Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś nie bardzo potrafi się połapać co to są poglądy korwinistów (nic dziwnego, oni sami nie wiedzą co i jak), tu mamy opis w pigułce, z linkiem źródłowym na YT

https://www.donald.pl/artykuly/zzTaV9aS/youtuber-korwinista-tlumaczy-kryzys-zwiazkow-i-konserwatyzmu-to-przez-kobiety-ktore-sa-lewaczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, josephnba napisał:

I jaki jest sens chodzić na takie gorzkie żale?

Tym bardziej jaki jest sens puszczać tam dzieci, co sugeruje katechetka? 

 

Zawsze możesz wyjść przed kazaniem pasyjnym i wrócić na błogosławieństwo:) 

Co Ci mogę powiedzieć, nie podoba mi się to ale nie chodzę tam dla ksiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, josephnba napisał:

Jeśli ktoś nie bardzo potrafi się połapać co to są poglądy korwinistów (nic dziwnego, oni sami nie wiedzą co i jak), tu mamy opis w pigułce, z linkiem źródłowym na YT

https://www.donald.pl/artykuly/zzTaV9aS/youtuber-korwinista-tlumaczy-kryzys-zwiazkow-i-konserwatyzmu-to-przez-kobiety-ktore-sa-lewaczkami

piękne ❤️

szczególnie mi się podoba przejście od 'kobieto powinnaś marzyć o zostaniu żoną a nie o pracy w korpo' do 'kobieto bądź wyrozumiała jak typ nie będzie Cię mógł utrzymać bo ciężkie czasy!' xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, darkonza napisał:

Ale co prawo kanoniczne ma do oskarżeń wynikajacych ze świeckiego prawa.

Oj za dużo lekcji religii mieliscie ze nie widzicie problemu.

Wiesz za moich czasów nie było gimnazjum i religii w szkole. Pamiętam naukę w I klasie, ale niekoniecznie lekcje religii - dziwne, nigdy się nad tym nie zastanawiałem, a skłoniłeś mnie do refleksji.

Przecież zarówno fluber jak i jak tłumaczymy Ci tylko tyle, że jak należysz do partii (kościoła, koła gospodyń wiejskich), to naczelna gospodyni ma prawo Cię spytać, co darkonza odpi......a w tej remizie z jej garnkami. Tyle i aż tyle. 

Co do treści, to podobne pisma otrzymasz z np. Poczty Polskiej, Gminy, a nawet dostawcy sygnału telewizyjnego, tu jest ton i NOMENKLATURA kościelna.

To, że Książa czują się owczarkami pasterza, czasami zaganiającymi owce nadgorliwie w odpowiednim kierunku, jest inną sprawą, którą powiedzmy szczerze mogę ścierpieć raz na rok, aby nie robić przykrości np rodzinie, która może mieć inny punkt widzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, starYfaN napisał:

Przecież zarówno fluber jak i jak tłumaczymy Ci tylko tyle, że jak należysz do partii (kościoła, koła gospodyń wiejskich), to naczelna gospodyni ma prawo Cię spytać, co darkonza odpi......a w tej remizie z jej garnkami.

Normalnie to ma prawo spytać czy chce z nią rozmawiać, nie ma prawa wzywać na z góry ustalony termin i godzinę, przywoływac do porzadku i przypominać ze jestem pod jej jurysdykcją i ona ma prawo mną zarządzać.

W tym przypadku zaś darkonza nic nie odpier.... darkonza złożył doniesienie ze jedna z gospodyń coś odpier.... i dlatego gospodynie nie maja prawa wzywać i pytać, bo to one beda wzywane i rozliczane jako te co coś  odpier.... Myli Ci sie kto jest oskarżony w tej sprawie a kto oskarżajacym. Dokładnie ten sam problem opisuj ofiary molestowania wzywane do kurii.

Co jest nie tak ze nie widzicie iż podejrzany o wykroczenie wzywa natarczywie tego kto go o wykroczenie oskarżył. Chyba czas zeby rodziny oskarżonych o morderstwo zaczęły wzywać na przesłuchanie świadków którzy morderstwo widzieli.

52 minuty temu, starYfaN napisał:

Co do treści, to podobne pisma otrzymasz z np. Poczty Polskiej, Gminy, a nawet dostawcy sygnału telewizyjnego, tu jest ton i NOMENKLATURA kościelna.

