Skocz do zawartości

Rajd po Playoffs 2009 (i pary 2009 ogólnie)


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Do zakończenia RS zostało mniej niz miesiąc ale walka o seedy i obecność w PO trwa w najlepsze!

 

na zachodzie w grze tak na prawdę zostaja tylko Suns którzy do 8 Dallas traca 3 zwyciestwa ale ostatnia seria podtrzymuje ich nadzieje...

najciekawsze jest to, ze istotna walka o seed 8 ważna jest dla Lakers bo ich rozprawa gładka z Mavs to jedno a gra z nieobliczalnymi Suns to druga rzecz..

nie twierdze że Lakers przegrają (aby uspokoic co bardziej krewkich Lakersmaniaków) ww serię ale IMO to duzo trudniejsza przeprawa...

z Amare tez sprawa nie jest wyjaśniona do końca bo czytałem gdzieś o jakiś cudownych goglach szykowanych na PO...

Shaq i oszczedzajacy się w RS Nash plus nadal dobry Rich wydają się berdziej groznym zespołem niz Mavs

 

ciekawą sytuacje mamy takze na 2 seedzie gdzie seria 1-3 Sas sprawiła że muszą gonić Rakiety dodatkowo w nagrodę wpadają obecnie na Jazz którzy w pełnym składzie jak na pierwszą rundę i polityke Spurs oszczedzania się na Lakers nie są ideałem...

 

Wschód oczywiście ma większą ilość chętnych gdzie nawet Indiana z powracającym Grangerem są w grze ale ważnym elementem seedu 8 i obrony go przez Bulls ma fakt że z 11 gier 8 mają u siebie :!:

 

dodatkowo w miarę bezpieczni wydają się 76ers którzy przecież grają bez swojego 80milionowca choć szanse maja i NJ i Bobs i Indy

 

tu najfajniejszym elementem moze być "wstrzalanie się" pistons ze swoim seedem w Orlando Magic (3:0 w RS) co moze być stosunkowo łatwe patrząc na układ tabeli...i chęć wyeliminowania Magic przez chociażby Cavs którym sie trudniej gra z ekipa gortata niz AI...

takze nadal HCA pomiedzy Magic a Celts jest spora niewiadomą

 

ostatnim oczkiem uwagi jest walka o HCA miedzy najlepszymi Lakers a Cavs.....to na razie liderzy konferencji nie maja szans na odpoczynek

 

oczywiście czas pokarze i rozrysujemy drzewko PO rozbijając jak co roku tematy ale temat ogólnoplayoffowy warto wyciągnąc z niekonkretnych worków które utworzyliśmy....

 

edit: za zmiane nazwiska choć to była literówka jakich wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sobie ponabijamy?

 

 

;-)

:?:

 

 

Chcialem tak zostawic ale nie chce przekraczac linii :)

 

Powaznie mowiac Ignazz, co tu wiele gadac PO to jest dopiero powazne granie, reszta to zabawa. Wczoraj obejrzalem mecz dwoch przedstawicieli sredniej klasy obu Konferencji Philadelphii i Portland, ci pierwsi graja nijako i wielkiej kariery w PO nie zrobia, ci drudzy zawiedli mnie straszliwie, Oden lapie faule czesciej niz ja uwagi do dzienniczka w I klasie podstawowki (a mialem ich niezliczona ilosc), Roy taki troche dupowaty jak na "slawe" ktora ma, akcje ostatnia w regulaminowanym czasie rozegral fatalnie, Blake nie potrafi przykryc zadnego pg w lidze, nie mowie nawet o elicie na Zachodzie. Taki Reggie Evans pomiatal nimi jak chcial, tam nie widac bylo zadnej agresji, zlosci, takiej k**** na twarzy ktora by pokazala ze maja jaja, Portland szybko wyleci z zabawy.

No ale wracajac do PO to na Wschodzie tak naprawde zabawa zacznie sie od polfinalow gdy dwie z trzech czolowych ekip spotkaja sie w jednej parze, no chyba ze Orlando poleci z Pistons.

Aha i jeszcze jedno, strasznie zastanawia mnie Atlanta, niby maja tego lidera Joe Johnsona, niby maja paru ciekawych mlodzieniaszkow, ale slyszalem ze tam jest straszny konflikt miedzy Joshem Smithem a Head coachem, nie lubia sie, Smith nie slucha trenera, ma to zly wplyw na lawke, na szatnie raczej, juz sie starsi zawodnicy wypowiadaja ze oni musza dojsc do porozumienia bo inaczej nic z tego nie bedzie, ze nie maja zadnych szans by daleko zajsc, poki co bez wskazywania palcem ale wiadomo o kogo chodzi. Bez chemii g... ugraja, jeszcze gdyby mieli mega sklad, mega pake to mozna to jakos obejsc, ale gdy jest sie "underdogiem" to wszystko musi zaskoczyc.

