Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, RappaR napisał:

I reakcji nie było :)

zresztą czy jest coś obraźliwego w porównaniu Ciebie do Polski? :)

 

To już Sasin odpowiada za Ostrołękę i CPK, a chwilę temu nie odpowiadał za nic :)

Ja nie twierdzę że nie odpowiada za nic tylko że pomimo jego nieudolności niektóre spółki radzą sobie dobrze. Ale ile pieniędzy utopil beznadziejnie to się pewnie nigdy nie dowiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Ja to jestem dziś rozdarty. Z jednej strony rządem gardzę i widać że te dzbany ani nie mają pojęcia jak działa rynek, ekonomia, relacja producent\sprzedwca-klient i nie mają już skąd czerpać kasy.

Z drugiej ból dupy tvn czy wyborczej I innych antypolskich szczujni to miód na me zimne serce. 

TVN musiałby płacić rocznie prawie 150 milionów złotych podatku.

26 minut temu, blackmagic napisał:

Ja nie twierdzę że nie odpowiada za nic tylko że pomimo jego nieudolności niektóre spółki radzą sobie dobrze. Ale ile pieniędzy utopil beznadziejnie to się pewnie nigdy nie dowiemy

Masz wryty w głowę obraz nieudolnego Sasina, więc z założenia uznajesz, że jeżeli coś czym kieruje działa sprawnie, to dzieje się to pomimo jego nieudolności:) Choć na zdrowy chłopski rozum fakt, że pracownicy sektora publicznego kierowani przez nieudolnego, jak go nazwałeś gównianego Midasa robią lepszy wynik niż WIG 20 w środku największego kryzysu od lat powinien Ci dać do myślenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

TVN musiałby płacić rocznie prawie 150 milionów złotych podatku.

No i co z tego? 

Chyba nigdy w historii obciążania podatkiem korporacji nie było tak by to korporacje wzięły na siebie obciążenie podatkowe, więc nie ma co się cieszyć - 5% podatku na korporacje oznacza po prostu 5% więcej reklam w TV i na stronach internetowych a Axel Szpringer od tego na pewno nie upadnie ani nie wycofa się z PL nawet jakby dostał 95% podatek

ale mimo to jak pisalem wcześniej ból dupy tvn czy wyborczej I innych antypolskich szczujni to ZAWSZE miód na me zimne serce. 

 

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Koelner napisał:

odrzucając czynniki ekonomiczne , to do jakiej granicy musi Twoim zdaniem dojść PiS aby zapaliła się lampeczka/alert - ups, my nie demokraty ale autokracja ?

W sumie nie ma takiej granicy w zasadzie. Walka trwa na szczycie Chiny vs USA i wiem jedno, jeśli chodzi i wolność demokratyczną, wolność jednostki, wolność wypowiedzi, nigdy, ale to nigdy nie zaznam już tak szerokiej, jaka panuje w Polsce obecnie.

 

Kaczyński jest wyzywany wielokrotnie obraźliwymi słowami z powodu wzrostu, na który nie ma wpływu. Dajcie znać jakimi obelgami z cech wyglądu Kamali, na które nie miała wpływu obrzucono ją i jaki był los tych osób :)

W Wielkiej Brytanii zwolniono kogoś z pracy, bo czyjejś chłopak stwierdził, że życie białych ma znaczenie :)

cancel culture z USA

Brutalne tłumienie protestów we Francji

 

Polska współczesna to naprawdę jedna z ostatnich ostój prawdziwej, obywatelskiej wolności we współczesnym świecie i zamierzam się nią cieszyć tak długo, jak to tylko możliwe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RappaR napisał:

Polska współczesna to naprawdę jedna z ostatnich ostój prawdziwej, obywatelskiej wolności we współczesnym świecie i zamierzam się nią cieszyć tak długo, jak to tylko możliwe.

I pewnie dlatego przyklaskujesz kneblowaniu mediów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

No jasne że prezesi firm siedzą na stolkach, biorą pensję i nic nie robią:) 

Skoro jest tak źle to czemu jest tak dobrze? Zbiedniales przez ostatnie 5 lat? Twoja rodzina? Twoi znajomi? 

Nie, nie zbiedniałem przez ostatnie 5 lat i zawdzięczam to tylko sobie i temu że nie miałem z czego zbiednieć bo te parę lat temu wchodziłem na rynek pracy z pustym portfelem.Nie muszę zbiednieć żeby stwierdzić że osoby w moim wieku nie mają w tym kraju perspektyw zamiast tego są na każdym kroku drenowane nie otrzymując nic w zamian i nie mam tu na myśli rozdawnictwa.Dużo osób takich jak ja nie chce już żyć w Polsce a bez nich możesz być pewny że daleko na zajdziemy bo nie będzie kogo rękami tego zrobić.

2 godziny temu, RappaR napisał:

Najmniejszy spadek PKB w Unii Europejskiej, drugie najmniejsze bezrobocie w Unii Europejskiej, największy wzrost przemysłu w Unii Europejskiej.

