Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, quevas napisał:

Teraz wiadomo, dlaczego Kaczyński nie chce być premierem swojego rządu : widok wszechmocnego prezesa ruganego jak smarkacz przez europosłów mógłby wywrócić cały jego majestat

TVPiS transmituje debatę live : wystąpienia stronników PIS

przeciwników PIS pomija

publicyści pisowscy lamentują z powodu możliwego cięcia funduszy dla Polski przez UE, z racji naruszenia praworządności, kiedy zaś w kraju PIS ciął pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych i pipidówkom rządzonym przez swoich kolegów dał 90 %, jakoś się nie zbulwersowal

co oni poczną, gdy utracą miliardy cudzesów i tymi swoimi dwiema lewymi rączkami wreszcie będą musieli zacząć uczciwie zarabiać na chlebuś

 

Rewelacja :

Dlaczego Platforma Obywatelska zohydza Polakom Unię Europejską Polakom, którzy w zdecydowanej większości chcą być w tej unii? Dlaczego Platforma chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej? Dlaczego chcecie tego polexitu?  - pytał Tuska pracownik TVP Info Miłosz Kłeczek na wtorkowej konferencji prasowej. -

w tym całym zamieszaniu jest beka ,że Polska  vs  UE. a tak dużo mówiło się o grupie wyszehradzkiej ,o jakimś mitycznym trójmorzu . gdzie te sojusze? morawiecki biedny jak wcześniej szydło musi przyjmować na klatę pomysły Jarusia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Deltuś napisał:

 

Wymagany dyplom fililogii angielskiej Uniwersytetu w Opolu? :)

W sumie osoba mało pewna siebie może co najwyżej pojechać do Oleśnicy na targ. 

Spotkałem tam takich fluberow - naukowców po marnych polskich politechnikach, którzy w swoim angielskim cv eksponowali tego mgr-inżyniera. Niektórzy szybko zderzali się że ścianą. 

 

Niemożliwe, tacy jak ja nie pojechaliby dalej niż do Oleśnicy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Deltuś napisał:

Otóż nie znam. Jako 19-latek nie myślisz w ogóle o pieniądzach. Wiem, że na Dolnym Śląsku banknot jest bożkiem, ale mnie bardziej do podróży ciągnęło. :)

Jakbym nie myślał jako 19-latek o pieniądzach, to bym się na studiach nie utrzymał;) Trochę zajechało bananowym dzieckiem teraz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Deltuś napisał:

Liceum - matura - studia - praca. Schemat milionów - straszną nudą wieje. Potem w większości ci sami za 20 lat stoją w kolejkach po kolejne dawki szczepionek. Pasowałby do ciebie system punktowy jaki mają w Chinach. Może nawet dostałbyś extra pkt za przyjmowanie komunii na rękę. 

ten jaki Neo

jak się wyłamał z systemu ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Deltuś napisał:

Pokolenie obrazkowe. Wszystko fajnie, ale twoje bystre oczko @Cardi nie wyłapało mojego błędu w obliczeniach.

Jeśli wziąć pod uwagę ceny za inne produkty lub usługi to tu Polska wypadłaby lepiej. W PL godzinę pracujesz na bilet do kina, w Irlandii też godzinę ale bez certyfikatu do kina cię nie wpuszczą. Czekam na mema. 

No obrazkowe, bo szkoda słów, jeżeli wszyscy wiedzą, że TVP odjebało manianę porównując ceny tylko nominalnie jak typowy Janusz, a Ty jednak postanowiłeś wszystkim "wytłumaczyć żart" jak wspomniany na obrazku Cpt. Obvious.

 

Łapiesz?

