Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Czyli profesor lepiej by finansowo wyszedł, gdyby zamienił uczelnie na podstawówkę?

Nie, profesor zarabia 3 razy tyle, niektórzy 15 razy tyle. 

Cała magia budżetówki, dyplomowany zarabia 4 coś brutto, a na picie co drugi ma ponad 100 tysięcy. Dodatki, dodatki, dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

W przypadku nauczycieli? Dużo ich jest: trzynastka, wczasy pod gruszą, świąteczne z funduszu socjalnego, za wysługę lat, funkcyjny, za wychowawstwo, za pracę w trudnych warunkach itd.

Właśnie o nich czytałem. Nie każdy jest dyrektorem szkoły, żeby podwoić swoje przychody.

8 minut temu, fluber napisał:

Nie, profesor zarabia 3 razy tyle, niektórzy 15 razy tyle. 

U Ciebie na uczelni profesor zarabia 300k rocznie? Na uczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

O, ciekawe. Bogata uczelnia.

A doktor ile zarabia?

Nie wiem, średnia profesorska jest na pewno ponad 200 i raczej bliżej 250 wg przybliżonych danych, którymi dysponuje.

120-150.

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Właśnie o nich czytałem. Nie każdy jest dyrektorem szkoły, żeby podwoić swoje przychody.

Sprawdziłem wczoraj 3 miasta ( moje, Koelnera i Reikaia) i 7 oswiadczen gdzie średnia przekraczała 100k gdy z ustawy wynika że na umowie jest nieco ponad 50 k rocznie. Natomiast pewnie część to godziny ponad te 13,5h etatu . Także nie tylko dyrektorzy mają takie możliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Reikai napisał:

Grupy błąd PiS. Wynikiem działalności tej komisji bedzie wzrost popularności DT. Pewne info- trudno żeby popularność  Tuska spadła.

Będzie jak ze sprawą JPII po ,,Franciszkańskiej 3", po której w sondażach  wzrosła liczba wskazań  na Wojtyłę kto jest autorytetem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DRK napisał:

Grupy błąd PiS. Wynikiem działalności tej komisji bedzie wzrost popularności DT. Pewne info- trudno żeby popularność  Tuska spadła.

Będzie jak ze sprawą JPII po ,,Franciszkańskiej 3", po której w sondażach  wzrosła liczba wskazań  na Wojtyłę kto jest autorytetem.

Lata mijają a PIS nic na Tuska nie znalazł by móc go chociaż o cokolwiek oskarżyć, już nawet nie chodzi o skazanie, bo wiadomo ma sądy w kieszeni, ale chociaż i jakieś zarzuty. Nawet nielegalne podsłuchy nie pomogły. Biorąc pod uwagę jak duże siły były i są zaangażowane w poszukiwana brudów na Tuska można oficjalnie uznać, że jest czysty 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jack napisał:

Lata mijają a PIS nic na Tuska nie znalazł by móc go chociaż o cokolwiek oskarżyć, już nawet nie chodzi o skazanie, bo wiadomo ma sądy w kieszeni, ale chociaż i jakieś zarzuty. Nawet nielegalne podsłuchy nie pomogły. Biorąc pod uwagę jak duże siły były i są zaangażowane w poszukiwana brudów na Tuska można oficjalnie uznać, że jest czysty 🤷

O czym Ty mówisz ? Przecież to nie chodzi o to aby Tuska realnie skazać, chodzi o to aby przed wyborami - rękoma "niezależnych" członków komisji jak najbardziej go obić obrzucić gównem i utrudnić prowadzenie kampanii wyborczej. Będzie można rzucać w niego wszystkim i politycy PiS będą mogli to powtarzać z uwagą "na komisji padło" - co nie będzie grozić procesem w trybie wyborczym. 

W teorii - mistrzostwo świata,  z drugiej zaś strony przerażające bo razem z tą wrzutką o konfiskacie mienia ze względu na widzimisię ministra pokazuje, że PiS naprawdę zmierza w kierunku władzy totalitarnej. I tak jak się śmiałem z tego kilka lat temu tak teraz przestałem bo dowody są czarno na białym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Sebastian napisał:

O czym Ty mówisz ? Przecież to nie chodzi o to aby Tuska realnie skazać, chodzi o to aby przed wyborami - rękoma "niezależnych" członków komisji jak najbardziej go obić obrzucić gównem i utrudnić prowadzenie kampanii wyborczej.

