Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, RappaR napisał:

Chce mi się sprawdzać Twoją historię postów tyci mniej, niż Tobie moją.

No dobra, będę szczery. Sporo, ale to sporo mniej.

Czyli urojenia. Stary ,masz duży problem z sobą , zrób coś z tym chociaż obawiam się , że jest za późno. Odnośnie drugiego pytania - dla mnie to państwo w którym się urodziłem oraz wychowałem i mam zamiar umrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quevas napisał:

trudno czuć dumę z lokomotyw i pokładać nadzieję w szamponach Pollena, kiedy nie ma kawałka mięsa na zupę dla dzieciaków

https://www.wykop.pl/wpis/33877587/spozycie-miesa-i-ziemniakow-na-1-mieszkanca-polski/

http://www.kzp-ptch.pl/publikacje/publikacje-inne/40-retrospektywny-rozwoj-poglowia-trzody-chlewnej-w-polsce

Patrzac na pogłowie trzody chlewnej to wtedy było wiecej miesa niz teraz. Powstaje pytanie czy to spozycie na wykresie uwzglednia ze kiedys z 3kg miesa robiono 3kg miesa, a dziś dziś z 3kg miesa robi sie 4-5 kg wyrobu miesnego i w rzeczywistosci dziś czystego miesa jemy mniej, czy moze jednak komuna eksportowała wiecej niż  dziś IIIRP i w efekcie mimo większej produkcji miesa jemy go mniej. Nie wiem.

Wiem tylko ze było w PRL powiedzenie na stołówkach "jedz dorsze bo g...no gorsze" tak nie szanowano tego żarcia, wszyscy chcieli tylko szyneczkę, dziś dorsz jest rarytasem większym niż szyneczka

9 godzin temu, Koelner napisał:

Terlecki i Suski o tej UE to tak na żarty czy na serio? Terlecki ofc wycofał się po partyzancku ale ewidentne sprawdzają opinie publiczną. W TVP duraczy już Kurski , że UE jest be i sami damy sobie radę?

"Politycy reagują na słowa o polexicie. "Scenariusz pisany cyrylicą dzieje się na naszych oczach"
w artykule teskt:
"W trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu Ryszard Terlecki zasugerował, że Polska może wyjść z Unii Europejskiej."
póxniej wypowiedzi wielu oburzonych ze PIS szykuje polexit

a między wierszami ze terlecki w rzeczywistosci powiedział tak:
"w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu Ryszard Terlecki. - Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli - stwierdził szef Klubu Parlamentarnego PiS i wicemarszałek Sejmu.
- My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla UE jest bardzo silne. No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój - dodał Terlecki"

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27550012,politycy-reaguja-na-slowa-o-polexicie-scenariusz-pisany-cyrylica.html#s=BoxOpImg1

to są te "wolne media lepsze" od TVP

problem w tym ze z TVP sie wszyscy śmieja a te sciemy wolnych mediów ludzie biorą na poważnie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkonza pominąłeś oczywiście najważniejszy fragment, wypowiedziany chwile po tym, jak wspomniał o UK."Powinniśmy myśleć nad tym – mówił w dyskusji – jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka,jaką jest dla nas do przyjęcia. Bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Reikai napisał:

@darkonza pominąłeś oczywiście najważniejszy fragment, wypowiedziany chwile po tym, jak wspomniał o UK."Powinniśmy myśleć nad tym – mówił w dyskusji – jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka,jaką jest dla nas do przyjęcia. Bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych”.

Rozwiązania drastyczne nie oznaczaja wyjscia skoro w tej samej wypowiedzi mówi ze "nie chcemy wychodzić" .

To ze wolne media same sobie uznały "drastyczne" oznacza "wyjscie" to po prostu wciskanie Terleckiemu czegoś czego nie powiedział, gdyby jeszcze nie dodał ze nie ma mowy o wyjsciu nazwałbym to sprytnym zagraniem, a ze jasno to powiedział to wciskanie my exitu jest bezczelną manipulacja godna pasków TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

3933e5809e1bea113166c64f6877ca11.jpg

 

Latwo to wytłumaczyć, stanowisko ekspedienta było stanowiskiem nieprodukcyjnym, w zwiazku z tym sklepów było z 5 razy mniej niż dziś. Jak dziś tylko jedno stanowisko w biedronce czy lidlu otwarte tez jest kolejka. To oczywisty błąd komuny ze sklepów było mało, no ale ich "materialne" podejscie do gospodarki powodowało ze woleli zakłady robiace nawet byle co, niż sklepy sprzedajace bez kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, quevas napisał:

nie chcą, ale muszą, jak ich ulubiony klasyk

Czymś lud wolne media straszyć muszą, w 2016 było straszenie rankingami, póxniej ze bedzie nie tak z giełda i PKB, póxniej ze 500+ spowoduje zapaśc budżetu, ostatnio w końcu sie udało straszyć inflacją, ale ze teraz na świecie inflacja goni naszą to się wraca do zawsze aktualnej śpiewki o polexicie mimo ze i kaczyński i morawiecki i terlecki zawsze mówia ze wyjscia nie było i nie bedzie, mimo to jak widac działa, bo opozycja sama sie nakreca ze PIS zaraz wyjdzie.