A Knicksi na slabym Wschodzie sami oddali ten 8 seed, byc zmiazdzonym przez Kings, miec Magic na widelcu, oddac mecz bez walki z Nets bez ich najlepszego gracza, i tak mozna mnozyc porazki ktore spowoduja ze Knicks znowu beda w loterii-ZEJEBISCIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sobie ponabijamy?

 

 

;-)

Skoro nie poprawiłeś swojego posta to chyba nie zrozumiałeś... Zobacz jak wygląda poprawnie nazwisko Dannego... ;-)

 

A, żeby nie było to w sumie może poza Detroit i w mniejszym stopniu Chicago pozostała 14, która w tej chwili łapie się do PO zasługuje na nie... O ile Detroit raczej na pewno w PO zobaczymy to osobiście chciałbym żeby Indiana zaskoczyła na te kilkanaście ostatnich meczy, ale obiektywnie rzecz biorąc to ryśki z Charlotte powinni te 8 miejsce zająć... Ich gra na prawdę może się podobać, a D.J. Augustin to chyba najbardziej niedoceniany rookie w tym sezonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu najfajniejszym elementem moze być "wstrzalanie się" pistons ze swoim seedem w Orlando Magic

Pistons bez Hamiltona i Wallace'a nie są w stanie kontrolować tego na którym miejscu wylądują. Zresztą dla mnie śmieszne jest gadanie, że woleliby grać z Magic niż z Hawks. Wygląda to bardziej na usprawiedliwianie słabej gry niż jakiekolwiek przemyślane działanie. W tym momencie balansują pomiędzy Bostonem a Orlando licząc już chyba tylko na to, że Orlando zajmie 2-gie miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale obiektywnie rzecz biorąc to ryśki z Charlotte powinni te 8 miejsce zająć...

słucham? niby czyim kosztem mają tam wejść? przeanalizuj kalendarz Bobcats, a dopiero później pisz o szansach.

Według mnie, nie mają żadnych szans na PO, zobaczmy z kim grają Bulls, Bobcats i Pistons:

 

BULLS:

Heat

Pacers

@Raptors

@ Pacers

Nets

New York

76ers

Bobcats

@ Pistons

Raptors

 

Tylko kataklizm mógłby spowodować, że wypadliby poza pierwszą ósemkę. Siedem meczy u siebie, wszystkie w sumie do wygrania i trzy wyjazdy też to przeciętniaków.

Nich wygrają 6 z 10 i kończą RS z bilansem 40-42.

 

BOBCATS

@ Wizards

@ 76ers

New York

Lakers

@ Celtics

Heat

@ Pistons

76ers

@ Thunder

@ Bulls

@ Nets

@ Magic

 

Wyjazdy do Bostonu, Orlando, Philadelphii i do drużyn z którymi walczą o 8 miejsce - Chicago, Detroit. Żeby było mało, jeszcze mecz u siebie z LA Lakers.

Ile mogą wygrać? 6 meczów, to bedzie max, czyli 6 z 12 i kończą RS z bilansem 37-45.

 

PISTONS

Lakers

@ Wizards

76ers

@ Cavaliers

@ Nets

@76ers

Bobcats

@ New York

Nets

@Pacers

Bulls

@ Heat

 

Tutaj wszystko będzie zależeć od tego, kiedy wrócą Rip i Sheed. Łatwego kalendarza nie mają, bo i wyjazdy do Cavs, 76ers, Heat, a i u siebie mają Lakers.

Mimo wszystko nawet osłabieni powinni ugrać z 5 zwycięstw i kończą RS z bilanem 39-43.

 

Dalej widzisz jakieś szanse Bobcats? Wracając do Bulls, to wolałbym zagrać z Cavs, bo z nimi można więcej ugrać niż z Celtic. Nawet jak dostaniemy 4-0, to i tak nic wielkiego się nie stanie, bo tutaj chodzi tylko o to, żeby Rose w PO powąchał parkietu. Ale... ale nie byłbym kibicem, gdybym nie wierzył w swoją drużynę, więc 4-3 dla Bulls! :lol:

 

GO BULLS GO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą dla mnie śmieszne jest gadanie, że woleliby grać z Magic niż z Hawks. Wygląda to bardziej na usprawiedliwianie słabej gry niż jakiekolwiek przemyślane działanie. W tym momencie balansują pomiędzy Bostonem a Orlando licząc już chyba tylko na to, że Orlando zajmie 2-gie miejsce.

