Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, fluber napisał:

Nie rozumiem jak można coś takiego usprawiedliwiać. 

To już Twój problem. Część społeczeństwa ma teraz poczucie wojny ideowej z rządem i klerem. Rząd już pokazał, że wszystkie chwyty są dozwolone. Wykorzystał cała machinę władzy, jaka dysponuje, by przepchać swój światopogląd. I prawnie go usankcjonować. Kler mu gorąco sekundował. 

Spodziewam się, że działania prostestujacych mogą być jeszcze bardziej radykalne. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzemo napisał:

To już Twój problem. Część społeczeństwa ma teraz poczucie wojny ideowej z rządem i klerem. Rząd już pokazał, że wszystkie chwyty są dozwolone. Wykorzystał cała machinę władzy, jaka dysponuje, by przepchać swój światopogląd. I prawnie go usankcjonować. Kler mu gorąco sekundował. 

Spodziewam się, że działania prostestujacych mogą być jeszcze bardziej radykalne. 

Koscioly utrzymywane są z pieniędzy wiernych. To jest dobro wspólne danej Wspólnoty parafialnej. Nie należy do proboszcza czy kleru. To co oni robią to jest zwykle demolowanie tego, co katolicy za własne pieniądze utrzymują. To jest krzywdzenie biednych starszych pań które odkładają co miesiąc z emeryturki 50 złotych żeby kościół ładnie wyglądał, przychodzą go sprzątać i o niego dbać. To nie ma nic wspólnego z episkopatem. Usprawiedliwiasz zupełnie nieuzasadniona przemoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Jeżeli niszczący Kościół zdemoralizowany gang, chroniący pedofilów w koloratkach, wypowiada wojnę ideologiczną części społeczeństwa, to takich skutków można się było spodziewać. Akcja rodzi reakcję. Teraz już nikt nie będzie miał hamulców.

W jaki sposób kościół wypowiedział wojnę ideologiczną? Przecież kościół jest chyba najbardziej soft w historii i godzi się niemal na wszystko. Nawet w wypowiedzi Prymasa Polski mamy brak zrozumienia dla środowisk pro-life.

Po za tym więcej sensu miałoby niszczenie księżom np. samochodów niż niszczenie świątyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Koscioly utrzymywane są z pieniędzy wiernych. To jest dobro wspólne danej Wspólnoty parafialnej. Nie należy do proboszcza czy kleru. To co oni robią to jest zwykle demolowanie tego, co katolicy za własne pieniądze utrzymują. To jest krzywdzenie biednych starszych pań które odkładają co miesiąc z emeryturki 50 złotych żeby kościół ładnie wyglądał, przychodzą go sprzątać i o niego dbać. To nie ma nic wspólnego z episkopatem. Usprawiedliwiasz zupełnie nieuzasadniona przemoc. 

Bzdury opowiadasz. Tysiące kościołów jest remontowanych z państwowych pieniędzy. Z ministerialnym lub samorządowym doifnnasowaniem. Z pieniędzy, które pochodzą również z podatków niekatolików. 

Nie usprawiedliwiam, tylko pokazuje punkt widzenia drugiej strony, z perspektywy wytoczonej im wojny ideowej. Dla tych ludzi to są zwykle budynki. 

Krzywdzenie starszych pan jest be, a krzywdzenie kobiet, przez zmuszanie do noszenia chorych i pół martwych płód, dobre. 

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Po za tym więcej sensu miałoby niszczenie księżom np. samochodów niż niszczenie świątyń

Podejrzewam, że chodzi o symbolikę. Jakby ktoś chciał niszczyć na serio, to mielibyśmy już kilka spalonych budynków. Stąd też nikt nie niszczy aut księżom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krzemo napisał:

Bzdury opowiadasz. Tysiące kościołów jest remontowanych z państwowych pieniędzy. Z ministerialnym lub samorządowym doifnnasowaniem. Z pieniędzy, które pochodzą również z podatków niekatolików. 

