Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, StaryFan napisał:

To są elementy nieporównywalne. Nie jesteś w stanie wykazać, że przy braku reakcji na CV, odchylenie rok do roku byłoby pomijalne, a to próbujesz insynuować.

Nie próbuje insynuowac ze to jest pomijalne, ewentualnie insynuuję ze nie wiadomo dokładnie jak duży jest ten wpływ koronki.

Próbuję również insynuować ze róznica w zgonach lato-zima moze tak samo nadaje sie do STOP-u i ze jak ktoś jest zadeklarowanym/pewnym  zwolennikiem STOP-u z powodu koronki to dla zachowania spójnosci pogladów powinien być zadeklarowanym zwolennikiem STOP-u w miesiącach zimowych

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Bede reagowal na biezaco. Jezeli bedzie nam grozilo umieranie z glodu to nikt nie bedzie robil lockdownu

OK. Czyli widzę zdrowe podejście :) Nie, że kogoś posądzam o coś złego, ale trzeba brać pod uwagę każdą stronę tego problemu. Póki co mamy komfort, że na lockdown możemy sobie pozwolić. Ale ten komfort bardzo szybko się wyczerpuje. I powoli potrzeba konkretnego planu, co dalej. A póki co to rządzący i opozycja wolą przejmować się wyborami niż planem na przyszłość. A ten mam nadzieję, że mimo wszystko powstaje i zaraz poznamy jego założenia. Bo samo granie na czas wyczerpuje możliwości i cierpliwość ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, darkonza napisał:

 

 

 

Jak zawsze, same durnie na świecie i jeden biedny Korwin siedzi na ławce w opozycji z Królem Szwecji.

 

Wszyscy mają program aby wygrać wybory.

Korwin zawsze ma program, aby ich nie wygrać, nie ponosić żadnej odpowiedzialności, ale trzymać stale gębę w korycie. Genialny sku....n.

Problem, że niestety ktoś decyzje musi podejmować, musi brać odpowiedzialność, aby ktoś mógł nie podjąć żadnej.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, darkonza napisał:

 

Próbuję również insynuować ze róznica w zgonach lato-zima moze tak samo nadaje sie do STOP-u i ze jak ktoś jest zadeklarowanym/pewnym  zwolennikiem STOP-u z powodu koronki to dla zachowania spójnosci pogladów powinien być zadeklarowanym zwolennikiem STOP-u w miesiącach zimowych

Jezeli ktos jest zwolennikiem stopu z powodu koronawirusa to oczywiscie zeby miec spojne poglady musi popierac kazdy lockdown z kazdego powodu. Logiczne, dzieki za wyjasnienie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Jezeli ktos jest zwolennikiem stopu z powodu koronawirusa to oczywiscie zeby miec spojne poglady musi popierac kazdy lockdown z kazdego powodu. Logiczne, dzieki za wyjasnienie:)

Tak, bo większy sens ma popieranie STOP-u z powodów które są powtarzalne i udokumentowane niz z powodu czegos co wciaz jest niewiadomą.

 

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Z podziałem na jakie pory roku chcesz niby, sucha i deszczowa, czy co? 

Strzelam ze w deszczową bedzie gorzej. Mniej słońca, mniej lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, darkonza napisał:

Smog to nie samochód który Cie trafia, on nie moze zabic od razu, tylko spowodowac trwajaca lata chorobe, dlatego nie moze byc przyczyną podwyższonej ilosci zgonów w tak krótkich interwałach czasowych

Tak, wiem bo zakaźne choroby płuc maja sie lepiej jak jest zimno

No to się teraz grubo zdziwisz, bo Eight countries accounted for two thirds of the new TB cases: India, China, Indonesia, Philippines, Pakistan, Nigeria, Bangladesh and South Africa

 

powiedz mi które z tych krajów maja zimę taka jak w Europie, nie licząc jakichś czesci Pakistanu i Chin, chyba zadne. Odpowiedz mi wiec skoro choroby zakaźne płuc lepiej się maja zima to czemu największy problem maja ciepłe kraje? Podpowiem ci: nie temperatura jest głównym czynnikiem w przypadku gruźlicy. A jakie to są czynniki można łatwo się domyślić mysle.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

powiedz mi które z tych krajów maja zimę taka jak w Europie, nie licząc jakichś czesci Pakistanu i Chin, chyba zadne. Odpowiedz mi wiec skoro choroby zakaźne płuc lepiej się maja zima to czemu największy problem maja ciepłe kraje? Podpowiem ci: nie temperatura jest głównym czynnikiem w przypadku gruźlicy. A jakie to są czynniki można łatwo się domyślić mysle.

Na gruźlice wpływaja też szczepionki, odżywianie i nie wiem co jeszcze.

