Skocz do zawartości

The Last Dance


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

ja się dowiedziałem, że MJ na studiach prosił mamę o kasę, a przed rookie sezonem uciekł z kokainowej imprezy. no i w sumie, że był jeszcze większym bully niż wynikało z książek - chyba że to celowy zabieg, bo trzeba było w filmie umieścić jakiś czarny charakter, a Krause się do tego nadaje.

ogólnie tak średnio, nawet jakość fragmentów meczów rozczarowała, bo na torrentach bywały w lepszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co po dwóch odcinkach szału nie ma.Dowiedziałem się paru wydarzeń o których jeszcze nie słyszałem, całość ma fajny klimat ale liczyłem mimo wszystko na więcej nagrań zakulisowych, są ale ja spodziewałem się ich więcej.Najciekawsze dla mnie do tego momentu były opowiadania samego Michaela i Pippena na temat sytuacji przedstawionych w dokumencie i co najważniejsze opinie dosyć odmienne.Tak jak w przypadku Scottiego i większości śmiertelników punkt widzenia zależy od punktu siedzenia to Jordan jest all in, on chciał wygrywać wbrew wszystkiemu i to chyba najbardziej rzuca się w oczy po tych dwóch odcinkach.Jest to najlepsza odpowiedź na temat tankowania i grania przeciwko GM, jak zawsze nie tyle co pochwalałem tankowanie ale uważałem to za zwykły pragmatyzm( i nadal tak uważam ) to patrząc na to jaką miał mentalność MJ to muszę przyznać że tankowanie jest domeną słabych, uczenie się przegrywania nie prowadzi do niczego dobrego i tak na prawdę liczy się tu i teraz.Taka mnie naszła refleksja po drugim odcinku patrząc na to jak młokos przychodząc do NBA, do słabych wtedy Bulls, zawładnął szatnią i pokazał całej ekipie mentalność zwycięzców.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial jest robiony dla mas, a więc na razie dla osób zainteresowanych mocno w temacie jest dosyć nudno, ale z drugiej strony są też sceny, które, gdyby zrobiła w dzisiejszych czasach jakaś gwiazda latałby kilka lat w memach (film poniżej w tweecie) i liczę, że takich smaczków i scen będzie więcej, których wcześniej nie było, a kamerami zarejestrowali na treningach/meczach/szatni.

 

 

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie widziałem tylko jeden odcinek i w miare znam fabułe oraz zakończenie tego serialu ale mimo to mnie wciągnął. Takie powroty do przeszłości to coś dla mnie ;)

Lubie słuchać MJ'a i o MJ'u. Wiem jaki był ale to mi nie przeszkadza.

Szkoda ze w pierwszym odcinku nie pociągneli wiecej o wczesniejszych latach. Chętnie bym zobaczył trochę wiecej z reszty finałow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej storny całkiem spoko to jest, nie ma przynudzania, nie ma jakiejś przesadnej poprawności politycznej bo puszczają te żarty MJa , a z drugiej to faktycznie poza członkami rodziny Pippena na wózku nic ciekawego się stamtąd nie dowiedziałem.

Na razie mocna 4, będę oglądał.  Jak myślicie, czy skończy się na 1 serii czy jest szansa że jak oglądalność będzie dobra to będą kolejne? :P 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcelW. napisał:

Cały koszykarski świat zachwycony jest produkcją Netflixa a kilku polskich malkontentów po przeczytaniu Lazenbyego i McDilla twierdzi , że to słabe... Niby Polacy nie gęsi i swój język mają ale wstyd pany, wstyd...

Jezeli sugerujesz ze przeczytalem ksiazke Lazenbyego ktora napisal gosc kompletnie z zewnatrz to sie grubo mylisz

przeczytalem pare ksiazek ktore sprowadzalem ze stanow i tam bylo o wiele wiecej ciekawych rzeczy na kilku stronach niz tutaj w 2 godzinach, dwoch odcinkow

dobra proba ale ci sie nie udalo

a krytykowac ma prawo kazdy, nie wazne co przeczytal i czy jest jak to napisales polskim malkontentem, zadnego Mcdilla nie czytalem

moze zrob research i sie doinformuj bo sa lepsze ksiazki w temacie

32 minuty temu, rw30 napisał:

z jednej storny całkiem spoko to jest, nie ma przynudzania, nie ma jakiejś przesadnej poprawności politycznej bo puszczają te żarty MJa , a z drugiej to faktycznie poza członkami rodziny Pippena na wózku nic ciekawego się stamtąd nie dowiedziałem.

