Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, fluber napisał:

1 stycznia 2008 ( pierwszy finał za po) WOŚP zebrał 13,8 miliona dolarów

1 stycznia 2015 ( ostatni finał za po) WOŚP zebrał 13,3 miliona dolarów

1 stycznia 2021 ( ostatni podliczony za PiS) WOŚP zebrał 56,5 miliona dolarów

Masz jakies sensowne wyjaśnienie? 

11 minut temu, jack napisał:

Oczywiście. Ludzie zrobili na złość pisowskiej propagandzie antyowsiakowej. 

Tak samo jak Polacy zgodzą się na wyższe ceny byleby rusek musiał żreć tynk. 

Wątpię aby Polak, na złość ruskiemu chciał odmrozić sobie jaja, podobnie sprawa wygląda z datkami.

Jakoś przez 8 lat nie był w stanie wysupłać nic więcej, aż nagle rzuca x 4?

10 minut temu, fluber napisał:

A ta propaganda z roku na rok się zwiększa że kwota z roku na rok rośnie? 

 

Podsycają stały wzrost złości w funkcji czasu :)

Godzinę temu, josephnba napisał:

Czyli wg ciebie nikt by nie wyciągnął do Ukraińców ręki? 

Spoko, możesz wierzyć w co chcesz 

 

Dyskutujesz z własnymi tezami.

Po prostu uważam, że w sytuacji w której średnio na dziesięciu darczyńców - 7 nie ma monet w kieszeni, nie należy oczekiwać, że dary przekaże więcej niż 3.

37 minut temu, Koelner napisał:

Myślisz, że Niemcy by nam tak pomagali? :)

Nie, nie robią tego też w takiej skali dla Ukrainy. Na każdym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Wątpię aby Polak, na złość ruskiemu chciał odmrozić sobie jaja, podobnie sprawa wygląda z datkami.

Nic nie poradzę na Twój punkt widzenia. Skoro akurat Ty nie jesteś skory do poświęceń dla wyższej sprawy nie oznacza, że inni nie są. Polacy nie raz pokazywali, że są. 

3 minuty temu, starYfaN napisał:

Podsycają stały wzrost złości w funkcji czasu

Oczywiście. Im więcej kradniesz i oszukujesz tym twoja propaganda spotyka się z większym sprzeciwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jack napisał:

Nic nie poradzę na Twój punkt widzenia. Skoro akurat Ty nie jesteś skory do poświęceń dla wyższej sprawy nie oznacza, że inni nie są. Polacy nie raz pokazywali, że są. 

Przecież to Twój punkt widzenia, nie mój :) 

10 minut temu, jack napisał:

Oczywiście. Im więcej kradniesz i oszukujesz tym twoja propaganda spotyka się z większym sprzeciwem. 

Nie dość, że kradną, to jeszcze społeczeństwu więcej zostaje :) Wygląda na to, że presidento miał cztery lewe nogi, co akurat dość często było akcentowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, fluber napisał:

A ta propaganda z roku na rok się zwiększa że kwota z roku na rok rośnie? 

Ale wiesz że kwota prawie co roku rosła czy tak sobie tylko pierdolisz? 

Ludzie więcej zarabiają i to jest fakt, ale nie zmienia to jednego 

Niezależnie od wysokości zarobków ludzie w Polsce pomagali i wciąż by pomagali Ukrainie gdyby wojna wybuchła za po SLD czy PZPR 

Śmieszy mnie narracja że za PiS to ludzie pomagajo a za pelo to by nie pomagali 

Teras to som czasy, kiedyś nie było czasuf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

Tak

Nawet w TVP by nie wymyślili tezy, że wyborcy PO mogliby dawać za PO 4 razy więcej pieniędzy na umierające dzieci, bo ich było stać, ale nie chcieli, bo ich motywacja nie wynika z chęci pomagania umierającym dzieciom, a z nienawiści do PIS i jakby nie PIS to nie obchodziłoby ich to, że te dzieci umierają.

56 minut temu, josephnba napisał:

Ale wiesz że kwota prawie co roku rosła czy tak sobie tylko pierdolisz? 

Nie rozumiem Twojego pytania.

57 minut temu, josephnba napisał:

 

Ludzie więcej zarabiają i to jest fakt, ale nie zmienia to jednego 

Niezależnie od wysokości zarobków ludzie w Polsce pomagali i wciąż by pomagali Ukrainie gdyby wojna wybuchła za po SLD czy PZPR 

Zatem jak wyjaśnisz, ze w 2008 na WOŚP polacy dali 13.8 miliona dolarów, a w 2015 13,3 miliona dolarów. Jak to sensownie wyjaśnić?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Nawet w TVP by nie wymyślili tezy, że wyborcy PO mogliby dawać za PO 4 razy więcej pieniędzy na umierające dzieci, bo ich było stać, ale nie chcieli, bo ich motywacja nie wynika z chęci pomagania umierającym dzieciom, a z nienawiści do PIS i jakby nie PIS to nie obchodziłoby ich to, że te dzieci umierają.

Nie rozumiem Twojego pytania.

Zatem jak wyjaśnisz, ze w 2008 na WOŚP polacy dali 13.8 miliona dolarów, a w 2015 13,3 miliona dolarów. Jak to sensownie wyjaśnić?

