Skocz do zawartości

beGM - [Playoffs 20119 East 1st Round] (3.)Philadelphia 76ers - (6.) Miami Heat


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

  •  

Play offy czas zacząć!!! :smile:

 

Sezon zasadniczy nie był tak dobry jak w zeszłym sezonie, głównie przez kontuzje, ale trzecia pozycja daje nam przewagę parkietu w pierwszej rundzie.. Mimo, że przystępujemy do pierwszej rundy z pozycji wyżej rozstawionego, podchodzimy do pierwszej rundy i do przeciwnika z należytym szacunkiem. Ostrożnie, ale jednocześnie kontynuując dobrą passę z sezonu regularnego i grając swoje.

 

Najpierw o przeciwniku.

Miami Heat bardzo szybko odbiło się od dna poprzez szereg dobrych decyzji ich menadżera. Doncić z draftu i wielu dobrych podpisanych graczy. Szacunek. Zupełnie inna drużyna niż w real NBA, łączy ich tylko postać legendy - Wada.

Grali w sezonie przyjemną koszykówkę, niestety kontuzja ich też nie ominełą, mam nadzieję, że Oladipo jeszcze wróci równie mocny jak był, ale to niestety spora strata dla tego zespołu.

Opieram się na depth chart z III trymestru:

PG: Satoransky 28/ Mills 20/F.Mason/I.Canaan 

SG: Redick 27/D.Wade 21/Selden

SF: Doncic 32/Gallinari 12/Satoransky 2/Ojeleye 2

PF: Young 26/D.Gallinari 18/J.Dudley 4

C : Vucević 30/ McGee 18

 

Słabe strony tej drużyny wg mnie:

- forma strzelecka zawodników przeciwnika w real PO 

Gallinari  35% z gry, 30% za 3. Słabo.

Vucević 36% z gry, 23% za 3. Słabo.

Young 43% z gry, 25% za 3. Słabo.

Mills 33% z gry, 14% za 3. Słabo

Doncić nie grał w PO, ale jego skuteczność z całego sezonu to 44% z gry i 33% za 3 także wpasuje się w brak skuteczności.

Z ważnych graczy, którzy grali w PO to jedynie Redick

42% z gry, 42% za 3. Dobrze.

Przy takich statach nie rozstrzelają mnie zza łuku ani spod kosza. 

Vucevica powstrzymał Gasol, bardzo dobry obrońca, ale ja mam Embiida a z rezerwy świetnego Robinsona

Gallo miał słabe staty rzutowe (mimo dobrej gry zespołu) z Warriors gdzie brylował mój Klay.

- przez większość czasu brak rim protectora, odpowiedzi na Embiida. Rezerwowy center to McGee. Potrafi zagrać ładnie w obronie by później zrobić coś czego nikt się nie spodziewa, nawet jego drużyna :) Dodatkowo obsada 4ki to raczej PF/SF także z tej pozycji też tego nie ma.

- brak Oladipo boli, bardzo duża odpowiedzialność na barkach rookie Doncica. To już nie sezon regularny, tu już zaczynają się schody dla debiutantów, nawet tak utalentowanego jak Luka. Brak doświadczenia w PO Luki oraz Vuca, Gallo.

- obrona przeciwnika wg mnie pozostawia wiele do życzenia. Oprócz braku rim protectora, szereg jest średnich lub słabych obrońców, brak jakiegokolwiek plastra w obronie co w PO już nie będzie tak łatwe do ukrycia jak w sezonie regularnym. Solidność, bez fajerwerków.

- brak atletyzmu i prędkości. Nie muszę się martwić, że zabiegają moją drużynę ani, że zaskoczą nas szybkimi kontrami i łatwymi punktami. Dodatkowo, mogą mieć spory problem z szybkim powrotem do defensywy co może mi dać sporo łatwych punktów a Simmons będzie mógł to często wykorzystywać.

- kto pokryje Simmonsa? Brak rim protectora daje mu wielkie możliwości wjazdów. Czy dosyć wolny i dużo słabszy fizycznie Sato, czy słaby Redick, czy Doncić, którego zmęczenie w obronie wpłynie na jego ofensywę czy może Young, który jest dobrym obrońcą, ale czy wytrzyma szybkościowo? Nie sądzę.

- dużo dziur w obronie, które łatwo można wykorzystywać przez switche

 

Jak gram?