Na razie mocna 4, będę oglądał.  Jak myślicie, czy skończy się na 1 serii czy jest szansa że jak oglądalność będzie dobra to będą kolejne? :P 

o wlasnie, nie wiem czy nie doczytalem gdzies, ale w jordan rules pisali caly czas o tych negocjacjach Pippena na temat kontraktu i jak psul atmosfere, ale nie bylo nic o tych braciach chyba ze juz zapomnialem

raczej drugiego sezonu nie bedzie bo nie maja pewnie wiecej footage

nadal mam nadzieje ze to jest tylko wstep

8 godzin temu, lorak napisał:

ogólnie tak średnio, nawet jakość fragmentów meczów rozczarowała, bo na torrentach bywały w lepszej.

dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na razie to bardziej wstęp niż faktyczny "Last Dance", mają 8 odcinków, więc powinno się rozkręcić i pewnie będziemy mieli więcej zakulisowych akcji.

Po dwóch odcinkach to dalej się potwierdza, że Krause miał chyba najbardziej przesraną pracę w tamtej NBA musząc budować drużynę zdolną do wygrywania mistrzostw będąc jednocześnie ciągle jebanym przez swoją największą gwiazdę.

Natomiast szkoda, że nie powiedziano iż po kontuzji stopy Mike'a, nike zmodyfikowało na tę potrzebę J'sy dla lepszej stabilizacji. Drobny detal, ale wart odnotowania.

Swoją drogą ciekawe czy MJ nauczył się odróżniać śrubokręt od kombinerek. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kubbas napisał:

Jezeli sugerujesz ze przeczytalem ksiazke Lazenbyego ktora napisal gosc kompletnie z zewnatrz to sie grubo mylisz

przeczytalem pare ksiazek ktore sprowadzalem ze stanow i tam bylo o wiele wiecej ciekawych rzeczy na kilku stronach niz tutaj w 2 godzinach, dwoch odcinkow

dobra proba ale ci sie nie udalo

a krytykowac ma prawo kazdy, nie wazne co przeczytal i czy jest jak to napisales polskim malkontentem, zadnego Mcdilla nie czytalem

moze zrob research i sie doinformuj bo sa lepsze ksiazki w temacie

o wlasnie, nie wiem czy nie doczytalem gdzies, ale w jordan rules pisali caly czas o tych negocjacjach Pippena na temat kontraktu i jak psul atmosfere, ale nie bylo nic o tych braciach chyba ze juz zapomnialem

raczej drugiego sezonu nie bedzie bo nie maja pewnie wiecej footage

nadal mam nadzieje ze to jest tylko wstep

dokladnie

Słuchaj, średnio mnie to interesuje co czytałeś za łebaja i czy słowo malkontent o którym wspomniałem tyczy się również Ciebie. Cieszę się, że się oczytałeś , temat dotyczy filmu dokumentalnego. Czego się spodziewałeś ? Ujęć z sypialni Jordana ? Ludzie i tak się dziwią, że pozwolili wejść tam z kamerami , poczekajmy do odcinka 6 - 8 ... Pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po obejrzeniu tych dwóch pierwszych odcinków, odczuwam lekki niedosyt. Głównie ze względu na powoływanie się w kampanii reklamowej na dostęp twórców do bodajże 500 godzin niepublikowanych materiałów. Tych jak na razie było chyba jak na lekarstwo. Rozumiem ideę autorów, że pokazujemy teraźniejszość (ówczesną), później pyk i skok w przeszłość.. Pewnie odcinek 3 będzie skupiony na Rodmanie itd  Ja osobiście wolałbym zobaczyć więcej  zakulisowych akcji np. z szatni, treningów. Ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że Jordan i świta dopilnowali, żeby za wiele negatywów nie wyszło na światło dzienne. Mam nadzieję, że później to się rozwinie bardziej i odszczekam swoje słowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 21:48, MarcelW. napisał:

Cały koszykarski świat zachwycony jest produkcją Netflixa a kilku polskich malkontentów po przeczytaniu Lazenbyego i McDilla twierdzi , że to słabe... Niby Polacy nie gęsi i swój język mają ale wstyd pany, wstyd...

