Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Tecu napisał:

Nie o to mi chodzi. Chcę się dowiedzieć jak to wygląda u nich, czy są podobieństwa w działaniu i jaki mógłby być ewentualny kierunek i co z tego wynika. 

Po 4 latach rządów orbana zniknęła połowa opozycyjnych mediów, bo cofnięto im koncesje lub wykończono finansowo. Za ostatnie 4 lata w Polsce TVN zwiększył swój zysk roczny o 130 milionów złotych i ma 1,5 miliarda przychodu z reklam.  Sytuacje nieporównywalne.

Btw. TVN robi ponad pół miliarda zysku zatrudniając 1500 osób. Ja się nie znam na biznesie, ale wydaje mi się, że to jest strasznie dużo, żeby na czysto mieć 300 tysięcy złotych zysku rocznie z każdego zatrudnionego pracownika. @ignazz @ely3 @Sebastian wy to pewnie lepiej ogarniacie. Czy to jest jakaś typowa wartość zysków dużej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Po 4 latach rządów orbana zniknęła połowa opozycyjnych mediów, bo cofnięto im koncesje lub wykończono finansowo. Za ostatnie 4 lata w Polsce TVN zwiększył swój zysk roczny o 130 milionów złotych i ma 1,5 miliarda przychodu z reklam.  Sytuacje nieporównywalne.

Btw. TVN robi ponad pół miliarda zysku zatrudniając 1500 osób. Ja się nie znam na biznesie, ale wydaje mi się, że to jest strasznie dużo, żeby na czysto mieć 300 tysięcy złotych zysku rocznie z każdego zatrudnionego pracownika. @ignazz @ely3 @Sebastian wy to pewnie lepiej ogarniacie. Czy to jest jakaś typowa wartość zysków dużej firmy?

Chciałbym zgłębić temat sytuacji na Węgrzech a Ty odpisujesz, że to sytuacja nieporównywalna. 

Jeżeli nie masz nic ciekawego do wrzucenia na temat Węgier, albo nie chcesz, bo chyba znasz sytuację, skoro tak pewnie piszesz, że to nieporównywalne, to po co mi odpisujesz? Nie rozumiem. 

Tak, wiem, to temat Polityka w Polsce a nie na Węgrzech 🙂

Sporo jednak osób porównuje pisząc, że będzie jak na Węgrzech lub, że to sytuacja nieporównywalna. Dlatego prosiłem jednych i drugich by wrzucili jakiś rzetelny artykuł na ten temat oprócz ogólników, tak bym mógł sam sobie odpowiedzieć na pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, quevas napisał:

i konsekwentnie dusząc TVN, Agorę, Fakt

Jak miło, że wymieniasz te 3 podmioty jednym tchem:)

31 minut temu, Tecu napisał:

Chciałbym zgłębić temat sytuacji na Węgrzech a Ty odpisujesz, że to sytuacja nieporównywalna. 

Jeżeli nie masz nic ciekawego do wrzucenia na temat Węgier, albo nie chcesz, bo chyba znasz sytuację, skoro tak pewnie piszesz, że to nieporównywalne, to po co mi odpisujesz? Nie rozumiem. 

Tak, wiem, to temat Polityka w Polsce a nie na Węgrzech 🙂

Sporo jednak osób porównuje pisząc, że będzie jak na Węgrzech lub, że to sytuacja nieporównywalna. Dlatego prosiłem jednych i drugich by wrzucili jakiś rzetelny artykuł na ten temat oprócz ogólników, tak bym mógł sam sobie odpowiedzieć na pytanie. 

Na Węgrzech podatek od reklam wprowadzono w 2014 roku, kilka lat po tym, jak Fidesz zrobił porządek z największymi opozycyjnymi tytułami, więc głównie stąd twierdzę, że to sytuacja nieporównywalna. 

Sprawę tego podatku na Węgrzech ogarniał sąd UE i stwierdził, że wszystko jest ok.

A odpisuję Ci dlatego, że pomyślałem iż chcesz porozmawiać o sytuacji na Węgrzech w kontekście dyskusji, która tu trwa od jakiegoś czasu. Nie wpadłem na to, że po prostu zabłądziłeś tu, szukając biblioteki;)

13 minut temu, quevas napisał:

W istocie powoli i konsekwentnie dusząc TVN

TVN za rządów pis zapłaciło jakieś 150 milionów cit-u wyciągając jednocześnie na czysto 2,5 miliarda zysku. Chciałbym być tak powoli i konsekwentnie duszony pit-em jak oni cit-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te 2,5 mld zysku? Poprzedni rok był dla nich wyjątkowo dobry, TVN w 2018 miał stratę, w 2017, 345 mln zysku. Nie sprawdzałem sprawozdań, ale strzelam że kwota 1,5 mld jest bliższa prawdy.

Jeszcze odnośnie poprzedniego pytania. W ogóle nie czuję się szykanowany. Generalnie powinienem wysyłać premierowi Morawieckiemu kartkę z podziękowaniami. Tyle roboty ile on mi dostarcza przy okazji każdego kolejnego roku i zmian w podatkach to ze świecą szukać. W tym roku opodatkowanie komandytówek, poprzednio zmiany w cenach transferowych i danina solidarnościowa, PPK. A teraz na poważnie - ja się zgadzam, że wprowadzenie podatku nie jest skandalem, ale uważam, że jest on skandalicznie wysoki i jest wprowadzany aby zrealizować cele polityczne. Nie zgadzamy się ani co do wysokości tej daniny, ani też co do pobudek, ale to ostatnie mam nadzieję wyjaśni nam najbliższa przyszłość i bardzo bym chciał abyś miał rację:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, P_K napisał:

Skąd te 2,5 mld zysku? Poprzedni rok był dla nich wyjątkowo dobry, TVN w 2018 miał stratę, w 2017, 345 mln zysku. Nie sprawdzałem sprawozdań, ale strzelam że kwota 1,5 mld jest bliższa prawdy.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvn-wyniki-finansowe-za-2017-rok-jaki-zysk-i-wplywy-ile-zarabiaja-prezes-i-czlonkowie-zarzadu-tvn

A w 2018 niby mieli stratę ale oni wykazali minus 400 milionów jednego dnia już nie pamiętam dlaczego i z jakiego powodu. Przychody mieli w 2018 rekordowe

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Czyli protestujemy nie przeciwko tu co pis robi tylko przeciw temu co może zrobić w przyszlosci? 

