Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Cardi napisał:

Czyli to nie są uchodźcy tylko imigranci za socjalem i nie ma potrzeby ich wpuszczać. Uchodźcy zatrzymaliby się w pierwszym bezpiecznym kraju, a ich kilka było po drodze.

Dziwne , że ten problem nie jest poruszany mocno w ONZ . Ma być 10 mlrd ludzi na świecie za kilkanaście lat i to normalne , że do Europy i krajów rozwiniętych reszta będzie napierdalac drzwiami i oknami . Ciężko będzie wszystko opierdolic murami  i fortecami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Dziwne , że ten problem nie jest poruszany mocno w ONZ . Ma być 10 mlrd ludzi na świecie za kilkanaście lat i to normalne , że do Europy i krajów rozwiniętych reszta będzie napierdalac drzwiami i oknami . Ciężko będzie wszystko opierdolic murami  i fortecami. 

Ciężko będzie ale trzeba to zrobić. Alternatywnie może przyjąć ich wszystkich i patrzeć jak nasze bogactwo jest przejadane. Znaczy nie to, żeby PiS już teraz go nie przejadał, ale imigracja nierobów tylko ten proces przyśpieszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebastian napisał:

Myślę, że realnie to nasi aktorzy są i tak pod tym względem lepsi niż CI na zachodzie. Taki Robert De Niro na przykład kompletnie zwariował podobnie jak Scarlett Johansson (a szkoda bo bardzo podziwiałem jej... talent aktorski :) ) 

I generalnie rzecz biorąc nie jest tak, że wszyscy aktorzy nie mają pojęcia o polityce, spora grupa ma i wypowiada się mądrze. Zwróciłbym uwagę na to, że ta grupa w swoich wypowiedziach nie ma pretensji do wyborców tylko do polityków o ich postępowania. Taki sposób dyskusji uważam za słuszny i nie uważam, że komukolwiek należy zabraniać takich wypowiedzi. W końcu na naszym forum też wypowiadają się różni ludzie.  

Jasne że wypowiadać może się każdy, dokładnie tak jak my ale bardziej na myśli miałem to że z osób niekompetentnych tworzy się autorytety ale czyja to wina? Społeczeństwa które tego oczekuje, tak jak i propaganda w jednych czy drugich mediach, to wszystko ma swoich odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sewer napisał:

Jasne że wypowiadać może się każdy, dokładnie tak jak my ale bardziej na myśli miałem to że z osób niekompetentnych tworzy się autorytety ale czyja to wina? Społeczeństwa które tego oczekuje, tak jak i propaganda w jednych czy drugich mediach, to wszystko ma swoich odbiorców.

To nie tak.

Wypowiada się wielu i spora cześć całkiem ok. A  że cytowany jest Stuhr ? To już miara jego popularności jako aktora. No i mody, w pewnych kręgach modne jest j****** ***u, co ja uważam za dziwne bo grozi ich rozmnożeniem a obawiam się, że Polsce przyjdzie drogo zapłacić za obecne rządy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

To nie tak.

Wypowiada się wielu i spora cześć całkiem ok. A  że cytowany jest Stuhr ? To już miara jego popularności jako aktora. No i mody, w pewnych kręgach modne jest j****** ***u, co ja uważam za dziwne bo grozi ich rozmnożeniem a obawiam się, że Polsce przyjdzie drogo zapłacić za obecne rządy. 

Mam zbyt idealistyczne podejście do świata :) Zapłacić na pewno zapłacimy o ile już tego nie robimy, pewny jestem tego że pis zjada własny ogon i te rządy już długo to nie potrwają ale na naprawę szkód trzeba będzie poświęcić wiele lat a kompetencje opozycji też są wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, jack napisał:

Nie wiem za czym. Znam kilku imigrantów i wszyscy pracują - Ukraińcy, Białorusini, Egipcjanie. Wydaje się logicznym nie zostawać w kraju z którego jego obywatele właśnie dają nogę. 

