Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, fluber napisał:

co?:)

To trochę wstyd żebym ja musiał cię dokształcać ze świadczeń socjalnych. :) 

Emerytura po mężu to potoczne okresie renty rodzinnej przyznawanej po śmierci małżonka i wynosi 85% jego emerytury.

Art. 70. emer. i rent. ZUS

 

Przesłanki uzyskania renty rodzinnej przez wdowę

1.
Wdowa ma prawo do renty rodzinnej, jeżeli:   
1)
w chwili śmierci męża osiągnęła wiek 50 lat lub była niezdolna do pracy albo
 
2)
wychowuje co najmniej jedno z dzieci, wnuków lub rodzeństwa uprawnione do renty rodzinnej po zmarłym mężu, które nie osiągnęło 16 lat,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Artlan napisał:

To trochę wstyd żebym ja musiał cię dokształcać ze świadczeń socjalnych. :) 

Emerytura po mężu to potoczne okresie renty rodzinnej przyznawanej po śmierci małżonka i wynosi 85% jego emerytury.

Art. 70. emer. i rent. ZUS

 

Przesłanki uzyskania renty rodzinnej przez wdowę

1.
Wdowa ma prawo do renty rodzinnej, jeżeli:   
1)
w chwili śmierci męża osiągnęła wiek 50 lat lub była niezdolna do pracy albo
 
2)
wychowuje co najmniej jedno z dzieci, wnuków lub rodzeństwa uprawnione do renty rodzinnej po zmarłym mężu, które nie osiągnęło 16 lat,

to troche wstyd zebym ja Cie musial doksztalcac z tego co oznacza ten znak +

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

ale przeczytales cos poza naglowkami? bo o ojczyznie dojnej to cytat a nie wypowiedz dudy a o tym ze nie jest prezydentem wszystkich polakow tez wyjasnia w jakim sensie

No wlasnie chyba Ty przeczytałeś tylko nagłówki bo tam jest o ojczyźnie dojnej i prezydencie nie wszystkich Polakow. A poza tym oskarża protestujących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

to troche wstyd zebym ja Cie musial doksztalcac z tego co oznacza ten znak +

:)

Dobra, teraz widzę jak to zabrzmiało.

A więc precyzuję: statystyczna emerytka ma albo własne świadczenie albo świadczenie po mężu. Jest zatem bardzo mała szansa, że będzie musiała się sama utrzymywać z emerytury typu 1500 złotych miesięcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artlan napisał:

Dobra, teraz widzę jak to zabrzmiało.

A więc precyzuję: statystyczna emerytka ma albo własne świadczenie albo świadczenie po mężu. Jest zatem bardzo mała szansa, że będzie musiała się sama utrzymywać z emerytury typu 1500 złotych miesięcznie. 

nie wiem jak definiujesz mala szanse ale liczby sa nastepujace:

1900 zlotych wynosi srednia emerytura w polsce

1900 zlotych wynosi srednia renta rodzinna po mezu w polsce

1600 zlotych wynosi mediana emerytury w polsce

nie wiem ile wynosi mediana renty rodzinnej ale patrzac przez analogie i jak dodasz wdowy-panny to pewnie wyjdzie jakies 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, julekstep napisał:

leniwe nieroby emeryci! mogli wstawać wcześniej!

to xD

Raczej chodzi o to, że dwóch dziadków z łączną emeryturą 4-5 K miesięcznie albo zdrowy 65-latek z emeryturą 2.5K i dodatkowo dorabiający na ochronie to nie są osoby, których się powinno wspierać w pierwszej kolejności w czasach kryzysu i recesji (jak twierdzi fluber). Już nie mówiąc o emerytach, którzy po prostu niewiele w życiu przepracowali i świadczenia typu 1400 złotych są tego konsekwencją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artlan napisał:

 zdrowy 65-latek z emeryturą 2.5K i dodatkowo dorabiający na ochronie to nie są osoby, których się powinno wspierać w pierwszej kolejności w czasach kryzysu i recesji (jak twierdzi fluber). 

zrozum ze na nas tutaj nie dzialaja proby robienia z ekstremow normy. 

