Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jack napisał:

To teraz sprawdź ile zarabia się na podobnych stanowiskach w podobnej wielkości firmach. 

Koordynator do spraw zieleni zarabia tyle, co Premier? Pokaż mi te firmy? Pokaż mi też prace, w której za kompletny brak odpowiedzialności za cokolwiek płacą 500 tyś/rok

Przykłady, nie "zobacz sobie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jack napisał:

To teraz sprawdź ile zarabia się na podobnych stanowiskach w podobnej wielkości firmach. 

Warszawa zatrudnia 9 tysięcy urzędników nie licząc spółek miejskich. Zatrudnienie wzrosło o połowę od czasów zakończenia prezydentury Kaczyńskiego. Trzeba było znaleźć miejsca dla spadkowiczów z ministerstw. Smutna rzeczywistość samorządu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, starYfaN napisał:

Koordynator do spraw zieleni zarabia tyle, co Premier? Pokaż mi te firmy? Pokaż mi też prace, w której za kompletny brak odpowiedzialności za cokolwiek płacą 500 tyś/rok

Przykłady, nie "zobacz sobie"

Bredzisz. Premier nie ma nic do tego bo to nie jego stanowisko jest konkurencją dla ludzi pracujących w urzędach. 

380 to nie 500. Typowy pisizm. Polska w ruinie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jack napisał:

Bredzisz. Premier nie ma nic do tego bo to nie jego stanowisko jest konkurencją dla ludzi pracujących w urzędach. 

380 to nie 500. Typowy pisizm. Polska w ruinie 

 

Nie doczytałeś, o dodatkowym wynagrodzeniu za "zasiadanie", jak zwykle.  I co ma do tego pis, wytłumacz.

Podaj te firmy i podobne stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jack napisał:

Bredzisz. Premier nie ma nic do tego bo to nie jego stanowisko jest konkurencją dla ludzi pracujących w urzędach. 

380 to nie 500. Typowy pisizm. Polska w ruinie 

 

Osoby zatrudnione na stanowisku zastępcy prezydenta Warszawy zarabiają 1,2 miliona rocznie. Jak to oceniasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Warszawa zatrudnia 9 tysięcy urzędników nie licząc spółek miejskich. Zatrudnienie wzrosło o połowę od czasów zakończenia prezydentury Kaczyńskiego. Trzeba było znaleźć miejsca dla spadkowiczów z ministerstw. Smutna rzeczywistość samorządu. 

Liczba uczestników i ministrów za PiS też nie zmalała 

A podobno miała zmaleć 

 

Naprawdę kogoś dziwi kolesiostwo w polityce? Nie tak dawno temu PiS wprowadził anty nepotyzm co zaowocowało kolejnymi stanowiskami dla rodzin 

43 minuty temu, fluber napisał:

Osoby zatrudnione na stanowisku zastępcy prezydenta Warszawy zarabiają 1,2 miliona rocznie. Jak to oceniasz? 

Sam pisałeś że politycy powinni zarabiać dużo więcej 

Rozumiem że dotyczy to tylko rządzących 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał:

 

Sam pisałeś że politycy powinni zarabiać dużo więcej 

Rozumiem że dotyczy to tylko rządzących 

To że politycy na szczeblu centralnym powinni zarabiać więcej nie oznacza ze wydawanie 5 milionów na kadencję na zastępców prezydenta miasta jest uzasadnione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

To że politycy na szczeblu centralnym powinni zarabiać więcej nie oznacza ze wydawanie 5 milionów na kadencję na zastępców prezydenta miasta jest uzasadnione. 

Jedno i drugie nie jest kiedy w monie był Antek teraz jest płaszczak, kiedy czarnek zarządza edukacją mojego syna, sądami rządzi wariat z przerośniętym ego, a specsłużbami skazany prawomocnym wyrokiem sądu a były minister zdrowia dorabia się na lewych interesach w czasie pandemii 

PiS oddawał resorty takim ludziom jak Giertych czy Lepper 

Po drugiej stronie mamy oczywiście muchę, lekarkę premiera czy szczawiowego Stefka

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Jedno i drugie nie jest kiedy w monie był Antek teraz jest płaszczak, kiedy czarnek zarządza edukacją mojego syna, sądami rządzi wariat z przerośniętym ego, a specsłużbami skazany prawomocnym wyrokiem sądu a były minister zdrowia dorabia się na lewych interesach w czasie pandemii 

Rozmawiamy o pensjach samorządowców z w-wy, a Ty jako drugi w kolejności piszesz o Antku, pisie i prawomocnych wyrokach.

Jeszcze nie dostaliśmy pieniędzy z KPO, a już wszyscy z opozycji drą mordy, że najlepiej gro pieniędzy przekazać na samorządy, aby "trafiły do ludzi".

Ponieważ jesteśmy z różnych miejscowości, chciałbym spytać:

- do którego z was trafiły kiedykolwiek pieniądze z samorządu? Chociaż jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

Rozmawiamy o pensjach samorządowców z w-wy, a Ty jako drugi w kolejności piszesz o Antku, pisie i prawomocnych wyrokach.

Jeszcze nie dostaliśmy pieniędzy z KPO, a już wszyscy z opozycji drą mordy, że najlepiej gro pieniędzy przekazać na samorządy, aby "trafiły do ludzi".

