Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

nie tylko polacy, po prostu w europie jest inna 'kultura', i z tego oczywiście wynika też masa problemów, zwłaszcza w sytuacjach gdy trzeba nawet na jakiś czas pozbawić ludzi częsci wolności. Co nie zmienia faktu że pisanie 'tam jest cywilizacja a u nas kamieni kupa' to po prostu kupa śmiechu.

'W chinach robią swoje', no teraz robią bo mogą blokować i w ogóle chiny wiadomo jakie mają możliwości kontroli społeczeństwa, co nie zmienia faktu że są mega syfiarzami i jeszcze pewnie nie raz coś od nich przyjdzie, w Singapurze był SARS paręnaście lat temu (akurat Singapur jest sporo do przodu w porównaniu z całą okolicą, wiadomo, i nie chcę się wypowiadać czy to z braku higieny, bo nie pamiętam i nie orientuję się). 

Ogólnie nie chcę pisać o wszystkim na raz, ale ta 'kamieni kupa' u nas to  naprawdę ostro komuś odcięło zdrowy rozsądek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku niekoniecznie komuś odcięło. Zależy z której perspektywy patrzysz.

Z reszta już teraz wiadomo, ze zgony pośrednie i bezpośrednie będzie można liczyć w setkach tysięcy. To raczej jest nieuniknione. A za chwile dojdą skutki gospodarcze. To będzie ciekawy rok i naprawdę pozamykanie teraz granic, nawet jak już późno mogłoby trochę wszystko złagodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

Ale chyba sporo polakow stamtad podrozuje? I chyba mieli kontakt z kims kto juz byl potwierdzonym przypadkiem??

Jemu chodzi o to ze jesli pacjent zero w Polsce przywlekl to z Niemiec a w Niemczech te kilka dni temu było niby 300 przypadków na cały kraj, to szansa jak w totka żeby spotkać na karnawale w danym miescie jednego z tych 300. wiec przypadków jest w c*** więcej, tylko ludzie nawet nie wiedza ze są chorzy bo maja cienkie objawy. To cieszy bo śmiertelność jest mniejsza niż te 2-3% ale jak to zatrzymać ?

 

Druga sprawa skoro okres inkubacji to nawet do 14 dni to za dwa tygodnie dopiero się wyleje w c***. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rw30

Tego nie czytałeś, tego nie oglądałeś, ale sobie popierdolisz. Singapur to jedno z najczystszych państw świata, Koreańczycy do sprawy podchodzą b. poważnie i robią masę testów, to jest wzór i to jest podejście godne państw, które chcą się nazywać cywilizowanymi. U nas i generalnie w Europie stosuje się jakieś półśrodki, pozoruje się działania, w szpitalach juz brakuje podstawowych środków ochrony, Ci ludzie co leżą w Szczecinie zostali najpierw olani, jak się zgłosili do szpitala, 3 czy 4 dni funkcjonowali potem wśród ludzi, dopiero jak pojawiły się objawy zrobiono im testy i odizolowano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rw30 napisał:

nie tylko polacy, po prostu w europie jest inna 'kultura', i z tego oczywiście wynika też masa problemów, zwłaszcza w sytuacjach gdy trzeba nawet na jakiś czas pozbawić ludzi częsci wolności. Co nie zmienia faktu że pisanie 'tam jest cywilizacja a u nas kamieni kupa' to po prostu kupa śmiechu.

'W chinach robią swoje', no teraz robią bo mogą blokować i w ogóle chiny wiadomo jakie mają możliwości kontroli społeczeństwa, co nie zmienia faktu że są mega syfiarzami i jeszcze pewnie nie raz coś od nich przyjdzie, w Singapurze był SARS paręnaście lat temu (akurat Singapur jest sporo do przodu w porównaniu z całą okolicą, wiadomo, i nie chcę się wypowiadać czy to z braku higieny, bo nie pamiętam i nie orientuję się). 

Ogólnie nie chcę pisać o wszystkim na raz, ale ta 'kamieni kupa' u nas to  naprawdę ostro komuś odcięło zdrowy rozsądek. 

No naprawdę się nie orientujesz, bo SARS zaczął się tez w Chinach (5000+ przypadkow )a nie Singapurze (200+ przypadków). 

 

Jest Azja A i Azja B, ale Azja A to już dawno cywilizacyjnie nas akurat wyprzedzila i tu chyba nikt nie ma watpliwosci. A do tego przypominam dochodzą teraz tez niektóre kraje Arabskie które nie są koniecznie kojarzone z nazwa Azją, choć leżą w Azji. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lorak napisał:

przecież wbiło się pod koniec stycznia i nawet jedna osoba nie zginęła.

To mnie właśnie ciekawi. Czy faktycznie tam wirus nie ma racji bytu i gros zarażonych to Włosi? Czy to jednak kwestia higieny i lepiej się myć w wodzie do której się załatwia niż myć ręce przez 20 sekund? Dla mnie takie Indie to na oko powinny być zdziesiątkowane. A tam cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Jemu chodzi o to ze jesli pacjent zero w Polsce przywlekl to z Niemiec a w Niemczech te kilka dni temu było niby 300 przypadków na cały kraj, to szansa jak w totka żeby spotkać na karnawale w danym miescie jednego z tych 300. wiec przypadków jest w c*** więcej, tylko ludzie nawet nie wiedza ze są chorzy bo maja cienkie objawy. To cieszy bo śmiertelność jest mniejsza niż te 2-3% ale jak to zatrzymać ?

