Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RappaR napisał:

Rozpisać referendum jak tylko zdobędą poparcie odpowiedniej liczby mieszkańców :)

https://lublin.tvp.pl/37190257/najmniejsza-wies-w-polsce

Czyli Pan Sołtys z żoną mogą w każdej chwili ogłosić niepodległość, albo stwierdzić, że to będzie teraz Rosja, po czym Rosjanie zrobią tam sobie swoją bazę wojskową, bo to ich ziemia?;)

Nie podoba mi się ta koncepcja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

https://lublin.tvp.pl/37190257/najmniejsza-wies-w-polsce

Czyli Pan Sołtys z żoną mogą w każdej chwili ogłosić niepodległość, albo stwierdzić, że to będzie teraz Rosja, po czym Rosjanie zrobią tam sobie swoją bazę wojskową, bo to ich ziemia?;)

Nie podoba mi się ta koncepcja:)

Jak chcą, niech ogłoszą :) Ja bym uznał, ale jednocześnie pozbawił ich polskiego obywatelstwa :) 

I mogą nawet stwierdzić, że należą do Rosji, niech tylko Rosja uzyska prawo do tranzytu przez nasze ziemie materiałów i ludzi do budowy bazy wojskowej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Kurdej szatan straciła pracę w TVP za nazwanie polskich strażników granicznych maszynami bez mózgu. Co o tym sądzicie? 

Sądzę, że to niebezpieczny precedens. Po pierwsze to  była prywatna wypowiedź "na dużej bombie" i nie jechała tam po pracodawcy a po straży granicznej. Skoro więc nie miało to nic wspólnego z pracą a z jej prywatnymi poglądami to nie powinno się jej zwalniać. To daje bardzo duże pole do nadużyć.

Przykład A - prowadzę firmę i jestem konserwatywnym katolikiem, widzę na FB wpis mojego pracownika popierający LGBT - zwalniam go.

Przykład drugie - lubię sobie rano w łóżku popedałować - widzę na FB wpis mojego pracownika popierającego katotaliban  - zwalniam go.

Dla mnie obie sytuacje są niedopuszczalne. Pracownik ma wykonywać  swoje obowiązki w pracy to co robi w czasie prywatnym to jego sprawa. Pomijam oczywiście takie sytuacje jak konflikt interesów czy szkalowanie pracodawcy - gdzie wypowiedzenie jest tylko konieczną formalnością.

Nie róbmy u siebie USA. Niedawno krytykowaliśmy - w zasadzie jak jeden mąż - ich polityczną poprawność i to co z niej wynika. Akceptacja postępowania TVP to przyłączenie się do tej politycznej poprawności.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebastian napisał:

Sądzę, że to niebezpieczny precedens. Po pierwsze to  była prywatna wypowiedź "na dużej bombie" i nie jechała tam po pracodawcy a po straży granicznej. Skoro więc nie miało to nic wspólnego z pracą a z jej prywatnymi poglądami to nie powinno się jej zwalniać. To daje bardzo duże pole do nadużyć.

Przykład A - prowadzę firmę i jestem konserwatywnym katolikiem, widzę na FB wpis mojego pracownika popierający LGBT - zwalniam go.

Przykład drugie - lubię sobie rano w łóżku popedałować - widzę na FB wpis mojego pracownika popierającego katotaliban  - zwalniam go.

Dla mnie obie sytuacje są niedopuszczalne. 

 

Tylko tu chyba dochodzi taki problem ze obraża funkcjonariuszy na służbie to przestępstwo i sprawa z automatu zajęła się prokuratura. 

Bo pani szatan już wielokrotnie wrzucała do neta opinie tego rodzaju o których piszesz wyżej i nikt jej za to nie zwolnił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Tylko tu chyba dochodzi taki problem ze obraża funkcjonariuszy na służbie to przestępstwo i sprawa z automatu zajęła się prokuratura. 

Bo pani szatan już wielokrotnie wrzucała do neta opinie tego rodzaju o których piszesz wyżej i nikt jej za to nie zwolnił. 

