Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

@ely3 eklery nie są polskie ( zresztą po samej nazwie chyba się łatwo domyślić skąd pochodzą) a Polski sernik jest paskudny w porównaniu do innych. 

Ech to widocznie źle trafiałeś

 

Nazwy mogą BYĆ mylące bo dewolaj to tak naprawdę kuchnia ukraińska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, starYfaN napisał:

Inflacja daje większe wpływy do budżetu, wtedy i tylko wtedy ,gdy jest bardzo duży wzrost gospodarczy i bardzo mała stopa bezrobocia.

W przeciwnym wypadku zmniejsza Ci się baza do w zasadzie wszystkich podatków, występuje recesja, wzrasta bezrobocie i co za tym idzie maleje globalny (w ujęciu kraju) podatek dochodowy.

My nie wpłacamy więcej, bo płace rosną szybciej niż ceny, wpłacamy mniej podatków według siły nabywczej.

Fajnie ale:

On powiedział tylko o tym, że w tej chwili wpłacamy do budżetu więcej w podatkach bo więcej wydajemy. I to jest całkowitą prawdą. Jak przyjdzie recesja to będziemy płacić mniej i mniej zarabiać - a raczej w ogóle nie zarabiać. 

Ponadto zdanie - Mercedes kosztuje dziś więcej niż kiedyś będzie prawdziwe niezależnie od tego czy zarabiasz dziś dużo więcej i w efekcie musisz krócej na niego pracować. 

Tak więc niepotrzebnie doszukujesz się błędu logicznego w jego wypowiedzi bo tego błędu tam nie ma. Po prostu dotyczyła ona węższego kontekstu niż Ty poruszyłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

@RappaR to w takim razie czemu fish and chips jest znane na całym świecie a schabowy nie? Nie jest to bardziej wykwintne danie 😛

Fish and chips jest bardziej znanym krajem i używa się na świecie na co dzień angielskiego, nie polskiego.

Ale ryba w panierce to żadne angielskie danie, bo w każdej knajpie nad Bałtykiem robią to samo, a sama brytyjska kuchnia ma opinię najgorszej na świecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Polski sernik jest suchy, ciężki i z rodzynkami. To nie jest kwestia wykonania. Istnieje wiele lepszych wersji. 

Hmm dziwny sernik macie na Dolnym Śląsku. Tzn takie też jadłem ale rzadko . Częściej takie gdzie masa serowa była wymieszana z budyniem lub bita śmietaną. Lekkie. teraz jeszcze zaczęto dokładać do takiej masy dynie , pistacje, czasem czekolade biała. Jagody itp

Sernik z wielkopolski jest zbliżony do serników z Berlina i raczej nie przypomina tego o czym Ty piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ely3 napisał:

Nazwy mogą BYĆ mylące bo dewolaj to tak naprawdę kuchnia ukraińska

 

Eklerka prawdopodobnie została stworzona w XIX wieku we Francji. Niektórzy historycy spekulują, że jej autorem był Marie-Antoine Carême, francuski kucharz, żyjący w latach 1784-1833.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Hmm dziwny sernik macie na Dolnym Śląsku. Tzn takie też jadłem ale rzadko . Częściej takie gdzie masa serowa była wymieszana z budyniem lub bita śmietaną. Lekkie. teraz jeszcze zaczęto dokładać do takiej masy dynie , pistacje, czasem czekolade biała. Jagody itp

Sernik z wielkopolski jest zbliżony do serników z Berlina i raczej nie przypomina tego o czym Ty piszesz

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sernik

W Polsce robi się też serniki z innych krajów ale Polski jest jeden i jest niedobry. A jak rozmawiamy o kuchni polskiej to słabo robić w niej sernik nowojorski, wiedeński czy niemiecki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

Fajnie ale:

On powiedział tylko o tym, że w tej chwili wpłacamy do budżetu więcej w podatkach bo więcej wydajemy. 

Nie - jeszcze raz- pensje rosną szybciej niż ceny, więc do budżetu wpłacasz mniej, a więcej siły nabywczej zostaje Ci w portfelu. Volumen nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sernik

W Polsce robi się też serniki z innych krajów ale Polski jest jeden i jest niedobry. A jak rozmawiamy o kuchni polskiej to słabo robić w niej sernik nowojorski, wiedeński czy niemiecki. 

Ale kuchnia ma wiele aspektów . Wielkopolska była dłużej częscią Prus niż Bawaria więc to naturalne ,że tu jest inaczej niż na Mazowszu

Nowojorski to jest tak naprawdę sernik niemiecki. Kolejny przykład jak Amerykanie przejęli danie z Niemiec i stworzyli je jako swoje

Ten sernik Królewski z twojej wiki to chyba najczęsciej spotykany sernik w Poznaniu w latach 80tych. Tego co Ty podajesz jako sernik polski ja praktycznie nie jadałem bo nikt praktycznie w takiej wersji tego nie robił w Gnieźnie czy Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, julekstep napisał:

Antypis - Ty, jack, józek, ely, kazquez, ministrant, reikai i kilka innych osób na gościnnych występach w tym temacie

Pokaż w końcu jakiś dowód, że byłem ministrantem (drugi raz cię o to proszę). 

