Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, polskignom napisał:

Peak przewidywany za 9 dni jeśli chodzi o potrzeby sprzętowe, 24.04 peak zgonów. Ta prognoza wyglada rewelacyjnie, ciekawe czy się sprawdzi...

Jakby się ta prognoza sprawdziła to znaczy, że z początkiem czerwca cała Europa żegna się z wirusem i zaczyna się normalność... Optymistyczne, ale budujące mimo sceptycyzmu. No i jeżeli by się to sprawdziło to okazuje się, że kraje, które zamknęły się zyskały, a kraje z odmienną strategią ucierpią najbardziej. No zobaczymy jak to będzie. Ale chciałbym, by ta prognoza się sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie czytam prawie wcale, bo mnie już ten temat nuży/męczy (jak zwał tak zwał) a nawet jak już coś "czytnę" to podchodzę  do tego z rozsądkiem, ale nie wszyscy tak robią, wiele osób niestety czyta takie coś, zaczyna się bać, panikować i później wychodzi co wychodzi. Dlatego nie powiem, ale wkurzają mnie dzisiejsze media.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkonza

"

China has tried to restore its image after lying to the world about the seriousness of its coronavirus outbreak, but its attempts at humanitarianism have turned out to be as slippery as its wet markets.

After COVID-19 made its way to Italy, decimating the country’s significant elderly population, China told the world it would donate Personal Protective Equipment (PPE) to help Italy stop its spread. Reports later indicated that China had actually sold, not donated, the PPE to Italy. A senior Trump administration official tells The Spectator that it is much worse than that: China forced Italy to buy back the PPE supply that it gave to China during the initial coronavirus outbreak.

"

https://spectator.us/italy-china-ppe-sold-coronavirus/

------------------------------------

nie wszyscy taplają się w bagnie, jakim jest temat polityczny, więc i tutaj warto wrzucić pewne dane:

liczba śmierci w UK

pierwsze 13 tygodni

2020: 150 057
2019: 146 018
2018: 164 625 
2017: 153 759 
2016: 144 442 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

 

------------------------------------

nie wszyscy taplają się w bagnie, jakim jest temat polityczny, więc i tutaj warto wrzucić pewne dane:

liczba śmierci w UK

pierwsze 13 tygodni

2020: 150 057
2019: 146 018
2018: 164 625 
2017: 153 759 
2016: 144 442 

 

podajesz te statsy jako ciekawostkę czy nie-wprost próbujesz nam powiedzieć 'zobaczcie,  podczas pandemii umiera tyle samo albo mniej ludzi niż bez niego'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lorak skoro już to wrzucasz to czemu nie wrzuciłeś tez tej odpowiedzi kolesia na to co wrzuciłeś ? 

 

https://mobile.twitter.com/MarleonKlaist/status/1245749438385176576

 

Moze przestaniesz manipulować ludźmi wreszcie i narzucać im swoją teorie? Miałeś przed oczami tą odpowiedź ale oczywiście nie wspomniałeś o niej ani słowem. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rw30 napisał:

 

podajesz te statsy jako ciekawostkę czy nie-wprost próbujesz nam powiedzieć 'zobaczcie,  podczas pandemii umiera tyle samo albo mniej ludzi niż bez niego'?

że panika jest przesadzona.

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

@lorak skoro już to wrzucasz to czemu nie wrzuciłeś tez tej odpowiedzi kolesia na to co wrzuciłeś ? 

 

https://mobile.twitter.com/MarleonKlaist/status/1245749438385176576

 

Moze przestaniesz manipulować ludźmi wreszcie ?

bo ta odpowiedź dotyczy głównie pewnego regionu, a źródłowy twitt całej itali. jeśli tam była tak wielka zwyżka, to znaczy, że w pozostałych włoszech jeszcze większy spadek - jak to wytłumaczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

że panika jest przesadzona.

bo ta odpowiedź dotyczy głównie pewnego regionu, a źródłowy twitt całej itali. jeśli tam była tak wielka zwyżka, to znaczy, że w pozostałych włoszech jeszcze większy spadek - jak to wytłumaczysz?

Że są nielogiczne i może nieprawdziwe albo niezaktualizowane? 

Skoro w pewnych regionach jest po 200-300% przyrost w marcu, to nie wydaje ci się to całkiem nielogiczne? 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Że są nielogiczne i może nieprawdziwe albo niezaktualizowane? 

Skoro w pewnych regionach jest po 200-300% przyrost w marcu, to nie wydaje ci się to całkiem nielogiczne? 

aha, czyli mamy dane z tego samego źródła, ale jedne są nielogiczne, nieprawdziwe albo niezaktualizowane, bo przeczą twoim poglądom; natomiast drugie logiczne, prawdziwe i aktualizowane, bo je wspierają. ok!

