Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Artlan napisał:

Na żadnych ,,nowych graczy" raczej nie ma co liczyć po tym co się stało z Petru i Kukizem. 

Starzy gracze są równie skompromitowani jak rząd. Nie wierzę w to, że wiele osób pójdzie za PO, bo przez rząd PiS-u dostaną po dupach. Od PO też dostawali. Prędzej Konfederacja czy Lewica czy nawet PSL przeskoczą PO niż ludzie uznają ich MKB za jedną nadzieję na poprawę w kraju. Ale pojawienie się kogoś nowego uważam ciągle za najpewniejszy ruch. Może i Petru i Kukiz nie wypalili, ale to były czasy gdy w kraju było względnie nie najgorzej, a oni dostali poparcia skrawek. Teraz jest nadzieja, że ktoś nowy wbije blisko samego czuba w ciągu roku. I będzie realnie miał wpływ na wszystko od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zdzich napisał:

Starzy gracze są równie skompromitowani jak rząd. Nie wierzę w to, że wiele osób pójdzie za PO, bo przez rząd PiS-u dostaną po dupach. Od PO też dostawali.

Za PO nie było tak dużego rozdawnictwa a światowy kryzys finansowy przeszliśmy całkiem nieźle. Obecnie wielu ludzi bardziej docenia tamten okres.

Cytat

Prędzej Konfederacja czy Lewica czy nawet PSL przeskoczą PO niż ludzie uznają ich MKB za jedną nadzieję na poprawę w kraju.

MKB nie ma już żadnego znaczenia. Na wybory 10 maja pójdą tylko fanatycy i Duda zostanie prezydentem bez mocnego mandatu społecznego a wynik Kidawy każdy będzie miał w poważaniu. W przypadku przełożenia wyborów pewnie będzie kandydował ktoś inny.

Cytat

Ale pojawienie się kogoś nowego uważam ciągle za najpewniejszy ruch. Może i Petru i Kukiz nie wypalili, ale to były czasy gdy w kraju było względnie nie najgorzej, a oni dostali poparcia skrawek. Teraz jest nadzieja, że ktoś nowy wbije blisko samego czuba w ciągu roku. I będzie realnie miał wpływ na wszystko od razu.

Gdy do wielkiej polityki wszedł Grodzki to ktoś mu wypomniał wzięcie 300 złotych od pacjenta w 1995 roku, prześwietlili przeszłość jego ojca za minionego ustroju i sugerowali mu żydowskie pochodzenie.

Polityka to bagno i dlatego wielu sensownych ludzi nie chce do niej wchodzić. Ilu w parlamencie mieliśmy np. profesorów prawa? Nie wiem czy wymienię chociaż trzech.

A jeżeli chodzi ci o wejście jakiegoś krzykliwego populisty w stylu Leppera to już nie te czasy, nawet uwzględniając spodziewany kryzys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zdzich napisał:

Prędzej Konfederacja czy Lewica czy nawet PSL przeskoczą PO niż ludzie uznają ich MKB za jedną nadzieję na poprawę w kraju.

PO jest skończona. To lata kompromitacji, arogancji i jeszcze gorszych rzeczy.

Od momentu Ukrainy, kiedy Sikorski przez 2 minuty czuł się jak szef NATO, jadą po równi pochyłej.

Każda nowa twarz jest gorsza od poprzedniej. Dokładają kolejnych koalicjantów, a procenty lecą w dół. Zaryzykuję tezę, że z tego się nie da nawet stworzyć nowej partii.

Co do nowych gniewnych, to machający rękami wygląda, zachowuje się, myśli jak zagubiony syn szefa partii. Wybiera jego drogę i pewnie podobnie skończy (swoją drogą najbogatszy polityk)

O "wjeżdżaj tygrysie" szkoda pisać, bo Ochotnicza Straż Pożarna wygrywa wybory Wójta w pipidówie, nie prezydenckie.

 

Tak więc albo trzecia siła, albo PIS.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewny. Kryzys i populizm to naczynia połączone. Polska jest do tego specyficzna. Nie mamy ugruntowanej sceny politycznej. Pamiętam jak szczęka opadła mi niżej kolan gdy Palikot mając kilka mln zł zaplecza wprowadził partię do Sejmu. Teraz drzwi znów będą otwarte dla nowych koncepcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, StaryFan napisał:

Co do nowych gniewnych, to macający rękami wygląda, zachowuje się, myśli jak zagubiony syn szefa partii. Wybiera jego drogę i pewnie podobnie skończy (swoją drogą najbogatszy polityk)

O kim mówisz?

Najbogatszy polityk to Artur Łącki z KO, ale reszta zdania mi do niego nie bardzo pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, P_K napisał:

Nie byłbym taki pewny. Kryzys i populizm to naczynia połączone. Polska jest do tego specyficzna. Nie mamy ugruntowanej sceny politycznej. Pamiętam jak szczęka opadła mi niżej kolan gdy Palikot mając kilka mln zł zaplecza wprowadził partię do Sejmu. Teraz drzwi znów będą otwarte dla nowych koncepcji. 

I pewnie, gdyby zechciał to by to powtórzył. Zwłaszcza, gdyby walił polityków dildem po łbach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_K napisał:

Nie byłbym taki pewny. Kryzys i populizm to naczynia połączone. Polska jest do tego specyficzna. Nie mamy ugruntowanej sceny politycznej. Pamiętam jak szczęka opadła mi niżej kolan gdy Palikot mając kilka mln zł zaplecza wprowadził partię do Sejmu. Teraz drzwi znów będą otwarte dla nowych koncepcji. 