Widziałeś żeby jakiegokolwiek polityka realnie skazano za cokolwiek. Chyba, że za kilkanaście ton papierosów bez akcyzy :) a i tak musi być były.

Przecież ten teatr trwa od 89 i nie chodzi o rudego, korwina czy innego leszka, tylko o to aby ich wszystkich naród nie wyp........ł na zbity pysk.

Tu nie ma znaczenia kto wygra. I tak ci sami będą przy korycie. Z prawej strony koryta, z lewej, w centrum, przy władzy - w opozycji. 

Cała reszta nie ma znaczenia :) 

Żeby zostać CEO w realnym świecie musisz mieć wiedzę, kompetencje (miękkie, twarde :) ) charakter.

Żeby kierować miastem, gminą, partią, możesz być historykiem który położył liceum, lekarzem którego szpital zbankrutował ect.

Potem napiszesz, że do polityki idą najlepsi, partia zapłaci za promocję własnej gęby i wio. Prezydent, Wójt, szara eminencja, szabrownik żyrandoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

Widziałeś żeby jakiegokolwiek polityka realnie skazano za cokolwiek. Chyba, że za kilkanaście ton papierosów bez akcyzy :) a i tak musi być były.

Przecież ten teatr trwa od 89 i nie chodzi o rudego, korwina czy innego leszka, tylko o to aby ich wszystkich naród nie wyp........ł na zbity pysk.

Tu nie ma znaczenia kto wygra. I tak ci sami będą przy korycie. Z prawej strony koryta, z lewej, w centrum, przy władzy - w opozycji. 

Cała reszta nie ma znaczenia :) 

Żeby zostać CEO w realnym świecie musisz mieć wiedzę, kompetencje (miękkie, twarde :) ) charakter.

Żeby kierować miastem, gminą, partią, możesz być historykiem który położył liceum, lekarzem którego szpital zbankrutował ect.

Potem napiszesz, że do polityki idą najlepsi, partia zapłaci za promocję własnej gęby i wio. Prezydent, Wójt, szara eminencja, szabrownik żyrandoli. 

Super, mamy podobną opinię w tym temacie ale w moim poście chodziło o coś zupełnie innego.

Minister w radiu mówi, że w rok dogadają się z zarządcami autostrad a jak się nie dogadają to wywłaszczą.

PiS wprowadza do sejmu projekt zmian w konstytucji który w teorii ma zezwolić na konfiskatę majątku Rosjan w Polsce ale tak się jakoś dziwnie składa, że pozwala też konfiskować majątek polskich firm. I to wszystko z woli ministra, bez wyroku sądu.

To są zapędy totalitarne. To jest bardzo groźne i wśród wszystkich tych świń tylko ta określna grupa spod znaku PiSu ma takie zapędy. To już wolę aby rządziły inne świnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Znowu będzie, że coś przykrywam, ale no muszę:)

 

Problem to może jest dla Ciebie jak potępiasz picie. 

Przypuszczam ze 99.8% tego forum bylo w gorszych stanach.

Prowadził po pijaku? Pobił kogoś? Zrobił coś nieodpowiedzialnego?

Fakt że nie jest moim ulubionym aktorem na scenie politycznej ale potepianie że sie grzecznie napił to już przesada.

Może poprosze Cie @fluber o komentarz do Lex Tusk.

P.s. JESTEM ZMENTZONY mnie roz****ło xD

 

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Reikai napisał:

A co sądzisz o postach wyżej?

Że PiS z jakiegoś powodu bardzo chce zmobilizować frekwencyjnie elektorat platformy.

56 minut temu, agresywnychomik napisał:

Problem to może jest dla Ciebie jak potępiasz picie. 

Przypuszczam ze 99.8% tego forum bylo w gorszych stanach.

Prowadził po pijaku? Pobił kogoś? Zrobił coś nieodpowiedzialnego?

Fakt że nie jest moim ulubionym aktorem na scenie politycznej ale potepianie że sie grzecznie napił to już przesada.

Może poprosze Cie @fluber o komentarz do Lex Tusk.

P.s. JESTEM ZMENTZONY mnie roz****ło xD

 

Mnie to tylko rozbawiło, nic więcej:) komentarz powyżej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.