Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, josephnba napisał:

Po tym już tylko zastaje ci świętować 17 września 

Można na Ciebie liczyć. :)

Ty widzisz tam komunistów, a ja tam widzę Polaków świętujących 1000 lat państwowości, w tej defiladzie chodzi o Polskę a nie komunizm. Mam nadzieję ze inni to rozumieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, darkonza napisał:

Można na Ciebie liczyć. :)

Ty widzisz tam komunistów, a ja tam widzę Polaków świętujących 1000 lat państwowości, w tej defiladzie chodzi o Polskę a nie komunizm. Mam nadzieję ze inni to rozumieją

Gomułka i spółka przywłaszczyli sobie nie swoje święto. Moczar wielki internacjonalista, nagle w latach 60-tych przypomniał sobie o "Polskości". Wiem, że jako manipulator historyczny zaprzeczysz faktom. A fakty są takie, że sowiecka władza w Polsce przegrala obchody millenijne z Kościołem Katolickim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich obchodach milenijnych mówisz, poważnie, wiec z chęcia jakiś link bym dostał i obejrzał. Tylko z góry mówie ze mie nic chodzi o to kto z kim wygrał a kto przegrał.

Mi chodzi o to ze sowiecka władza zorganizowała prawdziwie polskie święto. Sowiecka władza zgodnie z dzisiejszym podejsciem to powinna twierdzić ze Polski to nie było aż do 1945, ze wcześniej to było tylko poddaństwo, panowie oprawcy i niewolnicy a nie żadna Polska, ale oni w odróżnieniu od dzisiejszych polityków (co to mówią ze w latach 1945-1989 nie było Polski) normalnie zgodnie z faktami tamten czas za Polske w pełni uznawali i i świetowali. Nawet im sie chciało zaprezentować wszystkie epoki zmieniajac żołnierzom mundury. Nie było w nich takiego zacietrzewienia by negować przeszłość i próbować jej zaprzeczyć.

A teraz to tylko ze wtedy to nie była Polska, a Ty mi serwujesz tekst ze kościół katolicki coś tam wygrał, i pomyśleć ze to komuniści niby mieli być zacietrzewienie ideologicznie, no w tym świetowaniu, w jego ocenie, w próbie porównań (nawet nie wiem z czym w tej chwili) to oni jawią sie jako jedyni racjonalni.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, DeltaCenter napisał:

Gomułka i spółka przywłaszczyli sobie nie swoje święto. Moczar wielki internacjonalista, nagle w latach 60-tych przypomniał sobie o "Polskości". Wiem, że jako manipulator historyczny zaprzeczysz faktom. A fakty są takie, że sowiecka władza w Polsce przegrala obchody millenijne z Kościołem Katolickim. 

Moczar i Gomułka to polscy chłopi obrośnięci polskością, która z nich wyłaziła jak słoma z butów. 

Serio świat nie zawsze jest prosty,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DeltaCenter napisał:

Moczar nie był chłopem, . To, że Gomułka urodził się w okolicach Krosna, a Biedron w Krośnie nie czyni ich automatycznie wielkimi patriotami. Dorastali obok tej "Polskości", szczerze jej nie znosili. Jeden pokochał komunizm, drugi brukselskie salony. 

Niie wiem na jakiej podstawie to piszesz.

Faktem jest ze celebrowano wtedy polskość bardziej niż kiedykolwiek w IIIRP. Ta defilada, te programy typu "1000 szkół na tysiaclecie państwa polskiego" to przecież pełny patriotyzm. Na defiladzie nie ma "braterskich" czołgów czy samolotów radzieckich. To jest tylko polskie święto i polska duma. Skoro tamtym odmawiasz patriotyzmu to co mówić o dzisiejszych, jedni to by sie chetnie stali amerykanami, drudzy zamiast polskich flag wolą europejskie, a ogólnie wielu Polaków sie "polskości" wstydzi. Wtedy wszyscy byli z niej dumni.

I co wazne, komuniści podpisywali sie pod tym ze Polska zaczęła się od chrztu, nie próbowali tego negować, wręcz stawiali na tych chrześcijańskich korzeniach swoją pieczątkę.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LWP była najbardziej zinfiltrowaną przez Sowietów formacją w PRL. Az do końca lat 80-tych. Obchody 1000-lecia Państwa Polskiego wynikaly wyłącznie z kompleksów komunistów. Wiecznie czuli się oni jako obcy. Opowieści o towarzyszu Wiesławie krzyczącym na Sowietów to próba zbudowania mitu polskiego patrioty. Gomułka przede wszystkim walczył o niezależność polskich komunistów od sowieckich. Najpierw liczył się interes polskiego komunisty potem interes Polaka. 

14 minut temu, darkonza napisał:

.

I co wazne, komuniści podpisywali sie pod tym ze Polska zaczęła się od chrztu, nie próbowali tego negować, wręcz stawiali na tych chrześcijańskich korzeniach swoją pieczątkę.

