Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, fluber napisał:

 

Rozumiem, że gdyby Tusk dostał nakaz opublikowania przeprosin dla czarnka za 700 tysięcy złotych na portalu TVP Info to miałbyś identyczne zdanie? 

Jakby najpierw nie przeprosił to oczywiście. Najgorsze w tym wszystkim że i tak sobie ten hajs odbije na naszych kieszeniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Sąd nakazał przeprosiny. Nie ma określonej wielkości czcionki na przykład. Czy ma to być takie a nie inne. Tak jak przeporiny w gazecie możesz wykupić najmniejszą czionkę lub na pół strony i sąd nie może zakwestionować .Dopiero jakbyś wykupił przeprosiny powtarzane przez miesiac to byłoby nadużyciem wyroku. 

Możesz pokazać wyrok z lipca 2020 gdzie była precyzyjnie opisana froma przeprosin. Jakie mają być opcję wyświetleń? Czy ma być pozycjonowa czy nie? Bo o ile się nie mylę to sąd tylko określa treść przeprosin oraz gdzie maja sie pojawić

No skoro zaakceptował te 700 tysięcy zlotych, to przeprosiny spełniały wymagania sądu i wg sądu nie były nadużyciem, prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

Wczoraj idealna okazja do glosowania bez podzialow, temat: uznanie rosji za panstwo terrorystyczne, zgoda wszystkich klubow. 

Cyk, wrzucmy tam Smolensk do poprawki xD Meh

comment_1669960287mdNgwuO0kZIAEsKLUNz2Fw

https://streamable.com/j8nshq

 

EDIT

ładnie ją od razu obskoczyli:

https://youtu.be/Zo9BMAF-M14?t=752

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

No skoro zaakceptował te 700 tysięcy zlotych, to przeprosiny spełniały wymagania sądu i wg sądu nie były nadużyciem, prawda? 

Bo skoro w pierwszym wyroku sąd określił tylko treść przeprosin oraz miejsce gdzie się mają pojawić to tylko te dwa aspekty go interesowały. Ja nie wiem czy Sikorski np wykupił ,że treść widniała tydzień. Nie wiem czy wykupił to ,że cały dzień pojawiało się to na pierwszej stronie. Miał ku temu prawo. Pewnie jakby to kupił Kaczyński to by szybko spadło z pierwszej strony bo są rózne pakiety wyświetleń płatnych ogłoszeń 

Kaczyński mógł kupić to znacznie taniej ale nie chciał więc musi teraz ponieść konsekwencje

W gazecie jak ktoś przeprasza to wykupu najmnijesza możliwą czcionkę i welkosć ogłoszenia. Jak ktoś robi w zastępstwie to kupuje zancznie większy obszar . Czasem całą stronę . I ma do tego prawo a potem ma prawo żądać zwrotu poniesionych kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

https://www.money.pl/gospodarka/sad-kaczynski-ma-zaplacic-sikorskiemu-ponad-700-tys-zl-na-publikacje-przeprosin-6839992910973504a.html

Ciekawe czy koledzy uważają że 700 tysięcy dla onetu na publikacje przeprosin przez Kaczyńskiego to sprawiedliwy wyrok obiektywnego sądu? 

Przecież to zostanie zredukowane do kosztów rzeczywistych Fluber - sąd to sprawdzi.

No i k**** w przypadku Kaczyńskiego za wszystkie jego przewiny to widły w plecy, taczki i na Madagaskar. 

Godzinę temu, fluber napisał:

Nakazano gdzie mają być przeprosiny i w jakiej formie.

Taka usługa która zasadzono kosztuje ponad 700 tysięcy złotych według faktury która została okazana przed sądem. 

Sąd zaakceptował ją. 

Nakazano zrobić coś co kosztuje 700 tysięcy. Nawet jak w wyroku nie podano tej sumy to i tak ta usługa kosztuje 700 tysięcy. 

I przecież doskonale to rozumiesz wiec nie wiem po co udajesz kretyna

Rozumiem, że gdyby Tusk dostał nakaz opublikowania przeprosin dla czarnka za 700 tysięcy złotych na portalu TVP Info to miałbyś identyczne zdanie? 

Fluber to jest dość normalna praktyka. Pytałeś mnie dziś o budowy. Otóż jak ja nie wykonam umowy to inwestor bierze sobie firmę pierwszą z brzegu która może mieć cenę dwa razy wyższą ode mnie, dolicza 20% na koszty obsługi i mnie obciąża.

Kaczyński miał wykonać wyrok, nie wykonał. Więc "Inwestor" Sikorski poszedł do wykonawcy wykupił sobie usługę i teraz Kaczyński musi za tą usługę zapłacić. Mógł zapłacić mniej, mógł się wcześniej targować. Ale zrezygnował z tych praw. Widać stać go. 

Zresztą nie martw się, najwyżej Ci obetną wierszówkę :)

 

53 minuty temu, lorak napisał:

https://streamable.com/j8nshq

 

EDIT

ładnie ją od razu obskoczyli:

https://youtu.be/Zo9BMAF-M14?t=752

Wrzutka typowa dla PiSu. Tak naprawdę nie chcieli tej ustawy i tyle. Gdyby chcieli to i tak by przegłosowali tak jak Bezkarność Plus. 

