Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Reikai napisał:

Chyba dalej to bez szału dla Rosji wygląda, co nie? Zestrzeliwane samoloty jak kaczki, mają spore straty. Albo tam ktoś zarządza tak sobie, albo ich przestrzały sprzęt nie jest tak groźny, jakby się wydawało światu.

 

Edit: Rosyjscy najeźdźcy uderzyli granatami w przedszkole, w którym ukrywali się ludzie

https://t.me/voynareal/9186

Wydaje się że Ukraina na prawdę zaskoczyła ruskich swoją zawziętością.Sam podziwiam postawę Ukraińców, wiele słyszy się z samej Polski głosów że rzucają prace i wracają walczyć.Poroszenko sam znajduje się na ulicach Kijowa razem z partyzantami, mam wątpliwości czy nasze wladze byłoby stać na takie poświęcenie.Na pewno ruskim nie pójdzie gładko a to czy wykonają 50% założonego planu czy 100% to duża różnica.Obawiam się tylko że na pierwszy ,,rzut" poszły niestety dzieciaki a niebawem do walki wkroczą bardziej doświadczone brygady.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sewer napisał:

Wydaje się że Ukraina na prawdę zaskoczyła ruskich swoją zawziętością.Sam podziwiam postawę Ukraińców, wiele słyszy się z samej Polski głosów że rzucają prace i wracają walczyć.Poroszenko sam znajduje się na ulicach Kijowa razem z partyzantami, mam wątpliwości czy nasze wladze byłoby stać na takie poświęcenie.Na pewno ruskim nie pójdzie im gładko a to czy wykonają 50% założonego planu czy 100% to duża różnica. 

no w sumie w optymistycznej wersji to taka sensowna walka obronna przy odpowiedniej narracji zachodniej może ukraińcom dać sporego boosta do identyfikacji narodowej

trochę strzał w kolano dla Putina tbh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Polecam.

Dwa główne wnioski od Bartosiak:

  • Niemcom zależy na szybkiej kapitulacji Ukrainy, wschodniej flance NATO i USA wprost przeciwnie
  • Konflikt w przypadku szybkiego zwyciężania Rosjan, może się rozlać na nas, Rosjanie jeszcze w trakcie wojny będą stawiali żądania względem państw Bałtyckich i Polski(np wycofanie NATO itd) oczywiście nikt się nie zgodzi i mogą nawet pokazać siłę(podejrzewam np próbę utworzenie korytarza Białoruś/Kalingrad), przetestują sobie USA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, julekstep napisał:

no w sumie w optymistycznej wersji to taka sensowna walka obronna przy odpowiedniej narracji zachodniej może ukraińcom dać sporego boosta do identyfikacji narodowej

trochę strzał w kolano dla Putina tbh

True, dostana mit zalozycielski w prezencie, bo z tym u nich bylo chyba tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Reikai napisał:

Chyba dalej to bez szału dla Rosji wygląda, co nie?

Rosjanie tę wojne wygrywają ale mają opóźnienia co do harmonogramu. Czasem spore( Charków) czasem niewielkie (Chersoń)

 

44 minuty temu, Reikai napisał:

albo ich przestrzały sprzęt nie jest tak groźny, jakby się wydawało światu.

Sprzęt nie jest przestarzały ale Ukraina ostatnie 3 miesiące a czasem tygodnie otrzymała sporo najwyższej klasy sprzętu.. Jak tureckie drony czy JAveliny. Coś jeszcze od Brytoli i Francuzów... Tak więc przynajmniej na te pierwsze dni mają sporo wysokiej klasy sprzętu...Na dodatek oni pozwalają czasem wjechać Rosjanom w miasto a potem atakują z kilku stron a rakiety przeciwpancerne wystrzelone z bliska po prostu rozwalą nawet najlepszy czołg świata

47 minut temu, Reikai napisał:

Rosyjscy najeźdźcy uderzyli granatami w przedszkole, w którym ukrywali się ludzie

