Skocz do zawartości

FA/Trades Anno Domini 2019/2020


dannygd

Gdzie pójdą gwiazdy?  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie zagra Durex?

  2. 2. Co zrobi Irving?

  3. 3. Davis pójdzie w dealu do...


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 30.06.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że finały powoli zmierzają do końca, a w wyniku kontuzji trochę emocje opadły, to chyba czas ruszyć najciekawszy element off season...

Jak co roku mamy emocje związane z nadchodzącymi zmianami, ale nawet the decision LBJa nie wprowadzała rok temu aż tyle zamieszania w lidze, co może zrobić obecny sezon.

Powody? Jest ich wiele:

- ekipy w miarę poczyściły salary i są gotowe (w większości) na ruchy

- najbardziej aktywne powinny być tzw. big markets, co oczywiście potęguje emocje i... wysokość kontraktów.

- jest sporo kluczowych wolnych agentów

- podnosi się SC

- ale co najważniejsze, po raz pierwszy od 2015 roku jest szansa, że wyrówna się czołówka i (co poniekąd już się stało) wschód z zachodem.

Co by nie mówić najważniejsza jest decyzja Duranta. To on będzie rozdawał karty i jego ruch zapoczątkuje kolejne - a co ciekawe, tym ruchem wcale nie musi być decyzja o wybranym nowym teamie, bo wystarczy decyzja o odejściu ze starego.. ;)

===========================================================================

Królować będą obwodowi i rzucający.

Na PG mamy Irvinga i Kembę, pierwszy rozważa opcję między LAL a NY (dowolny team), drugi (raczej) bierze spermaxa i... liczy na deal, ;) żeby coś osiągnąć!

Na kolejnych miejscach będą zapewne przepłaceni gracze w stylu DLO, Rubio czy Brogdona (choć tu kupujący na 99% się nie zawiedzie). Potem paczka rolsów na PG lub 6th z Evansem, Collisonem, Hillem, Beverlym, Rozierem, Wrightem, Satoranskim czy Paytonem. Kończąc na ławkowiczach w stylu Rosa, Jonesa, Rondo, Josepha itd. Do wyboru do koloru! Osobiście uważam,że cichym wygranym może być ekipa, która tanio kupi Rubio/Collisona i uzupełni swój skład Wrightem. U reszty obawiam się zarobków - nieadekwatnych do umiejętności ;)

===========================================================================

Wśród SG mamy absolutną czołówkę z Klayem (który na 99% zostanie w GSW), Middletonem (który może zapragnąć roli lidera w innym teamie), super rolsami w stylu D.Green, Pope, Holiday (obrona) czy Redick, Evans, Ross, Hood, Ellington, Wes (atak). Moje ciche typy na wygranych w tej grupie, to Lamb (świetny rozwój w ostatnich 2 latach) i niedoceniany Hezonja - chętnie ich zobaczę w Socie lub Pels, którzy potrzebować będą swingmanów.

===========================================================================

Na SF mamy istne królestwo. Tu wszystko zależy od wyniku finałów. 

Durant jak przegra, to może wziąć 1+1 w GSW, a Ci się nie obrażą. Jak wygra - może zrobić wszystko, ale kierunek NYC jest wielce prawdopodobny.

Butler na 99% weźmie maxa w 76ers, to obie strony wiedzą, że inna opcja to ich porażka. 

Kawhi jak wygra może zostać w Raptors, ale LA go kusi. Kuriozalnie gdyby w LAL nie było LBJ, a np. Davis/Durant to już mogliby purple & gold otwierać szampana. Natomiast jakoś w LAC on mi się nie widzi...

Potem mamy grupe utalentowanych rolsów: Bojana, RHJ, Oubre itd. - którzy wg mnie raczej zostaną w swoich teamach za dobry stosunek kasy do umiejętności.

Kolejna grupa to vetsi (Ariza, Caroll, Gay, Dudley itp.) którzy będą uzupełniać składy contenderów i PO teamów, bo na grę w ogonach raczej nie pójdą (no chyba,że któryś ma długi karciane ;) 

===========================================================================

Na PF będą 3 łakome kąski: Millsap (chyba, że skuszą się dla pewności Nuggets) o którego powalczą contenderzy i Kristaps, który oczywiście zostanie gdzie jest ;)

Trzeci to oczywiście Tobiasz, na którego chętkę ma kilka ekip. Osobiście liczę, że pójdzie do Utah lub Indiany, którzy nie przepłacą PG i wezmą kogoś z doświadczeniem na tę pozycję zamiast ładować się w DLO. Niemniej to będzie idealny "uzupełniać" dla ekip w których wyląduje jakiś gwiazdor 1 sortu.

