Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, polskignom napisał:

Dokładnie i największy grzech PO jest konsekwentnie olewany na tym forum przez wszystkich. Lepiej mieć 20% długu u siebie niż 2% za granica, oczywiście upraszczając temat. I lepiej mieć 10% państwowego niż 10% prywatnego.

Nie sprecyzowałeś, że dla dłużnika :)

 

13 minut temu, polskignom napisał:

A te całe wywody dr Dudka są mocno słabe, bo PiS nie wypycha długu poza budżet, żeby zwykły Kowalski się nie zorientował, tylko, żeby nie przekroczyć śmiesznego konstytucyjnego progu, który jest kompletnie nieadkwatny do obecnych realiów

Przy konstytucyjnym, byłoby już po gospodarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, julekstep napisał:

wszem i wobec - Smerf Ważniak to ofc starYfaN ❤️ 

ja jestem Lalusiem w nomenklaturze smerfowej jeśli już

CMówisz ,że tak często lubisz przeglądać się w lusterku i niczego poza swoim odbiciem nie zauważasz w otaczającym się świecie .... W sumie to celna samokrytyka

@polskignom, @Reikai

Jako naród nie powinniśmy mieć kompleksów.. Jesteśmy fantastycznymi sprzedawcami. Klient nasz pan to hasło umarło na Zachodzie i nagle sie okazuje ,że wielu nadal tego oczekuje. Jestesmy elastyczni. pracowici. Umiemy sie szybko dostosowywać do zmiennych warunków

Co do zasady brak nam kapitału i brak czasami odpowiednich technologii a naród czasem biedny ale handlowcami jesteśmy obok Holendrów chyba najlepszymi na świecie

No i co wazne wielu właścicieli firm budowało je w czasach rzeźni lat 90tych gdzie konkurencja była ostra , I ci co przetrwali mają zazwyczaj lepsze modele biznesowe niż zastygła konkurencja z Zachodu

Ale cały nasz model opiera się na Unii Europejskiej. Na swobodnym dostępie do dużego rynku... To nie przypadek jak mocno poszliśmy w górę od 2004 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Jesteśmy fantastycznymi sprzedawcami? Chodzi Ci chyba tylko o tą postawę klient nasz pan, bo na pewno nie o „wyniki” tej sprzedaży. @ely3 gdyby tak było to w każdym kraju byłyby chociaż polskie restauracje, razem z włoskimi, japońskimi, czy meksykańskimi. chyba nikt nie ma wątpliwości że polskie jedzenie jest w topie świata i chyba żaden obcokrajowiec który spróbował kilka naszych dań temu nie zaprzeczy. A nawet tego nie potrafimy w świecie sprzedać. A co dopiero inne rzeczy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RonnieArtestics napisał:

My Jesteśmy fantastycznymi sprzedawcami? Chodzi Ci chyba tylko o tą postawę klient nasz pan, bo na pewno nie o „wyniki” tej sprzedaży. @ely3 gdyby tak było to w każdym kraju byłyby chociaż polskie restauracje, razem z włoskimi, japońskimi, czy meksykańskimi. chyba nikt nie ma wątpliwości że polskie jedzenie jest w topie świata i chyba żaden obcokrajowiec który spróbował kilka naszych dań temu nie zaprzeczy. A nawet tego nie potrafimy w świecie sprzedać. A co dopiero inne rzeczy…

A co ma restauracja wspólnego ze sprzedażą polskiej żywności.. co najwyżej możemy powiedzieć że polska żywność nie ma renomy na świecie. Albo inaczej polska kuchnia. Bo możemy mieć super tymianek ale bigos nikogo nie zachwyca. 

42 minuty temu, julekstep napisał:

Dokładnie tak jest Harmoniuszu!