Ale to chyba karę wymierzy jej sąd ? 

Idziemy w niebezpiecznym kierunku a Wy się z tego cieszycie. Ja też uważam jej wpis za obrzydliwy ale widzę konsekwencje przyzwolenia na takie zwalnianie ludzi za "byle co".

Obaj zresztą wiemy, że zwolniona została za  przed ostatnie i ostatnie  zdanie w tym wpisie. Na forum publicznym niejednokrotnie politycy mówią gorsze rzeczy ładniejszymi słowami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Legalność to zgoda mieszkańców Krymu, żadnej innej legitymizacji władzy nie ma i takowej Kijów nigdy nie uzyskał.

Legalność to granica.. Krym leżał w granicach Ukrainy więc tylko rząd w Kijowie mógł się zgodzić na takie referendym

Nie ma zgody by obce wojsko mogło sobie najechać dowolny kraj i pod lufami karabinów ogłosić referendum gdzie kto chce należeć. Nie ma zgody na to by niemiecka armia najechała Śląsk i wymusiła na mieszańcach referendum 

Ba czy gdyby /Gestapo w czasie II wojny światowej ogłosiło referendum na terytorium Polski to czy byłoby ono wiążące dla nas czy nie? Bo wg Ciebie okupant Rosja może wymusić referendum i ma być ono wiążące

Poza tym hipokryzja bije z Rosji. Czeczenom odmawiają prawa do samostanowienie i utapaiją ich w krwi ale już w przypadku Krymu domagasz się by szanować wolę. Czyli uważaśz ,że Rosja to mordercy walczać z Czeczenami czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

 

Ba czy gdyby /Gestapo w czasie II wojny światowej ogłosiło referendum na terytorium Polski to czy byłoby ono wiążące dla nas czy nie? Bo wg Ciebie okupant Rosja może wymusić referendum i ma być ono wiążące

 

Różne są formy :) https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wybory_do_Zgromadzeń_Ludowych_Zachodniej_Ukrainy_i_Zachodniej_Białorusi_1939

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Legalność to granica.. Krym leżał w granicach Ukrainy więc tylko rząd w Kijowie mógł się zgodzić na takie referendym

 

Legalność to zgoda mieszkańców, czy Krym kiedykolwiek zadecydował o tym, że chce leżeć w granicach Ukrainy?

6 minut temu, ely3 napisał:

Poza tym hipokryzja bije z Rosji. Czeczenom odmawiają prawa do samostanowienie i utapaiją ich w krwi ale już w przypadku Krymu domagasz się by szanować wolę. Czyli uważaśz ,że Rosja to mordercy walczać z Czeczenami czy nie?

Chyba w roku pańskim 2021 nikt nie ma wątpliwości, że Rosja się dopuściła ludobójstwa i czystki etnicznej w Czeczenii?

Nie wiem jednak co to ma wspólnego z Krymem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Legalność to zgoda mieszkańców, czy Krym kiedykolwiek zadecydował o tym, że chce leżeć w granicach Ukrainy?

Od kiedy to o granicach decydują mieszańcy danego rejonu a nie rządy?

Mieszakńcy Wrocławia nie mieli nic do powiedzenie czy po wojnie będą należeć do Polski czy Niemiec

 Tak jak Piłsudski był agresorem i najechał Wilno i je zgarnął dla Polski tak Rosja była agresorem i najechała obce Państwo. 

Czy uważasz ,ze obce Państwa mogą sobie wjeżdżąc na terytorium innego kraju i ustanawiać tam swoje prawo? I czy to się da nazwać inaczej jak agresją i okupacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

Ale to chyba karę wymierzy jej sąd ? 

Idziemy w niebezpiecznym kierunku a Wy się z tego cieszycie. Ja też uważam jej wpis za obrzydliwy ale widzę konsekwencje przyzwolenia na takie zwalnianie ludzi za "byle co".