Bardzo ciekawy jestem jak rynek zweryfikuje kolejną grupę młodych (wciąż) ale wciąż obarczonych dużym ryzykiem i problemami graczy jak Randle, Mirotic, Parker, Green, Kaminski - wg mnie większość ekip tu przepłaci, ale chciałbym się mylić.

Poza opcją Harris-Utah/Indiana, jako potencjalnych wygranych widzę tu tych, którzy w dobrej cenie kupią sobie braci Morris, Marvina czy pójdą w defensywę Aminu, Gibsona czy Younga. Jednakże chyba tylko bracia Morris zmienią realnie klub.

============================================================================

Na C mimo potencjalnie wielu głośnych nazwisko, raczej większość podejmie PO. Z topowych zostanie:

Vucevic na którego ostrzą sobie zęby Kings, ale który może też pasować w big markecie z LA czy NY. Pytanie czy za maxa?

DAJ obawiam się zostanie zredukowany mocno (ależ kiedyś dał ciała z ext.) i będzie rozpatrywany jako typowy rols pod kosz na równi z Monroe, R.Lopezem, Amirem, KQQ, Kanterem czy McGee. Bo szczerze nie wiem, kto miałby się na niego skusić z "większą" kasą. Pasuje stylem do JJJ i przebudowywanych MEM, może do Kings, ale coś czuję że wyląduje za wyjątek w contederze (Celtics? Lakers/Knicks jeśli dojdzie Davis, a może GSW bez Duranta?).

Oczywiście liga "rzuci" się na B.Lopeza, który raczej dostanie solidną kasę, ale wygranym może być ekipa która w dobrej cenie weźmie Dedmona! Chłopak robi per 36 lepsze cyfry od Lopeza, świetnie broni, dobrze rzuca od 2 sezonów za 3! Mój faworyt do Pels lub Lakers. http://bkref.com/tiny/Uv6ll 

Kuriozalnie chyba małym zainteresowaniem może się cieszyć DMC, który o kontrakt będzie musiał walczyć ze zdolną młodzieżą (Bryant, Zubac, Looney, Bell).

=============================================================================

Równie szybko zmieniają się trenerzy i osoby zarządzające. Pierwsze dobre znaki to zmiany w Wolves, Pels, Sixers i... Lakers (SIC!).

Sytuacja trochę gorzej wygląda w rozsypujacych się Rakietach czy Pistons, które trochę stanęły pod ścianą.

Wrzucajcie Wasze typu, newsy i ploteczki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cvbe napisał:

Poza tym Evansem, który - dla przypomnienia - pożegnał się z NBA na własną prośbę, dobra robota :)

THX. BTW. Słuszna uwaga - już zapomniałem o tym wybryku... ;)

4 godziny temu, Eld napisał:

a tu dziś pyk, i fan Wigginsa robotę odwalił.

Eld, proszę, nie obrażaj mnie - przecież ja Wigginsa bym wyjebał na zbity pysk następnego dnia - gdybym tylko mógł... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież DLO jest restricted i gdzie by nie podpisał to i tak BKN  wyrówna. Jak Kyrie przyjdzie do Nets to najpewniej Marks wymieni Dinwiddie. Pozbycie się DLO  za darmo nie pasuje do  Modus Operandi Marksa. Mills&Perry pewnie by tak zrobili i od razu zwołali konferencje prasową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mayor napisał:

Przecież DLO jest restricted i gdzie by nie podpisał to i tak BKN  wyrówna. Jak Kyrie przyjdzie do Nets to najpewniej Marks wymieni Dinwiddie. Pozbycie się DLO  za darmo nie pasuje do  Modus Operandi Marksa. Mills&Perry pewnie by tak zrobili i od razu zwołali konferencje prasową 

nie, to nie tak.

DLO nie oplaca sie zostac na dluzej w Nets, jesli Irving tam przyjdzie. Zwyczajnie dwoch dominujacych ballhandlerow to o jednego za duzo (gdyż nie  pozwoli Russelowi na zmaksymalizowanie statsów a co za tym idzie, zmaksymalizowanie dochodów).  Więc, zakładając że Irving podpisuje z Nets w pierwszym / jednym z pierwszych dni FA market, dalsze potencjalne scenariusze są następujące:

*Russel podpisuje QA z Nets,i za rok jest Unrestricted (niekorzystna opcja i dla niego i dla Nets, bo burzy Netsom budowę zespołu na 1 rok a Russela stawia w złej sytuacji w razie kontuzji)       

*Russel dogaduje sie z inną drużyną co do kontraktu, a z Nets w sprawie tego, że go nie wyrównają (formalnie chyba spoko opcja, tylko Russel jest na tym stratny bo nie może od nowej drużyny dostać kontraktu tak wysokiego jak od Nets)

*Russel podpisuje mutli-year multi milion tylko jako sign-and-trade i od razu jest popchnięty gdzieś dalej. (spoko opcja jak chodzi o zarobki DLO tylko nie wiem, czy to jest dopuszczalne w ramach CBA. Wydaje mi sie ze wieki temu Joe Johnson zrobil cos podobnego, ale moze zmienili cos od tego czasu w CBA?)