W Polsce? Jak w Polsce to nic dziwnego, tu za socjal można najwyżej walić ćwiarę ojczystej pod Żabką czy innym sklepem. Dlatego oni tu nie chcą, chcą do lepszego socjalu.

43 minuty temu, Koelner napisał:

Dziwne , że ten problem nie jest poruszany mocno w ONZ . Ma być 10 mlrd ludzi na świecie za kilkanaście lat i to normalne , że do Europy i krajów rozwiniętych reszta będzie napierdalac drzwiami i oknami . Ciężko będzie wszystko opierdolic murami  i fortecami. 

Singapur wydaje się fajnym miejscem, ciepło, ładnie, tylko to żucie gumy... I papierologia żeby wizę dostać... 🙃

 

O ja p... 🙃🙃🙃🙃🙃🙃🙃

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Cardi napisał:

Ona to z granicy nadaje. Stąd ta zbiórka:

Brak opisu.

Ewentualnie 20 Mcbook Air, ale tylko z Retiną, 6 sprawnych kałasznikowów plus 1000 szt amunicji (aby skutecznie bronić zdobytego przyczółka), 2-3 bomby z zapalnikiem i wyzwalaczem czasowym, ostatecznie sterowane radiowo,  kartę KFC, ze 2-3 terenowe SUVy, chętnie przyjmę.

W tym kraju, w każdym mieście, leżą ludzie bezdomni, chorzy bez środków do życia i pieniędzy na leki - są ich setki tysięcy - większość przechodzi i ma to w d....e.

Ale dziesiątki cwaniaków, już zdążyło się wylansować na zbiórkach i niedoli grupy perskich turystów socjalnych.

Fuj. 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cardi napisał:

PiS wybudował 1400 kilometrów ekspresowej od 2017? Nieźle:) 

I nie rozumiem czemu to ma spowodować podwyżki:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fluber napisał:

PiS wybudował 1400 kilometrów ekspresowej od 2017? Nieźle:) 

I nie rozumiem czemu to ma spowodować podwyżki:) 

Nie wybudował.. oznakował. 

 

37 minut temu, fluber napisał:

I nie rozumiem czemu to ma spowodować podwyżki:) 

Naprawdę nie rozumiesz ? Wiesz co to są koszty transportu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Jeżeli to nie sa nowo wybudowane drogi to moja uwaga jest bez sensu:) 

Dobrze wiesz, że część jest wybudowana na nowo, część wyremontowana a część tylko dostosowana do wymogu jakie musi spełniać droga ekspresowa. Oczywiście chwała im za to, że to robią - czyli dbają aby dobrych i zadbanych dróg było więcej.

Ale już za to, że chcą wprowadzać kolejne odcinki płatne chwalić nie można. Bo ten schemat działania PiSu jest już męczący. Nie pozwalamy podnieść cen za prąd dla gospodarstw domowych ale przerzucamy te podwyżki na firmy - na skutek czego firmy podnoszą ceny towarów.

Dajemy głupie dopłaty do fotowoltaiki a koszty tej fotowoltaiki przerzucamy znów na firmy (opłata mocowa) - na skutek czego firmy podnoszą ceny towarów. 

Z drogami będzie tak samo, zapłacą firmy i koszty znów przerzucą na klientów

I tak cały czas. 

PiS robi wszystko aby ludziom się wydawało, że podwyżki to nie ich wina. A to  w większości jest ich wina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, quevas napisał:

W cenie 9 zł za dzień, swą wielkością porcje tych frykasów mogą zrobić wrażenie wyłącznie na uprawiających dietę odchudzającą krasnoludkach

"I tak np. w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku stawka żywieniowa wynosiła 15 zł na osobodzień, w Areszcie Śledczym w Krakowie przy ul. Montelupich - ok. 5-6 zł, a w Domu Dziecka Nr 1 w Łodzi przy ulicy Aleksandrowskiej - 11,50 zł. "

Dość normalna stawka, te 9 zeta bo to za produktu kupowane tanio i na promocji w biedronkach, a nie ze w restauracji potrawy do stołu. No i to są ludzie którzy ponoć uciekli przed wojną, a nie książeta którym zabrakło kawioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.