Ehe a te całe cyrki z aresztowaniem obrazu to oczywiście wymysł. Sorki, ale w meczu 1966 Wyszyński-Gomułka wynik 3:0

Godzinę temu, darkonza napisał:

Nie wiem o jakich obchodach milenijnych mówisz, poważnie, wiec z chęcia jakiś link 

Serio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tego ze byli zinfiltrowani, to nie zmieniło tego ze byli na pierwszym miejscu Polakami. Komuniści mogli sobie wybrac inną datę jako początek Państwa polskiego i wciskać na siłę swoją wersję. Nie zrobili tego i "podpisali papiery kościołowi", świętowali Polskość i uznawali ze zaczęła się od chrztu.

4 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Ehe a te całe cyrki z aresztowaniem obrazu to oczywiście wymysł. Sorki, ale w meczu 1966 Wyszyński-Gomułka wynik 3:0

Nawet nie wiem o czym mówisz, ale jakieś pojedyncze historie nie maja znaczenia dla całości. Dziś też się dzieją różne dziwne rzeczy, liczy się ogół, stanowisko rządu, państwowa defilada o której mówili wtedy wszyscy, a nie szukanie jakichś pojedynczych drobiazgów i wyjątków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Moczar nie był chłopem, . To, że Gomułka urodził się w okolicach Krosna, a Biedron w Krośnie nie czyni ich automatycznie wielkimi patriotami. Dorastali obok tej "Polskości", szczerze jej nie znosili. Jeden pokochał komunizm, drugi brukselskie salony. 

 

4 minuty temu, DeltaCenter napisał:

LWP była najbardziej zinfiltrowaną przez Sowietów formacją w PRL. Az do końca lat 80-tych. Obchody 1000-lecia Państwa Polskiego wynikaly wyłącznie z kompleksów komunistów. Wiecznie czuli się oni jako obcy. Opowieści o towarzyszu Wiesławie krzyczącym na Sowietów to próba zbudowania mitu polskiego patrioty. Gomułka przede wszystkim walczył o niezależność polskich komunistów od sowieckich. Najpierw liczył się interes polskiego komunisty potem interes Polaka.

Ale to tylko Twoje opinie, każdy dowód przeinaczasz.

To tak jakbym pisał, że Róża Thunberg to gorąca polska patriotka nienawidząca Unii Europejskiej, a jej zachowanie to tylko gra na uśpienei pozoroów.

Ani Gomułka, ani Moczar nie czuli się w Polsce obcy. Byli Polakami, Polska była dla nich ważniejsza od idei komunizmu, marskizmu czy Moskwy, po prostu uznawali ją za najlepszą możliwą drogę dla Polski. Kiedy Traktat Lizboński podpisywał Kaczyński, to nie dlatego, że tak kochał unię i Brukselę, co po prostu uznawał to za najlepszą drogę dla Polski. Każdego z innymi poglądami z miejsca uznajesz za ludzi ze złymi intencjami

Swoją drogą wymień mi kiedy za rządów Sanacji liczył się interes Polaka bardziej od interesu polskiego piłsudczyka i na podstawie czego tak sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest (artykuł komunofobiczny)

https://wielkahistoria.pl/dlaczego-polscy-komunisci-aresztowali-obraz-matki-boskiej-czestochowskiej/

" Ogłoszono, że polski Kościół sprzyja niemieckim rewizjonistom, że polską obecność na Ziemiach Zachodnich uważa za stan tymczasowy. "

No cóz, częśc polskiego koscioła sprzyjała też zaborcom, nie mam wątpliwosci ze wielu księzy sprzyjało niemcom i zachodowi zamiast komunistom

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, darkonza napisał:

 

Nawet nie wiem o czym mówisz, 

Wszystkie niewygodne dla ciebie fakty historyczne negujesz nawet we własnej głowie. Z komunistami o historii nie podyskutujesz. Możesz co najwyżej do nich strzelać. 

31 pp. oczywiście też nie było. Pięknie niczym komunistyczny cenzor sobie gumkujesz wszystko. 

28 minut temu, RappaR napisał:

 

 

Swoją drogą wymień mi kiedy za rządów Sanacji liczył się interes Polaka bardziej od interesu polskiego piłsudczyka i na podstawie czego tak sądzisz?

A do czego ci potrzebne tylko moje opinie?

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Wszystkie niewygodne dla ciebie fakty historyczne negujesz nawet we własnej głowie. Z komunistami o historii nie podyskutujesz. Możesz co najwyżej do nich strzelać. 

31 pp. oczywiście też nie było. Pięknie niczym komunistyczny cenzor sobie gumkujesz wszystko.

Nic nie neguję.