Tutaj raczej chodzi o to, ze najlepiej grać z Magic, a nie trafić na Cavs i Celtics. Jeżeli chodzi o drabinkę to Hawks są poza zasięgiem, bo 5-te miejsce jest nierealne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą dla mnie śmieszne jest gadanie, że woleliby grać z Magic niż z Hawks. Wygląda to bardziej na usprawiedliwianie słabej gry niż jakiekolwiek przemyślane działanie. W tym momencie balansują pomiędzy Bostonem a Orlando licząc już chyba tylko na to, że Orlando zajmie 2-gie miejsce.

Tutaj raczej chodzi o to, ze najlepiej grać z Magic, a nie trafić na Cavs i Celtics. Jeżeli chodzi o drabinkę to Hawks są poza zasięgiem, bo 5-te miejsce jest nierealne.
Powoli 6-te też staje się nierealne więc o czym mówimy? Przecież to oczywiste, że każda z drużyn, która jest poniżej Miami wolałaby grać z Orlando, a nie z Bostonem czy Cleveland. Tyle, że powinni wiedzieć, że ten bonus jest najprawdopodobniej zarezerwowany dla ekipy, która zajmie 6 miejsce. Ja mówię o tym, że to nie Pistons sobie wybiorą Orlando jako przeciwnika, bo w obecnej formie i w obecnym składzie powinni się martwić czy nie wylądują na miejscu nr 8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli 6-te też staje się nierealne więc o czym mówimy? Przecież to oczywiste, że każda z drużyn, która jest poniżej Miami wolałaby grać z Orlando, a nie z Bostonem czy Cleveland. Tyle, że powinni wiedzieć, że ten bonus jest najprawdopodobniej zarezerwowany dla ekipy, która zajmie 6 miejsce. Ja mówię o tym, że to nie Pistons sobie wybiorą Orlando jako przeciwnika, bo w obecnej formie i w obecnym składzie powinni się martwić czy nie wylądują na miejscu nr 8.

Ale 2-gie Orlando jest w zasięgu reki, prawda? A czy Pistons woleliby z Magic czy Hawks to kwestia dyskusyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już nie zależy od Pistons. To Magic mogą sobie wybrać z kim wolą grać.

Nie wiem czy Magic chca wybierać przeciwnika w pierwszej czy raczej przewagę parkietu w ewentualnej drugiej rundzie. Zresztą, na chwilę obecna Pistons może wogóle zabraknąć w PO :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie się z Masterem zgadzam

Dodatkowo zrobilem nie do konca poprawne zalozenie że Rip Sheed i nawet AI wracaja niedlugo ale wracaja do starej dobrej gry!

Oczywiscie nie mi rozstrzygac czy zAI to mozliwe ale zalozenie takie zrobilem że to wyjatkowo trudny przeciwnik jak na seed 6 do 8! Dodatkowo w komplecie paruja się z Magic dobrze co nie jest zalozeniem drabinki w PO aby w nagrode ten 2 mial tak ciezko.

Na pewno jednak Magic nie zadecyduja raczej miac 7 Pistons ladujac za Celts celowo na 3 seedzie bo HCA z celts i zludzenie że Pistons nie wroca do swojej starej gry jest bardziej kuszace!

 

Podkreslilem jedynie taka mozliwosc u Pistons wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalme juz na sixers wiec tutaj wkleje:

 

Ja to widze nastepujaco. A wazne jest tez zwrocenie uwagi na daty, kiedy odpoczywaja i ile, i przed jakimi meczami.

 

Na dzien dzisijeszy sprawa wyglada tak:

 

5. MIAMI 38-32

6. PHILADELPHIA 36-33

7. DETROIT 34-36

8. CHICAGO 34-38

 

Nie wierze w to ze awaansuja Boby, a jesli to kosztem Pistons (to bylby niezly zart)

 

Heat, niedawno mieli czteromeczowa serie wyjazdowa. Przegrali z nami, przegrali z Bostonem, przegrali z New Jersey. Wygrali z detroit. Potem mecze u siebie z Memphis wygrali. Wczesniej (przed seria wyjazdowa) u siebie wygrali trzy mecze z Chicago, Bostonem i Utah. Z Jazz po 3 dogrywakach i 50 punktach Wadea. Boston bez Garnetta. kalendzarz:

 

25 @ Indy W

26 @ Chicago L

28 vs Bucks W

30 vs orlando L

 

01 @ Dallas L

03 @ Bobcats W

04 @ Washington W

07 vs New orleans L

10 @ Boston L

12 vs Ny W

14 @ Atlanta L

15 vs Detroit W

 

Plus minus 2 w jedna badz w druga strone. Tak czy inaczej 6-6. 44- 38

 

Phila Wiec dalem jeden dla detroit jedne dla nas. To tez plus 2 w jedna i druga. Oczywiscie mozna sie spodziewac niespodzianki, ale rowniez mysle, ze przynajmniej jeden z tych pewniakow przegramy. Jesli chodzi o wczesaniejsze mecze to, zakonczylismy 5 meczowa seroe wyjazdowa na zachod. Pokonalismy lakers, Sacramento i Portland, uleglismy Suns i Golden State. Warto wpsominec ze wczensije przed wyjazdowa pokonalismy kolejno (u siebie) Toronto, Chicago, Miami.