To albo ze wirus jest wyjatkowo zarazliwy. Jak sobie tak policzysz ile osob spotykasz/mijasz w ciagu tygodnia to moze wyjsc i pare tysiecy a kazda moze Cie zarazic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, polskignom napisał:

To mnie właśnie ciekawi. Czy faktycznie tam wirus nie ma racji bytu i gros zarażonych to Włosi? Czy to jednak kwestia higieny i lepiej się myć w wodzie do której się załatwia niż myć ręce przez 20 sekund? Dla mnie takie Indie to na oko powinny być zdziesiątkowane. A tam cisza.

 

 

dokładnie, o tym samym dzisiaj rozmawiałem z kimś, bo akurat północ włoch to naprawdę wysoka kultura i porządni ludzie. Południe i Sycylia to faktycznie syfiarze, północ jest okejka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indie, czy Filipiny tam jest cicho.  Wietnam, Tajlandia - cisza.

Singapur, Australia już to powtarzam - to samo. Choć tu pomógł na pewno status tych krajów. 

 

A to kraje które miały pierwsze przypadki zaraz po Chinach 

 

wiec teoria ze słońce i temperatura  jest ważnym faktorem moze być naprawdę prawdziwa. Oby. 

 

(Chociaż Indie to są tak duże ze nie wszędzie jest chyba cieplo, prawda ??)

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do higieny to tak jak Kucio pisze, + porównywanie Singpuru - super bogatego państwa miasta -  do czegokolwiek, i oczekiwanie że gdzieś w kraju rzędu 10M+ mieszkańców 50tys km2  da się coś zrobić tak jak tam to ułuda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kucio napisał:

Co nie zmienia faktu, że Singapur to kraj w którym karane więzieniem było wyplucie gumy na ulice, a w Chinach ludzie żyją na wysypiskach plastiku. To, ze Pekin i pare innych miast wyglada dobrze, to wiele mniejszych miejscowości to straszny bałagan. Nawet nie trzeba starać się za bardzo, aby zobaczyć jak duża cześć chińczyków tak naprawdę żyje. Zreszta sami Chińczycy robią dookoła siebie niesamowity bałagan. To jak hale w Wolce Kosowskiej wyglądają u Polaków, czy Turków, a jak u Chińczyków to niebo, a ziemia.
 

Korea, Japonia to mocne wyjątki. Tam wiele rzeczy jest piętnowanych społecznie. Singapur ogrywa to prawnie, ale niestety większość azjatyckich państw to zupełnie inny poziom higieny i dbania o swoją czystość i innych.  
 

Ktoś tu zachwalał rząd Arabii Saudyjskiej, jeden z najbrutalniejszych reżimów w dzisiejszych czasach, brany jako przykład, czegoś dobrego. 
 

 

Stary, nadinterpretujesz strasznie. Nikt tu nie chwalił rzadu Arabii Saudyjskiej za nic innego, niż za szybkość reakcji na wirusa 😐

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RonnieArtestics napisał:

No naprawdę się nie orientujesz, bo SARS zaczął się tez w Chinach (5000+ przypadkow )a nie Singapurze (200+ przypadków). 

 

Jest Azja A i Azja B, ale Azja A to już dawno cywilizacyjnie nas akurat wyprzedzila i tu chyba nikt nie ma watpliwosci. A do tego przypominam dochodzą teraz tez niektóre kraje Arabskie które nie są koniecznie kojarzone z nazwa Azją, choć leżą w Azji. 

możesz wymienić kilka tych krajów które to cywilizacyjnie nas wyprzedziły? i jeszcze uścilijmy - jako nas rozumiesz tylko Polskę czy ogólnie UE? 

dobra przy innej okazji o tym pogadamy. Rozwadnianie tematu w sumie i ogólny OT : )

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rw30 napisał:

możesz wymienić kilka tych krajów które to cywilizacyjnie nas wyprzedziły? i jeszcze uścilijmy - jako nas rozumiesz tylko Polskę czy ogólnie UE? 

Oczywiście ze UE. 

 

Moge wymienić kilka ale w dalsza dyskusje mi się nie chce wdawac, bo to moje subiektywne zdanie, a temat jest o coronavirusie. Korea, Japonia, Singapur, Emiraty Arabskie, Katar czy Bahrajn. Starczy Ci?

 

PS. moze Niemcy czy Holandia mogą sie jeszcze dziś gospodarczo i cywilizacyjnie równać i porównywać do nich, ale to już tylko wyjątki w UE. +Szwajcaria ale to już nie UE ;) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kucio napisał:

Ktoś tu zachwalał rząd Arabii Saudyjskiej, jeden z najbrutalniejszych reżimów w dzisiejszych czasach, brany jako przykład, czegoś dobrego. 

Jak bardzo trzeba nienawidzić własnego kraju, aby z własnych rodaków robić tak niedouczonych i głupich ludzi? Przeraża mnie to.
Czytajac niektóre wpisy, to łapie się za głowę, bo naprawdę mam wrażenie, ze szybciej wykończymy się wewnętrzna nienawiścią i panika niż ewentualna epidemia.

Mocna nadinterpretacja. Nikt nie chwali Arabii za to jaki maja rząd a jak zareagowali. To raz.

dwa nie dalej jak w biurze mam 2 laski, które pojechały z całymi rodzinami do Włoch już po wybuchu, bo na grypę umiera więcej osób.

kocham swój kraj, ale głupota nie ma narodowości. Mój zespół pracuje z domu od następnego tygodnia do odwołania. Możesz mnie nazywać panikarzem, ale wole zapobiegać niż leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzy w Raciborzu. Od jakiegoś czasu wiadomo co się dzieje we Włoszech, a ludzie sobie z nart z włoskich Alp wracają właśnie do Polski, a Biedroń z kochasiem ponoć do Chin chcą sobie lecieć. 

Pod koniec tygodnia będzie setka. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.