Bo teraz to I tak na końcu za ten podatek medialny zaplacimy wszyscy w wyższych cenach reklamowanych produktów. 

Nieprawda Fluber. Reklama zostanie przerzucona do mniejszych ośrodków, będzie więcej bilboardów i reklamy w necie. Przypominam też, że dla takiej TVP ten podatek nie ma znaczenia bo dostaje zastrzyk z pieniędzy podatników, co więcej w wyniku super fikołka zawartego w projekcie ustawy będzie pewnie dostawać kasę z emisji reklam na Polsacie i TVN. 

Co więcej projekt ten - mimo, że teoretycznie ma uderzać w internetowe korporacje tak naprawdę nie ma szans w tym przypadku zadziałać. Taki sam zapis mają Węgrzy i przegrali z Google, w związku z czym Google tego podatku nie płaci. Z  góry więc wiadomo,  że w tym zakresie to są ślepaki, zapis niby będzie ale całkowicie martwy, no chyba, że któraś z takich firm kiedyś powstanie w Polsce i będzie tu zarejestrowana. 

W związku z tym, można śmiało założyć, że chodzi stricte o uderzenie w TVN i Agorę. Na Węgrzech podziałało i widać Kaczyński liczy, że i tu podziała. Problem w tym, że na tym polu walki trupów będzie dużo więcej (o czym Ci już wczoraj pisałem) i to Bogu ducha winnych. Problem jest też w tym, że wykorzystywanie władzy do uciszania opozycji jakoś tak słabo współgra z ideą demokracji.

I jeszcze raz, jeśli uważasz, że kilka do kilkunastu procent podatku od przychodów jest ok, to dam Ci taki przykład, że biorąc raport finansowy grupy TVN za rok 2019 taki podatek od reklamy stanowiłby dodatkowy 30% podatek dochodowy. A przypominam, że 19% już płacą. Tak więc de facto połowę swoich zysków musieliby oddawać państwu. 

Taka to.. składka..

 

 

 

 

 

3 minuty temu, fluber napisał:

Ty nawet zysków od przychodów odróżnić nie umiesz a ja mam z Tobą o podatkach rozmawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

W odróżnieniu od Ciebie czytam nie tylko tytuł ale i treść. I wiem, że zysków mieli około 540 mln. 

Kolegą wyżej wrzucił że mieli 345 więc wrzuciem artykuł z którego wynika że mieli więcej a Ty się o coś do mnie dopierdalasz i nie wiem o co ci chodzi. 

4 minuty temu, Sebastian napisał:

I wiem, że zysków mieli około 540 mln. 

I powtorze pytanie. Czy 300 tysięcy zysku rocznie średnio z każdego pracownika to normalna kwota zysków firmy która zatrudnia 1500 osob czy jednak nie? 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gry-online.pl/newsroom/gina-carano-zegna-star-wars-mandalorian-disney-zwolnil-gwiazde-se/z21f43d

 

Jak wspomniałem, cieszę się z ostatniego okresu danej mi wolności wypowiedzi w życiu, która istnieje za rządów PiSu :)

Po następnych wyborach w Polsce też już dostaniemy wszyscy knebel na pysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Kolegą wyżej wrzucił że mieli 345 więc wrzuciem artykuł z którego wynika że mieli więcej a Ty się o coś do mnie dopierdalasz i nie wiem o co ci chodzi. 

I powtorze pytanie. Czy 300 tysięcy zysku rocznie średnio z każdego pracownika to normalna kwota zysków firmy która zatrudnia 1500 osob czy jednak nie? 

Edytujesz posty post factum :)

20% zysku i to nie co roku. Nie patrzę na liczbę ludzi bo firmy z branży informatycznej potrafią zarabiać dużo więcej na osobę i  nikt normalny z tego powodu nie płacze. Niektórzy lekarze też zarabiają więcej i też nikt nie płacze. Co więcej tak naprawdę TVN daje pracę dużo większej ilości osób, po prostu outsourcing w tej branży to podstawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Serio Fluber ? Wejdź sobie na TVN i zobacz na producentów programów tam emitowanych. Oni sami to chyba tylko wiadomości i pogodę robią, wszystkie seriale, filmy itp to są firmy zewnętrzne.

Co serio? Czy serio TVN wrzucił dziś ofertę pracy na smieciowce na stanowisku redaktora ? Serio:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RappaR napisał:

https://www.gry-online.pl/newsroom/gina-carano-zegna-star-wars-mandalorian-disney-zwolnil-gwiazde-se/z21f43d

 

Jak wspomniałem, cieszę się z ostatniego okresu danej mi wolności wypowiedzi w życiu, która istnieje za rządów PiSu :)

Po następnych wyborach w Polsce też już dostaniemy wszyscy knebel na pysk

Co to za Państwo Lucasfilm lub Disney ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.