 

Aha, moje bystre oczko stwierdziło, że potrafisz dzielić. Ale jak widać nie.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deltuś napisał:

Pewnie rodziny ich się pozbyły. Nic nie robi, piniendzy mało przynosi i tylko na tej uczelni siedzi. :)

Btw. to że Grzegorz Braun po 17 latach pracy jako nauczyciel akademicki na uczelni wykazał w oświadczeniu majątkowym, że nie ma domu, mieszkania, samochodu, a na koncie ma 11 tysięcy złotych i 24 dolary nie oznacza, że każdy jest takim nieudacznikiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Btw. to że Grzegorz Braun po 17 latach pracy jako nauczyciel akademicki na uczelni wykazał w oświadczeniu majątkowym, że nie ma domu, mieszkania, samochodu, a na koncie ma 11 tysięcy złotych i 24 dolary nie oznacza, że każdy jest takim nieudacznikiem;)

Wg najnowszej terminologii nie jest cwaniakiem. Jarek już tak z tym domem za 1,5 bańki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deltuś napisał:

Jako 19-latek nie myślisz w ogóle o pieniądzach. Wiem, że na Dolnym Śląsku banknot jest bożkiem, ale mnie bardziej do podróży ciągnęło. :)

 

4 godziny temu, Deltuś napisał:

Ta bardziej prawdziwa to jednak kompleksy, strach przed światem i bardzo słaba znajomość języków obcych. :)

i dlatego wróciłeś na Podkarpacie?

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Deltuś napisał:

Uważasz się za inteligentnego na tym forum? 

Słowiki od Mentzena mogłyby łatwo zaorac ten pasek - wystarczyłoby zrobić grafikę, gdzie, co, za ile, jak długo. Jeszcze nie zrobili. Może leniwi jak Jaś Kapela. 

Wiadomo już może ilu przedsiębiorców wyjechało do Czech? 

Po co mamy wyjeżdzać ? Podniesiemy Wam ceny po prostu :) Będziemy dalej golić swoje owieczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deltuś napisał:

Otóż nie znam. Jako 19-latek nie myślisz w ogóle o pieniądzach. Wiem, że na Dolnym Śląsku banknot jest bożkiem, ale mnie bardziej do podróży ciągnęło. :)

Ciągnęło Cię do tego samego do czego ciągnie 19-letnich Ukraińców emigrujących do Polski, czy 19-letnich Irakijczyków koczujacych na granicy polsko-białoruskiej. To nie jest żadna kwestia znajomości języków obcych czy zamiłowania do podróży. Pisanie że pojechales do Irlandii z powodu chęci podróżowania a nie kasy?:) myślisz że ktoś to kupi? 

W sumie to w ciągu pół godziny wysmiales liceum, maturę, studia, pracę i gonienie za kasa chociaż sam zaliczasz tu perfect score 5/5. Nawet @julekstep potwierdzi że przydałby Ci się psycholog;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Deltuś napisał:

Wam? Aż się odwróciłem. Deklaracji było sporo. Skończyło się jak zawsze, zwykłym lenistwem. Polski przedsiębiorca jednak zachodu nie zawojuje. 

Elementarna logika wskazuje, że aby przedsiębiorca był polski to musi prowadzić firmę w Polsce. W innym przypadku będzie prowadził po prostu zagraniczną firmę będąc Polakiem.

A ucieczka niestety odbywa się, znam wiele firm, które już nie zamawiają w Polsce a w Turcji bo oni mają inne przepisy i inne cło na rzeczy z Chin, więc produkcja tam jest dużo tańsza niż u nas. Oczywiście nadal tutaj sprzedają ale zostawiają coraz mniej pieniędzy u naszych lokalnych wykonawców. Takie rzeczy trwają trochę, a zmiany prawa w Polsce i w UE nie zachęcają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Zgodnie z definicja słowa cwaniak to trudno się nie zgodzić który z nich nim jest:) 

człowiek przebiegły, radzący sobie w każdej sytuacji

Jarosław Kaczyński w rozmowie z RMF FM stwierdził, że na Polskim Ładzie stracą wyłącznie ludzie "żyjący z cwaniactwa". - Ogromna większość na tym zyska.

🤷‍♂️

59 minut temu, Deltuś napisał:

Słowiki od Mentzena mogłyby łatwo zaorac ten pasek - wystarczyłoby zrobić grafikę, gdzie, co, za ile, jak długo. Jeszcze nie zrobili. Może leniwi jak Jaś Kapela. 

Wiadomo już może ilu przedsiębiorców wyjechało do Czech? 

Nie wiem, zapytaj, sprawdź, dowiedz się.

48 minut temu, julekstep napisał:

półtorej bańki za dom na żoliborzu?

tam postawić karton i ze 3 bańki + będzie wart :) 

W oświadczeniach majątkowych wszystko magicznie traci na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.