Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki polecam Wam wszystkim w ramach uspokojenie nerwów  długi marszobieg po lesie i łakach lub długą przejażdżkę rowerem. Mam wrażenie, że wszyscy potrzebujecie relaksu spokoju i przewietrzenia głów. Bo kurde tego co tu jest ostatnio to się nie da czytać normalnie. Wieczny atak z jednej czy drugiej strony. Nie możecie tak dawać się spolaryzować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, josephnba napisał:

Spokojnie, i tak na końcu zdania wyjdzie że winny jestem ja 

 

musze Cie pochwalic, udalo Ci sie uspokoic:)

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Chłopaki polecam Wam wszystkim w ramach uspokojenie nerwów  długi marszobieg po lesie i łakach lub długą przejażdżkę rowerem. Mam wrażenie, że wszyscy potrzebujecie relaksu spokoju i przewietrzenia głów. Bo kurde tego co tu jest ostatnio to się nie da czytać normalnie. Wieczny atak z jednej czy drugiej strony. Nie możecie tak dawać się spolaryzować. 

luz. jeszcze tydzien i kolejne 3 lata bedzie spokojniej:)

9 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

ja daje stereotypy a ty wymysyslas na potrzeby dyskusji jakichs nieweryfikowalnych znajomych LOL, szczerze, nie wierze zebys mial znajomych  ktorzy byli w wiezieniu a tym bardziej nie wierze zebys byl tak glupi i pytal ich o gwalty w wiezieniu. 

no wlasnie. dajesz stereotypy. a stereotypy sa zazwyczaj bardzo krzywdzace i w duzej mierze nieprawdziwe! np stereotyp dotyczacy ludzi podnoszacych zelastwo jest taki ze biora sterydy, sa glupi jak but i juz im nie staje. ale tylko idiota zaczalby twierdzic ze przeciez kazdy glupi wie ze jak ktos chodzi na silownie to jest glupim impotentem. dlatego nie mozna uzywac stereotypow w dyskusjach. bo sa po prostu nieprawdziwe ( zazwyczaj bardzo waski odsetek przypadkow rozszerzaja na wszystkie przypadki)

nie musisz w nic wierzyc. jestem ciekawy swiata, lubie sie dowiadywac nowych rzeczy, jak wyszli to zapytalem jak wyglada ich dzienna rutyna, jak wyglada taka odsiadka. zapytalem tez o stosunek do skazanych za pedofilie i oni w ogole sa trzymani osobno, maja specjalna pieczatke w papierach i nie moga byc trzymani z reszta wiezniow. nie dzieje im sie zazwyczaj zadna krzywda poza przemoca psychiczna jak sa gdzies odprowadzani przez straznikow. potwierdzaja to raporty o przypadkach przemocy w wiezieniu. 

takze fajnie ze widziales jakis dokument z usa i przeczytales jakas historyjke z detektywa:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

nie musisz w nic wierzyc. jestem ciekawy swiata, lubie sie dowiadywac nowych rzeczy, jak wyszli to zapytalem jak wyglada ich dzienna rutyna, jak wyglada taka odsiadka. zapytalem tez o stosunek do skazanych za pedofilie i oni w ogole sa trzymani osobno, maja specjalna pieczatke w papierach i nie moga byc trzymani z reszta wiezniow. nie dzieje im sie zazwyczaj zadna krzywda poza przemoca psychiczna jak sa gdzies odprowadzani przez straznikow. potwierdzaja to raporty o przypadkach przemocy w wiezieniu. 

mam emerytowanego klawisza w rodzinie z jednego z najbardziej „trudnych” więzień w Polsce i wspominał , że pedofile mieli przejebane :) ale jak to osoby z tego środowiska raczej unikają dyskusji na temat swojej byłej pracy 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

mam emerytowanego klawisza w rodzinie z jednego z najbardziej „trudnych” więzień w Polsce i wspominał , że pedofile mieli przejebane :) ale jak to osoby z tego środowiska raczej unikają dyskusji na temat swojej byłej pracy 

w trudnych wiezieniach to inna kwestia. nawet w linkowanym przeze mnie tekscie jest napisane ze jeszcze w latach 70 i 80- tych bylo zupelnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, polskignom napisał:

Lol. Porównanie do Grecji świadczy o tym ze Balcerowicz musi się podszkolić. Człowiek się uczy całe życie...