I dlatego Rosjanie teraz ostrzeliwują wioski i miast zanim do nich wejdą. Tu się nie ma co czepiać . Nikt specjalnie nie wali w dzieci ale próbuje zniszczyć obrońców. Tak samo Ukriańcy nie bronią się tylko w lasach ale i miastach. To normalne prawo wojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo81 napisał:

1. Skąd założenie, że wojska NATO będą wcześniej pod granicą polsko-ukraińską niż wojska rosyjskie? Przecież armia rosyjska formowala się przed agresja kilka tygodni. A NATO przyleci w 1 dzień

Siły szybkiego reagowania nawet w mniej niż 10 godzin i to z USA

Ty się martiwsz ,że u nas jest tylko 10 tys wojsk NATO a ile tak naprawdę mają Rosjanie? Jak na razie w pasie przygranicznym to POlska ma więcej samolotów niż Rosja. Dołóż do tego Amerykanów, Niemców ,Szwedów czy Brytoli i tu nie ma szans by Rosja wjechało sobie na luzie... PRzewaga w powietrzu jest kluczowa. . Jeśli Rosja zacznie gromadzić siły na granicach to i NATO zacznie . Na razie nie ma takiej potrzeby . Gdyby Rosjanie mieli w planach uderzenie na kraje NATO to by na 100% już ktos krzyczał na ten temat. Nie ma dyskusji bo nie ma takiego tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mcreativo napisał:

 Polecam.

Dwa główne wnioski od Bartosiak:

  • Niemcom zależy na szybkiej kapitulacji Ukrainy, wschodniej flance NATO i USA wprost przeciwnie
  • Konflikt w przypadku szybkiego zwyciężania Rosjan, może się rozlać na nas, Rosjanie jeszcze w trakcie wojny będą stawiali żądania względem państw Bałtyckich i Polski(np wycofanie NATO itd) oczywiście nikt się nie zgodzi i mogą nawet pokazać siłę(podejrzewam np próbę utworzenie korytarza Białoruś/Kalingrad), przetestują sobie USA.

Na gwiazdkę dostałem jego pozycje z Zychowiczem ( i przeczytałem dwie kolejne pozycje o kosmosie i z tym rękawiczkami na okładce) , lekki przyjemny język , trochę rzuca teorie chaotycznie i nie spójnie ale w sumie otwiera oczy. w przeciwieństwie do profesorków nie spuszcza się nad swoją wiedzą i tytułem i to jest fajnie , ba nawet wrzuca koszykarskie anegdotki i sam przyznał, że to jego sport nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rosyjskim telegramie podobno pojawiły się filmiki gdzie widać jak Rosjanie rozbili cały konwój armii ukraińskiej a tych co przeżyli odstrzelili strzałem w głowę. Samych egzekucji nie ma ale pokazano ofiary i ich ułożenie wskazuje na egzekucje

To wygląda coraz gorzej i moim zdaniem tam się skończy ostrą partyzantką przy której Czeczenie to był mały pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

sojusz z mocnymi to wasalizacja i jak Putin powie do Bidena "Poprę Cię versus Chiny" to Biden zrobi ewakuacje wojsk z eur śr-wsch w ramach bezpieczeństwa międzynarodowego

 

Dokładnie. Tak to działa.
Dlatego sojusz z Berlinem, on nie odda Polski

1 godzinę temu, Sewer napisał:

Poroszenko sam znajduje się na ulicach Kijowa razem z partyzantami, mam wątpliwości czy nasze wladze byłoby stać na takie poświęcenie.Na pewno ruskim nie pójdzie gładko a to czy wykonają 50% założonego planu czy 100% to duża różnica.Obawiam się tylko że na pierwszy ,,rzut" poszły niestety dzieciaki a niebawem do walki wkroczą bardziej doświadczone brygady.