Pewnie tak jak przez większość sezonu, albo nawet dwóch. Drużyna się nie zmienia, ma swój własny styl, który jest coraz bardziej dopracowany.

PG - Simmons 26, Rondo 22, Thomas
SG - Thompson 34, Brown 14, Thornwell
SF - Richardson 32, Jackson 16, Evans
PF - Johnson 26, Nowitzki/Maker 22 
C   - Embiid 24, Robinson 18, Simmons 6

Bez Embiida w jednym meczu

PG - Simmons 20, Rondo 28, Thomas
SG - Thompson 34, Brown 14, Thornwell
SF - Richardson 34, Jackson 14, Evans
PF - Johnson 26, Jackson 10 Maker 12 
C   - Robinson 28, Simmons 12, Nowitzki 8

Gramy szybko, wykorzystujemy ich wolny powrót do obrony, Simmons nakręca ataki albo gra pod koszem w duecie z Makerem. Wtedy ataki nakręca Rondo.

W realu Rondo źle nie grał, ale w Lakers to nikt nie grał dobrze. Ja wierzę, że Rondo odpowiednio zmotywowany, mający wsparcie zespołu, da drużynie dużo doświadczenia, wesprze w rozegraniu Simmonsa. Play off Rondo mode aktywowany.

W zeszłym sezonie w NOP:

9 gms: 10,3 pkt/ 12,2 ast !!!/ 7,6 reb     0,9 trójki na 42% 1,4 stls

W Bostonie grał zawsze świetnie w PO. Dobra atmosfera to świetny Rondo PO mode dodatkowo zmotywowany przez łatwe pozbycie się go przez Boston, mający coś do udowodnienia. W zeszłym sezonie był wiodącą postacią w drużynie, która nieomal wygrała całą ligę!

Sporo switc***emy by znaleźć mismatche, Simmons wchodzi pod kosz a na łuku czekają Klay z Richardsonem, Johnsonem czy wysokimi. Gramy ogólnie to do czego przyzwyczailiśmy się grać w regular season. Dużo rotacji, wszyscy dobrze lub bardzo dobrze podają, piłka krąży, szukamy najłatwiejszych pozycji. Cierpliwość popłaca a mam do tego odpowiednich ludzi.

Embiid pogrąża Vucevica pod koszem po raz kolejny, ale przez kontuzje daję mu sporo odpocząć.

W 24 minuty w realu w pierwszej rundzie jego staty to:

24,8/13,5/3,5 i 2,8 blk!!!!

Klay w formie na PO i z niezbędnym doświadczeniem

17,3 pkt 2,5 3ki na prawie 42% - u mnie pewnie więcej rzutów. Do tego świetna obrona, ponad blk na mecz.

Simmons w PO I runda - świetna obrona na Lowrym a do tego:

17,2 pkt/6,6 reb/ 7,6 ast na 64% i ponad stl i blk na mecz

 

Dodatkowo z ważnych graczy w PO:

Sterling Brown - pierwsza piątka świetnych Bucks, niezwykle pożyteczny gracz - staty z pierwszej rundy:

8,3 pkt/ 5,8 reb/ 3,8 ast a do tego 1,3 4ki na 55%! i bardzo dobra obrona. 

 

W obronie sporo zmieniamy by utrudnić odczytanie obrony. Głównie Simmons na Donciciu, zamyka go jak to zrobił z Lowrym. Ale reszta nie odbiega od niego w obronie, dlatego switche nie robią na nas żadnego wrażenia. Za Redickiem lata głównie Klay, labo przekazujemy go sobie.

Mamy już coraz większe obycie z PO, w zeszłym roku przygoda skończyła się w finale konferencji, po bardzo wyrównanej serii.

 

Podsumowanie

Plusy: 

- słaba gra liderów przeciwnika w PO - skuteczność

- brak odpowiedzi w obronie na moją drużynę

- świetna obrona mojej drużyny - świetnie pasuje pod przeciwnika

Minusy:

- niewielkie minuty Embiida i jego brak w game 3.

 

Moja propozycja 4:1 dla 76ers.

 

Staram się by zakończyć to jak najszybciej nie wdając się w kombinowanie, ale oczywiście Wy ocenicie jak to wszystko wyjdzie. 

Resztę pewnie uzupełnię.

