Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

A nasi rządzący pierdola jak włosi ze 2 tygodnie temu, że szkół nie trzeba zamykać, a o odwołaniu imprezy masowej niech decyduje organizator... tu już potrzeba środków nadzwyczajnych. Raciborz już powinien być miastem zamknieteym. Mój Wrocław może również mamy 3ci przypadek. 

Japończycy się nie cackali i mają sytuację w miarę pod kontrolą, mimo że byli na pierwszej linii ryzyka. 

Mamy już 15 zidentyfikowanych przypadków, 3 osoby w stanie ciężkim. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krzemo napisał:

. Raciborz już powinien być miastem zamknieteym. Mój Wrocław może również mamy 3ci przypadek. 

 

Ci chorzy chyba nie są z Raciborza, tylko w Raciborzu jest szpital, który mógł ich przyjąć.

We Wrocławiu też wojewoda coś wspominał, że trzeci przypadek mają niemal pewny (osoba w bliskim kontakcie z innym zarażonym z kompletem objawów), tylko czekają na wyniki testów.

Na giełdach Armagedon.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konferencja Ministra Zdrowia:

Cytat

Cyfry rosną. OCzekujemy, że w Polsce przyrost będzie bardzo szybki. To wynika z działania wirusa.

Cytat

W zależności od sytuacji mogą być różne rozwiązania dot. szkół. Analizujemy to

@StaryFan czyli jeszcze poczekamy.

@january

Cytat

ważne jest, aby osoby objęte kwarantanną nie wychodziły z domu. - Nie możemy wyjśc na spacer, do sklepu, czy po bułki. To jest zakazane. W sytuacjach poważnych jest to odpowiedzialność karna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
12 godzin temu, kucio napisał:

Wystarczy mi to, ze ktoś napisał, ze ten rząd nie patrzy na słupki poparcia, tylko robi swoje. Już absolutnie nikt nie patrzy na poparcie przy epidemii we własnym kraju, bo złe rozegrany kryzys i ukrywanie go, jest właśnie największym gwoździem do trumny ze spadkiem poparcia.

A profilaktyka i zapobieganie, oczywiście jest słuszne, tego nie neguje.

Nie rząd, tylko al-Aziz, a nie patrzy na słupki poparcia, bo jest królem, a w zasadzie dyktatorem, więc nie startuje w wyborach. Jak to ma się do Polski????

Działają jedynie środki bezkompromisowe, więc gro użytkowników wymieniło kraje zdecydowane w tym AS. Gdzie tutaj nienawiść?

12 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

Jemu chodzi o to ze jesli pacjent zero w Polsce przywlekl to z Niemiec a w Niemczech te kilka dni temu było niby 300 przypadków na cały kraj, to szansa jak w totka żeby spotkać na karnawale w danym miescie jednego z tych 300. wiec przypadków jest w c*** więcej, tylko ludzie nawet nie wiedza ze są chorzy bo maja cienkie objawy. To cieszy bo śmiertelność jest mniejsza niż te 2-3% ale jak to zatrzymać ?

 

Druga sprawa skoro okres inkubacji to nawet do 14 dni to za dwa tygodnie dopiero się wyleje w c***. 

Dokładnie o to chodziło. To tak mniej więcej 1 na 240 000,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

😂😂😂

Zamiast rżeć odpowiedz mi na pytanie w którym cie oznaczyłem.

 

skoro zakładamy ze osoby które to przechorowały wykształciły w sobie antyciała, czy technicznie możliwe jest z lekarskiego punktu widzenia leczenie poprzez transfuzje krwi od tych wyleczonych? Jesli tak to czemu nikt tego nie próbuje jeszcze ? Jesli nie to dlaczego? Bo mnie to ciekawi.

 

choc widziałem jakiś wywiad z Chińczykiem lekarzem który już to przechorował i mówił na końcu ze zamierza wrocic do szpitala pomagać jak i oddać jakąś „plazmę” ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Zamiast rżeć odpowiedz mi na pytanie w którym cie oznaczyłem.

 

skoro zakładamy ze osoby które to przechorowały wykształciły w sobie antyciała, czy technicznie możliwe jest z lekarskiego punktu widzenia leczenie poprzez transfuzje krwi od tych wyleczonych? Jesli tak to czemu nikt tego nie próbuje jeszcze ? Jesli nie to dlaczego? Bo mnie to ciekawi.

