Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, ely3 napisał:

Ty się lepiej wytłumacz z tego babola? Bo wg Ciebie domy w stolicy powstały z rozebranych obór ? To gratuluje fantastyki. Tego to nawet Lem nie przewidział

Z tą regionalizacja to chyba jednak miałeś rację.

 

Natomiast razem z Ignazzem opowiadacie bajki.

Gdybyś zrobił chociaż raz to co piszesz, to wiedziałbyś że mapa pokrycia MPZP wygląda tak

pokrycie_mpzp_polska_ongeo_6704d0f9ff.jp

Pisanie w takim przypadku o wschodnim dzikim kraju, w sytuacji w której mieszka się w czarnej d....e jest co najmniej mało poważne.

Po drugie wszystko co jest objęte MPZP jest dostępne online.

Nie wiem kto wam płaci za przygotowanie inwestycji, ale wyrzuca pieniądze w błoto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DLT_Braddock napisał:

A wystarczy deklaracja że ktoś dziś czuje się kobietą żeby wejść? 

Skoro Ciebie to interesuje to po prostu tam zadzwiń. Czemu ty ciągle oczekujesz, że ktoś będzie coś robił za Ciebie. Brakuje ci własnej inicjatywy? Skoro jesteś zainteresowany to zapytaj

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Natomiast razem z Ignazzem opowiadacie bajki.

Gdybyś zrobił chociaż raz to co piszesz, to wiedziałbyś że mapa pokrycia MPZP wygląda tak

Czyli nadal nie zrozumiałeś o czym jest mowa. Czy ktoś z nas pisał ,że nie ma planów - Czy koljeny raz strzelasz odpowiedzią na pytanie którego nikt nie zadał. A na zadane pytanie odpowiedzi nie masz?

I tak teraz pewnie jest online ale ja mówiłem o sytuacjac sprzed kilku lat

5 godzin temu, starYfaN napisał:

Ludzie zapominają, że w takiej w-wie, aby powstał dach nad głową dla nowych słoików, należało rozebrać setki obór, a nawet całe pgr-y.

Ale możesz wytłumaczyć się co tu masz na myśli? Bo chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ely3 napisał:

I tak teraz pewnie jest online ale ja mówiłem o sytuacjac sprzed kilku lat

Ujmę to tak. Po minucie rozmowy rekrutacyjnej, obydwaj kandydaci na GM usłyszeliby to samo - oddzwonimy.

 

Sytuacja sprzed kilku lat, wygląda dokładnie tak samo. Studium (przy braku MPZP jest dostępne online w każdej gminie).

Sytuację każdej działki sprawdzasz przy jednej kawie.

A za pie.....nie o wschodnim brzegu Wisły, moglibyście z ignazzem przeprosić, bo zgodnie z załączonym dowodem widać gołym okiem, gdzie wiocha jest największa :) 

13 minut temu, ely3 napisał:

Ale możesz wytłumaczyć się co tu masz na myśli? Bo chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Wydaje ci się że południowe rejony powstały na działkach czekających na zabudowanie? To były PGRy, ogródki działkowe, fabryki/manufaktury, gospodarstwa rolne.

W znikomej skali nieużytki. 

 

Łap specjalnie dla Ciebie

30_mpzp_wielkopolskie_ongeo_fd28b64255.j

Odwaliłem za was połowę roboty gratis :) 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

 

Wina Tuska, który bratał się z Putinem na molo co rozzuchwaliło Putina do agresji na Ukrainę. Przez to zbanowano pracowników z rosji i białorusi a wakaty trzeba było kimś zająć.

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, starYfaN napisał:

Wydaje ci się że południowe rejony powstały na działkach czekających na zabudowanie? To były PGRy, ogródki działkowe, fabryki/manufaktury, gospodarstwa rolne.

Czyli najpierw obory i całe PGR a teraz nagle to juz sa ogródki działkowe, fabryki . Szybko widać zmieniasz zdanie

 

19 minut temu, starYfaN napisał:

Łap specjalnie dla Ciebie

Czyli cały czas nie zrozumiałeś o czym jest mowa i powtarzasz odpowiedz nie na temat?

Zresztą GUS robi co jakiś czas rapoty na temat jakosci życia wg województw i np

Poszanowanie prawa .

W takiej Wielkopolsce ok 60% nie akceptuje zatrudniania na czaro ) podobnie Dolny Śląsk). Ściana Wschodniaok 40%

Uchylanie się od podaktów brak akceptacji - Dolny Ślask  , Małopolskie Wielkopolskie i Opolskie 58-59%. Na Wschodzie - Mazowieckie 44 , Podlaskie 45% Świetorkzyskie 45% Podkarpackie 53% ( widać jednak zabór austraicki robi swoje) 

Brak akceptacji dla ściiaganie na egzaminach i znowu Mazowieckie 31% Podlaskie 24 Śiwętkorzyskie 28, Małopolska 45. Wielkopolska 42%

 

I mógłbym ci tak wymieniać. Praktycznie cały dawny zabór rosyjski plus zachodniopomorskie charakteryzuje się wysoką akceptacją społeczną dla łamania prawa. A dawny zabór pruski plus Małopolska bardzo niskim 

W reliogijnosci jest odwrotnie . Duży procent ludzi chodzących do kościoła min raz w tygodniu na Wschodzie i niższy na Zachodzie.

