Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał:

To zbyt mało informacji żebym mógł rzetelnie ocenić 

Zrobiło postępy językowe. Jest uzależnione od ekranów (nie potrafi bawić się w realu, nawiązać kontaktu z rowiesnikami, czuje się dobrze w świecie wirtualnym, w realnym niekoniecznie).

Pytanie co drugoklasistom możemy przekazać wirtualnie, nie mogąc przekazać tego w realu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Zrobiło postępy językowe. Jest uzależnione od ekranów (nie potrafi bawić się w realu, nawiązać kontaktu z rowiesnikami, czuje się dobrze w świecie wirtualnym, w realnym niekoniecznie).

No to źle robi.

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

 

Pytanie co drugoklasistom możemy przekazać wirtualnie, nie mogąc przekazać tego w realu?

Jak obsługiwać laptopa lepiej uczyć z laptopem niż bez;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Taniej wyjdzie dać laptopy uczniom niż robić salę komputerową w każdej klasie. Plus dzięki temu będą mogli odrabiać zadania domowe na laptopach.

Jedna sala stanowiąca 30 stanowisk jest droższa niż rozdanie 120 laptopów albo i więcej ? 
 

Co ten komputery będą miały procesy chłodzone cieczą czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pablo81 napisał:

Wiadomo, że granie w CS we wspólnej sali,

Nie tylko CS :

 

Gry działające dobrze na zintegrowanej karcie graficznej
  • Minecraft.
  • League of Legends.
  • World of Warcraft.
  • Counter-Strike: Global Offensive.
  • Dota 2.
  • Team Fortress 2.
  • Rocket League.
  • Terraria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Oczywiście, że nie. Na polskim, historii, biologii, geografii, prawie na każdym przedmiocie się przyda 

A co się zmieniło np w biologii , że kiedyś laptop nie był potrzebny a teraz jest ? 

A na Polskim będą pisać dyktanda w Wordzie tak ? 

Edytowane przez LAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LAF napisał:

A co się zmieniło np w biologii , że kiedyś laptop nie był potrzebny a teraz jest ? 

A na Polskim będą pisać dyktanda w Wordzie tak ? 

A co się zmieniło w ekonomii, że kiedyś podatki były potrzebne a teraz nie są?

Miałoby to więcej sensu niż pisanie ich ręcznie 

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Sam widzisz.

Ale od notowania w laptopie zamiast w zeszycie taki się nie stanie. Od grania 10 godzin dziennie w gry pewnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Naprawdę? Ile procesów produkcyjnych zautomatyzowales zastępując wyspecjalizowanych pracowników fizycznych maszynami i robotami? 

Ja mam roboty spawalnicze i one nie są w stanie zastąpić człowieka ze względu na konieczność programowania, brak reakcji na błędy spawalnicze powstałe ze względu na wady drutu, gazów itp. Co więcej w zasadzie nadają się tylko do produkcji powtarzalnej natomiast w małoseryjnej i jednostkowej nie sprawdzają się w ogóle. A już kompletnie nie sprawdzają się w pracach serwisowych. Nie ma przypadku w tym, że dobrych spawaczy szukają wszystkie firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

A co się zmieniło w ekonomii, że kiedyś podatki były potrzebne a teraz nie są?

Miałoby to więcej sensu niż pisanie ich ręcznie 

Ale od notowania w laptopie zamiast w zeszycie taki się nie stanie. Od grania 10 godzin dziennie w gry pewnie tak.

Czy ja wiem?

A u Ciebie jak się stało, że tyle siedzisz w necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Ja mam roboty spawalnicze i one nie są w stanie zastąpić człowieka ze względu na konieczność programowania

Ciekawe dlaczego ja tak ciągle gadam o tych laptopach;) 

6 minut temu, Sebastian napisał:

brak reakcji na błędy spawalnicze powstałe ze względu na wady drutu, gazów itp.

W tańszych robotach spawalniczych to oczywiście normalka, a takie, które na to reagują są wielokrotnie droższe, spawacz jest dużo tańszy w porównaniu do nich, jasna sprawa.

7 minut temu, Sebastian napisał:

Co więcej w zasadzie nadają się tylko do produkcji powtarzalnej natomiast w małoseryjnej i jednostkowej nie sprawdzają się w ogóle. A już kompletnie nie sprawdzają się w pracach serwisowych. Nie ma przypadku w tym, że dobrych spawaczy szukają wszystkie firmy. 

Generalnie tam gdzie koszt programowania nie będzie za duży w porownaniu do wielkości serii, bo to nie jest kwestia nadawania się tylko kosztów pracy.

I nie ma przypadku, że robotów jest coraz więcej.

8 minut temu, Pablo81 napisał:

Czy ja wiem?

A u Ciebie jak się stało, że tyle siedzisz w necie?

Nie nauczyli mnie w szkole rozsądnego korzystania z urządzeń elektronicznych, więc bez wsparcia z zewnątrz szybko się uzależniłem.

11 minut temu, LAF napisał:

Po prostu nie umiesz na to pytanie odpowiedzieć więc odpowiadasz pytaniem na pytanie.
 

Także chyba dyskusja zakończona

Możesz oglądać trójwymiarowe wizualizacje albo czytać opisy w rozpadającym się podręczniku. Serio muszę tłumaczyć tutaj ludziom do czego może służyć komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Możesz oglądać trójwymiarowe wizualizacje albo czytać opisy w rozpadającym się podręczniku. Serio muszę tłumaczyć tutaj ludziom do czego może służyć komputer?

No, ale można przecież na rzutniku obejrzeć czyż nie ? 
 

https://twitter.com/MarcinPalade/status/1666112289387282432?cxt=HHwWgIC8zZeTnJ8uAAAA

Edytowane przez LAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Reikai napisał:

Plus pewnie epidemia zepsutych wzroków?

och ach, to kolejny z moich ulubionych tematów, ergonomia (a raczej jej brak) pracy przy komputerze. Jak ludzie z często świetnym sprzętem psują sobie wzrok & postawę w kilka lat to jeden z negatywnych fenomenów naszych czasów.

Nieraz myślę, żeby firmę otworzyć z takimi szkoleniami, ale alians okulistów, fizjoterapeutów & ortopedów pewnie by mnie zayebał przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.