 

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200-300% przez kilka tygodni niczego nie dowodzi. Bo może się okazać, że w maju śmiertelność spadnie np. o 70% i co to będzie znaczyło? Że osoby, które normalnie umarłyby za kilka miesięcy, umarły w marcu. Na koniec roku i tak może to wyjść na zero. Więc póki nie zaobserwujemy wzrostów o 800-1000% na miesiąc to nie ma co przesadzać ze skupianiem się na danych cząstkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

aha, czyli mamy dane z tego samego źródła, ale jedne są nielogiczne, nieprawdziwe albo niezaktualizowane, bo przeczą twoim poglądom; natomiast drugie logiczne, prawdziwe i aktualizowane, bo je wspierają. ok!

 

odpusc mu on nie rozumie zadnych cyfr , ostatnio  porownywal smiertelnosc w ny bez uwzgledniania sezonowej fluktuacji smiertelnosci  , potem udawal specjaliste od gruzlicy na filipinach , gdy go poprosilem o jakis link potwierdzajcy dane   nie dal nic , a pozniej zaczal  wnikac w jakas teorie spiskowa dla januszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lorak napisał:

aha, czyli mamy dane z tego samego źródła, ale jedne są nielogiczne, nieprawdziwe albo niezaktualizowane, bo przeczą twoim poglądom; natomiast drugie logiczne, prawdziwe i aktualizowane, bo je wspierają. ok!

 

Nie, ale jeden gość wrzucił „kolega sprawdził na ISTAT „ i podał jakieś liczby, drugi gość wrzucił jakaś tabelkę ze źródła. 

Znajdz lorak te staty tu http://dati.istat.it/Index.aspx?QueryId=19669&lang=en bo ja szukam i nie mogę znaleźć. 

19 minut temu, mistrzBeatka napisał:

odpusc mu on nie rozumie zadnych cyfr , ostatnio  porownywal smiertelnosc w ny bez uwzgledniania sezonowej fluktuacji smiertelnosci  , potem udawal specjaliste od gruzlicy na filipinach , gdy go poprosilem o jakis link potwierdzajcy dane   nie dal nic , a pozniej zaczal  wnikac w jakas teorie spiskowa dla januszy. 

Sezonowa fluktuacja wynosi zimą może 20-30% geniuszu, a liczba zgonów wczoraj w NY od coronavirusa (730) przekracza normalna srednia liczbę zgonów na dzień (~400 jak pisałem) prawie dwukrotnie. Najpierw się coś dowiedz a później mnie atakuj, bo Ci nie idzie za bardzo 

PS. nie znalazłem tych danych dla Filipin, jak masz jakieś to wrzuć mądralo, bo ja nie mam aż tyle zapału żeby takie rzeczy szukać.. 

Ps2. Naucz się w końcu podstawowej umiejętności czytania ze zrozumieniem, dałem do zrozumienia  ze wrzucam tą teorie jako ciekawostkę dla tych co się nudzą i ostrzegałem ze pierze mózg, ale ty oczywiście jako jedyny tutaj znowu nie zrozumiałeś. 

 

Ps3.jak chcesz udowodnić komuś ze nie mam racji to wrzuć sam jakieś liczby, argumenty, a nie tylko nieustannie mnie atakujesz bez używania jakichkolwiek kontrargumentow, mistrzu. Daruj sobie te osobiste ataki na mnie, ostatni raz na to odpowiadam, jak chcesz dyskutować dyskutuj jak człowiek a nie zachowuj się jak prostak @mistrzBeatka

 

@lorak czyli wg ciebie to jest nieuzasadniona panika, czy zwyczajnie uzasadniona próba uniknięcia sytuacji jak w Lombardii? Skoro już się zgadzamy ze w Lombardii był masakryczny przyrost zgonów w marcu ? 

 

Nie chce mi się szukać statow month by month bo nie mam na to czasu ale @darkonza znalazłem takie coś :

Death rates in the U.S. show a pronounced seasonality. The broad seasonalvariation shows about 25% higher death rates in winter than in summer with an additional few percent increase associated with the Christmas and New Year's holidays.

 

dodaj te 25% do średniej 400 zgonów na dzień w NY state, to masz 500. To i tak jest mega zawyżona liczba wg mnie, bo 7 kwiecień to zadna zima. Wczoraj było tam odnotowanych ponad 700 zgonów na sama Koronkę, do tego coś piszą ze nie liczą osób które zmarły w domach bo nie maja wystarczającej liczby testow żeby je poświęcać na zmarłych. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Nie, ale jeden gość wrzucił „kolega sprawdził na ISTAT „ i podał jakieś liczby, drugi gość wrzucił jakaś tabelkę ze źródła. 