Zadowoelnie z sytuacji rodzinnej czy życiowej najwżysze na Zachodzie niższe na Wschodzie. Choć tu prawie zawsze podkarpackie jest lekko wyłamane 

 

GUS w swoich badaniach i raportach pokazuje zróżnicowanie zarówno w zawodolenia z życia, poszanowania prawa. Ty twierdzi ,ze nie ma róznicy. Ciekawe komu mamy ufać

GUS czy Ważniak z forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, the_secret napisał:

oby tylko zbyt wielu z tych sympatycznych muzułmanów nie trafiło na śniadanie homoseksualistów w Poznaniu

ode mnie pedał z roboty regularnie jeździ do Maroka na ruchanie to Maroko teraz przyjedzie do niego 

 

5 minut temu, julekstep napisał:

w Poznaniu nawet muzułmanie są tolerancyjni!

ely mi powiedział to wiem!

no chyba że jesteś za Legią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, matek napisał:

Ely, na moje to cały czas nie zrozumiałeś, o co chodziło w tamtym zdaniu. 

A nie chodziło o pozyskiwanie budulca.

JA wiem ale tak naprawdę nowe budynki głównie powstają na polach i łąkach a nie w miejsce rozebranych budynków. Deweloper prawie zawsze szuka green fileld a nie brown field. No chyba ,że w środku miasta to wtedy łatwiej jest wejść w zabudowaną nieruchomośc. Zburzyć td

Jak ktoś twierdz że miasta się rozbudowują kosztem wsi czy obór to znowu mały procent rozciąga na całosć. Nie znam dokładnych struktur ale w ciemno moge założyć ,ze 90% nowych budynków w Polsce na terenach zielonych

16 minut temu, julekstep napisał:

w Poznaniu nawet muzułmanie są tolerancyjni!

ely mi powiedział to wiem!

Potwierdzam . Julek często do mnie dzowni i się pyta o to czy tamto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ely3 napisał:

JA wiem ale tak naprawdę nowe budynki głównie powstają na polach i łąkach a nie w miejsce rozebranych budynków. Deweloper prawie zawsze szuka green fileld a nie brown field. No chyba ,że w środku miasta to wtedy łatwiej jest wejść w zabudowaną nieruchomośc. Zburzyć td

Jak ktoś twierdz że miasta się rozbudowują kosztem wsi czy obór to znowu mały procent rozciąga na całosć. Nie znam dokładnych struktur ale w ciemno moge założyć ,ze 90% nowych budynków w Polsce na terenach zielonych

ely daj już spokój :) Sprawdź tabelę opłat za wyłączenie gruntu z produkcji rolnej (pomijając procedury).

W nieruchomościach liczą się 3 rzeczy : lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja :)  

W Zielonej Górze (gdzie terenu jest od .... i jeszcze trochę), Focus Park (teraz Mall albo jeszcze inaczej) powstał na terenie fabryki "Polska Wełna" która była jednym ogromnym budynkiem.

W w-wie stawia się plomby wydając mln, tylko po to, aby wzmocnić wszystko wokół nowo powstającej bryły.

Na polach i łąkach powstają hurtownie, montownie itd. I nie ze względu na łąki, a na podatki. Południowa w-wa to nie łąki i pola, tylko stara infrastruktura obsługująca stalicę i dająca miejsca pracy.

Wypowiadasz się w tonie eksperta, po czym kończysz na wyzwiskach. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Czyli najpierw obory i całe PGR a teraz nagle to juz sa ogródki działkowe, fabryki . Szybko widać zmieniasz zdanie

 

Czyli cały czas nie zrozumiałeś o czym jest mowa i powtarzasz odpowiedz nie na temat?

Zresztą GUS robi co jakiś czas rapoty na temat jakosci życia wg województw i np

Poszanowanie prawa .

W takiej Wielkopolsce ok 60% nie akceptuje zatrudniania na czaro ) podobnie Dolny Śląsk). Ściana Wschodniaok 40%

Uchylanie się od podaktów brak akceptacji - Dolny Ślask  , Małopolskie Wielkopolskie i Opolskie 58-59%. Na Wschodzie - Mazowieckie 44 , Podlaskie 45% Świetorkzyskie 45% Podkarpackie 53% ( widać jednak zabór austraicki robi swoje) 

Brak akceptacji dla ściiaganie na egzaminach i znowu Mazowieckie 31% Podlaskie 24 Śiwętkorzyskie 28, Małopolska 45. Wielkopolska 42%

 

I mógłbym ci tak wymieniać. Praktycznie cały dawny zabór rosyjski plus zachodniopomorskie charakteryzuje się wysoką akceptacją społeczną dla łamania prawa. A dawny zabór pruski plus Małopolska bardzo niskim 

W reliogijnosci jest odwrotnie . Duży procent ludzi chodzących do kościoła min raz w tygodniu na Wschodzie i niższy na Zachodzie.