65-latek

zdrowy

dorabiający

mający emeryturę 60% powyzej mediany

to nie jest reprezentatywny emeryt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

powtorzylem specjalnie dla Ciebie zebys mogl skomentowac powalajaca konstrukcje zdania " zdrowy 65 latek to nie są osoby, których się powinno wspierać";)

Przykład Twój i tak jest mocno ubogi w porównaniu do takiej normalnie inteligentnie i wykształconej młodej pary, więc w sumie nie wiem czemu nie ma być wspierany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

nie wiem jak definiujesz mala szanse ale liczby sa nastepujace:

1900 zlotych wynosi srednia emerytura w polsce

1900 zlotych wynosi srednia renta rodzinna po mezu w polsce

1600 zlotych wynosi mediana emerytury w polsce

nie wiem ile wynosi mediana renty rodzinnej ale patrzac przez analogie i jak dodasz wdowy-panny to pewnie wyjdzie jakies 50%.

 

Udział osób w wieku 65+ w populacji Polski jest jeszcze jednym z najniższych w UE – w 2015 r. wyniósł 15 proc. i tylko w czterech państwach Unii był niższy. Mimo to wydatki emerytalno-rentowe przekraczają średnią unijną – wyniosły 13,5 proc. PKB, wobec 12,7 proc. PKB średnio w UE

W 2015 roku w Polsce mediana dochodów osób w wieku 60+ była równa medianie dochodów osób młodszych (w wieku 0–59, dane po przemnożeniu przez tzw. skalę ekwiwalentności). Oznacza to, że medianowy dochód osób starszych w Polsce był taki sam jak pozostałej części populacji.

Tymczasem w Niemczech mediana dochodów osób starszych stanowiła 87 proc. mediany dochodów reszty populacji, a średnio w UE – 90 proc. Tylko w siedmiu państwach UE wskaźnik ten był wyższy niż w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

zrozum ze na nas tutaj nie dzialaja proby robienia z ekstremow normy. 

65-latek

zdrowy

dorabiający

mający emeryturę 60% powyzej mediany

to nie jest reprezentatywny emeryt

Ale takich osób jest całkiem sporo a ty nie pisałeś o jakichś wyłączeniach. Ekstremalnym przykładem to można nazwać emerytów w stylu Tuska czy Gersdorf. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
5 minut temu, kucio napisał:

Polecam też artykuł na Interii w kwestii tego jak Polska poradziła sobie gospodarczo z Pandemią, gdzie Niemcy stawiają nas za wzór, a ich zdaniem pakiet pomocy dla przedsiębiorców był jednym z najbardziej hojnych ze wszystkich krajów.

Po prostu Niemcy swoim zwyczajem patrzą na liczby i nie dzielą Polski na A i B, PIS, PO i inne takie, których na miejscu mamy w nadmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, StaryFan napisał:

Akurat w sobotę zawsze mam ochotę podać firmy promujące koszenie trawnika do sądu. Niszczą klimat, powodują globalne ocieplenie i rujnują życie dorosłym facetom.

Ale do meritum, chyba pisałeś, że za PIS powodzi Ci się najlepiej? To może nie jest tak źle.

Ja miałem na myśli niebezpieczeństwo na jesieni i możliwe partyjne wybloki.

