vateusz tak dobrze mówi po angielsku, nieźle pocisnął Niemcom z tymi hełmami, nie pierdoli się. 

Takie czasy że Polski premier wpada do Berlina i opierdala kanclerza Niemiec jak bura sukę. Zobaczymy czy to na nich podziała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Btw. Nawet nie wiedziałem że vateusz tak dobrze mówi po angielsku, nieźle pocisnął Niemcom z tymi hełmami, nie pierdoli się. 

Takie czasy że Polski premier wpada do Berlina i opierdala kanclerza Niemiec jak bura sukę. Zobaczymy czy to na nich podziała. 

Wygląda, że podziałało. 

5 minut temu, fluber napisał:

Takie czasy że Polski premier wpada do Berlina i opierdala kanclerza Niemiec jak bura sukę. Zobaczymy czy to na nich podziała. 

Od bitwy pod Grunwaldem, nie było okazji i jaj.

No może poza Józefem Klemensem, ale sami go sobie wybrali w alternatywie komunizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Btw. Nawet nie wiedziałem że vateusz tak dobrze mówi po angielsku, nieźle pocisnął Niemcom z tymi hełmami, nie pierdoli się. 

Takie czasy że Polski premier wpada do Berlina i opierdala kanclerza Niemiec jak bura sukę. Zobaczymy czy to na nich podziała. 

Generalnie pomijając niektórych oszołomów to politycy w Polsce jak nigdy mówią w zasadzie jednym głosem.

Zamieniłbyś wpisy Vateusza i Tuska i w sumie nie ma różnicy ;). A Morawiecki w końcu był wysoko w bankach - na tych stanowiskach bez języków kiepsko raczej.

I tak  - podoba mi się grillowanie Niemców, szczególnie na ich terenie  - w końcu miękną pod presją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.