Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

@ignazz Nie porównuj Poznania i Wielkopolski do reszty kraju

Bezrobocie w Poznaniu pomimo ponad 150 tys Ukraińców jest nadal najniższe w kraju. Bezrobocie w okolicy 50 km od Poznania jest niższe od 1,5%... tylko 3 rejony mają wyższe bezrobocie niż średnia krajowa. W pierwszej 10 tce powiatów z najniśzym bezrobociem jest chyba 6 z Wielkoppolski

Tu nie ma co porównywać sytuacji tu i np w lubelskim czy żyrardowie ..W wielkopolsce to cud ,że jeszcze są np listonosze bo płace mają takie jak w reszcie kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, starYfaN napisał:

Strzeliłeś babola i zaczynasz być bezczelny. Może policz, ile tirów mieści jeden mały statek w Elblągu.

Hahaha, byłeś kiedyś w Elblągu? Myślisz, że te towary co tam dotrą to tam zostaną? Nie, zostaną załadowane na TIRy i pojadą dalej. A skoro Gdańsk jest tylko 60 km dalej to mogą być równie dobrze załadowane w Gdańsku i wtedy nie trzeba kopać mierzei za miliardy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jack napisał:

Hahaha, byłeś kiedyś w Elblągu? Myślisz, że te towary co tam dotrą to tam zostaną? Nie, zostaną załadowane na TIRy i pojadą dalej. A skoro Gdańsk jest tylko 60 km dalej to mogą być równie dobrze załadowane w Gdańsku i wtedy nie trzeba kopać mierzei za miliardy. 

Jesteś jak dziecko. Gdańsk ze względu na głębokość, może przyjąć metanowce. Robi się ciasno, bo będzie budowany pływający gazoport o przepustowości 12 mld m3, z możliwością przeładunku na mniejsze 1 tyś jednostki. Mamy 3 sensowne porty, na które rozkłada się przeładunek.

5 tyś ton, to min 210, a realnie grubo >250 tirów, które muszą wjechać i wyjechać z miasta.

I nie cytuj mi bibli zastrzeżeń PO dla matołów, to zły kierunek. Dywersyfikacja portów powinna być zrobiona wcześniej, możesz mieć swoje zdanie, Twoja sprawa.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Jesteś jak dziecko. Gdańsk ze względu na głębokość, może przyjąć metanowce. Robi się ciasno, bo będzie budowany pływający gazoport o przepustowości 12 mld m3, z możliwością przeładunku na mniejsze 1 tyś jednostki. Mamy 3 sensowne porty, na które rozkłada się przeładunek.

5 tyś ton, to min 210, a realnie grubo >250 tirów, które muszą wjechać i wyjechać z miasta.

I nie cytuj mi bibli zastrzeżeń PO dla matołów, to zły kierunek. Dywersyfikacja portów powinna być zrobiona wcześniej, możesz mieć swoje zdanie, Twoja sprawa.

Gdański port jest poza miastem i jest połączony bezpośrednio z A1, S7 i kolejową magistralą węglowa. Miejsca na rozbudowę jeszcze bardziej poza miasto jest aż nadto. 

Dywersyfikować chcesz porty w oparciu o port rybacki w Helu? Czy może Rumię, która nawet nie ma dostępu do wody? Czy może tą popierdółkę w Elblągu. Zobacz sobie na mapach google ten mini "port" w centrum miasta. 

Bronisz głupiej decyzji pod publikę jak zwykle z miłości do PISu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Gdański port jest poza miastem i jest połączony bezpośrednio z A1, S7 i kolejową magistralą węglowa. Miejsca na rozbudowę jeszcze bardziej poza miasto jest aż nadto. 

Dywersyfikować chcesz porty w oparciu o port rybacki w Helu? Czy może Rumię, która nawet nie ma dostępu do wody? Czy może tą popierdółkę w Elblągu. Zobacz sobie na mapach google ten mini "port" w centrum miasta. 

Bronisz głupiej decyzji pod publikę jak zwykle z miłości do PISu. 

Nie muszę oglądać, byłem. Rozbudowa wiąże się z infrastrukturą i siecią. I nie wiem, co mi ciągle imputujesz, skoro na początku pisałem o przepustowości 97% 3 portów.

A teraz sprawdź, ile mln ton jest rozładowywane w trójmieście. Możesz też sprawdzić, ile portów mają Niemcy, Francja i np GB. Patrzysz na bilans dzisiejszy, dla mnie dostęp do zalewu bez proszenia ruskich o pozwolenie, to szansa na dywersyfikację rozładunku, rozwój turystyki i kilku innych gałęzi.