W Chinach zachwycają się mięsem psa, czy czyni mnie malkontentem to, że nie zjem mojego Azorka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarcelW. napisał:

Słuchaj, średnio mnie to interesuje co czytałeś za łebaja i czy słowo malkontent o którym wspomniałem tyczy się również Ciebie. Cieszę się, że się oczytałeś , temat dotyczy filmu dokumentalnego. Czego się spodziewałeś ? Ujęć z sypialni Jordana ? Ludzie i tak się dziwią, że pozwolili wejść tam z kamerami , poczekajmy do odcinka 6 - 8 ... Pogadamy.

No to jak cie srednio obchodzi to nie wyskakuj po moim poscie z teza "polaczki sobie narzekaja jak w stanach sie kazdy zachwyca, mysla ze sa madrzejsi od kazdego bo przeczytali lazenbyego czy jak on tam ma"

po prostu sie osmieszyles i tyle, wedlug ciebie nie mozna skrytykowac dokumentu ktory krzyczal uwaga uwaga: unseen, keept in the basement for 20 years etc etc a jak na razie pierwsze 2 odcinki to dla kogos kto jest w temacie nic nowego?

napisalem to samo co ty, pierwsze 2 odcinki slabe, miejmy nadzieje ze to wstep, nastepnym razem zastanow sie zanim wyskoczysz z takimi stwierdzeniami o niewiedzy kogos

3 godziny temu, czoko napisał:

Ja po obejrzeniu tych dwóch pierwszych odcinków, odczuwam lekki niedosyt. Głównie ze względu na powoływanie się w kampanii reklamowej na dostęp twórców do bodajże 500 godzin niepublikowanych materiałów. Tych jak na razie było chyba jak na lekarstwo. Rozumiem ideę autorów, że pokazujemy teraźniejszość (ówczesną), później pyk i skok w przeszłość.. Pewnie odcinek 3 będzie skupiony na Rodmanie itd  Ja osobiście wolałbym zobaczyć więcej  zakulisowych akcji np. z szatni, treningów. Ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że Jordan i świta dopilnowali, żeby za wiele negatywów nie wyszło na światło dzienne. Mam nadzieję, że później to się rozwinie bardziej i odszczekam swoje słowa. 

dokladnie, podpisuje sie pod tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 13:08, Kubbas napisał:

Jak wrazenia?

Jak dla mnie to kompletnie bez szalu, nic nowego w obu odcinkach, mam nadzieje ze to tylko taki wstep, ale nawet w ksiazkach sa juz lepsze anegdoty cytaty

nic nowego nie uslyszalem przez 2 godziny ogladania

Jeszcze nie oglądałem. Nastawiam się, gdy będzie całość. Z opinii czytałem, że rewelacyjnie ogląda się. Nawet koszykarze NBA wypowiadali się, że najlepsza pozycja na czas pandemii :) Oceny są mega wysokie. Na IMDB średnia ocen 9,6, a Filmweb 9,1 więc ludzie jak widać są na razie zachwyceni. Wyczytałem sporo komentarzy, że Pippen grając w obecnej lidze zarabiałby gigantyczne pieniądze, bo na to zasługiwał, a wtedy zrobili go na szaro za czasów gry w Chicago. Mam nadzieję, że dowiemy się sporo ciekawego nie tylko o Jordanie, ale też o Pippenie i reszcie zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rodman91 napisał:

Wyczytałem sporo komentarzy, że Pippen grając w obecnej lidze zarabiałby gigantyczne pieniądze, bo na to zasługiwał

To chyba nie trzeba za dużo anal izy by do tego dojść.

Załózmy, że idzie tak samo jak wtedy z 5pickiem.

Już na starcie ma gwarantowany kontrakt, wyższy niż wtedy zarabiał przez większość kariery w prime (nie wiem jednak jak to się ma przy uwzględnieniu inflacji itp).

