Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, julekstep napisał:

60cio latek z podstawowym = 30to latek, magister markietingu i zarządzania

Jeżeli ktoś nie skończył chociaż tej zawodówki na przełomie lat 70-tych i 80-tych to nie wiem czy zrobił większą ,,karierę" niż stanowisko niewykwalifikowanego robotnika, ciecia czy pracownika PGRu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, fluber napisał:

na dude zaglosowalo w 2015 wiecej bezrobotnych niz w 2020 w ogole poszlo do wyborow

przy założeniu, że taki sam procent populacji bezrobotnych brał udział w wyborach. chyba że znalazłeś te dane bezwzględne?

 

1 godzinę temu, julekstep napisał:

ale jeśli konkretem jest liczba całkowita to Ty takich również nie podałeś

np. tu podałem. chodzi o to, o czym się rozmawia. jeśli ty od czapy rzucasz stwierdzenie, że "dzieciaki przejęły firmy od ojców", to albo podajesz dane na poparcie tego, abyśmy mogli określić skalę zjawiska i odnieść do sedna, albo właśnie wpadasz do worka z trollami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Artlan napisał:

Jeżeli ktoś nie skończył chociaż tej zawodówki na przełomie lat 70-tych i 80-tych to nie wiem czy zrobił większą ,,karierę" niż stanowisko niewykwalifikowanego robotnika, ciecia czy pracownika PGRu.

 

Mój ojciec z powodu rodzinnych powiązań jego ojca, stryjów i kuzynów z antykomunistycznym podziemiem po wojnie został wyrzucony z 3 klasy technikum. W latach 80-tych dorobił się stanowiska kierownika magazynu. Dokształcił się już w III RP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DeltaCenter napisał:

Mój ojciec z powodu rodzinnych powiązań jego ojca, stryjów i kuzynów z antykomunistycznym podziemiem po wojnie został wyrzucony z 3 klasy technikum. W latach 80-tych dorobił się stanowiska kierownika magazynu. Dokształcił się już w III RP. 

Co pokazuje ze można mieć wykształcenie mimo problemów .. tym gorzej dla tych co nie maja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lorak napisał:

np. tu podałem. chodzi o to, o czym się rozmawia. jeśli ty od czapy rzucasz stwierdzenie, że "dzieciaki przejęły firmy od ojców", to albo podajesz dane na poparcie tego, abyśmy mogli określić skalę zjawiska i odnieść do sedna, albo właśnie wpadasz do worka z trollami.

Tylko nie do worka!

Leśny Zonk na Sikawie - Geocaching Opencaching Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Byłem w Czechach w lutym, jednak sporo drożej jest, jakieś 15-20%.

Niemcy to jeden z najbogatszych krajów świata jeśli chodzi o stosunek pensji-cen, a i tak wedle statystyk życie jest prawie dwa razy droższe.

Włochy, Francja, Anglia to już w porówaniu do Polski przepaść

Niemcy w lidlu takie ceny jak we wroclawiu (alkohol, warzywa, wolowina). Knajpa taniej niz wroclaw hotel taniej niz wroclaw - fakt ze duze miasta oprocz drezna omijam ale ceny w sieciowkach sa takie same przeciez u nas czy na dplnym slasku czy na podkarpaciu.

Czechy troche drozej ale nie wiem czy az o 1/5. W zeszlym roku bylem w pradze olomunec i ostrava - nie powiem zeby to sie zbacznie cenowo od wroclawia roznilo. Ostatnio sporo bywa opolszczyzna i slask to tam jest taniej niz we Wrocławiu.

Wlochy francja anglia nie porowonuje bo tu jest przepasc cenowa ale i zarobkowa.

Podalem czechy i niemcy bo bywam znam ceny i zarobki i roznic na korzysc polski duzo nie ma - ogolnie czesi maja gorzej niz mieli pare lat temu

6 godzin temu, darkonza napisał:

Biliard to byłoby za dużo, tworzą jakieś 15% PKB czyli tyle mniej wiecej ile Niemcy.