Obaj zresztą wiemy, że zwolniona została za  przed ostatnie i ostatnie  zdanie w tym wpisie. Na forum publicznym niejednokrotnie politycy mówią gorsze rzeczy ładniejszymi słowami. 

 

Wiesz w umowie możesz mieć reprezentowanie firmy na zewnątrz, odpowiednie prowadzenie itp.

Zawodnicy mają klauzulę o czasie wolnym w którym nie wolno im uczestniczyć w sportach ekstremalnych, reklamach itp.

 

A tutaj po prostu pani Szatan, pokazała poziom który reprezentuje i ten poziom raczej nie jest odpowiedni dla osoby publicznej, będącej/nie będącej chcąc nie chcąc, jakimś autorytetem.

Miałbyś ochotę aby Twój Dyrektor w ten sposób reprezentował własne poglądy? O ile byłby osobą publiczną raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Czy uważasz ,ze obce Państwa mogą sobie wjeżdżąc na terytorium innego kraju i ustanawiać tam swoje prawo? I czy to się da nazwać inaczej jak agresją i okupacją?

Jeśli rząd jest okupantem to tak. I da się to nazwać wyzwoleniem.

6 minut temu, ely3 napisał:

Od kiedy to o granicach decydują mieszańcy danego rejonu a nie rządy?

 

Od kiedy popierasz mordowanie małych dzieci? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, starYfaN napisał:

Wiesz w umowie możesz mieć reprezentowanie firmy na zewnątrz, odpowiednie prowadzenie itp.

Zawodnicy mają klauzulę o czasie wolnym w którym nie wolno im uczestniczyć w sportach ekstremalnych, reklamach itp.

 

A tutaj po prostu pani Szatan, pokazała poziom który reprezentuje i ten poziom raczej nie jest odpowiedni dla osoby publicznej, będącej/nie będącej chcąc nie chcąc, jakimś autorytetem.

Miałbyś ochotę aby Twój Dyrektor w ten sposób reprezentował własne poglądy? O ile byłby osobą publiczną raczej nie.

Oczywiście, że możesz mieć wiele zapisów w umowie. Ale takie zapisy jak reprezentowanie firmy na zewnątrz czy odpowiednie prowadzenie to są zapisy mocno dyskusyjne i muszą być dość ściśle kontrolowane  bo sam wiesz, że ich interpretacja jest szeroka. I o ile możesz kogoś zwolnić na ich podstawie to często gęsto przegrywasz przed sądem pracy. 

Tak Szatan pokazała, że po pijaku lepiej nie siadać do komputera - ale o tym wiedzieliśmy chyba wcześniej nawet śledząc to forum :) 

Jeszcze raz napiszę, że takie zwolnienia to otwarcie Puszki Pandory. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, RappaR napisał:

Jeśli rząd jest okupantem to tak. I da się to nazwać wyzwoleniem

Rząd Ukrainy nie był okupantem. Czy Polska okupuje Opole? Albo Szczecin?

Jedynym okupantem w tej sytuacji była Rosja ktora najechała terytorium innego Państwa. Potarzam nie ma mojej zgody na referendum odybwającego się pod lufami obcej armii

 

Godzinę temu, RappaR napisał:

Chyba w roku pańskim 2021 nikt nie ma wątpliwości, że Rosja się dopuściła ludobójstwa i czystki etnicznej w Czeczenii?

I czy w roku 2021 coś to zmieniło w sytuacji Czeczenów? Mają swoje Państwo? Czy jednak hipokryzja Rosji jest widoczna nawet dla rusofilów? Czyli na Krymie mają prawo decydować gdzie chcą mieszkać ale już w Czeczeni nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ely3 napisał:

I czy w roku 2021 coś to zmieniło w sytuacji Czeczenów? Mają swoje Państwo? Czy jednak hipokryzja Rosji jest widoczna nawet dla rusofilów?

Teraz jeszcze trzeba tylko znaleźć duże państwo nie zachowujące się jak hipokryta i ten argument zacznie się liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.