Poczta Polska nie uczy miłosci bliźniego. Nomenklatura koscielna to jest miłujcie sie, wybaczajcie, bądźcie pokorni. To w tym piśmie to pisał jakiś "dyktator" który zarządza swoimi poddanymi.

No  i jeszcze raz - nomenklatura koscielna nie powinna zajmować się świeckimi sprawami. Nie od tego oni są, nie od tego sa oni.

Chyba wystarczy bo już kółko pisze to samo. Okazuje sie ze nikt nie rozumie "rozdziału państwa od kościoła". Kościół ma sie zajmowac religią i sprawami duchowymi, a nie sledztwem w świeckich sprawach. Od tego jest świeckie państwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, darkonza napisał:

Normalnie to ma prawo spytać czy chce z nią rozmawiać, nie ma prawa wzywać na z góry ustalony termin i godzinę, przywoływac do porzadku i przypominać ze jestem pod jej jurysdykcją i ona ma prawo mną zarządzać.

W tym przypadku zaś darkonza nic nie odpier.... darkonza złożył doniesienie ze jedna z gospodyń coś odpier.... i dlatego gospodynie nie maja prawa wzywać i pytać, bo to one beda wzywane i rozliczane jako te co coś  odpier.... Myli Ci sie kto jest oskarżony w tej sprawie a kto oskarżajacym. Dokładnie ten sam problem opisuj ofiary molestowania wzywane do kurii.

Co jest nie tak ze nie widzicie iż podejrzany o wykroczenie wzywa natarczywie tego kto go o wykroczenie oskarżył. Chyba czas zeby rodziny oskarżonych o morderstwo zaczęły wzywać na przesłuchanie świadków którzy morderstwo widzieli.

Poczta Polska nie uczy miłosci bliźniego. Nomenklatura koscielna to jest miłujcie sie, wybaczajcie, bądźcie pokorni. To w tym piśmie to pisał jakiś "dyktator" który zarządza swoimi poddanymi.

No  i jeszcze raz - nomenklatura koscielna nie powinna zajmować się świeckimi sprawami. Nie od tego oni są, nie od tego sa oni.

Chyba wystarczy bo już kółko pisze to samo. Okazuje sie ze nikt nie rozumie "rozdziału państwa od kościoła". Kościół ma sie zajmowac religią i sprawami duchowymi, a nie sledztwem w świeckich sprawach. Od tego jest świeckie państwo

 

Słuchaj nic mi się nie myli. Po prostu dłużej żyje. Byłem już parę razy w NSA gdzie cytowałem wyroki NSA (nawet 2/3 składu była ta sama) i na koniec w orzeczeniu perfidnie nie było odniesienia do wskazanych dowodów i orzecznictwa tego samego sądu. W sprawie a) ziemia jest okrągła, ale już w b) płaska jak stół, w sprawia a) jak ten sam przepis w tym samym miejscu stosuje urząd, przepis jest spójny i prawidłowy; b) jak powołuję się strona - nie ma zastosowania; dlaczego sąd stosuje podwójne standardy względem tego samego przepisu prawa, milczenie, a milczenia zapisać nie możesz 😐

Tak więc wrzuć na luz, bo oczywiście masz tutaj rację (w większości), tylko ta racja ma się nijak do rzeczywistości. I tutaj nie jest winny pis, po ,psl tylko ludzie którzy im na to pozwlają.

Jest takie powiedzenie, już tu parę razy leciało - naród ma taką władzę (kościół) na jaką zasługuje i na jaką pozwala.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, darkonza napisał:

Jako ze na bieżaco uzupełniam wiedzę to moze jeszcze dodam ze Niemce co roku żadają nowych dokumentów, raz takich raz owakich, np. rozliczenia z urzedem podatkowym za ostatnie 3 lata mimo ze wypłata tego zasiłku nie jest w żaden sposób zalezna od dochodów (jakim prawem?) .  Grożą ze jeśli nie dostaną tych dokumentów to zażądają kasy wcześniej wypłaconej (znów - jakim kurka prawem?). Co więcej, po wysłaniu żądania dotyczącego nowych papierów wstrzymują wypłaty. Średnio do pół roku. Czyli rok wyglada tak ze płaca za miesiac lub dwa, przysyłają zapotrzebowanie na papiery (do niczego niepotrzebne) chca ich po niemiecku (tłumacz przysięgły niezbędny), a później po 4-6 miesiącach wypłacaja zaległosci i w następnym roku sytuacja sie powtarza, tylko teraz chca np. gdzie pracuje matka, ile czasu i jaki posiada majątek trwały.