 

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIAMI HEAT

Ten sezon jest dla mnie szczególny, odkąd prowadzę zespól jest to mój debiut w PO. Sam szczerze mówiąc nie przewidywałem, że stworzę drużynę, która odniesie 52 zwycięstwa tuż po tym jak wygrałem loterię. Z biegiem czasu strategia, którą obrałem na samym wstępie opłaciła się. Uniknąłem nerwowych ruchów i konsekwentnie realizowałem plan, starając się stworzyć dobrze pasujący do siebie team (btw. o Gallo zabiegałem chyba 3 miesiące).

Przechodząc już do serii i mojego oponenta to nie byłem szczególnie zmartwiony po zakończeniu głosowania. Z pośród wielkiej 4 na wschodzie to właśnie z Philadelphią mam najlepsze matchupy i postaram się to wykorzystać.

Na początku jednak w przeciwieństwie  do rywala chciałem skupić się na swojej drużynie.

DEPTH CHART

Zamierzam grać podobną rotacją jak w ostatnim trymestrze:

PG: Satoransky 34/ Mills 14/F.Mason/I.Canaan 

SG: Redick 27/D.Wade 21/Selden

SF: Doncic 34/Gallinari 14/Ojeleye

PF: Young 28/D.Gallinari 18/J.Dudley 2

C : Vucević 30/ McGee 18

Zamierzam grać podobną rotacją jak w ostatnim trymestrze, nieznacznie ją zawężając i odejmując minuty Dudleyowi i Semiemu.

Wychodzi z tego sztywna 9-10 osobowa rotacja, z której większość graczy  może wystąpić na kilku pozycjach. Na pierwszy rzut oka widać, że mam wielu shooterów, post threat z zarowno z obwodu jak i spod kosza, elitarny kreator i secondary ballhandlerzy. Nie mogę też nie wspomnieć o tym, że wysocy zrobili spory postep jako passerzy.

Co do samych graczy:

Drużyna jest zorientowana na Lukę, generalnie cały skład został zbudowany w oparciu o jego styl gry. W miejsce ograniczonego ofensywnie D. Jordana jest znacznie wszechstronniejszy Vucevic, który stawa rewelacyjne zaslony (6th w screen assists w lidze - 4.4 na mecz) i daje mu więcej mozliwości grania na picku. To jest też moje główna broń w ataku. The Don to maestro pick'n'rolla i wyobrażcie sobie jak Vuc wyciąga przeciwnika na obwód na pick'n'popa , a Luka ma wtedy miejsce na wjazd na floatera, na wymuszenie faulu - w sezonie stawał 6.7 raza na linię na mecz , co jak na rookie jest chorym wyczynem, dla porownania Fox rzucał 5,1 raza na mecz, a Westbrook 6.2. Co jeszcze u niego zauwazyłem w grze to niesamowitym jest dla mnie jak on po picku bierze na plecy obronce, a bedac na tyle dlugim nie daje sobie wybrac pilki i wtedy podejmuje najlepsze mozliwe decyzje do wykonczenia akcji. Widzi swietnie kąty podania, jest kreatywny i w moim zespole ma swietnych odbiorców dla swoich skip pasów. W glowie mam prostą akcję jak Vucevic robi mu zaslone top of the key, po lewej Gallinari na 45 stopniach robi zaslone bez pilki dla scinajacego Satoranskiego, a po drugiej stronie, na weak side jest JJ Redick od ktorego przeciez nikt nie może pomagac. Luka ma wtedy szereg opcji do wyboru, moze podac to scinajacego Czecha, do odchodzącego na obwod Gallo po zaslonie,  a jesli obrona blitzuje Luke to poda do rollujacego Vuca, ktory rozrzuca do cornera do Redicka jesli jego obronca pomaga.

Bardzo czekam na debiut Porzingisa w Mavs, bo w koncu Luka będzie mial personel do takiej gry. W real NBA najlepszym wysokim dla niego byl Kleber, a niskim Barea. Tutaj ma Vucevica i JJ Redicka w ich miejsce. Za Harrisona Barnesa jest Gallinari, za Finney-Smitha jest Thad Young. Różnica w jakości jest ogromna. Staram się zoptymalizować jego talent do maksimum, jest moim franchise playerem i ma dużą swobode wyboru akcji. Nawet Mills został na ławkę sprowadzony dlatego, ze ma podobny profil grania co Redick, a uważam że tacy zawodnicy tak umięjętnie grający w HCO, używający głównie zasłon to woda na młyn dla Luki, który grozi podaniem z każdego miejsca na boisku. 

