Skocz do zawartości

Pelicans 19/20


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei utwierdzam się cały czas że ten potencjał Ziona w defensywie jest mocno przeceniany

no super że skacze wysoko i ma szybkie ręce ale pomimo tego że niektórzy twierdzo inaczej ja serio widzę tutaj poważne braki w tym jak on mało ogarnia po tej stronie.

 

Nie zdziwię się jeśli okaże się że będzie klepał fajne cyferki (rebs/stl/blk) i nawet 1v1 będzie też super bronił ale w team D będzie słabiutki.

 

Co do samych Pels - patrząc na to co oni próbowali grać to wydaje się że sporo tutaj będzie zależało od tego jaki postęp rzutowy są w stanie zaliczyć Ball i Ingram. Chociaż tego drugiego najchętniej bym widział zaczynającego z ławki.

 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał Ziona w obronie nie jest przeceniany, co najwyżej jego obecny poziom, ale nawet LeBron czy AD w pierwszych sezonach 'mało ogarniali'.

Zwłaszcza pierwsze sezony Duranta czy Davisa (podobny poziom w college'u) powinny sugerować, żeby podchodzić na spokoju do pierwszego sezonu Ziona, ale już przygotowuję sie mentalnie na te wszystkie bieda-takes w pierwszej części sezonu, więc faktycznie możecie zrobić mi preseason. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wierzę w ten zespół w tym sezonie. Zion mocny jest pod koszem, rzutu z dystansu mu brakuje. Lonzo dalej będzie rzucał cegły, a Ingram cały czas nie przeskoczy pewnego poziomu, ale tutaj wszystko zależne od choroby, bo wyleczyć się nie da. Jrue i JJ muszą grać na wysokim procencie by NOP urwało więcej niż 30W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa juz oficjalnie pomiary, waga, wzrost?

to na dluzsza meta, patrzac na oko, jak dynamicznie Zion sie porusza, postura - gracz do pierwszej kontuzji o ktora przy tej posturze i stylu nie bedzie trudno. jedyne co ma z Lebrona ktory wchodzil do ligii to brak rzutu i wzrost. super potencjal i wartosc do pierwszego urazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Lebrona to on akurat wyraźnie krótszy jest

ogółem w ataku dosyć fajnie pokazał się jeśli chodzi o playmaking bo np. to podanie do Ingrama po timeoucie na corner 3 było dość imponujące ale w obronie było źle (ruszenie do super-strzelca jabari parkera oddając easy 2 spod kosza, serio?)

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam wskazać jakąś drużynę, której oglądnę więcej meczów niż OKC to na pewno to będą Pels.

Już nawet nie będę pisał 'yay Zion!' bo to oczywiste, ale NAW czy kur*a Ball ( sic! ) wspierani Jrue, JJ i Favorsem to jest coś co bardzo chcę oglądać. c***, niech jeszcze ten Ingram odpali i możecie mnie nazywać sezonowcem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Eld napisał:

Jeśli mam wskazać jakąś drużynę, której oglądnę więcej meczów niż OKC to na pewno to będą Pels.

Już nawet nie będę pisał 'yay Zion!' bo to oczywiste, ale NAW czy kur*a Ball ( sic! ) wspierani Jrue, JJ i Favorsem to jest coś co bardzo chcę oglądać. c***, niech jeszcze ten Ingram odpali i możecie mnie nazywać sezonowcem. 

Chętnie przyjmiemy na pokład każdego sezonowca, bo miejsca jest bardzo dużo. Zresztą NAW to chyba jakiś kuzyn GSA (wole pisać skrótowo niż męczyć się z ich nazwiskami😁 ), więc jakieś powiązanie z OKC istnieje.

Jeśli chodzi o Pelicans to niedługo napiszę większy post odnośnie moich oczekiwań, a teraz tylko wspomnę, o bardzo wyrównanej kadrze, gdzie tak naprawdę walka o miejsca 6-10 powinna być bardzo zacięta ( no może poza Redickiem, którego miejsce jest raczej pewne), bo tam praktycznie każdy z graczy może wypalić. Ja szczególnie liczę na rookiech czyli  NAW'a, Hayes'a, a także Melli'ego, który bardzo ładnie się zaprezentował z Hawks.

Pierwsza piątka jest raczej pewna i będzie wyglądać tak jak z Hawks. A co do oczekiwań to walka o PO, efektowna szybka koszykówka i dużo highlightów (szczególnie Ziona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

tenor.gif?itemid=10840826

kogo niby planujecie wyprzedzić w tym wyścigu? jak na moje to bezsensowną presję oczekiwań sobie nakładasz, ten roster ma na takie harce jeszcze czas

No ma czas, ale  co mam nie mieć żadnych oczekiwań i zadowolić się walką o 11-12 miejsce? Zresztą napisałem walka czyli powiedzmy taki status Kings z zeszłego sezonu. A co do samych przewidywań do przed poprzednim sezonem zdecydowana większość kibiców miała zarówno Kings jak i Clippers na samym dole tabelek, więc niespodzianki są możliwe. Nawet Twoje Denver raczej mało kto miał na 1-2 miejscu. Równie dobrze możemy wypaść szybko z wyścigu o PO jak i w nim być do końca. Jeśli Zion się okaże taką bestią jaką może być od razu tak jak LeBron, czy np będzie miał powolny wzrost i nieco słabszy pierwszy sezon jak np Davis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Game 85 napisał:

No ma czas, ale  co mam nie mieć żadnych oczekiwań i zadowolić się walką o 11-12 miejsce? Zresztą napisałem walka czyli powiedzmy taki status Kings z zeszłego sezonu. A co do samych przewidywań do przed poprzednim sezonem zdecydowana większość kibiców miała zarówno Kings jak i Clippers na samym dole tabelek, więc niespodzianki są możliwe. Nawet Twoje Denver raczej mało kto miał na 1-2 miejscu. Równie dobrze możemy wypaść szybko z wyścigu o PO jak i w nim być do końca. Jeśli Zion się okaże taką bestią jaką może być od razu tak jak LeBron, czy np będzie miał powolny wzrost i nieco słabszy pierwszy sezon jak np Davis.