Palikot to był wówczas jeden z pięciu najbardziej znanych polityków, który przyciągnął bardziej liberalnych światopoglądowo wyborców PO oraz tych mniej socjalnie nastawionych wyborców SLD. Nie wiem kto dzisiaj miałby być jego odpowiednikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artlan napisał:

O kim mówisz?

Najbogatszy polityk to Artur Łącki z KO, ale reszta zdania mi do niego nie bardzo pasuje.

Miało być jednym z najbogatszych (rozwiązuje rebus programowy na forum linuxa, tu tylko pykam). Oczywiście JKM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artlan napisał:

Palikot to był wówczas jeden z pięciu najbardziej znanych polityków, który przyciągnął bardziej liberalnych światopoglądowo wyborców PO oraz tych mniej socjalnie nastawionych wyborców SLD. Nie wiem kto dzisiaj miałby być jego 

Chodziło mi o to, że Palikot pokazał, że można bez doświadczenia w polityce, bez struktur regionalnych, zaistnieć w polityce. W starszych demokracjach to jest niemożliwe. U nas drzwi dla nowych twarzy dalej są otwarte, bo zrobienie kampanii kosztuje kilkanaście mln. 

Nie wiem kto mógłby być nowym Palikotem, to może być wkurzony biznesmen, który uderzy w stół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artlan napisał:

,,Podobno" to PiS stał za tym całym nagrywaniem (według Stonogi). Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to była prawda. Są również teorie o ruskich służbach.

Są również teorie o amerykańskich służbach i  "patrząc na to kto odniósł korzyść" maja najwiekszy sens.

Mówieni ze ruskie dopuściły do władzy PIS, a PIS w podzięce zamiast kupowac gaz i ropę od ruskich kupuje drożej ad amerykanów, blokuje NSII, a dodatkowo stara sie o amerykańskie bazy za które gotów płacić nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Artlan napisał:

Zacytuję ulubieńca naszych julków

 

4 godziny temu, Artlan napisał:

Akurat rozmowa o bliskim wschodzie czy stosunkach polsko-amerykańskich była bardziej merytoryczna niż wpisy naszego julka. :)

zaczynam rozumieć jak czują się ofiary stalkingu

scary shit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, julekstep napisał:

 

zaczynam rozumieć jak czują się ofiary stalkingu

scary shit

Dwa tego typu wpisy to już stalking? :)   To ty z RappaRem jesteście chyba psychofanami kilku userów.

Mam inne zdanie na ten temat. A twoja matka to  Mam też inne zdanie niż twoja matka na wiele tematów :)

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kucio napisał:

Boże świat stanął na głowie. 
 

Zgadzam się z Żakowskim, który mówi w TVN- sprawę wyborów niech opozycja zostawi partii rządzącej, a sama zacznie podawać konkretne pomysły, aby pomóc gospodarce, służbie zdrowia itd. Zamiast wyborami niech zajmą się mądrymi propozycjami.

Ale w takim przypadku musieliby być produktywni.

Na dzisiaj machają rękami i wytykają co ich zdaniem zrobiono źle. Korwin wali swoje idiotyzmy nie poparte w zasadzie niczym. Wszyscy krytykują tarczę i daliby więcej. Tyle, że nikt przecież nie daje własnych pieniędzy. Rozdają nasze.

Tak więc opozycja rozdałaby więcej naszych pieniędzy większej grupie. Zabrać emerytom i przekazać leasingobiorcom protestującym s SUVac? 

W każdym przypadku łącznie z kredytem, zabierają wszystkim, aby uratować kogoś. 

I to jest ta cała merytoryka, plus użeranie się o wybory, nie mając realnego kandydata.

 

Ogólnie - ja dałbym więcej Waszych pieniędzy Wam. Jedna kwestia.

Wybory nie powinny się odbyć - chociaż i tak prawdopodobnie się nie odbędą. Druga

 

O ile rządowi można zarzucać szczegóły, o tyle opozycja nie ma kompletnie NIC do zaproponowania poza nieudolnym populizmem, którego raczej nikt rozsądny nie łyknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, StaryFan napisał:

Ale w takim przypadku musieliby być produktywni.

Na dzisiaj machają rękami i wytykają co ich zdaniem zrobiono źle. Korwin wali swoje idiotyzmy nie poparte w zasadzie niczym. Wszyscy krytykują tarczę i daliby więcej. Tyle, że nikt przecież nie daje własnych pieniędzy. Rozdają nasze.

Tak więc opozycja rozdałaby więcej naszych pieniędzy większej grupie. Zabrać emerytom i przekazać leasingobiorcom protestującym s SUVac

W każdym przypadku łącznie z kredytem, zabierają wszystkim, aby uratować kogoś. 

I to jest ta cała merytoryka, plus użeranie się o wybory, nie mając realnego kandydata.

 

Ogólnie - ja dałbym więcej Waszych pieniędzy Wam. Jedna kwestia.

Wybory nie powinny się odbyć - chociaż i tak prawdopodobnie się nie odbędą. Druga

 

O ile rządowi można zarzucać szczegóły, o tyle opozycja nie ma kompletnie NIC do zaproponowania poza nieudolnym populizmem, którego raczej nikt rozsądny nie łyknie.

LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Co sadzicie o tym co powiedzial gowin ze przy stanie kleski zywiolowej panstwo ma kase na max 3 miesiace? 

Lockdown lockdownem ale bankructwo panstwa to jeszcze gorszy scenariusz.

No odszkodowania raczej srogie by były w takim wypadku. Tylko dlatego jeszcze go nie wprowadzili, a opozycja nadal się będzie upierać, że chodzi o wybory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.