Jak ktoś porównuje Polskę do Grecji to albo perfidnie kłamie dla celów politycznych albo jest kompletnym debilem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, polskignom napisał:

Lol. Porównanie do Grecji świadczy o tym ze Balcerowicz musi się podszkolić. Człowiek się uczy całe życie...

hahaha nawet nie przesłuchałeś Edit: łap wersje pisemna jak nie możesz odsłuchać https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/nie-ma-nic-gorszego-od-politykow-opowiadajacych-oglupiajace-bajki-aa-9WGx-zvGU-MDHw.html%3fformat=amp

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polskignom napisał:

Przesłucham wieczorem, choć retoryka Leszka z każdym rokiem jest coraz trudniejsza do wysłuchania. Ma swojego godnego ucznia w osobie Laszka.

nie jestem fanem Leszka i nie ze wszystkim się zgadzam ale , że PiS nas wprowadza w styl Grecji poprzez populizm „kto więcej da” ( opozycyjna tez weszła w te retorykę ) , odbudowanie nomenklatury ( pisaliśmy z kimś ze spółki państwa ) oraz , że efekty gospodarcze są widoczne po latach a nie jak @fluber i PiS przekonał jak  to od 16 listopada stał się cud gospodarczy :) dlatego sobie też trochę tutaj żartuje ale też pisze poważnie o Polsce A i B gdzie tego podziału nie możemy zmienić od XIX a ktoś wierzy w jednodniowe cudy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, polskignom napisał:

Przecież Trzaskowski nie musi się bawić w ta retorykę. I nie, Grecja to nigdy nie była, nie jest i nie będzie „kto więcej da”. Sytuacja tam była i jest o wiele bardziej złożona, ale narracja taka powstała na potrzeby mas :)

jak nie musi ? Już jest kto więcej da i Grecja była podana jako przykład absurdalnych socjali jak kolejne emerytury , jak najbardziej celnie i trafnie tutaj uderzył . Nikt przed PiS tak nie sprowadził kampanii do walki między Janosikiem i Robin Hoodem . „Pan prezydentem Duda mi dał” przypomina mi moja babcie jak mówiła „Gierek mi dał” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, josephnba napisał:

Prędzej wejdę w skład loży masońskiej niż trafię do więziennej celi zeby na własnej dupie się przekonać który z was ma rację 

 

Pobicia w grupie czy groźby przemocy cielesnej są w Polsce karalne, więc Twoje zachowanie bardziej pokazuje, że póki nie pokajasz się i nie zmienisz swojego postępowania, jest to bardziej kwestią czasu. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Koelner napisał:

jak nie musi ? Już jest kto więcej da i Grecja była podana jako przykład absurdalnych socjali jak kolejne emerytury , jak najbardziej celnie i trafnie tutaj uderzył . Nikt przed PiS tak nie sprowadził kampanii do walki między Janosikiem i Robin Hoodem . „Pan prezydentem Duda mi dał” przypomina mi moja babcie jak mówiła „Gierek mi dał” 

Trzynasta emerytura jest w niewielkiej wysokości, a jednak reformy Leszka spowodowały, ze dziś coraz więcej ludzi potrzebuje kasy właśnie w tej grupie. 500+ jest zwrotem podatku, bo jako, ze jak rozumiem jesteś rozumny, to wiesz, ze ludzie z dziećmi płaca większe podatki. Wiec nie, a powodem zapaści Grecji nie były 17-te emerytury, co po raz kolejny sugerujesz. Wiec jeszcze raz: to narracja dla mas :), co jak widać po Tobie działa jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Koelner napisał:

do mas to raczej złe określenie

Jak najbardziej dobre :). Spotykałem się z takimi stwierdzeniami od początku kryzysu greckiego, a w mediach nacisk był na to, ze Grecy uprawiali nieprawdopodobne rozdawnictwo podpierając to pojedynczymi przypadkami, a nie całościowymi danymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

"Tylko rosnąca gospodarka sprzyja wzrostowi dochodów pracowników, ale także osób, które nie pracują. Emeryci dostają pieniądze wpłacane przez pracujących. Jeśli będzie mniej pracujących, pojawi się problem wypłacalności."

Czyli Leszek chce by było jak najwiecej pracujących, a równocześnie przestrzega przed rozdawaniem kasy, które ma te miejsca pracy utrzymać. Leszek jest największym populistą w IIIRP.  Lepper był przy nim w pełni racjonalny.  Zawsze był, to on rozpoczął budżety z długiem w IIIRP, to on spowodował lawinowy wzrost długu gdy składki emerytalne przestały trafiac do budżetu a trafiły do OFE, a jednoczesnie to on postawił "zegar" ten dług liczący i tym długiem straszył. To on twierdził ze po pwrowadzeniu 500+ gospodarka zawali sie w rok, a deficyt przekroczy 5% juz w 2016. Populista Lepper proponował przekazywanei zysku NBP do budżetu i Leszek to wyśmiewał a od lat tak sie robi. Lepper postulowął zadłużanie bezpośrednio w NBP a Leszek mówił ze to nie do pomyslenia i właśnie w tym roku zaczynamy tak robić.

Poza tym do dziś nie umie policzyć najprostszych rzeczy. Nigdy nie trafił z projekcją inflacji, zupełnie spudłował wskaźniki jakie miały dac jego reformy, a teraz mówi  ze deficyt wyniesie 5-10% PKB. Skoro tarcza ma wynieć 300mld a PKB to około 2000mld to deficyt wyniesie 15% (choć go beda ukrywac sztuczkami księgowymi). I tyle musi wynieść jeśli nie chcemy "spadku ilosci osób które pracują"

Miejcie dla mnie litośc i go nie wklejajcie go, bo to na mnie jak płachta na byka działa 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.