 

25 vs Minesota W

27 vs Bobcats W

29 @ Detroit L

31 Atlanta L

 

02 vs Milwaukee W

04 vs Detroit W

05 @ NJ W

07 @ Charlotte W

09 @ Chicago L

10 vs Cleveland L

12 @ Toronto W

14 vs Boston L

15 @ Cleveland L

 

43- 39

 

7-6 czyli jak juz wyzej 43-39. Mysle, ze mozemy wygrac z Atlnata, nie zabradzo wierze w czteromeczowa serie zwyciestw. Prawdopodobnie przegramy z NJ. Nie wiem, tez co z tym meczem w Toronto, a potem to juz tylko mozna liczyc na szczesliwe zakonczenie z cavs czy Bostonem, kto wie.

 

 

Detroit. Chyba najwieksi przegrani. Ale wstrzymam sie jeszcze z tymi ocenami. Taka cene sie placi za strate Billupsa.

 

26 vs Lakers L

28 @ Wizards W

29 vs Sixers W

31 @ Cavaliers L

 

01 @ Nets W

04 @ Sixers L

05 vs Bobcats W

08 @ New York W

10 NJ W

11 @ Indiana W

13 Bulls W

15 @ Heat L

 

42-40

 

Wydaje mi sie, ze patrzac na to, ze oni przegrali 5 z ostatnich 6 meczy taki finish jest malo prawdopodobny. Jednbo jest pewn lepiej niz 42-40 to napewno nie wyciagna. moze byc tylko gorzej. Wlasciwie jestem o tym przekonany, ze przegraja przynajmniej jeden mecz z NJ i prawdopodobnie ten wyjazd z Indina.

 

Chicago

 

26 vs Heat W

28 vs Pacers W

29 @Raptors W

31 @ Pacers L

 

04 vs Nets W

07 vs New York W

09 vs 76ers W

11 vs Bobcats W

13 @ Pistons L

15 Raptors W

 

42- 40

 

Wyddaje mi sie, ze tez zbyt zawyzylem ale nawet liczac ze wygraja 8 z ostatnich 10 wciaz maja 42-40. Juz bardziej widze ich wygrywajacych 6 gora 7 meczy z tych ostatnich 10. Ale zobaczymy. Bardzo mozliwe, ze przegraja z 76ers, co automatycznie stawia nas w lepszej pozycji. Tez nie jestem przekonany, ze z Raptors dwa razy wygraja. Warto dodac, ze Bulls ostatniemecze graja bardzo dobrze, wygrana u siebie z NO i Bostonem, potem wyjazd z Oklahoma tez wygrany, iu siebie z Lakers przegrali, potem wygrali wyjazd z Washingtonem i co wazniejsze u siebie z Detroit wczoraj. 5 z ostatnich 6 wygrane. odwrotnie do Pistons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sobie ponabijamy?

 

 

;-)

Skoro nie poprawiłeś swojego posta to chyba nie zrozumiałeś... Zobacz jak wygląda poprawnie nazwisko Dannego... ;-)

...

literówka ...no ale nie wypada tym bardziej ze Danny byl jednym z pierwszych graczy, ktorego widziałem na zywo :!:

 

ciekawostka?

 

w HS był PF z srednimi ostatniego sezonu 24/12/5,5BPG

pierwszy jako gracz NBA odwiedził Indonezję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie wypada tym bardziej ze Danny byl jednym z pierwszych graczy, ktorego widziałem na zywo

Widzenie kogokolwiek na zywo naprawde malo sie ma do tego jak jego imie czy nazwisko przeliterujesz, czy z iloma bledami napiszesz. I to, ze widziales wcale cie nie zobowiazuje do tego, zeby bledow literowych nie popelniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywając wasze interesujące wywody chciałbym wtrącić drobny fakt odnośnie rywalizacji gigantów o HCA na całe PO. Otóż Cavs i Lakers pozostało po 12 meczów do końca, jednak ci pierwsi 8 z nich zagrają u siebie, a przy tym czekają ich tylko dwa mecze b2b (choć oba na wyjeździe). Natomiast LAL czeka teraz seria 5 meczów wyjazdowych w ciągu 7 dni. Tak aby rozjaśnić czyj wynik na dzień dzisiejszy powinien robić większe wrażenie i kto ma większe szanse na wygranie tej batalii. Co nie zmienia faktu, że szykuje się ciekawa końcówka RS. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.