 

trochę taka sytuacja jak z przedłużaniem Hardena w OKC, gdzie imho poszło sporo dezinformacji (wiem, nie do sprawdzenia sprawa), a, wg. mnie, koniec końców Harden zdecydowałby się na zostanie tylko pod warunkiem sprzedaży / odejścia Westbrooka bądź Duranta (co na tamtą chwilę było raczej niemożliwe, bo Westbro podpisał swoje extension bodajże rok czy 2 wcześniej a Durant był alpha dogiem, no i nikt jeszcze do końca nie wiedział co wyrośnie z Hardena)

51 minut temu, josephnba napisał:

Dzięki Sherlocku!

Ja się pytam gdzie ;)

 

 

 

teraz pytasz gdzie, wczesniej pytales 'co zrobi' .

Nie wiem, jest fchooj druzyn z CapSpacem, nie zledze tego. Slyszlaem plotki o Utah, i faktycznie mysle ze Mitchel odciazony z ball handlingu, DLO + Gobert to by byla sroga sprawa. Ale jakie sa na to szanse, i czy Utah ma capSpace czy nie, no idea 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rw30 napisał:

*Russel podpisuje mutli-year multi milion tylko jako sign-and-trade i od razu jest popchnięty gdzieś dalej. (spoko opcja jak chodzi o zarobki DLO tylko nie wiem, czy to jest dopuszczalne w ramach CBA. Wydaje mi sie ze wieki temu Joe Johnson zrobil cos podobnego)

Świetna opcja żeby AD ściągnąć ale wcześniej by netsi się musieli dogadać z Pels i Raselem. W sumie Russel po przyjściu Irvinga może chcieć out. Perspektywa grania z Zionem tez chyba spoko. Russel sing and trade, Dinwiddie i Levert za AD? Plus KD do Nets. W sumie ciekawie ale ja  zmiejsta przestałbym lubic ten team zresztą KD plus KI da w moim przypadku podobny skutek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rw30 napisał:

n

Nie wiem, jest fchooj druzyn z CapSpacem, nie zledze tego. Slyszlaem plotki o Utah, i faktycznie mysle ze Mitchel odciazony z ball handlingu, DLO + Gobert to by byla sroga sprawa. Ale jakie sa na to szanse, i czy Utah ma capSpace czy nie, no idea 

Mają

Na razie tylko 62 banki gwarantowane .. plus draft plus Royce plus może Korver i ok 30 mln na kogoś z rynku będą mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

mnie najbardziej ciekawią ruchy Mavs i Clippers, nikt o tych teamach nie mówi a to moga być w krótkim czasie nowe powerhouse'y na zachodzie

Akurat CLippersi to jedna z drużyn o której mówi się najwięcej w kontekście FA.

NP faworycie po Kawhiego czy też wysoko są na liście KD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że Clippers wiele nie zdziałają. Kawhi zostanie w Toronto. Nawet nie chodzi o świetny sezon, ale hej, czy jemu w LA nie zabili kogoś z rodziny na jego oczach? Toronto to też gigant, jeżeli nie przeszkadza mu zimno to po co ma uciekać? 

Durant pewnie do Knicks, ale nawet jeżeli nie, to nie widzę go w innym teamie z Californii. Jest też możliwe, że przypadku przegranej zapragnie zostać i dokończyć sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant raczej odejdzie bo i niby po co ma zostać?

Leja się pomyje na niego, Warriors nie mają głębi i nowych rolsow próżno szukać, no i pierwszy raz to nie on jest winny słabej postawy (Hej a pamiętacie jak pisaliście że bez niego Warriors grają lepiej?). No może nie powinien być winny bo nie gra ale niezawodni kibice i tak do niego mają największe pretensje

 

Gdyby Nets się opamiętali i zamiast po Irvinga uderzyli po Duranta wówczas pewnie znów "poszedłby na łatwiznę"

Ale ja bym ten team chętnie oglądał 

 

 

Co się tyczy Kyriego. Niestety czuję że skończy w NjN ale osobiście wolałbym żeby wrócił pod skrzydła Jamesa. Nic tak nie pogłębiło by Lakers bardziej niż reunion Jamesa który jako stary Bóg nie jest już niezniszczalny i płaskomózgowca. I chyba byłoby mi w tym wszystkim szkoda LeBrona bo Lajkerdów na pewno nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.