Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, darkonza napisał:

Wyszedł, bo zobacz w 2005 mieli naprawdę tańszy, w dodatku i u duńczyków i niemców są czary mary z podatkami i cenami: te słupki nie uwzględniają dopłat do zielonej energii:

No to pokaż ten 2005. To pogadamy o 2005.

Wrzucasz ceny z 2020 i śmiejesz się z Duńczyków, że mają droższą, bo odnawialną. Na moją uwagę, że wrzuciłeś coś co jasno pokazuje, że mieli tańszą, mimo nieporównywalnie wyższych kosztów pracy, piszesz coś bez związku o 2005 i Niemcach i ich dopłatach byle tylko pasowało do Twojego śmiechu. 

Jeszcze raz powtarzam. Z tego wykresu wynika tylko tyle, że Duńczycy mieli tańszą netto energię niż my w 2020 roku. Jaki był tego powód - nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebastian napisał:

Skupiliśmy się na leczeniu jednej choroby a zapomnieliśmy o innych. Stąd namiarowa liczba zgonów w zeszłym roku i na pewno także w tym, bo choroby nie czekają a te poważne nie leczone na czas mają dużo większą śmiertelność niż grypa.

I uważam, że ludzie, którzy podjęli decyzje doprowadzające do takiej sytuacji powinni za to odpowiedzieć. A na razie robią za celebrytów.

Za wybory kopertowe nie było ani jednej dymisji (już nie wspominając o poważniejszych konsekwencjach). A przecież w tej sprawie znacznie łatwiej wskazać odpowiedzialne osoby niż w sprawie nadmiarowych zgonów (gdzie musiałbyś wykazać, że Szumowski, Niedzielski czy Morawiecki wykazali się wyjątkowym niedbalstwem i nie słuchali doradców oraz że istniał bezpośredni związek przyczyno-skutkowy pomiędzy ich decyzjami a wzrostem liczby zgonów). 

Zresztą gdyby PiS nie robił lockdownów (zwłaszcza tego pierwszego) to taki Braun by pewnie wyszedł na mównicę sejmową i zaczął oskarżać rząd o dopuszczenie do depopulacji narodu polskiego na polecenie Żydów. :)  To jest po prostu atencjusz doszukujący się wszędzie spisków i będący zawsze w kontrze do narracji głównego nurtu (jakakolwiek by ona nie była). 

Edytowane przez jan.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jan.kowalski napisał:

Za wybory kopertowe nie było ani jednej dymisji (już nie wspominając o poważniejszych konsekwencjach). A przecież w tej sprawie znacznie łatwiej wskazać odpowiedzialne osoby niż w sprawie nadmiarowych zgonów (gdzie musiałbyś wykazać, że Szumowski, Niedzielski czy Morawiecki wykazali się wyjątkowym niedbalstwem i nie słuchali doradców oraz że istniał bezpośredni związek przyczyno-skutkowy pomiędzy ich decyzjami a wzrostem liczby zgonów). 

Zresztą gdyby PiS nie robił lockdownów (zwłaszcza tego pierwszego) to taki Braun by pewnie wyszedł na mównicę sejmową i zaczął oskarżać rząd o dopuszczenie do depopulacji narodu polskiego na polecenie Żydów. :)  To jest po prostu atencjusz doszukujący się wszędzie spisków i będący zawsze w kontrze do narracji głównego nurtu (jakakolwiek by ona nie była). 

W dupie mam co mówi Braun, wiem dobrze, że jemu chodzi o skupienie uwagi i będzie mówił rzeczy kontrowersyjne byleby było głośno. 

Ale to nijak nie zmienia postaci rzeczy. 

I w ogóle nie wiem jak można porównać wybory do śmierci 30 tys ludzi, którzy nie musieli umrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cardi napisał:

 XDDDDDD

 

W piątek w rozmowie z TVN24 prof. Horban był pytany o wpływ ruchów antyszczepionkowych na przebieg programu szczepień w Polsce. Zdaniem eksperta ruchy te nie są aż tak dużym problemem, jak grupa osób biernych.