Ponieważ jesteśmy z różnych miejscowości, chciałbym spytać:

- do którego z was trafiły kiedykolwiek pieniądze z samorządu? Chociaż jeden raz.

Drogi ulice oświetlenie ścieżki rowerowe, metro, tramwaje przedszkola, szpital na Białołęce basen w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał:

Drogi ulice oświetlenie ścieżki rowerowe, metro, tramwaje przedszkola, szpital na Białołęce basen w budowie

Z budżetu miasta, czy 10% wkład własny? To możesz sprawdzić.

Sprawdź przy okazji, kto dostaje dotacje. To akurat jest trudne, bo musisz przeszukać śmietnik na bipie, gdzie takie informacje istnieją, ale znalezienie wymaga wyświetlenia prawie każdej strony.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wkład własny to nie 15%?

Jezeli dofinansowanie idzie z UE i Gminy wykazują się wkładem własnym dalekim od 100%  to inwestycji przybywa. Mogą realizować więcej. Z reszta to dyskusja akademicka o tej wyższości kradzieży dóbr publicznych  bo w obu przypadkach mamy praktycznie przestępczość zorganizowana. Tylko rządowa na hurtowa skale a tych 5000 urzędników gdzie z nich paru siada na wielu stołkach to słaba zasłona dymna. Mi jakość zarządzania miastem w Warszawie nie przeszkadza. To co dzieje z sądami czy służba zdrowia już tak. Ogólnie bardzo dużo jeżdżę po Polsce i jestem pod ogromnym wrażeniem rozwoju infrastruktury z obu skrzydeł politycznych wiec cieszy mnie rozwój dróg pod Rzeszowem i infrastruktury szkół czy boisk za Świebodzinem. Jeżeli gdzieś są nieprawidłowości w Warszawie chętnie bym to rozliczył. Obawiam się ze nie mogę liczyć na podobna postawę wobec baronów PiS 

I bardziej bolesne jest łupienie nas centralnie bo idzie to z moich środków. Samorząd ma to do siebie ze większość środków to przychody lokalne wiec jest większa kontrola społeczna ergo dobry / zły zarząd = efekt i ocena mieszkańców. W centralce jest to rozmyte i łupieni są wszyscy. 

Oczywiście ze moje poglądy są związane z efektami dotyczącymi mojej osoby bezpośrednio bo jako Torunianin cenie sobie prace Samorządu a jako osoba gdzie sporo rozmawiamy o reformach centralnych i misiowatych inwestycjach Ochockiego to ocena Rzadu jest dużo gorsza. 

Wiec istotne są tu bezpośrednie powiązania ale jak to w Polsce pójdzie dużo większe oburzenie kogoś spod Rzeszowa na nieprawidłowości w Warszawie co nie ma przełożenia na życie tamtego niż jakakolwiek krytyka Pisu i dystrybucji środków przez osoby których to dotyczy bezpośrednio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

To teraz sprawdź ile zarabia się na podobnych stanowiskach w podobnej wielkości firmach. 

Nie ma żadnego, absolutnie żadnego, usprawiedliwienia dla takich pensji w urzędach miast czy to w Warszawie czy to w Łodzi czy w Pcimiu. Ja na przykład jestem zdegustowany tym, że wójt mojej gminy zarabia 19 tys zł brutto przy czym zadłuża gminę na potęgę. 

I kurde serio, te pisanie o tym, że w firmach zarabia się krocie w porównaniu z urzędami jest kłamstwem. Zarabia się wtedy gdy ma się jakaś dużą realną odpowiedzialność a tak to pensje są może minimalne wyższe ale wymagania są dużo wyższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sebastian napisał:

Nie ma żadnego, absolutnie żadnego, usprawiedliwienia dla takich pensji w urzędach miast czy to w Warszawie czy to w Łodzi czy w Pcimiu. Ja na przykład jestem zdegustowany tym, że wójt mojej gminy zarabia 19 tys zł brutto przy czym zadłuża gminę na potęgę. 

I kurde serio, te pisanie o tym, że w firmach zarabia się krocie w porównaniu z urzędami jest kłamstwem. Zarabia się wtedy gdy ma się jakaś dużą realną odpowiedzialność a tak to pensje są może minimalne wyższe ale wymagania są dużo wyższe. 

Ale pensje wójta czy burmistrza to są pensje polityczne. Polityczni i plecowi zawsze swoje zarobią za nicnierobienie

Zwykły urzędnik bez pleców może liczyć na śmieszne pieniądze,  jest problem z obsadzeniem etatów, stąd też często problem z terminową relacji inwestycji, bo nie ma komu tego przepychać, rynek pracy dawno już urzędom odjechał - inżynierom z uprawnieniami budowlami oferuje się stawki niewiele wyższe niż te na kasie w Lidlu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krzemo napisał:

Ale pensje wójta czy burmistrza to są pensje polityczne. Polityczni i plecowi zawsze swoje zarobią za nicnierobienie

Zwykły urzędnik bez pleców może liczyć na śmieszne pieniądze,  jest problem z obsadzeniem etatów, stąd też często problem z terminową relacji inwestycji, bo nie ma komu tego przepychać, rynek pracy dawno już urzędom odjechał - inżynierom z uprawnieniami budowlami oferuje się stawki niewiele wyższe niż te na kasie w Lidlu.   

A ty myślisz, że taki inżynier z uprawnieniami to na ile może liczyć w firmie prywatnej spoza dużych miejscowości ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.