Jak sie okazuje "wolne media" straszą dzieci tym od początku gdy tylko władze przejął PIS:

https://trends.google.com/trends/explore?date=all&geo=PL&q=polexit

Teraz, quevas napisał:

dzisiaj ludzie stoją w dyskontach z pełnymi torbami świeżych frykasów do kasy, a za PRL stali z pustymi torbami przed wejściem do sklepu dysponującego ściśle reglamentowanymi atrakcjami w postaci węgierskiego paprykarza i radzieckiego jesiotra drugiej świeżości

Nie znałem w PRL-u nikogo głodnego, statystyki tez pokazuja ze to PRL nauczył Polaków jeść mieso. Spojrzałem teraz na szybko na ryby i znów podejrzewam ze podobnie jak ze świnkami ryb bylo wiecej za PRL niz teraz

polowy-ryb-morskich-ogolem-w-polsce-osta

To ze ludzie wtedy kupowali na zapas zarcie tak jak dzis kupuja na zapas mieszkania dowodzi tego ze nam sie poprawiło ale nie tego ze zarcia brakowało bo temu przeczą wykresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, quevas napisał:

PIS nie chce Polski z UE wyprowadzić

chce, by ją w jakiś sposób wyrzucono z racji notorycznego łamania reguł prawnych

Jest rozsądniejsze wyjasnienie, PIS nie chce wyjść z UE, a w zamian chce mieć większą władzę w Polsce i dlatego toczy boje i sie spina. Europa chce mieć zaś coraz większą władze w państwach narodowych i docelowo zostać ponadnarodowym rządem i dlatego próbują PIS dyscyplinować.

Normalna walka w której jedni i drudzy walczą o więcej władzy dla siebie przy czym jedni i drudzy siebie potrzebuja bo PIS liczy przecież na pieniadze z planu odbudowy, a "europa" chce mieć coraz większe imperium, a nie okrojone o brytanie, czy w przyszłosci Polskę oraz Węgry. Polskę i Węgry wyróznica to ze bardziej niz inni chcą stawiac na swoje polskie/pisowskie oraz wegierskie/orbanowskie interesy, ze względu np. róznic światopogladowych a to na LGBT, a to na migrantów.

 

22 minuty temu, darkonza napisał:

polowy-ryb-morskich-ogolem-w-polsce-osta

 

Znalazłem dla samego dorsza i z okresem PRL:

Po%C5%82owy-i-biomasa-stada-rozrodczego-

Staje sie jasne powiedzenie "jedz dorsze bo g.... gorsze", jak czegos jest nadmiar to sie tego nie szanuje, nie wiem co oni z tym robili ale pewnie walało sie wszedzie i nikt tego nie szanował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

 

 

Znalazłem dla samego dorsza i z okresem PRL:

Po%C5%82owy-i-biomasa-stada-rozrodczego-

Staje sie jasne powiedzenie "jedz dorsze bo g.... gorsze", jak czegos jest nadmiar to sie tego nie szanuje, nie wiem co oni z tym robili ale pewnie walało sie wszedzie i nikt tego nie szanował.

W kształceniu pielegniarek PRL też miażdży image.png.6cb08358bbf8bf378023c3f569d07e32.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, polskignom napisał:

Tymczasem inflacja w Czechach pokazuje, ile byłoby warte podnoszenie stop w PL...

No, a ekonomia pokazuje, że jest zamknięta lista narzędzi wpływających na inflację, która ma inne podstawy, niż te związane z .......ekonomią :)

Nie żebym był szczególnym fanem, ale podniesienie stóp, niespecjalnie pomoże, a schłodzi gospodarkę i nakręci bezrobocie.

1 godzinę temu, quevas napisał:

z takimi bandziorami mało kto w Europie zechce mieć stosunki

Cóż poczniesz, cała EU niespecjalnie tęskni za stosunkami, a jeszcze mniej za konsekwencjami.

Jak już założysz ten swój kalifat, to tam stosunki będą bez względu na to czy ktoś chce, czy nie chce, a Mahomet pobłogosławi.

Tak czy inaczej, skoro jesteś patriotą, cenisz dzietności i nieskrępowane lub wymuszone stosunki, kierunek masz tylko jeden, a w zasadzie dwa :

1 - emigracja do raju nieskrępowanych (dla mężczyzn) stosunków; ewentualnie,

2 - własny kalifat, no i tutaj nie jest już ważne, z bandziorami, czy z proboszczem :)

Mam niejasne przeczucie, że od lat dryfujesz z Mekki do Medyny :), a Talibowie nie bez przyczyny mają nasze geny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

No, a ekonomia pokazuje, że jest zamknięta lista narzędzi wpływających na inflację, która ma inne podstawy, niż te związane z .......ekonomią :)

Nie żebym był szczególnym fanem, ale podniesienie stóp, niespecjalnie pomoże, a schłodzi gospodarkę i nakręci bezrobocie.

Dokładnie :). Glapa może być lepszy niż wielu mysli, choć jego konferencje i wypowiedzi przypominają bardziej wypowiedzi amatora kwaśnych jabłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.