Część osób jest po prostu bierna (…) - nie głosują, nie biorą udziału w życiu publicznym, nie czytają gazet, nawet nie oglądają telewizji, żyją poza tym

— powiedział prof. Horban, powołując się na badania w tym zakresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tecu napisał:

No to pokaż ten 2005. To pogadamy o 2005.

No i musze to samo wklejać:

image_large

https://www.eea.europa.eu/data-and-maps/figures/changes-in-household-electricity-and-gas-prices-2005-2007

3 godziny temu, Tecu napisał:

Wrzucasz ceny z 2020 i śmiejesz się z Duńczyków, że mają droższą, bo odnawialną.

To nie śmiech z duńczyków, tylko wystawiony język do tych co wierzą ze solary i wiatraki moga dać tańsza energię niż węglówki.

3 godziny temu, Tecu napisał:

Na moją uwagę, że wrzuciłeś coś co jasno pokazuje, że mieli tańszą, mimo nieporównywalnie wyższych kosztów pracy, piszesz coś bez związku o 2005 i Niemcach

Zwiazek z 2005 jest taki ze kraje które poszły na początku XXI wieku w odnawialną na maksa mają dziś droższy prąd niż te które w odnawialną nie poszły mimo czegoś takiego jak opłaty za emisje CO2.

 

3 godziny temu, Tecu napisał:

Jeszcze raz powtarzam. Z tego wykresu wynika tylko tyle, że Duńczycy mieli tańszą netto energię niż my w 2020 roku. Jaki był tego powód - nie wiem. 

No a ja wiem, duńczycy są krajem który najwięcej energii pozyskuje z wiatru, oni w zasadzie maja większosć OZE (co jest mozliwe tylko dlatego ze stabilizują te ich wiatraki niemcy swoimi węglówkami)

No i teraz wystarczy porównać ceny z róznych źródeł (znaczy tak to dopiero ma być w 2030 jak juz solary i wiatr stanieją)

energy-costs-japan.jpg

i już wiemy ze wiatr daje bardzo drogą energię. Duńczycy dotują OZE, nie mam siły teraz szukać kwot ale wcześniej wklejałem jak dotuja niemcy:

" niemiecka energia elektryczna jest tak chętnie kupowana, decyduje jej cena hurtowa na rynku giełdowym. W Niemczech cena hurtowa jest jedną z najniższych w Europie, znacznie niższa niż w Polsce. Tyle, że bierze się ona stąd, iż sektor energii odnawialnej w tym kraju otrzymuje ogromne subsydia rzędu 25 mld euro rocznie (ponad 26 mld euro w 2016 roku). "

czyli jakieś 115mld pln rocznie dotacji do OZE u niemca

no i jeszcze ten fragment co podkresliłem (o cenie hurtowej) , na jego podstawie też mógłbyś mówić ze u niemca tanio, ze tylko podatki podnoszą cenę, ale nie, po prostu gigantyczne dotacje ukrywaja rzeczywiste koszty produkcji, gdyby OZE musiało się utrzymać samo jak weglówki nie dostawało by tej gigantycznej kasy w dotacjach to te ceny hurtowe byłyby o te kwoty dotacji wyższe.Tak więc cena energii z wiatru moze sie wydawać niska, ale zeby zrównowazyć rzeczywiste koszty jesj pozyskania to się opodatkowuje później odbiorców (plus elektrownie węglowe) zeby było na dotacje, a dotacje daje OZE, zeby te mogły pokazac ze przeciez produkują tanio.

To trochę jakbym produkował chleb po 10 zeta, a dostawał dotacji 9,5pln i oferował ten chleb za 0,5pln mówiąc - patrzcie jak tanio!

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, darkonza napisał:

 

 

i już wiemy ze wiatr daje bardzo drogą energię. Duńczycy dotują OZE, nie mam siły teraz szukać kwot ale wcześniej wklejałem jak dotuja niemcy:

Energia z wiatru, poza farmami na morzu nie ma wymiaru ekonomicznego, bo koszt urządzeń nie jest w stanie się zwrócić w żadnym interwale czasowym.