Gallinari będzie zaczynał mecze z ławki, przez caly sezon byl dla mnie liderem 2nd unitu, zaznaczam jednak, ze to on będzie kończył mecze w miejsce Czecha lub Younga. Wydaje mi się, ze idealna rola dla niego to primary scorer z lawki i 2 opcja w S5 w IV kwartach. Włoch stanowi w dzisiejszej lidze ogromny mismatch dla wiekszosci obroncow i jak nie bedzie mial naprzeciwko siebie Duranta to powinien blyszczec w tej serii. Uwielbialem Josha Jacksona w collegu, ale na Makaronie to automatyczne foul trouble.

Vucevic zagrał cały sezon na poziomie, nie wiem 3 piątki all NBA? Od zawsze swietnie wypadal w DRPM, ale niespecjalnie przekladalo to sie na zespol. W tym roku to glowny kandydat do MIP, dołożył trójkę, passing po short rollach, a przede wszystkim był rim protectorem w najlepszym defensywie po all star break w całej lidze. Na szczęscie tutaj nie bedzię musiał zmagać sie z prawdziwym  OG DPOTY Marcem Gasolem tylko z Embiidem, ktory nie jest w pelni zdrowy. Niespecjalnie boje się tego pojedynku, Joel będzie się tutaj musiał wiecej napocic, bo Vuk to jest jednak troche szafa, a nie chudy gość z afro, co skacze do wszystkiego. W tym roku w 3 pojedynkach z Embiidem  Vucevic notował naprzeciwko na niego: 28,3 pkt., 10,7 zb., 6.7 ast. na 56%, Joel zaliczał 23,7 pkt. - 4 punkty ponizej swojej sredniej. 

To jest trójka moich liderów, wydaje mi się zę od nich w tej serii będzie najwięcej zależeć.

Szczegolną rolę będzie tu pełnić Satoransky, ktorego specjalnym zadaniem jest obrona Klaya. W tym wypadku staram się nie switchować. Będzie miał z tego powodu ograniczone zadania w ofensywie tj. spot up, cuty i secondary creator jak set play nie wyjdzie. Liczę też jednak na to, że Klay zaliczy kolejny spadek formy w PO. Ostanio ladnie wykazał to Elgee z realGM aka nowy forumowy bohater Ben Taylor - https://youtu.be/BtL_zCF6qgQ?t=581 

JJ Redick ma dalej gre opierac na catch and shootach, drag screenach.  Vuc i Young swietnie stawiaja zaslony, a JJ powinien z tego korzystac. Bardzo rzadko kreuje z pilką, ma podobna role jak w Philadelphi. Zamierzam go chowac na Richardsonie

Thad Young to klej tej druzyny, liczę po cichu na kilka przechwytów w tej serii, ostatnio zaczal fajnie sie pokazywac z tej strony. Co do reszty to bardzo cenie jego obrone na obwodzie, to ktorys rok z rzedu jeden z lepszy obroncow przy switchu na niskiego, swietnie pracuje na nogach. Jest bezcenny w tym zespole. Jako jeden z nielicznych z Indy zagrał niezłą serie naprzeciwko Bostonowi.

Wade jest jednym z niewielu graczy, ktorzy poprawiaja swoje gre w PO i po cichu tez na to licze w tym roku. Zagrał zaskakująco dobry sezon, w  moim 2nd unicie będzie sporo grał z piłką, liczę też na jego mądrość w wymuszaniu fauli, granie na picku z dobrze rollujacym  McGee. W zaleznosci od dyspozycji i wyniku moze konczyc mecze w miejsce Satoranskiego badz Redicka. Wyprawi sobie godne pozegnanie.

W dodatku z lawki sa dobrze znani Patty Mills, McGee i stary cwaniak Dudley. Zbudowałem bardzo szeroki skład, z ktorego korzystalem przez caly sezon i na PO kazdy pownien byc wypoczety. Co wiecej w trakcie sezon doszedl w zasadzie tylko Mills, ktory jest tylko uzupelnieniem.