Zapytaj Ukrainę, czy warto mieć kilka miast portowych, czy wystarczą 3.

Każdy jeden statek, to 250 tirów mniej (nigdzie nie pisałem o centrum, dyskutujesz z własną konfabulacją).

37 minut temu, fluber napisał:

Tusk w bojowym nastroju. Miło by było jakby powiedział jak on sie będzie dzielić

 

Pamiętam, jak się ze mną podzielił moim OFE. Niech sp......la ze swoimi bajkami dla naiwnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Patrzysz na bilans dzisiejszy, dla mnie dostęp do zalewu bez proszenia ruskich o pozwolenie, to szansa na dywersyfikację rozładunku, rozwój turystyki i kilku innych gałęzi.

Aaaa czyli to o szanse chodzi. No to luz skoro stać nas na szanse za ponad 2 mld

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port w Elblągu ma takie same szanse na sukces jak lotnisko w Radomiu, Nie wiem jak ktoś w ogóle może wierzyć w powodzenie tego projektu. Nie dość ,że do portu trzeba dopłynąć rzeką to jeszcze nie ma tam żadnej infrastruktury magazynowej. Jak ma się do wyboru dobrze skomunikowane z resztą kraju mające otwarte podejście Gdynię i Gdańsk to ktoś wybierze Elbląg to już nawet nie jest wiara to czyste zaklinanie rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, starYfaN napisał:

Zapytaj Ukrainę, czy warto mieć kilka miast portowych, czy wystarczą 3.

O strategicznych szansach na przetrwanie tego przekopu w razie wojny lepiej nawet nie wspominać

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

5 tyś ton, to min 210, a realnie grubo >250 tirów, które muszą wjechać i wyjechać z miasta.

 

22 minuty temu, jack napisał:

Gdański port jest poza miastem i jest połączony bezpośrednio z A1, S7 i kolejową magistralą węglowa.

 

8 minut temu, starYfaN napisał:

Każdy jeden statek, to 250 tirów mniej (nigdzie nie pisałem o centrum, dyskutujesz z własną konfabulacją).

Dyskusja ze smerfem ważniakiem i jego urojeniami 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał:

O strategicznych szansach na przetrwanie tego przekopu w razie wojny lepiej nawet nie wspominać

 

 

Dyskusja ze smerfem ważniakiem i jego urojeniami 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-lm&tbs=lf:1,lf_ui:1&tbm=lcl&q=port+w+Gdańsku&rflfq=1&num=10&ved=2ahUKEwi-8e2c5Jn5AhXkpIsKHaMHDDEQtgN6BAgTEAY#rlfi=hd:;si:;mv:[[54.45020623220731,18.910824624902343],[54.28719955994388,18.395840494042968],null,[54.36878377352868,18.653332559472656],12]

No. A ta Twoja rozbudowa, to w rezerwacie przyrody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, starYfaN napisał:

 

Pamiętam, jak się ze mną podzielił moim OFE. Niech sp......la ze swoimi bajkami dla naiwnych.

Proponuje poczytac o ''oplacie przeksztalceniowej'' ewentualnie ''podatku Morawieckiego''  i porownac to z tym co zrobil Tusk i zastanowic sie, kto tak na prawde Cie oszukal i okradl. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, starYfaN napisał:

Rezerwat przyrody ptasi raj jest po drugiej stronie martwej Wisły.

Na Stogach i Górkach zachodnich można spokojnie budować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cardi napisał:

Port przy każdej biedronce. #Cardi2025

Wygrałeś z Korwinem.

3 minuty temu, jack napisał:

Rezerwat przyrody ptasi raj jest po drugiej stronie martwej Wisły.

Na Stogach i Górkach zachodnich można spokojnie budować. 

I prześlesz to.... czym?

Wież zbliżenie, bo właśnie "zabudowałeś" plażę bez infrastruktury. Jedyną, aż do Sobieszewa.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

I prześlesz to.... czym?

Masz tam całą gotowa infrastrukturę drogową, kolejową i nawet paliwową dedykowana pod port. 

2 minuty temu, Koelner napisał:

@starYfaN c***a wiesz na ten temat to sobie odpuść 

Mało tego, że c***a wie to nawet nie zdaje sobie z tego sprawy 🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.