Denerwuje Cie jak jest teraz to ja powiem jakby było za Balcerowicza:

Byłoby ze "pieniedzy nie ma i nie będzie" i trzeba oszczedzać, zamrożono by wszelkie podwyżki płac, poobcinano socjale, wstrzymano wydatki budzetowe na szpitale i inne głupoty, zaczęłyby rosnąc zatory płatnicze, firmy by bankrutowały i zwalniały, bezrobocie poszłoby na 20-30%, a po latach cieżkiego podnoszenia z kolan ludzie by myśleli ze balcerowicz wprowadził trudne ale niezbędne reformy i dzieki niemu po 10 latach wychodzimy na prostą.

 

I żeby nie było ze jestem jakiś pisior, ja nie mam na kogo głosowac bo:

Polityke zagraniczną dałbym Konfederacji

Sprawy wewnętrzne PO

Światopoglądowe Lewicy

Gospodarkę PIS, a włąściwie nie gospodarkę, finanse, bo PIS jest obecnie jedynym ugrupowaniem które ogarnia inżynierię finansową. Przy czym przy pierwszym podejsciu kilkanascie lat temu kompletnie jej nie ogarniali. Wtedy ogarniał jako jedyny Lepper, no i wszyscy sie śmieli z jego pomysłów, od lewa do prawa.

Jako ze studia z ekonomii dopiero przede mna to chetnie poslucham o tym tworzeniu pieniadza i tego efektach. Serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blackmagic napisał:

Jako ze studia z ekonomii dopiero przede mna to chetnie poslucham o tym tworzeniu pieniadza i tego efektach. Serio

Temat rzeka, więc nie wiem o czym konkretnie miałoby to być:

Podstawy są np tutaj:

https://mfiles.pl/pl/index.php/Kreowanie_pieniądza

A tutaj że zadłużanie jest konieczne:

http://dylewski.com.pl/dlug-publiczny/

I tak mozna by teraz kilkadziesiąt linków z różnym podejsciem do tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karl napisał:

Przecież już  w trakcie kampanii był jemu przeciwny. Żadna nowość. 
 

No ale wcześniej to miało sens -> ale już przy okazji 2giej tury to przecież przepływ od Hołowni do Rafaua był chyba największy?

Chyba że Tomek sobie wymyślił że każdy co do jednego wyborca Hołowni zagłosuje na Rafaua a jak nie to zdrajcy -> co w sumie w przypadku Tomka brzmi dość prawdopodobnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

nie chce mi sie nawet cytowac

chlopie w jakim ty swiecie zyjesz? w jakiejs alternatywnej rzeczywistosci?

prezydent ktory jest marionetka kaczora ma zjednoczyc narod? w jaki sposob? jedyny sposob to rozdac kase jeszcze tym co nie rozdal to by bylo jedyne zjednoczenie

sam wynik wyborow pokazuje jak ludzie sa wkurwieni na wszystko, najwieksza frekwencja byla nie dlatego ze ktos kocha dude, tylko dlatego ze ludzie maja juz tego dosc

gosciu wygral o 2 procent majac w rekach telewizje do manipulowania ludzmi starszymi

moja babcia glosowala na pis bo oglada tvp i mowila ze trzaskowski zabierze wszystko, trzaskowski nie byl nawet na wiecu w zadnym wielkim miescie, itd itp, ma 90 lat

to samo babcia mojego dobrego kolegi adriana

10% starszych ludzi poszlo na wybory zaglosowac na dude bo ich dowozili autobusami do urn

i nie mow mi o jakichs babciach czytajacych smartfony, bo alerty byly wysylane tak jak alerty RCB, smsowo i moja babcia majaca 90 lat potrafi na swojej zwyklej komorce odczytac smsa.

niestety juz takiego wielkiego ruszenia nie bedzie glosujacych, zeby przerwac ta dominacje i manipulacje, bo teraz ci wszyscy co poszli majac nadzieje ze pozbeda sie dudy, nastepnym razem beda mieli to w pizdzie widzac ze itak to nic nie dalo

niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

 

Chyba że Tomek sobie wymyślił że każdy co do jednego wyborca Hołowni zagłosuje na Rafaua a jak nie to zdrajcy -> co w sumie w przypadku Tomka brzmi dość prawdopodobnie :) 

jeszcze lepiej. to holownia jest zdrajca bo 200k jego wyborcow nie zaglosowalo a jakby dal z siebie wiecej to by poszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.