Jeśli weźmiesz tak samo odżywione i np. niezaszczepione społecznosci to ta która przebywa w zimniejszym klimacie bedzie chorowac bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zdzich napisał:

OK. Czyli widzę zdrowe podejście :) Nie, że kogoś posądzam o coś złego, ale trzeba brać pod uwagę każdą stronę tego problemu. Póki co mamy komfort, że na lockdown możemy sobie pozwolić. Ale ten komfort bardzo szybko się wyczerpuje. I powoli potrzeba konkretnego planu, co dalej. A póki co to rządzący i opozycja wolą przejmować się wyborami niż planem na przyszłość. A ten mam nadzieję, że mimo wszystko powstaje i zaraz poznamy jego założenia. Bo samo granie na czas wyczerpuje możliwości i cierpliwość ludzi.

Trzeba tez pamiętać, ze gospodarka po zakończeniu lockdownu (zadałeś słuszne pytania w swoim poprzednim poście) z dnia na dzień nie ruszy na 100% swoich możliwości. To może trwać dobrych kilka miesięcy zanim się rozpędzi a to tez będzie „stracony” czas. 
I smutne (czego innego w sumie można było się spodziewać?) ze najważniejsza jest teraz polityczna rozkmina - kiedy wybory? - co jednocześnie powoduje, ze marnowane są resources nie na tym co trzeba. Szczególnie patrząc, ze pierwsza tarcza jest kiepska i robiona na kolanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkonza tak swoja droga żeby nie było, ja nie jestem absolutnie zwolennikiem takiego lockdownu jaki mamy teraz w wielu krajach. Zdecydowanie lepsza metoda aby spowolnic coś czego i tak się nie da zatrzymać to najzwyczajniej w świecie kazać wszystkim nosić maski i w tym samym momencie kontrolować co się dzieje, do momentu kiedy masz wszystko pod kontrola to jest okej. W Korei nie ma przecież zadnego lockdownu, wyłapali testami ten spread który był na początku nie zauważony, i jakos funkcjonuja,

odnotowuja nowe przypadki ale kilkadziesiąt dziennie, a nie tysiące. Dlaczego? Oprócz tego ze wykonali horrendalna robotę z wyłapaniem tego, tam najzwyczajniej w świecie każdy nosi maskę w tej chwili.

 

Zeby było wiec jasne. Lockdown jaki ma miejsce we Włoszech czy Francji ma na celu zlikwidowanie tego BOOM. Lockdown w Polsce ma na celu zapobiec temu BOOM który miał miejsce w powyższych krajach. Ale w momencie kiedy dojdziemy do momentu normalności, czyli jak w Korei obecnie, zalecałbym rządom pójść po rozum do głowy, skołować maski dla wszystkich i zacząć normalnie żyć. Z maskami. Dopoki problem nie wygaśnie całkowicie, czyli pewnie dopoki nie dostanie duża cześć osób szczepionki. 

Ja nie wiem serio jaki problem z tymi maskami, czy to faktycznie niemożliwe wyprodukować 8 miliardów maseczek dziennie tak żeby każdy miał jedna na dzień chociaż? To nie jest jakaś ogromna i nierealna liczba dla ludzkości, która wylądowała na księżycu a taki wirus potrafi sama stworzyć w laboratorium. Ale skoro maski dla wszystkich nie sa dostępne, i mówi się ze to nierealne, no to, ok, zabijajmy gospodarkę i siedźmy w domach... 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RonnieArtestics napisał:

skołować maski dla wszystkich i zacząć normalnie żyć. Z maskami. Dopoki problem nie wygaśnie całkowicie, czyli pewnie dopoki nie dostanie duża cześć osób szczepionki. 

Jak myślisz, dlaczego ustawili produkcję na 100 mln/mc, praktycznie za półtora miesiąca? To nie jest prywatna inicjatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Kto? Bo nie wiem o co się rozchodzi. 

Jest zorganizowanych kilka grup skupiających szwalnie krajowe. Trwa przestawienie produkcji na środki ochrony (wrzucałem link).

Docelowa produkcja w czerwcu ponad 100 mln/mc certyfikowanych masek plus inne środki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wyjścia jak wrócić ze wszystkim do normalnej pracy, ale ta normalna praca będzie w maskach i rękawiczkach obowiazkowych u wszystkich. To samo z chodzeniem po ulicach. Tylko nie wiem co z dziećmi i szkołami, wiadomo ze dzieci nie beda maseczek nosic bo to dzieci, wystarczy sie obrócić by robiły na przekór, a jak one sie beda zarazac to rodzice tez bo w domu w masce chodzic nie beda. Więc wychodzi szkoły powinny być zamknięte dalej po wakacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

8 miliardów maseczek dziennie tak żeby każdy miał jedna na dzień chociaż? To nie jest jakaś ogromna i nierealna liczba dla ludzkości, która wylądowała na księżycu a taki wirus potrafi sama stworzyć w laboratorium. Ale skoro maski dla wszystkich nie sa dostępne, i mówi się ze to nierealne, no to, ok, zabijajmy gospodarkę i siedźmy w domach... 

Nie musi być dziennie, maski mozna prać czy tam dezynfekować. I nie oszukujmy sie, tam gdzie umieraja z głodu bo nie maja zarcia, nie beda mieli tez masek

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.