Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, quevas napisał:

więźniowie chyba jakieś paczki żywnościowe z zewnątrz dostają, nieprawdaż ?

Niektórzy nie mają rodzin i nie dostają.

Oj tam jak zwykle media biją piane, nie 2 posiłki a 3 z dwudaniowym obiadem i nie szukali żarcia w lesie a zabijali czas z nudów i zbierali dla przyjemnosci a jedli dla nowych smaków. Polacy też chodzą na grzyby i nie dlatego ze są głodni tylko niektórzy po prostu to lubią. Po prostu Ci "uchodźcy" to nieostrożne barany i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sebastian napisał:

Panowie ale jak mają realnie mataczyć ? Są zdjęcia, nazwiska, złapali ich na gorącym uczynku. Przecież to jest wyrok skazujący. Dopiero jeśli sąd wyda inny wyrok to należy ten sąd wsadzić razem z nimi. 

Kramek na kaucji też wyszedł. Państwo z dyktyupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, quevas napisał:

 

W "Wiadomościach" zaś, najpierw PIS chwali się obaleniem systemu, a potem ma pretensje o wprowadzone wówczas reformy, brutalnie zmuszające obywateli do wzięcia swojego losu we własne, spracowane ręce.

Ponad 30 lat minęło, a oni nadal nie znają definicji wolności, choć tak zajadle używają jej w dowodzeniu swojej szczególnej roli w dziejach świata.

W Faktach TVN natomiast powiedziano, że Pinior wcale nie brał łapówek od biznesmenów, a były to tylko pożyczki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj. 6 złotych dziennie na wyżywienie to jest mało. To jest 180 złotych na miesiąc. Ja przypominam, że chleb 1 kg kosztuje około 7 zł. Mleko 1 litr 3,50, byle jaka kiełbasa z psa  23 zł/kg, kiełbasa z normalnego mięsa 30 zł/kg masło 6,50 za kostkę 200 gram, pęczek włoszczyzny 5 zł a udo z kurczaka 14 zł/kg

Ja wiem, że można gotować pyry z jedną marchewką, pasternakiem na porcji rosołowej ale to nie jest żarcie na dłuższą metę i prędzej czy później idzie się o tym przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Ja przypominam, że chleb 1 kg kosztuje około 7 zł. Mleko 1 litr 3,50, byle jaka kiełbasa z psa  23 zł/kg, kiełbasa z normalnego mięsa 30 zł/kg masło 6,50 za kostkę 200 gram, pęczek włoszczyzny 5 zł a udo z kurczaka 14 zł/kg

Niby gdzie są takie ceny? Ja ostatnio za 3,50 litr mleka kupiłem na stacji benzynowej. W supermarketach ceny są znacznie niższe, a podejrzewam, że przy hurtowych zakupach to można kupić jeszcze taniej.

Udo z kurczaka 14/kg? Ceny z Biedry z dzisiaj:

Ćwiartka z kurczaka - 2,99/kg

Skrzydełka z indyka 8,99/kg

Filet z indyka 15.99/kg

Łopatka wieprdzowa 7.99/kg

Chleb słonecznikowy 4.98/kg, chleb fitness 4,56/kg ( zwykły dużo taniej)

Masło irlandzkie 4.99/kg ( kupowałem za 3,33 2 tygodnie temu kostkę)

Podwawelska 9,98/kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Niby gdzie są takie ceny? Ja ostatnio za 3,50 litr mleka kupiłem na stacji benzynowej. W supermarketach ceny są znacznie niższe, a podejrzewam, że przy hurtowych zakupach to można kupić jeszcze taniej.

Udo z kurczaka 14/kg? Ceny z Biedry z dzisiaj:

Ćwiartka z kurczaka - 2,99/kg

Skrzydełka z indyka 8,99/kg

Filet z indyka 15.99/kg

Łopatka wieprdzowa 7.99/kg

Chleb słonecznikowy 4.98/kg, chleb fitness 4,56/kg ( zwykły dużo taniej)

Masło irlandzkie 4.99/kg ( kupowałem za 3,33 2 tygodnie temu kostkę)

Podwawelska 9,98/kg

 

Ja nie kupuję w Biedronce, ceny wziąłem sobie z intrnetu - wpisuję nazwa + cena i wyskakuje. Ale wiadomo, że są sfałszowane.

 

I jeszcze. Gazetka promocyjna biedronki -  chleb fitnes 6,07 za kg w promocji, regularna cena 7,29..

https://biedronka.gazetkapromocyjna.com.pl/biedronka-w-tym-tygodniu-gazetka-promocyjna-2021-08-26,1247/#page/27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Ja nie wiem czy to jest sfałszowane, wiem jakie ceny były w sklepie z którego przed chwilą wyszedlem

No to mają taniej niż na ogólnopolskiej promocji w tej sieci. Nic tylko pogratulować sklepu, widać musi być tam zajebista konkurencja, której Biedronka nie ma nigdzie indziej,  bo normalne w promocji sprzedaje za 6,29 za kg (taka jest cena na ich stronie w promocji na dziś)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

No to mają taniej niż na ogólnopolskiej promocji w tej sieci. Nic tylko pogratulować sklepu, widać musi być tam zajebista konkurencja, której Biedronka nie ma nigdzie indziej,  bo normalne w promocji sprzedaje za 6,29 za kg (taka jest cena na ich stronie w promocji na dziś)

 

Mogłem się pomylic co nie zmienia sensu mojej wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chleb to się w piekarni kupuje a nie w biedrze. W mojej jest 4zł za duży bohenek dobrego chleba na zakwasie a nie jakieś spulchniałe gówno z marketu.

Poza tym te wszystkie cuda typu fitness, bez glutenu itp, itd zawsze są droższe niż zwykły chleb bez dziwactw.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pepis21 napisał:

Chleb to się w piekarni kupuje a nie w biedrze. W mojej jest 4zł za duży bohenek dobrego chleba na zakwasie a nie jakieś spulchniałe gówno z marketu.

Poza tym te wszystkie cuda typu fitness, bez glutenu itp, itd zawsze są droższe niż zwykły chleb bez dziwactw.

Najzwyklejszy chleb kosztuje około 3 zł, jakieś lepsze dużo drożej. 

Generalnie zawsze można napisać, że da się przeżyć za 6 zł dziennie. 

 

Chleb na dwa dni  tanie gówno 3 zł

pasztet profil na dwa dni 3,60 (bezmięsny :) )

1 kg ziemniaków 1 zł 

smalec kostka 1,87 

dwie - trzy cebule (0,5 kg) 1 zł

to się nawet poniżej 11 złotych zmieściłem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

Najzwyklejszy chleb kosztuje około 3 zł, jakieś lepsze dużo drożej. 

Generalnie zawsze można napisać, że da się przeżyć za 6 zł dziennie. 

 

Chleb na dwa dni  tanie gówno 3 zł

pasztet profil na dwa dni 3,60 (bezmięsny :) )

1 kg ziemniaków 1 zł 

smalec kostka 1,87 

dwie - trzy cebule (0,5 kg) 1 zł

to się nawet poniżej 11 złotych zmieściłem :) 

I jakie potrawy jestes w stanie skleić z tego zestawu?

 

Ceny jedzenia w Polsce w porównaniu do zarobków to jest dramat, ostatnio zrobili porównanie, że w Niemczech Lidl jest tańszy nawet, niż u nas, a zarobkowo wiadomo gdzie przy nich jesteśmy. Mogę któregoś dnia wkleić paragon z zakupów z UK, to też można się zdziwić jak tanie są tu produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.