Nie znajdziesz, bo jesteś typową pisowską miernotą rzucającą oskarżenia bez pokrycia. :) 

 

Wiem, że ten typ ma mnie na black list, więc proszę by ktoś zacytował to moje pytanie żeby mógł je zobaczyć. @quevas pomożesz? :) 

Cytat

Propis - ja, fluber, Rappar

Czyli odpowiednik Marka Suskiego, ultra katol oraz człowiek, który obraził chyba połowę userów. Bardziej stereotypowo nie mogło być. :) 

 

Swoją drogą PiS ma w ogóle jakieś zaplecze intelektualne? Niby jest ten Klub Jagielloński, ale chyba ostatnio trochę się poprztykał z Partią. Kiedyś Dudek i Staniszkis trochę sympatyzowali z PiSem, ale to już przeszłość (zwłaszcza w przypadku tej drugiej). 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Artlan napisał:

Pokaż w końcu jakiś dowód, że byłem ministrantem (drugi raz cię o to proszę). 

Nie znajdziesz, bo jesteś typową pisowską miernotą rzucającą oskarżenia bez pokrycia. :) 

Wiem, że masz mnie na black list, więc proszę by ktoś zacytował to moje pytanie żebyś mógł je zobaczyć. @quevas pomożesz? :) 

Czyli odpowiednik Marka Suskiego, ultra katol oraz człowiek, który obraził chyba połowę userów. Bardziej stereotypowo nie mogło być. :) 

 

Swoją drogą PiS ma w ogóle jakieś zaplecze intelektualne? Niby jest ten Klub Jagielloński, ale chyba ostatnio trochę się poprztykał z Partią. Kiedyś Dudek i Staniszkis trochę sympatyzowali z PiSem, ale to już przeszłość (zwłaszcza w przypadku tej drugiej). 

Proszę Cię, ja wśród ultrakatoli jestem uznawany za lewaka, gdzie chociażby znam się i bardzo lubię z dominikaninem który miał kazanie na pogrzebie Adamowicza, a za przyjmowanie komunii na rękę to jeden gościu przestał że mną gadać:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Proszę Cię, ja wśród ultrakatoli jestem uznawany za lewaka, gdzie chociażby znam się i bardzo lubię z dominikaninem który miał kazanie na pogrzebie Adamowicza, a za przyjmowanie komunii na rękę to jeden gościu przestał że mną gadać:) 

to już sekta ale znałem gościa który specjalnie chodził do kościoła gdzie kazano łaciną bo polsku nie tolerował - fanatyzm jest najgorszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Proszę Cię, ja wśród ultrakatoli jestem uznawany za lewaka, gdzie chociażby znam się i bardzo lubię z dominikaninem który miał kazanie na pogrzebie Adamowicza, a za przyjmowanie komunii na rękę to jeden gościu przestał że mną gadać:) 

Ale nawet wśród ultrakatoli są różne nurty. 

Ja przecież nie sugeruję, że ty postulujesz wprowadzenie państwa wyznaniowego albo np. że zwalczasz satanistów w muzyce rockowej. :) 

Po prostu jesteś takim naszym Terlikowskim (tzn. tym obecnym, bo parę lat temu Terlik był naprawdę nieźle pierdolnięty). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Ale nawet wśród ultrakatoli są różne nurty. 

Ja przecież nie sugeruję, że ty postulujesz wprowadzenie państwa wyznaniowego albo np. że zwalczasz satanistów w muzyce rockowej. :) 

Po prostu jesteś takim naszym Terlikowskim (tzn. tym obecnym, bo parę lat temu Terlik był naprawdę nieźle pierdolnięty). 

Nom, terlikowski się zrobił super:) 

To gdzie to ultra u mnie w takim razie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, starYfaN napisał:

Nie - jeszcze raz- pensje rosną szybciej niż ceny, więc do budżetu wpłacasz mniej, a więcej siły nabywczej zostaje Ci w portfelu. Volumen nie ma znaczenia.

Nie.. nie masz racji. Po prostu wiążesz ze sobą dwie rzeczy a on ich nie powiązał w swojej wypowiedzi. Proste.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Nie.. nie masz racji. Po prostu wiążesz ze sobą dwie rzeczy a on ich nie powiązał w swojej wypowiedzi. Proste.  

Oczywiście, chciał po prostu nagiąć ekonomię pod własną tezę. Pominął więc siłę nabywczą.

Wyszło więc, że pis goli lud na podatkach, co nie jest prawdą i do tej "prawdy" się odniosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.