W sumie to miałem cię za sferma marudę ale zapatrzony tylko w siebie Laluś też pasuje A co robił Harmoniusz? Grał na trąbce? To ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

xD

Antypis - Ty, jack, józek, ely, kazquez, ministrant, reikai i kilka innych osób na gościnnych występach w tym temacie

50/50, ale jednak krytykujący kwestie GOSPODARCZE - Cardi, Sebix

50/50, ale chwalący kwestie GOSPODARCZE - darkie, gnom

Propis - ja, fluber, Rappar, Smerf Ważniak

 

deltusia od kiedy zwariował ze szczepionkami to nie umiem zakwalifikować :) (on jest chyba aktualnie anty wszystko)

 

to tak na szybko z głowy

ale Ty jeden to nas trzech

2 godziny temu, fluber napisał:

Gdzie była ta ogólną krytyka? ;)

ja - nie głosowałem za Komorowskim i cieszyłem się ,że przegrał. średnio mi leżał ktoś z pis ale w życiu najważniejsza jest równowaga do której wszyscy podświadomie dążymy :)

ogólnie tvn walił po PO w jej końcówce i nawet większość osób nie przychylna krytykowała PO i dlatego też przegrali. dla mnie czymś normalnym jest oddawanie władzy ponieważ 1 zasady demokracji to to , że rządzący oddają władzę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, RonnieArtestics napisał:

My Jesteśmy fantastycznymi sprzedawcami? Chodzi Ci chyba tylko o tą postawę klient nasz pan, bo na pewno nie o „wyniki” tej sprzedaży. @ely3 gdyby tak było to w każdym kraju byłyby chociaż polskie restauracje, razem z włoskimi, japońskimi, czy meksykańskimi. chyba nikt nie ma wątpliwości że polskie jedzenie jest w topie świata i chyba żaden obcokrajowiec który spróbował kilka naszych dań temu nie zaprzeczy. A nawet tego nie potrafimy w świecie sprzedać. A co dopiero inne rzeczy…

A ta polska kuchnia, co miałaby podbić świat to schabowy, bigos i rosół? 

Polskie jedzenie nawet w Polsce przegrywa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ely3 napisał:

W sumie to miałem cię za sferma marudę ale zapatrzony tylko w siebie Laluś też pasuje A co robił Harmoniusz? Grał na trąbce? To ten?

grał to za dużo powiedziane

fałszował :P 

24 minuty temu, RappaR napisał:

A ta polska kuchnia, co miałaby podbić świat to schabowy, bigos i rosół? 

Polskie jedzenie nawet w Polsce przegrywa :)

nom, generalnie polska kuchnia jest meh w porównaniu do tych najlepszych - chociaż żurek to jakieś top5 potraw świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

nom, generalnie polska kuchnia jest meh w porównaniu do tych najlepszych - chociaż żurek to jakieś top5 potraw świata

No, żurek jest pyszny, do tego ogólnie polskie zupy są bardzo smaczne, no i pierogi ruskie i kluski z mięsem. Poza tym nie mamy nic specjalnego by startować do Włochów czy Japończyków.

Nasza kuchnia jest równie niemrawa co Niemców, Czechów czy Węgrów - ot wszyscy mamy ciężkie mięsa z sosami i ziemniakami/kluskami.

Świetną i niedocenianą kuchnię to mają Gruzini - w żadnym kraju nie jadłem równie dobrze co tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RappaR @ely3 Serio, nie wiem może mam samych znajomych którzy mi się podlizują ale raczej wszyscy z moich chwalą Polska kuchnie i wręcz pytają dlaczego nie ma porządnej polskiej restauracji np. W Hadze, skoro tylu tu Polaków…

 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Serio, nie wiem może mam samych znajomych którzy mi się podlizują ale raczej wszyscy z moich chwalą Polska kuchnie i wręcz pytają dlaczego nie ma porządnej polskiej restauracji np. W Hadze, skoro tylu tu Polaków…

no bo holenderska kuchnia to w ogóle jest bottom tier, więc nie dziwota że jak dostaną coś z tierów średnich/niezłych to są zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RonnieArtestics napisał:

@RappaR @ely3 Serio, nie wiem może mam samych znajomych którzy mi się podlizują ale raczej wszyscy z moich chwalą Polska kuchnie i wręcz pytają dlaczego nie ma porządnej polskiej restauracji np. W Hadze, skoro tylu tu Polaków…

 

 

Polska kuchnia jest wysoko we wszystkich rankingach , mamy mega urozmaiconą kuchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.