Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

. Wiec nikt w okol niego nie miał maski, wiec musieli zamknąć szpital zdezynfekować i ilus pracowników jest już pod kwarantanna, pewnie niektórzy z nich już są pozytywni stawiam. 

 

To jest właśnie najgorsze w tym wirusie. Bardzo łatwo można stracić żołnierzy w tej walce, czyli lekarzy. Wystarczy ze mieli styczność z kimś pozytywnym i nie mieli środków ochrony osobistej i trzeba ich na conajmniej dwa tygodnie wykluczyć z pracy. Ponoć trzy szpitale w ten sposób już musieli czasowo zamknąć w Holandii. 

Kurde, przekonałeś mnie, jutro jadę zrobić zapasy na 2 tygodnie. U nas nikt nie nosi masek, jeden przypadek i wio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

Nowy wirus, u którego jest podejrzenie trwałych zmian w płucach, nerkach i jądrach. W sumie to ostatnie mi pasuje, idealna selekcja naturalna.

Ja jakby dawali 3,5 mln dalej bym się nie zgłosił.

Ja bym te 3,5 mln wziął i przysłał Janusza któremu bym dał 3,5 tysiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje, a może to efekt tego, ze jednak w Europie ta długość życia jest trochę inna, wiec populacja podatna na ciężkie przechodzenie tego wirusa jest sporo wieksza niż w Afryce, gdzie gros społeczeństwa może pomarzyć, żeby dożyć wieku, żeby być w strefie ryzyka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kucio napisał:

Tak przejrzałem też trochę listę, gdzie jest najwięcej zachorowań i naszła mnie jedna myśl. 

Generalnie, najbardziej obrywają rasy "białe" na ten moment. Mocno rozwijający się wirus w Europie oraz Chinach, Korei i Japonii, gdzie generalnie to azjatów z tych rejonów uważa się za najbardziej "białych" w antropologii.

Persowie również mają dość dużo wspólnego z rasą kaukaską. Włosi, największe zachorowania mają na północy, a nie na południu.

Za to takie kraje jak Meksyk, Indie, kraje afryki północnej, czy generalnie cały afrykański kontynent przechodzi dość bezboleśnie całą epidemię.

Zatem wnioski mogą być takie, że mikroklimat ma duży wpływ na wirusa, lub rasy "białe" są bardziej podatne na jego działanie. 

Jak już tak szukamy jako amatorzy, to czemu nie zastanowić się nad takim spostrzeżeniem. 

 

 

Tak mi się skojarzyło. 

 

2 minuty temu, lorak napisał:

okej, ale w takim razie dlaczego na tą chwilę w rosji jest tylko 17 przypadków (0 śmierci)?

Tam są czerwoni tylko. 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
3 minuty temu, ignazz napisał:

Tam są czerwoni tylko.

To by podpierało tezę, o większym narażeniu białych.

Iran, to większościowa haplogrupa R1a1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, polskignom napisał:

Akurat wujek Putin tu dość szybko chyba zaczął działać, dobrze w Chinach nie wybuchło a on już robił kontrole na granicach i to samo teraz w druga stronę...ale może się mylę? Może w Rosji to wuuda?

może. ale to w kazachstanie lub mongolii też od razu zamknięto granice?

12 minut temu, StaryFan napisał:

To by podpierało tezę, o większym narażeniu białych.

r/conspiracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał:

tak jak ktoś już tu wspominał - do takich informacji dołączajcie proszę linki. 

Dwóch moich pracowników dziś wracało z Niemiec. W Świeciu podczas kontroli zostały im wręczone kartki Ala L4 z nakazem kwarantanny domowej.. w teorii nie muszą się dostosować. W praktyce mają ich sprawdzać. Z kadrami sprawdzamy tylko czy płacimy im 80 czy 100% . Także wybaczcie że nie wrzucę wam skanów. 

Objawów nie mają ale uznaliśmy że mają się dostosować do zaleceń kwarantanny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kucio napisał:

Tak przejrzałem też trochę listę, gdzie jest najwięcej zachorowań i naszła mnie jedna myśl. 

Generalnie, najbardziej obrywają rasy "białe" na ten moment. Mocno rozwijający się wirus w Europie oraz Chinach, Korei i Japonii, gdzie generalnie to azjatów z tych rejonów uważa się za najbardziej "białych" w antropologii.

Persowie również mają dość dużo wspólnego z rasą kaukaską. Włosi, największe zachorowania mają na północy, a nie na południu.

Za to takie kraje jak Meksyk, Indie, kraje afryki północnej, czy generalnie cały afrykański kontynent przechodzi dość bezboleśnie całą epidemię.

Zatem wnioski mogą być takie, że mikroklimat ma duży wpływ na wirusa, lub rasy "białe" są bardziej podatne na jego działanie. 

Jak już tak szukamy jako amatorzy, to czemu nie zastanowić się nad takim spostrzeżeniem. 