Macie sporo talentu, ale w większości to są bardzo młodzi gracze, niektórzy po przejściach zdrowotnych (Ball, Ingram), na dziś dzień jest za dużo znaków zapytania, brakuje strzelców zza łuku, spacing jest przez to bardzo wątpliwy. Nie widzę też szans aby Zion zbliżył się do impactu rookie Lebrona, a nawet jeśli, to konkurencja na zachodzie jest nieporównywalna z tą ze wschodu. Jrue jest świetny, ale poza nim nie widzę nikogo kto już w tym sezonie mógłby się zbliżyć do jego poziomu (+\- top25 ligi) a to w nawiązaniu rzekomej walki będzie niezbędne. Z drugiej strony życzę Pels jak najlepiej, fajnie, że trafiliście tą jedynkę, należała się za to jak Was Davis potraktował. Pelicans widzę na pozimie Mavs, czyli solidny sezon, ale będzie im bardzo trudno zbliżyć się do granicy .500 winów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Macie sporo talentu, ale w większości to są bardzo młodzi gracze, niektórzy po przejściach zdrowotnych (Ball, Ingram), na dziś dzień jest za dużo znaków zapytania, brakuje strzelców zza łuku, spacing jest przez to bardzo wątpliwy. Nie widzę też szans aby Zion zbliżył się do impactu rookie Lebrona, a nawet jeśli, to konkurencja na zachodzie jest nieporównywalna z tą ze wschodu. Jrue jest świetny, ale poza nim nie widzę nikogo kto już w tym sezonie mógłby się zbliżyć do jego poziomu (+\- top25 ligi) a to w nawiązaniu rzekomej walki będzie niezbędne. Z drugiej strony życzę Pels jak najlepiej, fajnie, że trafiliście tą jedynkę, należała się za to jak Was Davis potraktował. Pelicans widzę na pozimie Mavs, czyli solidny sezon, ale będzie im bardzo trudno zbliżyć się do granicy .500 winów.

No właśnie o to chodzi, że tu jest bardzo wiele niewiadomych, które mogą wypalić co zapewne da PO lub nie wypalić i pozostanie tylko dograć sezon do końca. Są gracze po kłopotach zdrowotnych i u nich jest znak zapytania, ale ja zawsze zakładam pełnie zdrowia, bo co by nie pisać inni też są w takich sytuacjach. Co do spacingu to zobaczymy, ale Ball i Ingram z Hawks coś tam trafiali więc może nie będzie tak źle. Co do Ziona to nie będę się bardzo rozpisywał bo w ogóle nie interesuję się NCAA ,więc opieram się tylko na komentarzach. A co do reszty to Sacramento czy Clippersi pokazali, że nawet bez wielkich gwiazd da się walczyć o PO i ja na to liczę. Wiadomo że będzie trudno, bo poza Memphis to reszta chyba jest zainteresowana walką o PO więc poziom może być bardzo wyrównany i mogą decydować końcówki a tu niestety Pelicans mogą mieć problemy,  bo końcówki to nie jest nasza wizytówka i sporo meczów na styku może być przegrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lbj zrobił 35/47 w rookie mając niesamowity wpływ na cały zespół gdzie nazwisk nie miał wokół bo poza Ilgauka to tam były Ricky Davisy i McInnisy plus jeden solidny Boozer. ZION będzie miał raczej mniejszy wpływ ale kolegów ma mocniejszych niż tamto Cavs - bardzo ciekawy zespół który w grze o wynik jednak łatwo będzie zamknąć wyłączając odpowiednie klocki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale jako kibic Lakers podziwiam wiarę w Ball`a, czy Ingrama. Chciałem i nadal chcę, żeby to byli dobrzy kolesie, ale na dziś nie widzę przesłanek. Może normalny trener poustawia ich odpowiednio, ale nie wiem jak to się przełoży na skuteczność rzutową. Obaj potrafią w jednym meczu seryjnie trafiać za 3, a w następnych kilku nie trafiać, czy wręcz nie podejmować nawet prób. Tak jak z Hawks trafiali, tak z Bulls już nie i mniej więcej tak samo było w LAL. Czekam na sezon, żeby zobaczyć, czy jest postęp, czy znów truchtanie w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w teamie PelsdoPO ale jak widzę że Zion broni jak przypakowany Trae Young (nie przesadzam tutaj, jego defensywa wczoraj to była istna tragedia, znów.) a Ingram nie ma pojęcia o jakimkolwiek graniu zespołowym tylko sam ora wszystko to powoli się z tego wycofuje.

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://sbnation.com/nba/2019/10/16/20913955/zion-williamson-pelicans-rookie-usage-play-types

Chciałem napisać coś o Zionie w preseason, ale to dobrze opisuje moje obserwacje. Poprzeczka nie jest zawieszona jakoś bardzo wysoka (ubiegłoroczny Doncic?), ale Zion pod względem scoringu powinien być najlepszym 19-letnim rookie jakiego widzieliśmy w NBA, przynajmniej w drugiej części sezonu. To tylko preseason, ale nawet z Gobertem czy Edem Davisem (chociaż Jazz grają słabo...) Zion robił co chciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.