To tyle jeśli chodzi o moich najwazniejszy graczy. Dla mnie największą próbą jest dyspozycja z całego sezonu, a nie z kilku meczow. Skończyłem ostatni trymestr z mocnym bilansem, prawie każdy zaliczyl najlepszy sezon w karierze i chcę wykorzystac to momentum.. Nie mam graczy, ktorzy tworzą konfilkty, sa za to weterani z mistrzowskim doswiadczeniem, gracze specjalizujacy sie w HCO, wolniejszej koszykówce, ktora jednak króluje w PO. W tym gronie nikt nie bedzie przegladal telefonu na lawce. 

Odnosząc się już tylko do Philly, to ja osobiscie mam wrazenie, ze ten sklad jest slabszy niz prawdziwa Philadelphia. Klay w PO to nie Butler, James Johnson to nie Tobias Harris. Josh Richardson jest po rozczarowujacym sezonie, a z lawki grube minuty graja Rondo, Maker, Josh Jackson, Nowitzki - cala czworka fatalne sezony. Taka lawka to nie jest zestaw na II rundę. Wybierzcie sobie 9-10 najlepszych graczy z kazdego zespolu i porownajacie, tutaj nie ma zadnej przepasci. Doceniam klase Embiida, ale on sam tej serii, w tej formie, nie wygra. Moja ofensywa raczej nie pozwoli na blow outy, to beda mecze na styku, a mam jednak znacznie lepszy zestaw closerów. Jest minuta do konca, remis. Wystawiam Wade, Redick, Doncic, Gallinari, Vucevic. Naprzeciwko nie ma guarda, ktory sam cos wykreuje z pilka w rekach,  wlasnie takiego jak Butler, ktorego desperacko ten sklad chyba potrzebuje. Nie wiem kto ma oddac decydujacy rzut w tym wypadku. Ja nie mam takich rozterek i w takiej sytuacji uwazam, ze mam wieksze szanse niż Phila. Co roku jest zespol, ktory robi niespodzianke i wygrywa serie z nizszym seedem. Uwazam, ze mam argumenty zeby byc tym zespolem.

MIAMI W 7

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał usłyszeć od tecu kim bedzie bronić Doncica w największym wymiarze minut.

ogolnie rzecz biorąc faworytem Philly dla mnie. Doncic jako rookie pierwsza opcja może mieć ciężko, z reguły tacy zawodnicy dostają baty w pierwszych PO. Thad young i gallinari to świetni zawodnicy na RS ale w PO raczej sredni. Vuvevic dostał baty od marca gasola a tu obronca nie gorszy jest (embiid daje radę w obronie poki co mimo kontuzji). Sam wade i jego doświadczenie może tu nie wystarczyć. Zwłaszcza ze Philly ma mega zestaw obwodowych obrońców, wiec ani DWade ani Luka nie poszaleją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RonnieArtestics napisał:

A ja bym chciał usłyszeć od tecu kim bedzie bronić Doncica w największym wymiarze minut.

Tak jak pisałem w opisie - głównie Simmons, który zamknął Russell,ale switche mi nie straszne, bo mam sporo dobrych/świetnych obrońców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to koszmarny matchup dla Heat i choć chętnie jeszcze poczytam (odkad jester tutaj te opisy w playoffs to dla mine najciekawsza czesc zabawy) i mimo że wolałbym żeby Sixers się trochę pomeczyli to po prostu Miami nie ma z czego czerpać tutaj IMO.

Przy tym jak wychodzi rywal i właśnie ze względu na zdobywanie punktów chciałem zapytać:

Czemu Thad a nie Gallo w s5? (Przeczytałem opis i znam podstawowe rozumowanie, ciągłość stylu itd, ale on by tu zwiększył wariację)

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.

- James Johnson po słabiutkim sezonie, kiepski Nowitzki, słaby Maker, fatalny Jackson - do tego Rondo który zabiera minuty Simmonsowi - już klepałbym po 38 minut Simmonsami, Klayami i RIchardsonami, bo ta rotacja zupełnie nie wygląda dobrze nawet na poziomie pierwszej rundy PO. Mówimy o ludziach, którzy nie ogarniali w lottery tamach. 

