Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, fluber napisał:

Zobaczcie sobie na oświadczenia majątkowe osób zatrudnianych w urzędach miejskich w waszych miastach. Obowiązkowo trzeba je przedstawić i na bank w tych radach są pracownicy budżetówki. Popatrzcie sobie na zarobki.

U mnie np. jest oświadczenie majątkowe dwójki nauczycieli, jeden z liceum i jeden z podstawówki. Małżeństwo. Wykazali z tytułu pracy w szkole za 2020 rok łącznie 190 tysięcy brutto dochodu. To by wychodziło, że nauczyciel w polskiej szkole zarabia więcej niż urzędnik w Niemczech

A teraz idźcie na protest nauczycieli zapytać, ile zarabiają.

Moja żona jest nauczycielką z wykształcenia i wiem ile jej znajome ze studiów zarabiają i ile jej oferowano. Ba wiem z pierwszej ręki ile zarabia samodzielny pracownik na UZ :)

Można dawać 250 h miesięcznie korepetycji, ale samo stanowisko w szkole jest źle opłacane.

Np w De nauczyciele świetnie zarabiają - du dysproporcja pomiędzy Polską a Niemcami jest największa.

@fluber wiem też ile zarabiają urzędnicy. Mój przyjaciel, z którym mieszkałem 2 lata na studiach pracował i w UM i w US i... w IPN.

I łap to :) Ceny na rynku potrafią być jeszcze wyższe.

https://kb.pl/cenniki/budowa-domu-_c/#

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Moja żona jest nauczycielką z wykształcenia i wiem ile jej znajome ze studiów zarabiają i ile jej oferowano. Ba wiem z pierwszej ręki ile zarabia samodzielny pracownik na UZ :)

Można dawać 250 h miesięcznie korepetycji, ale samo stanowisko w szkole jest źle opłacane.

Np w De nauczyciele świetnie zarabiają - du dysproporcja pomiędzy Polską a Niemcami jest największa.

Przecież ja Ci podaję kwoty z oswiadczeń majątkowych ze stosunku pracy ze szkołą. W tych kwotach nie ma korepetycji.

I jasne, że pewnie to są nauczyciele dyplomowani, więc na początku kasa jest mniejsza. Ale na dyplomowanie trzeba 8 lat, więc tak czy siak nie jest źle.

 

Pensja minimalna wynosi 2600 złotych brutto, czyli 31200 złotych rocznie brutto.

Tu masz wszystkie oświadczenia majątkowe pracowników UM w lubuskiem od prezydenta, przez dydrektorów departamentów, kierowników, po inspektorów i specjalistów. Znajdź kogoś kto przepracował cały rok i zarobił mniej niż 150% minimalnej. Powodzenia!

https://bip.zielonagora.pl/350/19440/Oswiadczenia_majatkowe_za_2020_rok/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał:

Przecież ja Ci podaję kwoty z oswiadczeń majątkowych ze stosunku pracy ze szkołą. W tych kwotach nie ma korepetycji.

I jasne, że pewnie to są nauczyciele dyplomowani, więc na początku kasa jest mniejsza. Ale na dyplomowanie trzeba 8 lat, więc tak czy siak nie jest źle.

 

Pensja minimalna wynosi 2600 złotych brutto, czyli 31200 złotych rocznie brutto.

Tu masz wszystkie oświadczenia majątkowe pracowników UM w lubuskiem od prezydenta, przez dydrektorów departamentów, kierowników, po inspektorów i specjalistów. Znajdź kogoś kto przepracował cały rok i zarobił mniej niż 150% minimalnej. Powodzenia!

https://bip.zielonagora.pl/350/19440/Oswiadczenia_majatkowe_za_2020_rok/

 

 

Kolega jest referentem ds. wysokości podatku od nieruchomości - min., żona kolegi byla szefową wydziału od 500+ (zanim nie przenieśli do ZUS) min., znajoma inspektorem od zieleni miejskiej - min. (Wszyscy nie pracują w ZG).

Otworzyłem, z linku, który podałeś 3 losowe osoby i same grube ryby. Ba, prezydent Kubicki zadeklarował nawet 180k :)

Wiem, ile osoby, które znam zarabiają, gdzie jeżdżą na wakacje i czym na nie jeżdżą. 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pablo81 napisał:

Moja żona jest nauczycielką z wykształcenia i wiem ile jej znajome ze studiów zarabiają i ile jej oferowano.