Mieliśmy już tutaj dyskusję, gdzie to było tłumaczone i podziwiam, że próbujesz dalej.

 

Pomijając powyższe, zielona energia nie jest związana z inwestycją w ten rodzaj energii, a z dyrektywami z Schengen, które odgórnie narzucają udział % energii odnawialnej lub wysokosprawnej kogeneracji. Ogólnie możesz produkować energię, jeżeli posiadasz świadectwo, że % energii pochodzi z kog lub odnawialnej.

W dalszym ujęciu masz certyfikaty, których cena np w Polsce była ceną x2 którą trzeba było zapłacić na rynku za 1 MWh. Czyli w Polsce cena 1MWh zielonej energii (certyfikatu) była 2 x wyższa, niż cena energii na rynku.

Cena energii z kogeneracji, była sporo niższa, ale i tak od 20%-50% wyższa od ceny prądu na rynku energii.

Co do niemieckiej ceny prądu i sprzedawania, to Niemcy kupują prąd u wszystkich dookoła.

Zaś cena na lokalnych rynkach, jest zależna od systemu finansowania udziału energii odnawialnej i o niczym nie świadczy.

Nie ma różnicy, czy podatnik zapłaci za dopłaty bezpośredni czy pośrednio. Tutaj tabele zarówno netto, jak i brutto nic nie obrazują, bo musisz je rozpatrywać łącznie z prawem energetycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

zanim zdążyłem sie przymierzyć, już ktoś mnie wyprzedził :

 

" Największe zastrzeżenia budzi neutralność światopoglądowa fundacji "Auxilium". W końcu wiele młodych osób w kryzysie psychicznym to osoby LGBTQ+ , a także te, które mają problemy np. z niechcianą ciążą. Partia rządząca ma jasne zdanie na temat aborcji i antykoncepcji. Czy młodzież rzeczywiście będzie mogła skorzystać z merytorycznego wsparcia bez próby indoktrynacji?

- Jesteśmy infolinią psychologiczno-pedagogiczno-prawną, dyżurujący nie udzielają poradnictwa o charakterze medycznym. Kodeks etyczno-zawodowy psychologa mówi w punkcie 2., że "psycholog powinien znać granice swoich kompetencji i nie podejmuje się zadań przekraczających jego możliwości" - informuje fundacja w oświadczeniu dla WP Kobieta.

Sprawdziłam, jak to wygląda w praktyce. Zadzwoniłam na telefon zaufania, podając się za 15-letnią Karolinę, będącą w niechcianej ciąży i rozważającą aborcję. Powiedziałam, że pochodzę z przemocowego domu, a mój partner jest dwadzieścia lat starszy i nie chce słyszeć o dziecku. Pani, która odebrała telefon, od samego początku namawiała mnie na donoszenie ciąży. 

- Aborcja to jest straszny grzech. Nie możesz usunąć ciąży. Osoby, które dokonały aborcji bardzo tego żałują, od tego nie ma odwrotu. Pokochasz dziecko, jak się urodzi. To dziecko ci się odwdzięczy za to, że nic mu nie zrobiłaś, zanim się urodziło. Módl się do Boga, Bóg cię na pewno wysłucha - powiedziała konsultantka.