Nie usprawiedliwiam, tylko pokazuje punkt widzenia drugiej strony, z perspektywy wytoczonej im wojny ideowej. Dla tych ludzi to są zwykle budynki. 

Krzywdzenie starszych pan jest be, a krzywdzenie kobiet, przez zmuszanie do noszenia chorych i pół martwych płód, dobre. 

Niektore remonty są dofinansowywane. Rozumiem że jak mieszkasz w bloku do finansowany m przez państwo to mogę Ci rozpi*****ić mieszkanie i będzie w porządku? 

Kto krzywdzi te kobiety? Te babcie co się przyszły pomodlić na mszy i nie mogly? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

W jaki sposób kościół wypowiedział wojnę ideologiczną? Przecież kościół jest chyba najbardziej soft w historii i godzi się niemal na wszystko

Na wszystko może i pozwalają we własnych, kaplanskich szeregach. 😏

Od kilku lat część biskupów pokrzykuje a to o idelologii gender, a to o idelologii lbgt, a to o laicyzacji (to już niemodne). 

Pewnie, że Kościół nie ma się na wszystko zgadzać. Od tego jest by przekonywać do życia zgodnie z zasadami wiary, którą reprezentuje. 

Tyle że nie żyjemy w państwie wyznaniowym. Sprawy światopoglądowe nie powinny być ubierane w ramy prawne, pod sankcją karna. 

Teraz, fluber napisał:

Rozumiem że jak mieszkasz w bloku do finansowany m przez państwo to mogę Ci rozpi*****ić mieszkanie i będzie w porządku? 

Ale z dupy porównanie. Nie wytrzymujesz chyba nerwowo. 🙃

3 minuty temu, fluber napisał:

Kto krzywdzi te kobiety? Te babcie co się przyszły pomodlić na mszy i nie mogly? 

Jak się nie mogly modlić? Modlić można się zawsze i wszędzie.

"Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krzemo napisał:

 

Ale z dupy porównanie. Nie wytrzymujesz chyba nerwowo. 🙃

Jak się nie mogly modlić? Modlić można się zawsze i wszędzie.

"Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota"

Oczywiście że wkurza mnie to ze lewactwo wyzywa się na słabszych i bezbronnych. Dziwie sie że Ciebie to cieszy. 

Przerwano uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii. 

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Był cichym lobbystą, uznał również swoje zwycięstwo w tej sprawie, choćby ustami Jędraszewskiego czy Gądeckiego. 

To niech idą protestować pod pałac biskupi a nie przerywają Eucharystie zwykłym ludziom. 

2 minuty temu, jack napisał:

Zniewieściali chłopcy w rurkach, agresywne, wulgarne kurewki, lgbty i zwierzęta krzywdzą babcie w kościołach 

Ja rozumiem, że weekend i w pandemii trzeba w domu siedzieć ale czas ograniczyć używki. 

Po co ta osobista wycieczka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarcusCamby napisał:

W jaki sposób kościół wypowiedział wojnę ideologiczną? Przecież kościół jest chyba najbardziej soft w historii i godzi się niemal na wszystko.

Ta sytuacja świetnie pokazuje, że nie ma czegoś takiego jak 'soft' kościół i nie będzie. Nie popieram niszczenia budynków (nawet się do tego nie odnoszę), ale tak, kościół jako wspólnota i instytucja jest głównym odpowiedzialnym za to, że zaostrzona została ustawa aborcyjna czy to, że nie ma w Polsce związków partnerskich. Jak komuś się to podoba, to spoko, ale o co chodzi z tym relatywizowaniem roli kościoła to ja szczerze nie rozumiem. Już któryś raz ktoś tutaj pisze, że to w sumie nie kościół. Litości, jak ktoś należy do takiej wspólnoty, to niech bierze za to odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

o! pojawiła się naczelna babcia elgiebete xD

https://wideo.wp.pl/strajk-kobiet-w-warszawie-obezwladniono-starsza-kobiete-policja-nie-reagowala-6568481390344321v

już chyba 3ci raz w ciągu miesiąca widzę filmik z nią w roli głównej ❤️

To nagranie z tego kościoła flubera gdzie atakują babcie?