Tylko ja Ci daję ogólnarodowy występ który obserwowała cała Europa a moze i świat i wyciagam z tego wnioski,  a Ty mi dajesz incydenty jakieś. Przeciez sam próbujesz zignorowac wielkie wydarzenie i w zamian podstawiasz mi jakieś drobiazgi. Zupełnie jakby pisać o drugiej wojnie światowej a ktoś na podstawie jakiegoś starcia w lesie wyciągał inne wnioski niż z tej wojny wynikają.

Gdyby przelatujące samoloty były ustawione w ruską gwiazdę a nie piastowskiego orła miałbyś silny argument, bo to miałoby wydźwięk na cały kraj czy świat i zmieniało rodzaj wydarzenia, ale wystawianie do starcia z tą defiladą śmiesznego incydentu z aresztowaniem obrazu nie ma sensu

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

I co wazne, komuniści podpisywali sie pod tym ze Polska zaczęła się od chrztu, nie próbowali tego negować, wręcz stawiali na tych chrześcijańskich korzeniach swoją pieczątkę.

no nie bardzo, bo ta defilada była wyrachowanym posunięciem, by przyćmić kościelne obchody tysiąclecia chrztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darkonza napisał:

  a Ty mi dajesz incydenty jakieś. Przeciez sam próbujesz zignorowac wielkie wydarzenie i w zamian podstawiasz mi jakieś drobiazgi. 

Pytanie co ty nazywasz incydentem i drobiazgiem?

52 minuty temu, lorak napisał:

no nie bardzo, bo ta defilada była wyrachowanym posunięciem, by przyćmić kościelne obchody tysiąclecia chrztu.

I nie przyćmiła. 

2 godziny temu, RappaR napisał:

Swoją drogą wymień mi kiedy za rządów Sanacji liczył się interes Polaka bardziej od interesu polskiego piłsudczyka i na podstawie czego tak sądzisz?

Zapytaj dzisiejszych mieszkańców Tarnowa, Rzeszowa, Mielca, Dębicy, Stalowej Woli i innych miejscowości. 

1 godzinę temu, darkonza napisał:

, ale wystawianie do starcia z tą defiladą śmiesznego incydentu z aresztowaniem obrazu nie ma sensu

Wszystko co niewygodne jest dla ciebie incydentem albo komunofobiczną narracją. I tak w kółko. Wybacz, ale niepoważny jesteś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

no nie bardzo, bo ta defilada była wyrachowanym posunięciem, by przyćmić kościelne obchody tysiąclecia chrztu.

Jak zrobisz urodziny swojej 10-letniej córce w domu w gronie rodzinnym, a ja na cześć Twojej córki odpalę ognie sztuczne przez cała noc tak ze całe miasto będzie je słyszało i widziało to przyćmię te Twoje urodziny, ale samo wydarzenie będę gloryfikował i wszyscy będą o tą Twoją córkę pytać. To przeciez zwiększy uznanie, rozpoznawalnosć i "sławę" Twojej córki.

Komuniści za początek państwa polskiego mogli sobie wybrać przejęcie władzy przez Mieszka I, albo wygraną w bitwie pod Cedynią i to co z niej wynikło, bo chrzest Mieszka w zaden sposób nie ma patentu na początek Polski. Mogli ten chrzest umniejsząc świetując inną datę, bo moment mozemy sobie wybrać dowolnie. No i komuniści wybrali ze początkiem był jednak chrzest. Toż kościół powinien wiwatować! Władza państwowa naszą datę uznaje i Państwo świetuje to samo co kościół. Takoż władza komunistyczna zrobiła reklamę chrztu Polski na 4 fajerki a kościół teraz mówi "zostawcie to nasze swieto"? To moze wolne niedziele trzeba też zostawić i zrobić w Polsce wolne soboty jak w Izraelu?

To chce w końcu ten kościół by hołubić jego świeta i wydarzenia czy nie chce, bo teraz wychodzi ze jak sie tego nie robi to chce, a jak juz zrobiono to nie chce. Małośc i marnosc tu widzę. No i narzucanie narracji co Polacy maja myśleć o tym a nie żeby sami z boku na to spojrzeli.

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, darkonza napisał:

Można na Ciebie liczyć. :)

Ty widzisz tam komunistów, a ja tam widzę Polaków świętujących 1000 lat państwowości, w tej defiladzie chodzi o Polskę a nie komunizm. Mam nadzieję ze inni to rozumieją

Tacy z nich Polacy jak z ciebie 

Gdyby teraz Bierut powstał z martwych, pierwszy bys zapewne bez mrugnięcia okiem twierdził że jesteś Rosjaninem 

Komunistów powinno się profilaktycznie internować 

Parafrazując jednego z bohaterów PRL

Z komunistami się nie dyskutuje, do komunistów się strzela

 

Mój tata zawsze powtarzał że nawet jeśli w Polsce będzie tylko jeden komuch to i tak o dwóch za dużo 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.