Mów co chcesz, nie jestem jego wielkim fanem, ale jestem absolutnie pewien, że Jarosław Kaczyński czy nawet Antoni Macierewicz nigdy by Warszawy nie opuścili

48 minut temu, ely3 napisał:

To wygląda coraz gorzej i moim zdaniem tam się skończy ostrą partyzantką przy której Czeczenie to był mały pikuś

Nie skończy się. Nie ten teren, nie te warunki. Nie istnieje partyzantka na otwartych przestrzeniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ely3 napisał:

Na Rosyjskim telegramie podobno pojawiły się filmiki gdzie widać jak Rosjanie rozbili cały konwój armii ukraińskiej a tych co przeżyli odstrzelili strzałem w głowę. Samych egzekucji nie ma ale pokazano ofiary i ich ułożenie wskazuje na egzekucje

podajesz niesprawdzoną informację (chyba że masz ten filmik?), więc czy to nie podbiega pod dezinformację uderzającą w jedną stronę, za którą bany wyłapali Darknoza oraz Vasquez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, największa pandemia od 100 lat, plus wojna od 75. Dość bogate te ostatnie 2 lata.

 

Swoją drogą starałem się znależć sens w działaniach Rosji. To rozmach na poziomie Adolfa, ale nie widzę (albo nie potrafię dostrzec) celu który uzasadnia tą skalę.

Przecież to jest zmasowany atak sąsiada na 45 mln kraj, tylko dlatego, żeby uniemożliwić samostanowienie.

 

Poziom oprychów z czasów minionych. 

Naprawdę, w czwartek wypadły ruskie trupy z szafy.

 

Na plus naród Ukrainy (którego mi szkoda) i Boris Johnson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał:

Polska wizerunkowo może dużo zyskać jeżeli zaczęłaby pokazywać więcej politycznej inicjatywy

(...)

Polska zamiast słuchaczem co tam w Unii powinna spróbować być leading voicem

Ja akurat skłaniam się ku temu co mówi Skrzypczak, działanie Polski tylko jako części NATO.

2 godziny temu, Reikai napisał:

Bardzo ciekawy zwrot wydarzen, czy zasłona dymna?

12:35
Prezydent Chin Xi Jinping i prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadzili rozmowy telefoniczne.

12:55
AFP powołując się na chińskie państwowe media, informuje, że przywódca Chin Xi Jinping wezwał Putina do negocjacji z Ukrainą.

13:02
– Rosja jest gotowa do negocjacji z Ukrainą na wysokim szczeblu – powiedział Władimir Putin.

Niemcom się nie opłaca, Chinom też. Tylko są z drugiej strony.

2 godziny temu, mac napisał:

A co takiego zrobił Iran gorszego niż to co robi teraz Rosja, że go odłączono od SWIFT, a Rosji nie zamierzają?

Niemcy nie handlowały z Iranem na taką skalę jak z Rosją.

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Jak na razie w pasie przygranicznym to POlska ma więcej samolotów niż Rosja. Dołóż do tego Amerykanów, Niemców ,Szwedów czy Brytoli i tu nie ma szans by Rosja wjechało sobie na luzie... PRzewaga w powietrzu jest kluczowa. . Jeśli Rosja zacznie gromadzić siły na granicach to i NATO zacznie . Na razie nie ma takiej potrzeby . Gdyby Rosjanie mieli w planach uderzenie na kraje NATO to by na 100% już ktos krzyczał na ten temat. Nie ma dyskusji bo nie ma takiego tematu 

Byłoby bardzo niedobrze gdyby ktoś o tym krzyczał. To nie jest plotka transferowa, to nie powinno być w mediach. A przewagę lotnictwa chyba miały też Sowiety gdy zaczynała się Barbarossa. Tylko że ta przewaga nawet nie poderwała się z lotnisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RappaR napisał:
Dokładnie. Tak to działa.

Dlatego sojusz z Berlinem, on nie odda Polski

ja nie widzę problemu aby Berlin z Moskwą się dogadał na podział Polski jeśli chodzi o wpływy gospodarcze :)

Mieszko II jeszcze nie miał z tym doświadczenia ale my mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.