Skocz do zawartości

TENIS


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Już trzy przełamania. Iga serwuje na wygranie seta, meczu, mistrzostwa WTA Finals i odzyskanie nr 1😃

Edit.

Iga bierze wszystko w potwornym stylu. Grając pięć meczy z zawodniczkami nr 1, 3, 5, 6, 7 rankingu oddaje im w sumie ledwie 20 gemów. To będzie jedna z trudniejszych rekordowych statystyk do wymazania. 

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończył się sezon, więc można podsumować.
Drugi rok Igi Świątek jako najlepszej zawodniczki sezonu.
Trochę liczb z sezonu 23:
44 tygodnie panowania jako nr 1 i zakończenie sezonu jako nr 1.
Wygrane 6 turniejów (najwięcej spośród wszystkich zawodniczek) w tym 1 Szlem, 1 WTA Finals, 1x1000, 2x500 i 1x 250.
Wygrane 68 z 79 spotkań, co daje fenomenalne 86% wygranych, również najwyższy odsetek wśród wszystkich zawodniczek.

Przede wszystkim to jak Iga odżyła po utracie nr 1 napawa bardzo dużym optymizmem, widać było to zwłaszcza w WTA Finals jak niemalże wróciła do rytmu z serii 37 zwycięstw w 2022 roku.

Już teraz jest w Top 10 liczby tygodni jako nr 1
Top 12 w ilości wygranych Szlemów z 4-ema na koncie w wieku zaledwie 22 lat, ma wiele lat na to, żeby do poziomu Venus Williams czy Monici Seles dobić.
Podejrzewam, że Radwańska oddałaby całą swoją karierę za jeden taki sezon jak 23 lub 22 w wykonaniu Igi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Unusual scene at an exhibition event in France today.🥶
- Ukraine’s Marta Kostyuk pulled out from the final because she was due to face Russia's Mirra Andreeva.
- As a quick replacement, they found Yanis Ghazouani Durand a man, ATP #1145. 🤯
- The Frenchman emerged as the winner with the score reading 7-5, 6-2, HOWEVER, Mirra was awarded the winner’s trophy. 😳
 
Ta Mirra coś dobra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RappaR napisał(a):
Unusual scene at an exhibition event in France today.🥶
- Ukraine’s Marta Kostyuk pulled out from the final because she was due to face Russia's Mirra Andreeva.
- As a quick replacement, they found Yanis Ghazouani Durand a man, ATP #1145. 🤯
- The Frenchman emerged as the winner with the score reading 7-5, 6-2, HOWEVER, Mirra was awarded the winner’s trophy. 😳
 
Ta Mirra coś dobra?

top 60 rankingu.

Trochę wstyd dla niego, że dał jej tyle gemów urwać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy ktokolwiek oglądał dzisiejszy poranny mecz Igi Świątek w United Cup, ja osobiście załapałem się od końcówki pierwszego seta. Co rzuciło mi się w oczy to zmiana ułożenia sylwetki i ogólnie całego ruchu podczas serwisu, zwłaszcza w fazie początkowej przy wyrzucie piłki. Ktoś może się fachowo może wypowiedzieć, dlaczego tak jest lepiej?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał(a):

Oglądałem właśnie pierwszy mecz męskiego tenisa od finału US open Sampras - Agassi.

1 przełamanie w mecz? Oni tak zawsze?

Nie, ale przekładając na zbliżone Ci czasy, wziąłeś sobie pod względem serwisu spotkanie dwóch Roddicków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.