Teraz, january napisał:

A za 3-4 dni to rząd sobie ogłosi, że pandemia się rozwija przez te protesty...

knebel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

Oczywiście że wkurza mnie to ze lewactwo wyzywa się na słabszych i bezbronnych. Dziwie sie że Ciebie to cieszy. 

A gdzie napisałem, że mnie to cieszy?

Pogubiłeś się strasznie w tej wymianie zdań. Najpierw mi wciskasz, że usprawiedliwiam, teraz już że mnie to cieszy. Napisałem, że wiem skąd taka reakcja.

Oceniasz mnie chyba z perspektywy swojej moralności. Może to Ciebie cieszy, gdy prawactwo wyżywa się na słabszych i bezbronnych?

Dla mnie wielką tragedią jest to co się dzieje w naszym kraju. To jak podzielono społeczeństwo, to jak partia rządząca (chrześcijańska?) traktuje z buta ludzi o odmiennych poglądach i to, że koteria, która ma przewagę w episkopacie, zblatowała Kościół z partią.

28 minut temu, fluber napisał:

To niech idą protestować pod pałac biskupi a nie przerywają Eucharystie zwykłym ludziom. 

To jest dużo lepszy pomysł, może ktoś na to wpadnie. Tylko rezydencje biskupie to zazwyczaj dobrze chronione, czy nawet ufortyfikowane posiadłości.

We Wrocławiu akurat był protest pod pałacem:

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,akcja-sabotaz-we-wroclawskich-kosciolach-kolejny-dzien-walki-o-aborcje-zdjecia,wia5-3266-57245-7.html

Ale płot wysoki, z porządnej stali.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Ta sytuacja świetnie pokazuje, że nie ma czegoś takiego jak 'soft' kościół i nie będzie. Nie popieram niszczenia budynków (nawet się do tego nie odnoszę), ale tak, kościół jako wspólnota i instytucja jest głównym odpowiedzialnym za to, że zaostrzona została ustawa aborcyjna czy to, że nie ma w Polsce związków partnerskich. Jak komuś się to podoba, to spoko, ale o co chodzi z tym relatywizowaniem roli kościoła to ja szczerze nie rozumiem. Już któryś raz ktoś tutaj pisze, że to w sumie nie kościół. Litości, jak ktoś należy do takiej wspólnoty, to niech bierze za to odpowiedzialność.

Ja osobiście nie rozumiem czemu atak jest wymierzony w kościół, gdzie środowisko na ten temat jest raczej podzielone. Nie wiem czemu chcesz atak wymierzyć w całą wspólnotę.

PiS cynicznie wyciąga z szafy temat, którego wniosek był składany dobrze ponad rok temu, by przykryć coś innego, zapewne obowiązkowe szczepienia, albo całe to covidowe szaleństwo z drugim lockoutem na czele.

Protestujący powinni atakować nieudolny rząd. Tyle grup społecznych wkurwionych, że ten rząd powinien już na taczkach wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

a osobiście nie rozumiem czemu atak jest wymierzony w kościół, gdzie środowisko na ten temat jest raczej podzielone

Bo tego samego dnia najważniejsi polscy duchowni wygłosili czołobitne podzięki i pochwały w kierunku partii rządzącej. Podpisując się niejako pod tym orzeczeniem TK razem ze składem sędziowskim. Jędraszewski nawet nabożeństwo przerwał w tym celu.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Co????? 

To jakś tajna organizacja czy jakaś nowinka? Nigdy o niej nie słyszałem 

no tak policjant na filmiku mówi o tych typach co tą babę wynoszą :)\

oryginalnie chyba są z formacji Straż Marszu Niepodległości

 

czekam na ich starcie z bojowym oddziałem Gay Bearów ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.