- Embiid niesamowicie męczył się z Vuceviciem do tej pory, jak z każdym mądrym, silnym wysokim, który jest w stanie mu ustać w defensywie i nie robi głupich faulów, to wręcz przewaga Heat, że mają solidnego obrońcę na słońce Kamerunu

- Sixers wyglądali w tym sezonie fatalnie w obronie grając smallballem bez Embiida i chyba nie próbowałbym tego nawet przez 6 minut

- Doncic to bardzo ograniczony scorer i nie inaczej będzie gdy dostanie szybszego i większego obrońcę jak Simmons, pierwszy raz grając w playoffach, który spokojnie będzie w stanie contestować jego step backi

- Gallo miał dziwny slump rzutowy w tej serii z Warriors - nawet rozumiem punkt widzenia innego stylu gry i matchupów, ale te <30% za 3 ciężko zignorować

- Vucević tutaj raczej zagralby lepszą serię niż z Raptors, bo Heat mają ładny ofensywy roster - zwłaszcza że tutaj Embiid gra jedynie 24mpg, a jego zmiennikiem jest rookie Robinson, który mógłby mieć duże problemy z tak wszechstronnym graczem, ale jak wyżej - zagrał naprawdę złą serię z Raptors i ciężko przejść obok tego

Tak myślę i strasznie szkoda że zawodnicy Heat zagrali jednak tak słabe serie w ofensywie w swoich zespołach, bo niby tutaj dochodzi kompletnie inny kontekst, ale ciężko od tego abstrahować, że grając duże role w ataku swoich ekip sobie nie poradzili. Gdyby nie to, biorąc pod uwagę jak wielkie zastrzeżenia można mieć wobec rotacji Sixers, widziałbym nawet jakieś 7 meczów i ogólnie wyrównaną serię (biorąc pod uwagę, że jeden mecz Biid zagrał z marszu kiepsko, a kolejny bez Embiida), ale może @tangiers jeszcze przekona.

W kontekście finałów strasznie wygląda ta rotacja Sixers...

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Philly jest do wzięcia przez Heat, choć trochę nie podobają mi się tak duże minuty Sato. Chyba próbowałbym pójść w kilka minut z ustawieniem Doncic/Wade na fake PG, bo oni i tak lubią grać z piłka, a wtedy można zwiększyć pare minut Gallo tez. 

I zgadzam się, ze to lepszy matchup dla Vuka niż Doktor Marc, zwłaszcza ze tu ma łatwiejsza role i wszystko nie jest tak skupione na nim. W sumie nie mam jeszcze do końca wyrobionego zdania, ale Philly z tym rosterem da się ugryźć nawet w 1 rundzie. Magic moim zdaniem wygraliby te serie, nad Heat muszę pomyśleć. 

I naprawdę wątpię, ze ktoś kupi nagła narracje o Playoffs Rondo po tak koszmarnym sezonie. 

Co do komentarzy wyzej to nie traktowałbym Doncicia jako typowego rookie w Playoffs. Zreszta Mitchell rok temu pokazał, ze i rookie może dobra serie zagrać. Luka ma duże doświadczenie z Eurobasketu czy Euroligi i to powinno pomoc tez w NBA. 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, w ogóle te minuty w rotacji Tecu to jakby grał w pierwszej rundzie z Heat z prawdziwej ligi, a tutaj naprzeciw ma borderline 2nd round team, trzeba grać najlepszymi zawodnikami ile się da. 

@Wooden wygodnie rozsiadł się we fotelu w tym momencie szczerze powiedziawszy. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak się rozpisałem to chyba nawet się bardziej ku Heat na razie skłaniam. 

Philly przez 48 minut na PF są ujemni, Embiid opuszcza jeden mecz i potem nie gra za dużo, co wyglada na lekceważenie rywala trochę. Dodatkowo te Jacksony i duuuze minuty Rondela, nie wyglada to dobrze. 

Heat tez maja swoje problemy, ale moim zdaniem są mniejsze. Jestem w stanie wyobrazić sobie game winner Wade w stylu Pierce’a przeciwko Hawks ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wooden napisał:

Czemu Thad a nie Gallo w s5? (Przeczytałem opis i znam podstawowe rozumowanie, ciągłość stylu itd, ale on by tu zwiększył wariację)

Thad Young jest bardzo szybkim i dobrym obronca z pomocy, a naprzeciwko ma Jamesa Johnsona po slabiutkim sezonie -  od ktorego tez moze pomagac. Ponadto jest od lat czolowym obronca na obwodzie na switchach, jest w stanie tez sprawnie closeoutowac na dystansie. Generalnie jest pozytywnym obronca na picku. Ma przy tym ograniczenia ofensywne, ale ja w S5 mam trzech  ~ 20 ppg scorerow (Doncic, Redick, Vuc). Gallo w takim zestawieniu nie zawsze bedzie w pelni wykorzystany, a jego rola u mnie jest inna niz w LAC. Jak juz wczesniej wspominalem w IV kwartach to on bedzie konczyl mecze w miejsce Thada. Bede wtedy stawial maksymalnie na atak. 