 

 

Słabe wnioski moim zdaniem, raczej za dużo czynników jest by moc takie coś wyciągać. Pogoda, przesunięcie w czasie (pojawienie sie pacjenta zero), sposób i czas reakcji danego rzadu, demografia narodu. Czynników jest mnooostwo. 

 

Najszybciej się pojawilo w najbardziej „multi-kulti” krajach gdzie jest duży przepływ ludzi. A później już się rozprzestrzenia w społeczeństwie. Taka jest generalna zasada moim zdaniem. 

Plus w paru krajach inne czynniki wpłynęły - w Iranie wyraźnie zignorowano zagrożenie na początku wybuchu epidemii , s Włosi się przyznali sami do błędów w szpitalach, które doprowadziły do nagłego wybuchu epidemii, w Korei wybuch nastąpił w jakiejś sekcie gdzie siedzieli ponoc scisnieci razem jak sardynki i się modlili. Reszta jak to co dzieje się teraz w całej Europie to wynik przemieszczania się ludzi, co zreszta widać po Pierwszych przypadkach w Polsce. Więcej ludzi z takich Włoszech przemieszcza się do innych krajów Europy niż do Meksyku czy Bangladeszu, tak przynajmniej stawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Ja się nie uniosłem tylko ciężko mi wysłać link. Już do nich dzwoniłem czy mamy im podrzucić pod drzwi zapasy. Podobno badali każde auto i pasażera ale czy każdy dostał nakaz to nie wiem

Wierzyć mi się nie chce ze każdy. Może coś ich zaniepokoiło ( zakaszneli). Nie wierze żeby np każdy tirowiec dostawał z bomby nakaz kwarantanny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ely3 napisał:

Dwóch moich pracowników dziś wracało z Niemiec. W Świeciu podczas kontroli zostały im wręczone kartki Ala L4 z nakazem kwarantanny domowej.. w teorii nie muszą się dostosować. W praktyce mają ich sprawdzać.

Ze 2 tygodnie spóźnione działanie, ale oby trzepali wszystkich. Kwarantanna powinna dotyczyć wszystkich powracających z krajów gdzie występuje wirus i być egzekwowana pod rygorem jakiejś grubej sankcji karnej. To jest chyba jedyna szansa żeby nam się drugie Włochy nie zrobiły. Gospodarka i tak jebnie.

ps.

Premier Włoch ogłosił cały kraj czerwoną strefą. 

Od 10 marca zakazano jakichkolwiek zgromadzeń publicznych, odwołano wydarzenia sportowe i kulturalne, a poruszanie się po kraju będzie ograniczone. Nowy dekret oznacza, że na terenie całego kraju będzie można podróżować wyłącznie z ważnych powodów zawodowych, zdrowotnych lub rodzinnych.

Bary i restauracje będą czynne do godziny 18.00. Szkoły i uczelnie pozostaną zamknięte do 3 kwietnia.

Na terenie całych Włoch obowiązywać będzie zakaz organizowania imprez sportowych, konferencji i zgromadzeń. Zamknięte będą wszystkie kina, teatry, muzea i siłownie. Funkcjonować będzie komunikacja miejska. Za niestosowanie się do dekretu, który będzie obowiązywać od 10 marca, grozi więzienie i grzywna.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ely3 napisał:

Ja się nie uniosłem tylko ciężko mi wysłać link. Już do nich dzwoniłem czy mamy im podrzucić pod drzwi zapasy. Podobno badali każde auto i pasażera ale czy każdy dostał nakaz to nie wiem

badali (przynajmniej do popoułdnia) busy/autobusy powyżej 8 osób. ale wyrywkowo i tylko na niektórych przejściach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Niech się Krzemo zgłosi. Pracodawca będzie musiał płacić za jego nieobecność z powodu choroby, więc Krzemo będzie zachwycony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzemo napisał:

To jest chyba jedyna szansa żeby nam się drugie Włochy nie zrobiły

Wy z tymi Włochami to przesadzacie. Tam obecnie większość zarażeń to 4 miasta w których jest gro zakażeń i większośc się zaraziła zanim była kwarantanna i teraz to wychodzi. Na dodatek wszystkie ofiary we Włoszech to bardzo starzy ludzie z oddziałów onkologicznych albo z problemami sercowymi. Oni mieli pecha ,że któryś z wizytujących wprowadził wirus i na dodatek najpewniej kilku pacjentów zero. Ale ten wirus nawet wewnątrz Włoch sie nie przenosi. Środkowe i południowe Włochy praktycznie są nietknięte przez wirusa.

Przykład wycieczkowców czy Włoch pokazuje ,że kwarantanna po całości powoduje znacznie większą ilość ofiar bo z jednej chorej osoby za chwilę masz setki bo w zamkniętej przestrzeni nie mają szans

A Włosi na dodatek byli  wśrodku sezonu narciarskeigo i tłumy do nich przybywały nawet teraz dlatego wprowadzono czerwoną strefę na terenie całego kraju by właśnie skrócić ten sezon narciarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.