Ja mieszkam >3 lata w Niemczech, kindergeld przyznali mi do 2036 i 38 roku i od tego czasu nic nie chcieli :) Tylko podwyżka, chyba w zeszłym roku i Kinderbonus z okazji korony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

raczej gościem, co od niepamiętnych czasów stał w tej kolejce po władzę i już straciwszy nadzieję, po tym jak wszyscy sobie poużywali, wreszcie się doczekał

Ja tam pamiętam gościa który od niepamiętnych czasów stał w kolejce po mieszkanie, po tym jak wszyscy już sobie pomieszkali, on został politykiem, wyrzucił rodzinę z dziećmi na bruk, policjanta który wszczął w tej sprawie dochodzenie na ulicę i za darmochę dumnie mieszka do dzisiaj.

Jak mu się o tym przypomni, ma dokładnie taką samą minę, jak podczas dyskusji o emigracji zarobkowej.

Jak to było, o zgubieniu z przyzwoitym człowiekiem.......,przypomnij proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pablo81 napisał:

Ja mieszkam >3 lata w Niemczech, kindergeld przyznali mi do 2036 i 38 roku i od tego czasu nic nie chcieli :) Tylko podwyżka, chyba w zeszłym roku i Kinderbonus z okazji korony.

Możliwe więc ze próbują zniechęcić tych co poza granicami mieszkają. Może Ty lepiej rokujesz na przyszłego Niemca

20 godzin temu, starYfaN napisał:

tylko ta racja ma się nijak do rzeczywistości. I tutaj nie jest winny pis, po ,psl tylko ludzie którzy im na to pozwlają.

No to przykre ze wszyscy chorą rzeczywitośc uznają za normalną

W dniu 14.03.2021 o 13:08, Koelner napisał:

jak słyszę , że jedyną skuteczną metodą na usprawnienie usług publicznych to dosypywanie do pieca to mam mega beke 🙂

Tylko czekaj aż Cię wezwą na przesłuchanie urzędnicy których jurysdykcji podlegasz żebyś się wytłumaczył z tego co na forum wypisujesz.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

Możliwe więc ze próbują zniechęcić tych co poza granicami mieszkają. Może Ty lepiej rokujesz na przyszłego Niemca

No to przykre ze wszyscy chorą rzeczywitośc uznają za normalną

Tylko czekaj aż Cię wezwą na przesłuchanie urzędnicy których jurysdykcji podlegasz żebyś się wytłumaczył z tego co na forum wypisujesz.

Gorzej jak wezwą Ciebie :) .

Jeszce raz. "Chorą" rzeczywistość stworzyli ludzie uczęszczający/nieobecni podczas wyborów.

Władza/kościół, jest jedynie krzywym zwierciadłem w którym odbija się charakter głosujących, przy czym ci którzy nie głosują mają w tym taki sam udział.

Pierwszą reakcją Janusza na powstający akt prawny, jest jak go obejść i w ten sposób piłuje gałąź na której siedzą jego dzieci.

Wiesz u germanów też są naciągacze, dwóch zarobiło na maskach, dwóch dostało wilczy bilet i piętno do końca życia od całego narodu.

U nas śmieją Ci się w twarz. Uwierz, że to jest jedyna różnica (społeczna), którą później widzisz w poziomie życia całego narodu, bo przeciętny Niemiec niczym nie różni się  nas, poza wpojeniem jednego słowa:

Ordnung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, darkonza napisał:

Tylko czekaj aż Cię wezwą na przesłuchanie urzędnicy których jurysdykcji podlegasz żebyś się wytłumaczył z tego co na forum wypisujesz.

"Ale do mnie tak , do mnie nie."

w tej kwestii zgadzam się , kk to patologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, darkonza napisał:

Możliwe więc ze próbują zniechęcić tych co poza granicami mieszkają. Może Ty lepiej rokujesz na przyszłego Niemca

Jest też inna opcja. Słyszałem, o przypadkach Polaków, którzy nie mieszkali/pracowali w Niemczech i dalej pobierali KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.