Dziś trawnik kosiła żona 😎

Ja biegałem z straży 

Powodzi mi się jakoś nie dlatego że rządzi PiS a pomimo to. Do tego co mam doszedłem latami oszczędzania, a dom zacząłem budować za czasów kiedy ci złodzieje z PO zaczynali drugą kadencję więc widać można było i bez pińcetolus

A jeśli jesteś tak bardzo ciekaw to właśnie dzięki panu sasinowi i Lipińskiemu miałem mocno utrudnione zadanie bo byli przez długą czas twarzą i "przyjaciółmi" dewelopera Dolcan i SKBanku w wolonimie. Jeśli przerażała was drodzy wyborcy PiS afera Amber gold, to informuję że bez rozgłosu potoczyła się afera tego banku i dewelopera. Otóż jeśli 800mln to dużo to jak nazwać kwotę 2.3mld zł które zginęły w kredytach jakich udział do bank dolcanowi? Jak to było możliwe że przez dwa lata fałszowanie sprawozdania finansowe do knf. Jak to możliwe że okazało się ile i jakich powiązań było między senatorami PiSu i Sasinem a zarządem sk banku i do tej pory siedzą tylko prezes banku i dolinski?

Pytasz czemu nie lubię PiSu?

Właśnie dlatego

Po więcej szczegółów zapraszam albo na priv albo do mediów, nawet ta zakłamana jędza że sprawy dla reportera o tym niedawno miała program. Oczywiście przekaz był że to wina oczywiście PO, bo kogo niby innego

 

Mam dziękować PiSowi że odszedłem do lepszej firmy? Dziękuję sobie że zamiast pracowac po 8h tylko chodziłem na bioakademię w weekendy i uzyskałem certyfikat

Duda mi tego nie dał, nie ułaskawił mnie z prawomocnego wyroku i nie dał teki ministra. Ziobro nie załatwił posady i nie chronił dupy

 

 

 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artlan napisał:

Ale takich osób jest całkiem sporo a ty nie pisałeś o jakichś wyłączeniach. Ekstremalnym przykładem to można nazwać emerytów w stylu Tuska czy Gersdorf. :) 

 

nie znam zadnej osoby ktora spelnia wszystkie wymienione przez Ciebie kryteria.

ja caly czas o pisze o medianie o ktorej nie chcesz rozmawiac a z definicji lepszej wielkosci do opisu sytuacji przecietnego emeryta po prostu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kucio napisał:

 

Polecam też artykuł na Interii w kwestii tego jak Polska poradziła sobie gospodarczo z Pandemią, gdzie Niemcy stawiają nas za wzór, a ich zdaniem pakiet pomocy dla przedsiębiorców był jednym z najbardziej hojnych ze wszystkich krajów.

Nie wiem, może ja żyje w alternatywnej rzeczywistości i to wszystko mistyfikacja i Soros zmienił partię, którą sponsoruje.

praktycznie to co przez 4 lata pis zaoszczedzil teraz wszystko poszlo w tarcze antykryzysowe. warto bylo oszczedzac przez pierwsza kadencje.

na koniec maja bezrobocie wzroslo do 6%. czyli od poczatku pandemii wzroslo o 0.6%. 

jedyne czego sie boje to reakcji na 2 fale ale na ten moment mamy topowa sytuacje gospodarcza w unii.

42 minuty temu, jack napisał:

Nie znam. To ktoś od Gowina? 🙊🤦‍♂️

martwiles sie chyba o trzaskowskiego a podpisy juz zebrane.

bez niespodzianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem nowym prezesem Lotos Oil został absolwent wydziału nauki o żywności, specjalność technologia mleczarska. 

Ktos chyba zbyt dosłownie wziął słowa prezydenta Dudy "Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie" 

Podobno z ropą na tyle wspólnego, że mu się raz pod paznokciem dużego palca od nogi zebrała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kucio napisał:

@fluber - jeśli w ogóle będzie druga fala :) Bo teraz to nic nie wiadomo. Nagle wszystko gra i nawet wiece wyborcze są i ludzie są zdrowi, a pogoda nie rozpieszcza.

bardzo bym sie cieszyl jakby ktos znalazl jakies sensowne wyjasnienie dlaczego w sezonie grypowym ma nas nie pierdolnac:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.