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Koelner napisał:

@fluber żal Ci Kaczyńskiego? czy uważasz że sądy są tak niesprawiedliwe jak PiS tłumaczy swoim owieczkom?

Sądy są niesprawiedliwe. Od dawna zgadzam się w tym względzie z Cejrowskim. 

Wszyscy won! 

Godzinę temu, ely3 napisał:

Bo skoro w pierwszym wyroku sąd określił tylko treść przeprosin oraz miejsce gdzie się mają pojawić to tylko te dwa aspekty go interesowały. Ja nie wiem czy Sikorski np wykupił ,że treść widniała tydzień. Nie wiem czy wykupił to ,że cały dzień pojawiało się to na pierwszej stronie. Miał ku temu prawo. Pewnie jakby to kupił Kaczyński to by szybko spadło z pierwszej strony bo są rózne pakiety wyświetleń płatnych ogłoszeń 

Kaczyński mógł kupić to znacznie taniej ale nie chciał więc musi teraz ponieść konsekwencje

W gazecie jak ktoś przeprasza to wykupu najmnijesza możliwą czcionkę i welkosć ogłoszenia. Jak ktoś robi w zastępstwie to kupuje zancznie większy obszar . Czasem całą stronę . I ma do tego prawo a potem ma prawo żądać zwrotu poniesionych kosztów

Ja nie widziałem nigdzie tych przeprosin. Według mojej wiedzy nie zostały wykupione przez Sikorskiego.

W grudniu 2021 Sikorski pisał  na tt że chce je opublikować i szuka komornika który ściągnie z majątku Kaczyńskiego 46 tysięcy złotych na ten cel 

Wczoraj sąd zasadził na to 708 tysięcy

To nie jest sąd, to jest państwo w państwie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

 

Ja nie widziałem nigdzie tych przeprosin. Według mojej wiedzy nie zostały wykupione przez Sikorskiego.

W grudniu 2021 Sikorski pisał  na tt że chce je opublikować i szuka komornika który ściągnie z majątku Kaczyńskiego 46 tysięcy złotych na ten cel 

Wczoraj sąd zasadził na to 708 tysięcy

To nie jest sąd, to jest państwo w państwie . 

I bardzo dobrze, sądy są od tego żeby bogatych jebać a biednym rozdawać. piękne czasy - dzięki Ziobro ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Bo skoro w pierwszym wyroku sąd określił tylko treść przeprosin oraz miejsce gdzie się mają pojawić to tylko te dwa aspekty go interesowały. Ja nie wiem czy Sikorski np wykupił ,że treść widniała tydzień. Nie wiem czy wykupił to ,że cały dzień pojawiało się to na pierwszej stronie. Miał ku temu prawo. Pewnie jakby to kupił Kaczyński to by szybko spadło z pierwszej strony bo są rózne pakiety wyświetleń płatnych ogłoszeń 

Kaczyński mógł kupić to znacznie taniej ale nie chciał więc musi teraz ponieść konsekwencje

W gazecie jak ktoś przeprasza to wykupu najmnijesza możliwą czcionkę i welkosć ogłoszenia. Jak ktoś robi w zastępstwie to kupuje zancznie większy obszar . Czasem całą stronę . I ma do tego prawo a potem ma prawo żądać zwrotu poniesionych kosztów

Czyli jakby Sikorski kupił za 100 mln dolarów w BBC to też było ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Czyli jakby Sikorski kupił za 100 mln dolarów w BBC to też było ok?

Nie wiadomo, to sąd raczej nakazuje w jakim konkretnie miejscu należy umieścić przeprosiny. Ale raczej wybiera się to w którym wcześniej skłamano i najpopularniejsze media ogólnodostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mayor napisał:

Tylko patrzeć jak o 6 rano CBA ,CBŚ,UOP czy jak się ta k**** Pisowska policja polityczna nazywa zrobi wjazd na chatę sędziemu, który wydał ten wyrok.,Tak jak potraktowano Prok. Wrzosek 

 

Wyrok wydano 2 lata temu w sprawie przeprosin. Wczoraj tylko zdecydowano, ile mają kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ignazz napisał:

Dlaczego Kaczyński nie wykonał prawomocnego wyroku?

To jest meritum sprawy a nie oburzenie Flubera na fakturę. 

Meritum sprawy jest to dlaczego za usługę kosztującą 46 tysięcy Sąd nakazał zapłacić 708 tysięcy.

Powinno się Kaczyńskiemu zabrać tę kasę z wynagrodzenia i za nią zapłacić za przeprosiny i je opublikować. I to by było ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Wyrok wydano 2 lata temu w sprawie przeprosin. Wczoraj tylko zdecydowano, ile mają kosztować.

Niektórych zdolności poznawcze nie są w stanie ogarnąć takich skomplikowanych rzeczy, dostają wtedy różnego rodzaju kategorie i pracują w zakładach pracy chronionej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.