Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Reikai napisał:

Kolega chyba ominął ostatnie 8 lat.

Mamy taki totalitaryzm że PKP podstawia specjalne pociągi na tuskowy marsz 4 czerwca. 

Większe represje was w pracy czekają za powiedzenie na głos że jesteście fanami PiS niż że jesteście fanami platformy.

Totalitaryzm w c***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

Przejęcie TK i obsadzenie go komunistami 

Przejęcie TK i obsadzenie go komunistami 

Pomijajac fakt, że sejm powołuje sędziów według konstytucji to są to "komuniści" Którzy nie potrafią się ze sobą dogadać co paraliżuje cały trybunał, czyli patrz niżej:

51 minut temu, fluber napisał:

A ja wiem, że jak przychodzi do konkretów to pis to co najwyżej banda cyrkowców i nieudaczników a nie totalitaryzm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

Mamy taki totalitaryzm że PKP podstawia specjalne pociągi na tuskowy marsz 4 czerwca. 

Większe represje was w pracy czekają za powiedzenie na głos że jesteście fanami PiS niż że jesteście fanami platformy.

Totalitaryzm w c***.

Widzisz totalitaryzm to nie tylko represje wobec ludności. Totalitaryzm to także wyznaczanie trasy kolei szybkiej prędkości bez realnych konsultacji z mieszkańcami miejscowości przez które przechodzi (lub dawania im fałszywych alternatyw typu - trzy możliwe lokalizacje każda o 400 metrów od siebie)  Totalitaryzm to też pewne  przestawienie wajchy  - po to zostawialiśmy państwowe firmy (lub z państwowymi udziałami)  w strategicznych sektorach aby chroniły społeczeństwo przed dyktatem cen przez koncerny - tymczasem PiS zmienił to tak, że teraz Ci państwowi monopoliści doją nas z całkowitym przyzwoleniem z Nowogrodzkiej. 

O takich rzeczach jakie miały miejsce podczas Covidu to nawet mi się nie chce pisać, bo wszyscy wiedzą, że to co robił rząd było nielegalne i sądy to udowodniają. Co nie przeszkadzało PiSowi używać resortów siłowych do egzekwowania zarządzeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Widzisz totalitaryzm to nie tylko represje wobec ludności. Totalitaryzm to także wyznaczanie trasy kolei szybkiej prędkości bez realnych konsultacji z mieszkańcami miejscowości przez które przechodzi (lub dawania im fałszywych alternatyw typu - trzy możliwe lokalizacje każda o 400 metrów od siebie)  Totalitaryzm to też pewne  przestawienie wajchy  - po to zostawialiśmy państwowe firmy (lub z państwowymi udziałami)  w strategicznych sektorach aby chroniły społeczeństwo przed dyktatem cen przez koncerny - tymczasem PiS zmienił to tak, że teraz Ci państwowi monopoliści doją nas z całkowitym przyzwoleniem z Nowogrodzkiej. 

O takich rzeczach jakie miały miejsce podczas Covidu to nawet mi się nie chce pisać, bo wszyscy wiedzą, że to co robił rząd było nielegalne i sądy to udowodniają. Co nie przeszkadzało PiSowi używać resortów siłowych do egzekwowania zarządzeń.

 

Nope, to nie jest totalitaryzm. Przez takie pi****lenie nikt nie będzie poważnie traktował prawdziwych totalitaryzmów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

To jest totalitaryzm - zapoznaj się z definicją.  Te działania w 100% ją wypełniają. 

Państwo kontroluje wszystkie dziedziny życia społecznego, dążąc do całkowitego podporządkowania sobie obywateli. Jednostka, stanowiąca niejako własność państwa, zostaje pozbawiona swobody myśli i wolności wyboru.

Znowu zaczynasz z procentami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Państwo kontroluje wszystkie dziedziny życia społecznego, dążąc do całkowitego podporządkowania sobie obywateli. Jednostka, stanowiąca niejako własność państwa, zostaje pozbawiona swobody myśli i wolności wyboru.

Znowu zaczynasz z procentami?

To wszystko o czym napisałem do tego właśnie zmierza. Dodaj do tego uzależnianie ludzi od pomocy państwa - dodatki do prądu, gazu itp. To wszystko są narzędzia które prowadzą w jedną stronę. Do uzależnienia jednostek od państwa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

To wszystko o czym napisałem do tego właśnie zmierza. Dodaj do tego uzależnianie ludzi od pomocy państwa - dodatki do prądu, gazu itp. To wszystko są narzędzia które prowadzą w jedną stronę. Do uzależnienia jednostek od państwa.  

Chyba jedbak nie chce mi się gadać o tym, że dodatek do rachunku za prąd czy gaz to totalitaryzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sebastian napisał:

Minister w radiu mówi, że w rok dogadają się z zarządcami autostrad a jak się nie dogadają to wywłaszczą.

Prawdę mówiąc, przestałem śledzić "polską politykę".

Z drugiej strony, jak "cały kraj" buduje darmową autostradę, a Ty zbudujesz sobie na tej darmowej, kawałek prywatnej, a potem skosisz za przejazd, bo Cię nie można ominąć, to w zasadzie forma zarobkowania, jak hodowanie trawy dotowanej unijną gotówką.

Ciekawe kto na to pozwolił.

Mamy 2023 rok, żeby zostać "gwiazdą" w internecie/TV trzeba koniecznie pokazać gołą du.ę. Politycy polscy/niemieccy/eu dostają legalne łapówki za lobbing od putina czy facetów w prześcieradłach. Część która się nie podzieliła, ma sprawy karne.

Nie mam wrażenia, że ten swiat, poszedł jakoś szczególnie do przodu (poza technologią).

Tutaj bulwersujemy się wywłaszczeniem. Widzisz, jak budują autostradę (np Kulczyk), to wywłaszczają właścicieli działek, na mocy prawa (setki, a pewnie tysiące), płacąc ceny ustawowe.

Oczywiście politycy wszelkich opcji, mają kupione działki i dostają solidną wycenę. Znam ludzi wywłaszczonych z własnego domu, którzy dostali cały........

To działa od lat. Czyli nie bulwersujemy się, że anonimowy janusz za dorobek życia dostał po pysku, ale jak Kulczyk nie zarobi, tyle ile chce, to już jawne skur.......two?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, starYfaN napisał:

Z drugiej strony, jak "cały kraj" buduje darmową autostradę, a Ty zbudujesz sobie na tej darmowej, kawałek prywatnej, a potem skosisz za przejazd, bo Cię nie można ominąć, to w zasadzie forma zarobkowania, jak hodowanie trawy dotowanej unijną gotówką.

Ciekawe kto na to pozwolił.

Zasadniczo to oni też mieli spory udział w budowaniu. Ale tak umowa jest głupia i ceny horrendalne. Nie zmienia to tego,  że polskie państwo zawarło tą umowę i straszenie wywłaszczeniem jest bardzo ale to bardzo złym sygnałem. Za chwilę będziemy mieli elektrownie atomowe budowane w tym samym modelu. 

Ustawa wywłaszczeniowa - pod drogi itp jest z gruntu zła - nigdy mi się nie podobała i uważam, że państwo polskie jej zwyczajnie nadużywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.