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70534_BudzinskiJ_oswiadczenie_za_2020.pdf

Tutaj nauczyciel radny z lubskiego 95 tysięcy dochodu. Ponad 3 razy minimalna.

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70538_HryniewiczG_oswiadczenie_za_2020.pdf

Tutaj nauczyciel, który dorabia godzinami na uczelni 131 tysięcy dochodu. Ponad 4 razy minimalna.

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70550_SroczynskiT_oswiadczenie_za_2020.pdf

Kolejny nauczyciel 74800. 2,5 razy minimalna

A teraz powiedz co słyszałeś o zarobkach nauczycieli:)

6 minut temu, Pablo81 napisał:

 

Wiem, ile osoby, które znam zarabiają, gdzie jeżdżą na wakacje i czym na nie jeżdżą. 

Z tego co kojarzę to 45% Polaków w zeszłym roku nie było na żadnych wakacjach z minimum jednym dniem noclegu.

Tzn. osobiście wątpię, żeby ktoś kto zarobił 31,6 tysiąca brutto w zeszłym roku był w stanie pojechać na wakacje gdziekolwiek, więc, powtórzę, minimalna to mit. Minimalna jest na umowie, ale w dochodzie z dodatkami wychodzi znacznie więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pablo81 napisał:

 

A jeszcze w kamienicy wymieniali nam pion gazowy - 2 dni, 4 panów - 12k. Przegląd kominiarski: 2h - 0,5k.

Sprawdź w swojej okolicy ceny. Gwarantuję, że mocno się zdziwisz :)

https://pl.howmany.eu/ile-zarabia-kominiarz

Przegląd kominiarski. Ty mowisz 500 złotych, ja mówie, że zapłaciłem stówę. Na stronie, na której się przed chwilą powoływałeś...

https://kb.pl/porady/cennik-uslug-kominiarskich-2018-w-roznych-regionach-polski/

Lubuskie 110 złotych.

Sorry, ale to wygląda jakbyś zmyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Reikai napisał:

Socjologia ok, ale akurat filologię(oprócz polskiej i angielskiej) i zarządzanie są spoko, znam pare osób i wszyscy koszą spoko siano.Wiele firm potrzebuje kogoś z nietypowymi językami, a samo zarządzanie to nie to samo, co jakas administracja, czy coś.

Zarządzanie jest c***owe, bo jest najbadziej popularne i uczone na najgorszych uczelniach. Skończysz na SGH albo UJ, robisz karierę, skończysz w Pcimiu, idziesz do urzędu za minimalna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70534_BudzinskiJ_oswiadczenie_za_2020.pdf

Tutaj nauczyciel radny z lubskiego 95 tysięcy dochodu. Ponad 3 razy minimalna.

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70538_HryniewiczG_oswiadczenie_za_2020.pdf

Tutaj nauczyciel, który dorabia godzinami na uczelni 131 tysięcy dochodu. Ponad 4 razy minimalna.

https://bip.zielonagora.pl/system/obj/70550_SroczynskiT_oswiadczenie_za_2020.pdf

Kolejny nauczyciel 74800. 2,5 razy minimalna

A teraz powiedz co słyszałeś o zarobkach nauczycieli:)

Że podany przez Ciebie p. Hryniewicz zarabia w LO 37k w skali roku, a stypendium doktoranckie to 10k. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo81 napisał:

A, ponad wykonaczówką jest mechanik samochodowy. Wymiana sprzęgła i kilka bieżących napraw, auto do odbioru na następny dzień - 3.2k robocizna :)

 

Znajomy z kosza dzieciństwa, spotkany w barze 2 lata temu, z dumą mi oświadczał, że ma 4 koła miesięcznie. Na czarno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Znajomy z kosza dzieciństwa, spotkany w barze 2 lata temu, z dumą mi oświadczał, że ma 4 koła miesięcznie. Na czarno 

No to dokładnie tyle ile mój znajomy.

Ja mam wrażenie, że @Pablo81 pojechał do ASO i myśli, że to co ma na fakturze jako robocizna, to poszła do mechanika do kieszeni. Bo inaczej nie umiem wytłumaczyć tego, co tutaj podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

No ale podejrzewam, że on w tym LO nie pracuje na cały etat, skoro pracuje jeszcze w dwóch innych szkołach i z nich też wykazuje dochody. 