Natomiast, następnie byłby zastrzeżonym wolnym agentem i po tym co pokazał w swoich 3-4sezonach (a to raczej zawodnik, który by się odnalazł równie dobrze w obecnej lidze) dostał maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rodman91 napisał:

a wtedy zrobili go na szaro za czasów gry w Chicago

chyba raczej sam się zrobił

 

a bardziej konkretnie: czy ktoś wie czy istniała możliwość renegocjacji tego kontraktu (już nawet pomijając to że Reinsforf mówił w filmie że by na to nie pozwolił)?

w dzisiejszych czasach chyba tylko jest możliwość podpisania extension w pewnym momencie, ale opcji renegocjacji chyba nie ma. A wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rw30 napisał:

chyba raczej sam się zrobił

 

a bardziej konkretnie: czy ktoś wie czy istniała możliwość renegocjacji tego kontraktu (już nawet pomijając to że Reinsforf mówił w filmie że by na to nie pozwolił)?

w dzisiejszych czasach chyba tylko jest możliwość podpisania extension w pewnym momencie, ale opcji renegocjacji chyba nie ma. A wtedy?

W tamtych latach właściciele mieli o wiele silniejszą pozycje niż teraz."player empowerment" był znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

ponad 75% głosów to 10, więc albo psychofani, albo boty.

Na razie oceniają głównie fani starej NBA i jest mało ocen. Na IMDB poza tym oceny normują się po ok 8-10 latach.
Z początku są zawyżone, gdy coś jest nowością i jest popularne..
Dużo też mówi zawsze procent ocen 1. Normalna sytuacja przy wysoko ocenianych pozycjach
z średnią ocen 8,5 do 9,5 to 0,5-1,5% ocen 1.
Ale starszym filmom/serialom trolle zaniżają często. Patrz mocno podniesiony procent ocen 1 na przykład dla
Twin Peaks, Rzym, Sopranos, The Wire w dość krótkim czasie itd. które mocno zaniżyły średnie ocen dla nich.
Dla przykładu Twin Peaks od 1991 do 2009 na IMDB miał 9,6 do 9,4. W 2012 9,3. A od 2014 do 2015 spadek z 9,2 na 8,8 po
pojawieniu się 1 sezonu Detektyw. Rzymowi zaniżali ze względu na GOT. Znów Sopranos i The Wire oberwało się od trolli,
gdy pojawił się ostatni sezon Breaking Bad. The Wire miał przyrost ocen 1 z ok 1,0% na 4,9% w ciągu 2 lat.
Ocena poleciała z 9,7 na 9,3. Dowody, że jest to trolling masz dla porównania przy niżej ocenianych serialach, gdzie procent ocen 1 powinien być w praktyce większy, a jest dużo niższy, bo bez udziału trolli np:
Peaky Blinder 8,8 - 0,9% ocen 1...Gomorra - 8,7 - 1,2% ocen 1...Narcos - 8,8 - 0,8% ocen 1. Czyli brak zaniżania na razie.
Kiedyś wyżej wymienione seriale przytoczone Twin Peaks, Rzym, Sopranos, The Wire też miały tak niski procent jedynek.

Pippen w każdym razie zarabiał nawet mniej od Kukoca i Longleya. Wielu pewnie zna historie z Barcelony 1992,
gdy Pippen zniszczył wspólnie z Jordanem najlepszego gracza Europy w latach 1988-1992 Kukoca w meczu grupowym,
by dać do zrozumienia coś właścicielowi Chicago.
Pippen z Jordanem zrobili to po tym, gdy wyszło, że Kukoc ma być sprowadzony do ich klubu i ma zarabiać więcej niż Pippen.
Skończyło się tak, że Kukoc nie trafił wtedy do Bulls, a sezon później, gdy Jordana już nie było, ale rzeczywiście zarabiał więcej od pająka.
Też interesowałoby mnie jakim cudem Pippen tak wtopił z zarobkami będąc w latach 90' w TOP 10 najlepszych koszykarzy NBA i
do tego 2 opcja zespołu, który wygrywa 6 mistrzostw, a nic nie mógł lepszego wynegocjować przez tyle lat :)

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.