Znajdz lorak te staty tu http://dati.istat.it/Index.aspx?QueryId=19669&lang=en bo ja szukam i nie mogę znaleźć. 

chyba trzeba być zalogowanym.

w każdym razie zauważ, że żaden z tych dwóch ludzi z twittera nie podważał prawidłowości danych wrzuconych przez drugą osobę (eurostat też podaje zbliżoną liczbę śmierci w 2019 - 186k). albo więc uznajemy to i to za prawdziwe (i chyba nie masz wyjścia, skoro jednego z tych twittów użyłeś jako argumentu), albo za fałszywe, ale na pewno nie można posługiwać się jednym i deprecjonować drugie.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

chyba trzeba być zalogowanym.

w każdym razie zauważ, że żaden z tych dwóch ludzi z twittera nie podważał prawidłowości danych wrzuconych przez drugą osobę (eurostat też podaje zbliżoną liczbę śmierci w 2019 - 186k). albo więc uznajemy to i to za prawdziwe (i chyba nie masz wyjścia, skoro jednego z tych twittów użyłeś jako argumentu), albo za fałszywe, ale na pewno nie można posługiwać się jednym i deprecjonować drugie.

Dobra, niewazne, masz racje. Tylko wydaje się to nielogiczne dla mnie i tyle bo to dwie sprzeczne informacje. Odpowiedz mi na pytanie: jak jakiś rzad chce uniknąć sytuacji z Lombardii z marca 2020 i takiego wzrostu śmiertelności to jest to nieuzasadniona panika, czy zdrowy rozsądek? 

 

I nie próbuj wybrnąć specyficzna demografia Lombardii i zanieczyszczeniem powietrza, czy innymi czynnikami, bo widać wyraźnie już ze w NYstate trend jest podobny i śmiertelność w ostatnich kilku dniach znacznie wykroczyła ponad normy.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Tylko wydaje się to nielogiczne dla mnie i tyle bo to dwie sprzeczne informacje.

Bo przyjmujesz to za bardzo emocjonalnie. Ta sama baza danych z dwóch różnych okresów. Jeden Ci się zgadza ze światopoglądem, a drugi nie. Zamiast się jednak zastanowić, wolisz go odrzucać jako "nielogiczny".

6 minut temu, RonnieArtestics napisał:

jak jakiś rzad chce uniknąć sytuacji z Lombardii z marca 2020 i takiego wzrostu śmiertelności to jest to nieuzasadniona panika, czy zdrowy rozsądek? 

Sama chęć ograniczenia śmiertelności jest czymś normalnym, ale metody mogą być przesadzone, a przy tym cholernie kosztowne. Nie chce iść w demagogie, ale nikt nie mówi o zamykaniu dróg i autostrad, mimo że rocznie ginie tam ponad milion ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Bo przyjmujesz to za bardzo emocjonalnie. Ta sama baza danych z dwóch różnych okresów. Jeden Ci się zgadza ze światopoglądem, a drugi nie. Zamiast się jednak zastanowić, wolisz go odrzucać jako "nielogiczny".

Sama chęć ograniczenia śmiertelności jest czymś normalnym, ale metody mogą być przesadzone, a przy tym cholernie kosztowne. Nie chce iść w demagogie, ale nikt nie mówi o zamykaniu dróg i autostrad, mimo że rocznie ginie tam ponad milion ludzi.

Nie, to nie tak, wolałbym po prostu zobaczyć rozkład styczeń, luty, marzec. Jeżeli w całym tym okresie trzech miesięcy jest tak duży spadek śmierci, a w marcu jest chyba duży przyrost, nawet dla całych Włoszech to znaczy ze w styczniu i lutym była baardzo duża różnica z roku na rok. A epidemia „zgonow” we Włoszech wybuchła raczej od marca, a nie od stycznia, wiec lorak w sumie niczego nie udowodnił jak dla mnie. Czemu sumujemy dane za trZy miesiace ? Jak chcemy ocenić zagrożenie w momencie wybuchu dużej epidemii to znajdźmy i porównajmy dane marZec 2019 vs marzec 2020 bo tak naprawdę tylko w marcu były masowe zgony na Covid. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Odpowiedz mi na pytanie: jak jakiś rzad chce uniknąć sytuacji z Lombardii z marca 2020 i takiego wzrostu śmiertelności to jest to nieuzasadniona panika, czy zdrowy rozsądek?

zależy jakimi środkami, ale generalnie to drugie.

dopiero teraz zobaczyłem, że ten twitt-riposta ma zawężony (3 pełne miesiące vs 21 dni...) zakres dat w stosunku do pierwszego - a to zawsze budzi podejrzenie o manipulację polegającą na dobieraniu danych pod tezę (+przecież są tylko pewne regiony, czy w ogóle chociaż całą lombardię tam ujął?)

36 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Skoro już się zgadzamy ze w Lombardii był masakryczny przyrost zgonów w marcu ? 

 

 

dokładnie 1987 więcej przez 3 tygodnie - czy kwalifikuje się to do masakrycznie, to trudno powiedzieć. trzeba by przyjrzeć się kilku latom wstecz miesiąc po miesiącu, aby mieć jakiś punkt odniesienia. we włoszech bywały już spore fluktuacje w przeszłości, np. między sezonami (jeden = 6 miesięcy) '14 a '17 zgony z powodu grypy wynosiły 7k, 20k, 16k oraz 25k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.