 

1 godzinę temu, BMF napisał:

Tak myślę i strasznie szkoda że zawodnicy Heat zagrali jednak tak słabe serie w ofensywie w swoich zespołach, bo niby tutaj dochodzi kompletnie inny kontekst, ale ciężko od tego abstrahować, że grając duże role w ataku swoich ekip sobie nie poradzili. 

Generalnie jest to chyba wiekszy problem i odnosi sie chyba do kazdej serii. Dla mnie wazniejsza jest dyspozycja na przestrzeni calego sezonu niz kilka meczow w PO, gdzie sam awans dla LAC i ORL kosztowal wypruwanie flakow w RS, po prostu overachieving.  Pewnie Gallo czy Vuc byliby lepiej w tej chwili postrzegani jakby minimalnie nie weszli do PO, benefit of the doubt. Gramy w oparciu o nasze predykcje, analizy, wyobrazenia. W moim zespole nie bylo problemu z wejsciem do PO, sklad jest bardzo szeroki i nie wymagam od nikogo niczego ponad stan. 

W zeszlym roku Tatum uniosl presje, to Doncic po kilku latach zawodowej gry w Europie nie dalby rady? Dosyc spokojny jestem o niego. 

50 minut temu, Lucas napisał:

 

Moim zdaniem Philly jest do wzięcia przez Heat, choć trochę nie podobają mi się tak duże minuty Sato. Chyba próbowałbym pójść w kilka minut z ustawieniem Doncic/Wade na fake PG, bo oni i tak lubią grać z piłka, a wtedy można zwiększyć pare minut Gallo tez. 

 

 

Satoransky jest w mojej ocenie niedocenianym obronca, a nie bede ukrywal, ze po kontuzji Oladipo brakuje mi jednak takiego gracza w obronie. Oczywiscie to nie jest ten sam poziom, ale w tym wzgledzie moge liczyc na solidne minuty. Cenie tez jego dojrzalosc i decyzyjnosc, tzn. on zazwyczaj zawsze wykonuje set playe, right passy&cuty, nie lamie zagrywek, gra jak weteran co przy szalejacym czasami Doncicu jest przydatne.

Postaram sie na dniach wrzucic moje najczestsze 5man lineupy. 

p.s. 

W przeciwienstwie do BRK w real NBA nie musze grac Dudleyem na C ;)

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z Tobą na pewno się zgadzam. Ale trochę ciężko przejść obok faktu, że Gallo miał <30% z open i wide open 3s na przykład, bo to wygląda na 'uniwersalny' slump, zwłaszcza, że Clippers przecież grali bardzo dobrze w ataku. Nic nie przesądzam, to chyba nie tylko mój główny znak zapytania po Twojej stronie, więc masz szansę się wykazać, do głosowania jeszcze trochę zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodze z zalozenia, ze istotniejsza jest proba 68 meczow, gdzie mial 2.4 trojki na 43% niz 6 meczow naprzeciwko all time GSW. Zobacz taka sytuacje, jest druga kwarta, broni go Josh Jackson albo Nowitzki(?), pod koszem jest Thon Maker lub M.Robinson, ktora lapie faule w przeliczeniu na minuty. Latwiej jest tutaj zmienic styl gry po niecielnych rzutach z dystansu i zaczac wiecej postupowac i wymuszac faule(Makaron jest w tym bardzo dobry). Tu juz nie ma KD, Draymonda i Iggiego. Po raz kolejny, kontekst jest inny

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymywałem się z pisaniem czegokolwiek w tej serii, gdyż kluczowe jest tu wg mnie zdrowie Bawoła Kameruńskiego - czy jest kontuzjowany? czy mocno utyka? czy jest w na tyle dobrej formie, by przepchnąć 76ers dalej do II rundy playoffs. Dzisiejszy g3 z Raptors pokazał, że pomimo problemów zdrowotnych Embiid zaprezentowałby się korzystnie w meczach z Heat. 