Aha "podejrzewam" :) Dyskutujemy o faktach, nie? A stypendium doktoranckie 10k to dużo?

Może to cały etat. I robi na 4 innych, jak np w służbie zdrowia :) Ale on przynajmniej nikogo nie zabije będąc zmęczonym.

@fluber

Dobra jak coś tam jeszcze znajdziesz, to wygraleś :)

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Aha "podejrzewam" :) Dyskutujemy o faktach, nie?

Wydaje mi się to bardziej prawdopodobne niż praca na 3,5 etatu, która jest alternatywnym wyjaśnieniem. Podałem jego łączne dochody z pracy jako nauczyciela, a Ty podajesz z jednej szkołym ignorując dwie kolejne i upierając się, że to są zarobki na pełny etat w sumie nawet nie wiem czemu. 

5 minut temu, Pablo81 napisał:

 

Może to cały etat. I robi na 4 innych, jak np w służbie zdrowia :) Ale on przynajmniej nikogo nie zabije będąc zmęczonym.

Nie, nauczyciel nie może pracować na 4 etatach jak lekarz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Wydaje mi się to bardziej prawdopodobne niż praca na 3,5 etatu, która jest alternatywnym wyjaśnieniem. Podałem jego łączne dochody z pracy jako nauczyciela, a Ty podajesz z jednej szkołym ignorując dwie kolejne i upierając się, że to są zarobki na pełny etat w sumie nawet nie wiem czemu. 

Etat nauczycielski jest krótki. Jak ma doświadczenie i nie pisze konspektów, to pewnie z 25h/tygodniowo. Więc może spokojnie połączyć z innymi mini etatami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Etat nauczycielski jest krótki. Jak ma doświadczenie i nie pisze konspektów, to pewnie z 25h/tygodniowo. Więc może spokojnie połączyć z innymi mini etatami. 

No ale nie w szkole, bo Cię Karta Nauczyciela ogranicza. On ma tam też co prawda jakąś firmę, ale przychody ma wpisane osobno, więc ich nie liczyłem.

Ale dobrze, że wiesz ile naprawdą pracuje nauczyciel na etacie;) Mnie się nóż w kieszeni otwiera jak czytam o tym pracowaniu od świtu do zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: widzę, ze urzędnicy w dużych miastach (Twój link) zarabiają jednak lepiej niż u mnie w mieście; nauczyciel z doświadczeniem też swoje odloży, ale teraz jest złota era budowlańców!

A i cena przeglądu komina w domu jednorodzinnym i w 4pietrowej kamienicy z 3 pionami jest jednak trochę inna. U mnie 480 zł.

Dobra idę stąd :)

1 minutę temu, julekstep napisał:

Memento płacący 10 zeta za litr koli

Pablo płacący 500 zeta za przegląd kominiarski

 

wniosek - przyjeżdżając do PL nie chwalcie się na każdym kroku że na zachodzie pracujecie xD

Ty ekspert, weź lepiej simkę zrób!

Nie ja płaciłem, a wspólnota. A Ty mieszkasz w domu, czy w kamienicy/bloku. Jak opcja nr 2 to zobacz roczne sprawozdanie finansowe wspólnoty i napisz ile. 

Za opinie kominiarska, żebym mógł wyprowadzić zwykly metalowy komin zapłaciłem 180zl. 4min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Każdy szuka głupszego od siebie :) Ale teraz ludzie się wycwanili i sami się ogłaszają na olx zamiast robić dla kogoś. Większość wycen mieliśmy od 1-3 osobowych działalności. Była tylko jedna firma, która kogoś zatrudniała, ale w większości były to osoby z nalogami.

Żona mówi, że ludzie od okien byli jednak jedynie zatrudnieni u producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pablo81 napisał:

A i cena przeglądu komina w domu jednorodzinnym i w 4pietrowej kamienicy z 3 pionami jest jednak trochę inna. U mnie 480 zł.

a no widzisz bo najpierw pisałeś o lokalu a potem o kamienicy (bez wspominania że chodzi o całą) - wprowadzasz w błąd :) 

19 minut temu, Pablo81 napisał:

Nie ja płaciłem, a wspólnota. A Ty mieszkasz w domu, czy w kamienicy/bloku. Jak opcja nr 2 to zobacz roczne sprawozdanie finansowe wspólnoty i napisz ile. 

w lesie, lisy ukradły sprawozdanie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.