Zapytałam o strony internetowe oferujące możliwość aborcji farmakologicznej, ale konsultantka poradziła, żebym ostudziła emocje i zwróciła się o pomoc do rodziców"

 

Zatem, żadna tam ideologiczna propaganda czy indoktrynacja katolickim fundamentalizmem, a zwykły skok na publiczną kasę, decydujący motor działań PIS, Kościoła kat. i wszystkich zawodowych moralistów

Kolejny świetny pomysł PiSu z tą działalnością 'misyjną' w ramach telefonu zaufania, dodatkowo poparty stanem faktycznym (wśród osób religijnych jest mniej prób samobójczych). 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7310534/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4482518/

itp itd

A w takich cytatach jak ten najbardziej lubię te przebłyski prawdy - że to całe LGBT to w dużej mierze masa smutnych ludzi, którzy po prostu szukają gdzieś jakieś akceptacji a niestety (ze względu na działania promocyjne ideologii LGBT i ogólną modę) wybierają to, mocno suicydogenne środowisko  (a mogliby zamiast tego iść do kościoła i cieszyć się dłuższym i szczęśliwszym życiem :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sebastian napisał:

I w ogóle nie wiem jak można porównać wybory do śmierci 30 tys ludzi, którzy nie musieli umrzeć. 

Chodzi mi o to, że w przypadku wyborów kopertowych wszystko jest w miarę jasne - wiemy kto jakie podejmował decyzję i wiemy, że te osoby robiły to bezprawnie. Wiemy również, że jest bezpośredni związek pomiędzy decyzjami pisowskich urzędników a przejebaniem 70 mln złotych. 

W przypadku nadmiarowych zgonów znacznie trudniej przypisać już komuś odpowiedzialność, bo PiS może iść w narrację typu ,,gdybyśmy podjęli inną strategię to służba zdrowia szybciej by się zapchała''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, quevas napisał:

np. we własnym domu, szkole czy grupie rówieśniczej

tak - też się zgadzam z tym że dziecko dołączające do ideologii LGBT to porażka wychowawcza ❤️ 

4 minuty temu, quevas napisał:

i zaczadzeni ideologią sami pchają się pod koła zmasowanej homofobii

a co by im szkodziło napisać do matki natury petycję i zażądać reasumpcji przydzielonej z góry orientacji seksualnej ?

może PIS im ułatwi taki proces naprawczy ? W końcu mają bezpośredni kontakt z Panem Bogiem, dzięki Wojtyle,  Wyszyńskiemu oraz Małżeństwu Kaczyńskich

pls, orientacja seksualna to mocno drugorzędna kwestia dla hierarchów LGBT (możesz być nawet hetero, byleś był pojebany jak my!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quevas

Prawda jest taka, że żaden antyklerykał nie zrobił tyle dla laicyzacji Polski co PiS w sojuszu z episkopatem. :) 

21 minut temu, julekstep napisał:

a mogliby zamiast tego iść do kościoła i cieszyć się dłuższym i szczęśliwszym życiem :( )

Żeby jakiś stary dziad w sukience wykorzystał ich zagubienie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jan.kowalski napisał:

Chodzi mi o to, że w przypadku wyborów kopertowych wszystko jest w miarę jasne - wiemy kto jakie podejmował decyzję i wiemy, że te osoby robiły to bezprawnie. Wiemy również, że jest bezpośredni związek pomiędzy decyzjami pisowskich urzędników a przejebaniem 70 mln złotych.

To było tak , że szły wybory, wybuchła pandemia, od strony opozycji poszła narracja ze PIS teraz wykorzystując pandemię będzie sobie wybory cały czas przekładał. Gowin znalazł rozwiazanie ze kadencje się wydłuży o 2 lata ale w zamian Duda nie wystartuje. Opozycja odrzuciła. PIS musiał się szykować do wyborów, bo nie wiedział co będzie z pandemią za miesiac a moze nawet tydzień. Jakie wybory będa możliwe i czy wogóle. Cały czas trwały targi jak te wybory maja wyglądać. Gdyby nie przygotowali tych wyborów a opozycja zaczęła naciskac ze jednakl maja być to przez brak przygotowań zarzucono by im że skończyli z demokracją i Duduś zostaje po wsze czasy.