A wg mnie musiałby to zrobić, gdyż Tecu ma naprawdę słaba ławkę, jeżeli chodzi o atak. Ciężko powiedzieć w jakiej dyspozycji byłby Josh Richardson, gdyby wrócił na początek playoffs? W Heat nie grał w decydujących meczach o awans do playoffs, zatem sam nie wiem.. Czy od razu dostałby tak duże minuty? James Johnson i Josh Richardson w tym sezonie w ataku byli fatalni, ale obrona to już zupełnie inny temat i tu Tecu z pewnością mógłby na nich liczyć. James Johnson zwłaszcza końcówkę sezonu miał tu całkiem udaną (ale patrzymy z perspektywy rozczarowania jakim był jednak mimo wszystko w real Heat po powrocie po problemach z przepukliną). 

Josh Jackson był bardzo nierówny i szczerze mówiąc bardziej mnie przekonuje Sterling Brown. Pod koszem mamy Makera i młodego Robinsona - tu pytanie ile jest w stanie w tej serii dac Embiid? Rondo i Nowitzki siła rzeczy też tu moga być ważni przy tych problemach z rosterem. Pytanie jaki i kiedy gra Rondo?

No i tym sposobem wszystko spada na Simmonsa i Thompsona. Czy trio Embiid/Simmons/Thompson uciągną atak Philly w tej serii nieregularnie wspierany przez innych graczy? 

Heat mają tu większą głębie i siłę uderzenia. Ten Gallo z ławki może dawać wartościowe punkty mimo wszystko. Zapewne broni go James Jonson, który jednak go ograniczy. 

Gdybym nie widział dzisiejszego meczu Embiida, miałbym tu spory problem, ale na dzień dzisiejszy po zaciętej serii, ale skłaniam się ku 76ers, choc nie mówię jeszcze ostatniego słowa. :)

 

edit. W sumie Richardson i Johnson to byli gracze Heat - z pewnością tez chcieliby sie pokazać z jak najlepszej strony starając się udowodnić Patowi i Tangiersowi, że podjęli złą decyzje sprzedając ich ;)

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alonzo napisał:

 Dzisiejszy g3 z Raptors pokazał, że pomimo problemów zdrowotnych Embiid zaprezentowałby się korzystnie w meczach z Heat. Gdybym nie widział dzisiejszego meczu Embiida, miałbym tu spory problem, ale na dzień dzisiejszy po zaciętej serii, ale skłaniam się ku 76ers, choc nie mówię jeszcze ostatniego słowa. :)

Tylko co ma forma z jednego meczu 2 rundy PO do 1 rundy którą obecnie mamy? 

Edytowane przez january
Nie trzeba cytować całego obszernego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kolader napisał:

Tylko co ma forma z jednego meczu 2 rundy PO do 1 rundy którą obecnie mamy? 

Wiem, co masz na myśli - mogło by być tak, ze Embiid zwyczajnie nie był gotowy na I rundę grać więcej i tu masz rację. Jednak w II rundzie pokazuje, że może grać śr. 30min. jak do tej pory i nie wiem na ile poważnie Tecu planuje atakować Finał u nas w tym sezonie, a zatem jak by rozłożył jego siły na playoffs. W jakimś meczu must win z Heat możliwe więc, że Embiid też mógłby dać porównywalny impact. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem, myślałem, myślałem. Przygotowałem makietę boiska, tabele kto ile sekund zagra w serii, analizowałem każde zdanie napisane przez Teca i Tangiera, zajrzałem w statystyki, metryki i upodobania kulinarne każdej osoby z obu rosterów i nie mogłem się doszukać tego, która drużyna wygra tę serię. Miałem już przygotowaną nawet listę pytań, kto którą nogą wchodzi na parkiet i w którą stronę obraca się na pick n rollu w 1, 2,3 a w którą w 4 kwarcie.

Zrobiłem przerwę na obiad i mnie olśniło! Philadelphia weźmie tę serię, bo... ma dużo lepszych graczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomek9248 napisał:

Zrobiłem przerwę na obiad i mnie olśniło! Philadelphia weźmie tę serię, bo... ma dużo lepszych graczy ;)

I tak i nie ;) 

Można założyć, że tercet Klay - Embiid - Ben to trójka najlepszych graczy w tej serii, ale najlepszy z nich w jednym meczu w ogóle nie gra, a w pozostałych jest na parkiecie tylko przez 24 minuty. Do tego Heat mają dużo głębszy skład, a z tej rotacji wynika, że Ben będzie też jakoś dzielił minuty z Rondo momentami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.