My nie usprawiedliwiamy ich indolencji,. My chwalimy ich sukcesy. I po prostu nie chcemy mieć takich nieudaczników partyjnych jak Merkel czy Macrone u władzy :)

Tylko w przeciwieństwie do Niemiec czy Francji nas jeszcze nie stać na takich nieudaczników bo startowaliśmy z innego poziomu a żeby zobaczyć nieudaczników których mamy u władzy wcale nie trzeba oglądać tvnu, wystarczy wlączyć tvp, oni sami się orają i dla myślącego człowieka to wystarczy.Problemem jest to że nie ma żadnej alternatywy bo można naprawić, zmienić nadal wiele ale kto ma to zrobić? PiS wygrał tym że dał ludziom 500+ czy 13 emeryturę, ludziom którzy często nie mają za co żyć i to jest do wybaczenia (tym bardziej przy obecnej inflacji) ale nie do wybaczenia jest to co zrobili z wieloma ludzkimi umysłami swoją propagandą, skłóceniem nawet najbliższych sobie osób podatnych na manipulacje.

Tymczasem w tym całym bałaganie powoli mogą już robić co chcą, co raz bardziej rozmywa się odpowiedzialność kogokolwiek za cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Rappar, ale swoją wypowiedzią dołączyłeś u mnie do userów typu vasquez, tylko, że z drugiej strony barykady. To samo - klapki na oczach i zero krytycznego spojrzenia na to co sie dzieje.

Generalnie wszystko jest cacy, ludziom coraz lepiej, podatki nie rosną, kraina mlekiem i miodem... 

Wszystko do momentu aż będziesz miał do czynienia z jakimś przydupasem władzy i będzie was rozsądzał sędzia z nadania jednej właściwej partii.

 

A wszystko dlatego, że opozycji to w sumie nie mamy. Rząd i opozycja to jedno i to samo dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Camelus napisał:

Sorry Rappar, ale swoją wypowiedzią dołączyłeś u mnie do userów typu vasquez, tylko, że z drugiej strony barykady. To samo - klapki na oczach i zero krytycznego spojrzenia na to co sie dzieje.

Generalnie wszystko jest cacy, ludziom coraz lepiej, podatki nie rosną, kraina mlekiem i miodem... 

Przecież z tego co czytam Rappar ma świadomość tego że podatki rosną i jako zadeklarowany lewicowiec propsuje to :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sewer napisał:

Nie, nie zbiedniałem przez ostatnie 5 lat i zawdzięczam to tylko sobie i temu że nie miałem z czego zbiednieć bo te parę lat temu wchodziłem na rynek pracy z pustym portfelem.Nie muszę zbiednieć żeby stwierdzić że osoby w moim wieku nie mają w tym kraju perspektyw zamiast tego są na każdym kroku drenowane nie otrzymując nic w zamian i nie mam tu na myśli rozdawnictwa.Dużo osób takich jak ja nie chce już żyć w Polsce a bez nich możesz być pewny że daleko na zajdziemy bo nie będzie kogo rękami tego zrobić.

No pewnie że tylko sobie. A ludzie w Nigrze są biedni bo są leniwi. 

Z mojego pokolenia większość nie mówiła że nie chce żyć w polsce.  Po prostu wyjechali po maturze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, quevas napisał:

w Polsce można wylecieć za błyskawicę Strajku Kobiet, serduszko WOŚP albo tęczową flagę

Nie rozróżniasz wyciągania konsekwencji za deklarowanie poglądów prywatnie i zawodowo?

W sumie głupie pytanie - wiemy że nie :)

2 minuty temu, quevas napisał:

we Francji brutalnie tłumione są protesty same posługujące się formami agresywnymi

w Polsce pokojowe protesty pacyfikuje się w sposób kompletnie nieadekwatny do skali zagrożenia, w dodatku nielegalnie

to jest ta wojna czy nie ma? :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blackmagic napisał:

Raczej bym napisał że spółki zyskały pomimo Sasina, który nie bez powodu znany jest jako gówniany Midas 

Jest kulawy nie ze względu że to robocza wersja ale że względu na to że go dyletanci tworza

Te spółki nic nie zyskały, tylko ich wycena giełdowa. Znów sie łapiecie na manipulacje Flubera. Lokaty przynoszą 3% strat rocznie, inwestycje w czasie pandemi stoja, ludzi przerzucili kasę na giełdę więc wycena wzrosła. Te same spółki w 2019 dołowały a przecież też wtedy realizowały wolę PiSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Te spółki nic nie zyskały, tylko ich wycena giełdowa. Znów sie łapiecie na manipulacje Flubera. Lokaty przynoszą 3% strat rocznie, inwestycje w czasie pandemi stoja, ludzi przerzucili kasę na giełdę więc wycena wzrosła. Te same spółki w 2019 dołowały a przecież też wtedy realizowały wolę PiSu.

Spolki sasina robią w tym czasie lepszy wynik niż WIG 20 więc sam teraz manipulujesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa praca, Kowalski T, Analiza wydatków reklamowych spółek skarbu państwa (SSP) w latach 2015-2019, luty'20.
W skrócie, media, skala reklam i ich źródło, trochę outdooru.

(...)

image.png.cf7d78706b44bf0b555fefe516f1a7fa.png
Zaznaczę tylko, że wnioski badań empirycznych wskazane w ostatnim zacytowanym zdaniu pana Kowalskiego to tylko jego wnioski. Ażebym zaraz nie został sprowadzony do parteru przez niektórych:)

Edytowane przez WD_czterdzieści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.