 

choc widziałem jakiś wywiad z Chińczykiem lekarzem który już to przechorował i mówił na końcu ze zamierza wrocic do szpitala pomagać jak i oddać jakąś „plazmę” ??? 

Teoretycznie możliwe, ale musiałoby zostać spełnionych tyle warunków, że obecnie i jeszcze długo nie będzie to możliwe, czyste sci fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Wielki Post w końcu :) 

Dzienna krzywa zachorowań z przesuniętymi datami w ITA/GER/POL pokazuje co będzie niestety i u nas

Włochów bym nie porównywał bo oni mają od początku ok 15% ciężkich przypadków. Mają duży procent chorych powyżej 60roku życia. Oni są odchylem bo nawet wewnątrz Włoch to się nie rozprzestrzenia tylko coraz więcej chorych masz w zamkniętych strefach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopot duży bo to chodzi o Spire. Choć nie ten najwyższy. CA Immo już się zabezpiecza ale takie Krzywe akcje mogą rozwalić rynek nieruchomościowy. Ciężko czynsz zebrać jak brak przedmiotu najmu a klauzula w każdej umowie umożliwia niepłacenie. 

Problem większy niż się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eld napisał:

Do mapy po Krakowie dołącza Poznań. Choć wciąż mamy mniej chorych niż San Marino.

a jednocześnie więcej niż Pakistan, Bangladesh i Nigeria. Razem wzięte.

San Marino jeszcze nigdy nie było tak wysoko w światowych rankingach :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba jestem trochę zawiedziony. Byłem z jakąś godzine temu na zakupach w Biedrze. Spodziewałem się pustych półek po makaronach, brak mleka, konserw, mąki itp a tu zonk. Towar wyłożony, wszystko jest i tylko jakaś jedna laseczka, na moje oko max 25 wiosen wjechała z koszykiem makaronów i mąk.

I to wszystko po wykryciu dzisiaj w Krk pierwszego przypadku u gościa, który sobie postanowił jak się wszystko rozkręcało pojechać na narty do Włoch.

W Wałbrzychu też ciekawie. Jakaś babka z podejrzeniem corony dała nogę ze szpitala. Odłowili ją dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubbas napisał:

tak ze srednio jestem w temacie, a wy widze jestescie bardzo to takie proste pytanie

czy macie wyjebane czy podjeliscie juz jakies dzialania? skoro we wloszech wszyscy nosza maski to u nas bedzie to samo?

Ja mieszkam w Hadze, w Holandii jest już 300 potwierdzonych i rośnie lawinowo. myje/dezynfekcje w c*** częściej ręce w pracy ( pracuje na budowie dość duży budynek teraz mamy do robienia i jest tam kilkuset robotników). Mam lekki zapas żarcia w domu (ale bez przesady, nie będę mroził chlebów, najwyżej się wyjdzie w masce do sklepu jak się zacznie robić grubo) i trochę masek i lateksowych rękawiczek ale jeszcze ich nie używam. Ograniczam wyjścia do tłumów, do centrum, nie jeżdżę już tramwajem, jedynie swoim autem. Po wejściu do domu pierwsze co robie to dezynfekcja rąk, bo mieszkam w dużym wieżowcu i muszę trochę klamek i guzik w windzie nacisnąć żeby się dostać do mieszkania. wirus zostaje na powierzchniach conajmniej 5 dni i mysle ze prawdopodobieństwo ze sam się zarażę dotykając czegoś i dotykając później ust jest większe , niż ze ktoś kichnie mi w twarz, wiec to podstawa jak dla mnie. 

 

Maski mam nie te z apteki, tylko te z budowy, FFP3 lub FFP2. O wiele więcej zatrzymają i przylegają do twarzy lepiej. 

 

Dziś supervisor przywiózł nam po 5maseczek i trochę rękawiczek, powiedział ze może nadejść taki dzień w którym maski będą obowiązkowe na tej budowie, wiec coś się zaczyna dziać jesli chodzi o przygotowania firm. Nakrzyczalem tez dziś na jednego Holendra który po wyjściu z kibla nie umył rąk 😁. Krzemyk wrzucił tu wczoraj fajnego mejla od jakiegoś speca, jak należy się chronić przed infekcją. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.