Nie potrafię i ty też nie potrafisz 

Faktem pozostaje jednak jedna rzecz 

Od początku WOŚP zarabia więcej i więcej 

Ma to związek z zamożnością Polaków ale nie zmienia kednego- niezależnie od tego ile mamy, pomagamy innym i pomagaliśmy 

Z czym tu dyskutować? 

To nie ja rzuciłem tezę, że za PO by nie pomagali 

1 minutę temu, julekstep napisał:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Orkiestra_Świątecznej_Pomocy

fajnie zestawić tempo wzrostu z tym kto akurat rządził :) 

Czy to zmienia moją tezę? Że ludzie by pomagali? 

Ja nie dyskutuję z wysokością czy kwotami, nawet napisałem, że teraz ludzie zarabiają więcej więc po cholerę wracasz tu swoje posty, które w sumie nic nie wnoszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Nawet w TVP by nie wymyślili tezy, że wyborcy PO mogliby dawać za PO 4 razy więcej pieniędzy na umierające dzieci, bo ich było stać, ale nie chcieli, bo ich motywacja nie wynika z chęci pomagania umierającym dzieciom, a z nienawiści do PIS i jakby nie PIS to nie obchodziłoby ich to, że te dzieci umierają.

Rozumiem, że możesz podać na oficjalnych  liczbach rok po roku ilość zebranych przez pieniędzy  przez WOŚP w odniesieniu do jakichś wskaźników gospodarczych i da się tam zauważyć proporcjonalność wskazującą na zbawienny wpływ PISu. Ja się nie upieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał:

A czy ja że skalą dyskutuję? Czy napisałem cokolwiek, co miałoby taką tezę potwierdzić? 

 

W dniu 12.03.2022 o 10:19, josephnba napisał:

Chyba raczej śmieszy że rząd przypisuje sobie to co działo się na początku wojny, gdzie to społeczeństwo samo z siebie i bez udziału rządu zabrało się do roboty 

Nie krytykuję rządu bo stanęli na wysokości zadania... Po jakimś czasie 

Prawdą jednak jest, że to społeczeństwo jako pierwsze zaczęło się organizować, zbierać dary, wozić je na granicę i przywozić stamtąd Ukraińców, lokować ich w swoich domach 

Rząd wkroczył dużo później 

druga sprawa 

Nikt, no może poza konfederacją, która szukała atencji, nie nawoływał do ignorowania potrzeb Ukrainy, nie szukał i nie szuka agentów, ciemnoskórych i innych wrogów ludu.

więc generalnie rząd wkroczył DUŻO WCZEŚNIEJ -> poprawiając byt 'przeciętnemu Kowalskiemu', dzięki czemu dziś ten 'przeciętny Kowalski' może dziś wrzucać do przysłowiowej puszki na WOŚP czy Ukrainę dużo większe kwoty bez martwienia się o swoje własne podstawowe potrzeby

rząd współtworzył warunki w których społeczeństwo ma możliwość robienia tego co robi (na taką skalę)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

Widzę, że jak zwykle po wymianie 2 zdań tracisz wątek i nawet już nie wiesz co sam pisałeś przed chwilą. 

Jak zwykle dyskutujesz z własnymi tezami, nie sensem czyichś wypowiedzi.

37 minut temu, jack napisał:

Rozumiem, że możesz podać na oficjalnych  liczbach rok po roku ilość zebranych przez pieniędzy  przez WOŚP w odniesieniu do jakichś wskaźników gospodarczych i da się tam zauważyć proporcjonalność wskazującą na zbawienny wpływ PISu. Ja się nie upieram.

1024px-05B_PL_FB_wykres_kwota_finaly.jpg

330px-03_wykres_kwota_1procent.png

image.thumb.png.2d4db19889c171f3a44aac187a7b08eb.png

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jack napisał:

Rozumiem, że możesz podać na oficjalnych  liczbach rok po roku ilość zebranych przez pieniędzy  przez WOŚP w odniesieniu do jakichś wskaźników gospodarczych i da się tam zauważyć proporcjonalność wskazującą na zbawienny wpływ PISu. Ja się nie upieram.

W sensie czy są dane które pokazują że w latach 2008-2015 średnia pensja wzrosła o 900 złotych a w latach 2015-2022 o 2200 złotych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, julekstep napisał:

 

więc generalnie rząd wkroczył DUŻO WCZEŚNIEJ -> poprawiając byt 'przeciętnemu Kowalskiemu', dzięki czemu dziś ten 'przeciętny Kowalski' może dziś wrzucać do przysłowiowej puszki na WOŚP czy Ukrainę dużo większe kwoty bez martwienia się o swoje własne podstawowe potrzeby

rząd współtworzył warunki w których społeczeństwo ma możliwość robienia tego co robi (na taką skalę)

Co to ma wspólnego ze skalą? 

Nigdzie nie napisałem że ludzie nie pomagali i nie pomagają 

Nigdzie nie napisałem że za po ludzie pomagali by więcej bądź mniej 

Napisalem tylko że rząd podobnie jak przy pandemii przypisuje sobie zasługi które nie są ich, twerdzac że pomagają (nie mając na myśli kwot) bo słuchają rządu nie ich przeciwników 

Bo czy ludzie daliby więcej teraz czy mniej wtedy to wciąż by pomagali niezależnie od działań rządu 

 

Czego k**** nie rozumiesz?

Powtarzam 

Nie dyskutuję z kwotami, nie dyskutuję z faktem że teraz zarabia się więcej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.