Przygotowanie do wyborów to był mus, a wydatek 70 baniek mozna doliczyć do wydatków na szczepionki bo tak samo jak szczepionki zostało to 70 baniek wydane z powodu pandemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Deltuś napisał:

Rzecz oczywista. Miliony ludzi odchodzi od kościoła bo tam o PISie tylko gadają, kilku dzieciaków z puszkami Owsiaka przegoniono, nie wprowadzono związków partnerskich i aborcji na życzenie :)

Serio myślisz, że działalność takiego Czarnka nie odstrasza młodych od kościoła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, quevas napisał:

jak Bóg dopuści, to i z kija wypuści

nie lepiej protestować u Najwyższego zamiast czepiać się dzieci Jego ?

nie wiem - Bóg i modlitwa to nie moja para kaloszy 🤷‍♂️

6 minut temu, quevas napisał:

walczyć w Polsce z faszyzmem, homofobią i kołtuństwem istotnie dowodem syndromu Syzyfa zdaje się być

dobrze że dostrzegasz jak nierówną walkę toczą KK, PiS i inne pozytywne organizacje na które jest obecnie tak duża, faszystowska nagonka (faktycznie czasem ma też ona homofobiczny posmak, jak ostatnio pokazał znany kołtun Bart Staszewski) :( 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, quevas napisał:

wszędzie ci podstępni szataniści zwodzą pobożnych mężów

szatan też mnie średnio kręci 😿

9 minut temu, quevas napisał:

raczej : intensywna urynoterapia z elementami akupunktury

no tak - w sumie w dzisiejszych czasach przekaz 'postępowego' (kek) mainstreamu to z grubsza jeden wielki szczoch

jak miło że znów się zgadzamy

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

To było tak , że szły wybory, wybuchła pandemia, od strony opozycji poszła narracja ze PIS teraz wykorzystując pandemię będzie sobie wybory cały czas przekładał. Gowin znalazł rozwiazanie ze kadencje się wydłuży o 2 lata ale w zamian Duda nie wystartuje. Opozycja odrzuciła. PIS musiał się szykować do wyborów, bo nie wiedział co będzie z pandemią za miesiac a moze nawet tydzień. Jakie wybory będa możliwe i czy wogóle. Cały czas trwały targi jak te wybory maja wyglądać. Gdyby nie przygotowali tych wyborów a opozycja zaczęła naciskac ze jednakl maja być to przez brak przygotowań zarzucono by im że skończyli z demokracją i Duduś zostaje po wsze czasy.

Rząd musi działać w granicach prawa. Czy w momencie podejmowania decyzji o organizacji wyborów obowiązywała ustawa o wyborach kopertowych? Nie. To o czym tu w ogóle dyskutować?

Morawiecki, Dworczyk i parę innych osób podjęli decyzje do których nie mieli żadnego upoważnienia (poza poleceniem Jarka) co ostatecznie doprowadziło do wyprowadzenia dużej ilości pieniędzy z budżetu. Doszło do przestępstwa i nikt nie poniósł żadnej odpowiedzialności. Przecież to jest sytuacja rodem z Białorusi. 

Zresztą popatrzmy jak w tej sprawie broni się PiS - powołują się na ,,dobro państwa'' (co dla nich oczywiście oznacza ,,dobro partii''). Równie dobrze mogą teraz bezprawnie przyznać trzecią kadencję Dudzie używając takiego samego argumentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jan.kowalski napisał:

Rząd musi działać w granicach prawa. Czy w momencie podejmowania decyzji o organizacji wyborów obowiązywała ustawa o wyborach kopertowych? Nie. To o czym tu w ogóle dyskutować?

O tym ze gdyby opozycja powiedziałą "to róbcie te wybory kopertowe" to PIS nie wytłumaczyłby się ze to niezgodne z prawem. Media by ich zjadły, byłoby gadane ze to dyktatura już i ze prawo po prostu nie przewidziało czegos takiego jak pandemia.

Po fakcie zawsze łatwo mówić jak nalezało sie zachować, pisiorki wybrały mniejsze zło, a raczej zabezpieczyły sobie "tyły" teraz ich się ściga za 70 baniek, bez wydania tych 70 baniek mozna by ich ściagać za próbę wprowadzenia dozywotniej kadencji Dudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.