Zadowoelnie z sytuacji rodzinnej czy życiowej najwżysze na Zachodzie niższe na Wschodzie. Choć tu prawie zawsze podkarpackie jest lekko wyłamane 

 

GUS w swoich badaniach i raportach pokazuje zróżnicowanie zarówno w zawodolenia z życia, poszanowania prawa. Ty twierdzi ,ze nie ma róznicy. Ciekawe komu mamy ufać

GUS czy Ważniak z forum?

Polecam ci mapkę wyborczą z 1989 roku z poparciem dla listy krajowej PZPR. Zobacz czy Poznaniacy ciągnęli wtedy do zachodu czy jednak wciąż do matiuszki rasiji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pablo81 napisał:

Ja do Ciebie to nie mam podjazdu ❤️ No co Ty? :) Poza tym nie zarzucam, a zauważam i w sumie zazdroszczę - też chciałbym mieć tyle wolnego czasu.

Wydaje mi się, że nie doceniasz swojej aktywności tutaj Przyjacielu. Środek tygodnia, 11 godzina, wyprodukowałeś z 10 postów, to raczej nie brzmi jak brak wolnego czasu. Ja np czytam to wszystko dopiero teraz:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@starYfaN nie wiem czy dobrze zrozumiałem z tym rekrutacyjnym przykładem ….weź mi wytłumacz aby nie było nieporozumienia …

 

wracając do mapy

uchwalenia planu miejscowego które obecnie następuje w sporej ilości w Polsce jest naturalne bo w końcu gminy poprzez proste naliczanie  opłaty planistyczne zrozumiały ze tu leży dochód jako i tak wstęp do głównych przychodów gdy jak powstanie inwestycja i pojawia się podatki od nieruchomości. Kiedyś sprawę załatwiała dWZ i wystarczyło znać wójta burmistrza czy prezydenta. Ja zawsze doradzałem bardziej trwały akt prawny czyli dobryplan miejscowy.   I w zdecydowanej większości ściana wschodnia co akcentowalem nadrabia stracone szanse. Tylko ze wschód 20 czy 10 lat temu totalnie nie był przygotowany ito nie najgorsze ze  z planami. Tak samo jak kadra urzędnicza. Infrastruktura. Uzbrojenie terenu. Drogi. Możliwość uzyskania informacji. Gdy gminy wokół Wrocławia zrzuciły się na WROSIP to w gminie Dąbrówka w 2012 roku zamawiałem wypis i wyrys z terminem 2 tygodnie kolorowany kredkami.  Serio. Starannie i ładnie. Takich przykładów mam dziesiątki 
 

ale jak już tak szastasz tymi mapami to wyslwietl proszę od roku 2005 dynamikę tworzenia nowych inwestycji, parków przemysłowych SSE i centrów logistycznych wielkoformatowych. 
Historycznie przepaść gdzie w 2014-18 dopiero miasta wschodu praktycznie do dziś nazywane SAS sektorze przemysłowo logistycznym rynkami nowymi. Dziś dalej masz przepaść wschód i zachód gdzie lider rynku Panattoni w Poznaniu tworzyło 13 parków ( pierwszy dla h&m w 2005 ) we Wrocławiu conajmniej 10 w okolicach Warszawy ze 25 ( wszystko po stronie zachodniej nie licząc targowka i dopiero teraz najnowszego parku  w koniku )  logistycznych mimo rosnącej konkurencji a na wschodzie ledwo ledwo 10 lat temu rozpoczęto szykanie terenów w Lublinie czy Białymstoku oraz w Rzeszowie.

na 250 parków przemysłowych strzelam ze może 15% masz za Wisła. 
to biznes pokazuje kto ma racje w dyskusji a nie mapka pokrycia planami na dziś. 
 

I powtarzam ze cieszę się ściana wschodnia nadrabia bo czy Białystok czy Rzeszów czy Lublin to przepiękne miasta ze świetnymi ludźmi. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Wydaje mi się, że nie doceniasz swojej aktywności tutaj Przyjacielu. Środek tygodnia, 11 godzina, wyprodukowałeś z 10 postów, to raczej nie brzmi jak brak wolnego czasu. Ja np czytam to wszystko dopiero teraz:/

A wiesz może jak sprawdzić ile kto napisał postów przez np. ostatni rok?

Bo ten dowód świetny, ale jednak anegdotyczny.

Btw. przyjacielu, gratuluję srebrnego medalu w hokejowym typerze ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.