Skocz do zawartości

Ogórki 2008, czyli bez większych zmian?


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

JJ nie dostał tak naprawdę szansy gry w meczach i chociażby przykład J.O'neala (zaznaczając że i tak miał bardziej udane niż JJ) i jego pierwszych lat kariery pokazuje że nie zawsze chyba zarząd wie co ma. Redick nie pograł na dobrą sprawę jeszcze porządnie w meczach nba chodzi mi tu o przynajmniej 20 startów w meczach pod rząd. Gdy wchodzisz w rytm i ci idzie to grasz jak raz grasz 20 minut innym razem 3 a następnie w ogóle to nie pokażesz na co Cię stać tak naprawde. I dlatego dopóki się nie przekonam będę przeciwnikiem jego transferu

Daj spokój. Regularna gra regularną grą, ale nie można sobie ot tak wyjść na mecz, grać dobrze i spełniać oczekiwania trenera jeśli na treningach się tego nie robi. Minuty dostajesz jak na nie zasługujesz. Przykład Gortarta jest tutaj bardzo wymowny. Sądzę, że nie ma owijania w bawełnę i Redick doskonale wie co ma robić aby grać w meczach. Widocznie nie wystarczy rzucać...

 

A co do przykładu O'Neala to jakby nie było Portland dostali za niego Dale'a Davisa, a w ostatnim sezonie dawali mu regularnie pograć więc wiedzieli co mają. A jego wartość w lidze była już w tamtym czasie niemała.

 

 

JJ jest opcją przyszłościową, w obliczu możliwego odejścia turka wole zostać z jj ( o ile pokaże że daje rade grać na poziomie) niż z bogansem.

Przy takim scenariuszu byłaby to rzeczywiście lepsza opcja. Albo inaczej - mogłaby być. Bo jeśli Lee się nie sprawdzi, to pozostałoby modlić się o brak kontuzji Pietrusa. Trójka Nelson - Redick - Lewis wygląda równie źle jak w przypadku tej z Turkiem. A cały czas piszę o zdrowiu MP, bo właściwie co sezon wypada na 10 lub więcej meczu z powodu urazów (część nieobecności to zwykłe DNP). Bogans jest moim zdaniem trochę niedoceniany, ale również bym nie przesadzał z wychwalaniem jego obrony pod niebiosa. Nie powinien być najlepszym obrońcą obwodowym w drużynie z aspiracjami, ale to nie jego wina, że nim się stał po odejściu Stevensona. Teraz nie będzie już tak potrzebny, ale wciąż z ławki może dać wiele. Po prostu regularnie robić swoje bez wielkich wzlotów, ale i bez bolesnych upadków.

 

 

Jak tak sobie myślę, to jednak szkoda by mi było oddawać JJ ;). Może jednak zrobił te postępy w obronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój. Regularna gra regularną grą, ale nie można sobie ot tak wyjść na mecz, grać dobrze i spełniać oczekiwania trenera jeśli na treningach się tego nie robi. Minuty dostajesz jak na nie zasługujesz. Przykład Gortarta jest tutaj bardzo wymowny. Sądzę, że nie ma owijania w bawełnę i Redick doskonale wie co ma robić aby grać w meczach. Widocznie nie wystarczy rzucać...

Weź pod uwagę w jakiej sytuacji był JJ. O ile 1 sezon bo był to jego debiutancki a trenerem był Hill o którym swoje zdanie już wyrażałem pod tym względem nie można go uznać jako 100% nieudanego. Był debiutantem dostawał mało czasu gry musiał się przestawić na bardziej fizyczną koszykówkę NBA.Miał trenera debila. Ale drugi sezon to całkowita inna sytuacja doi jego pozycji byli przymieżani głównie defensorzy od kąd było wiadomo że battie nie pogra.Ariza, Bogans Dooling.Potem Arize zastąpił evans.To wszystko nieźli defensorzy. Do tego nowy trener który szuka optymalnego systemu aby drużyna z ewidentnym potencjałem zaczeła wygrywać i zasługiwała na PO a nie dostawała je przez przypadek. Wypracował sobie jakąś koncepcję i rozumiem że nie było dla niego w niej koncepcji.Mało tego Orlando na początku wygrywa wszystko jak leci na wyjeździe i ogólnie daje naprawde rade. Nie ma powodu nic zmieniać ( chociaż tu właśnie moim zdaniem powinnien być wypróbowany) wiec jj nie gra. Potem zaczynają się jajca i drużynie nie idzie tak super więc zaczyna sie zmienianie i lekka modyfikacja w rotacji.Tu z jj wygrywa Mo. I tu okazuję się że była to decyzja dobra no więc tu akurat o granie jj sie nie ma co rzucac jest coraz blizej PO i w koncu PO a to nie czas na zmiany na siłe gdy już idzie wszystko w miare dobrze. Ale wraz z nowym sezonem gdy stan juz wie na co kogo stac i że MP bez problemu zastąpi Mo i Bogansa jako sg.I jeżeli w tym momencie ma redick pójść nie dostając szansy na pokazanie i na bardziej regularna gre ( według mnie ma to ogromne znaczenie) to jestem stanowczo na nie.

 

 

Przy takim scenariuszu byłaby to rzeczywiście lepsza opcja. Albo inaczej - mogłaby być. Bo jeśli Lee się nie sprawdzi, to pozostałoby modlić się o brak kontuzji Pietrusa. Trójka Nelson - Redick - Lewis wygląda równie źle jak w przypadku tej z Turkiem. A cały czas piszę o zdrowiu MP, bo właściwie co sezon wypada na 10 lub więcej meczu z powodu urazów (część nieobecności to zwykłe DNP). Bogans jest moim zdaniem trochę niedoceniany, ale również bym nie przesadzał z wychwalaniem jego obrony pod niebiosa. Nie powinien być najlepszym obrońcą obwodowym w drużynie z aspiracjami, ale to nie jego wina, że nim się stał po odejściu Stevensona. Teraz nie będzie już tak potrzebny, ale wciąż z ławki może dać wiele. Po prostu regularnie robić swoje bez wielkich wzlotów, ale i bez bolesnych upadków.

Dlatego wydaje mi się że pierwsze 2/3 miesiące tego roku to czas na sprawdzenie kto jak sobie radzi.Nie może być tak że będzie że bedzie grało 2 a 2 siedziało na ławce.Trzeba będzie wypróbować każdego i podjąć decyzje bo trzymanie 4 graczy na jednej pozycji którzy mają aspiracje i warunki do gry jest bezsensu.Trzeba sprawdzić i zadecydować kogo się pozbywamy.Jeżeli bedzie to redick to prosze bardzo.Ale chce zobaczyć że nie daje rady w meczach a nie występy raz na jakiś czas po 10 minut czasami po 3 a raz na ruski rok troszke wiecej.O to mi chodziło.

 

Jak tak sobie myślę, to jednak szkoda by mi było oddawać JJ ;). Może jednak zrobił te postępy w obronie...

 

I to mnie też fascynuje jak gość który tej szansy na gre nie dostał jeszcze na poważnie daje tyle emocji kibicom którzy żyją tym cos robił dwa lata temu w DUKE. Pod tym względem to jest jakiś fenomen.Bo jeżeli osiągnie choć cześć tego co robił w koledżu to jestem na tak.

 

 

Jak coś nie składnie to przez to że odpisywałem troche na raty :) także jak coś bedzike niejasne to piszcie to sie bede starał wytłumaczyć o co mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o preseason Johnsona? Bo jak dla mnie gosc gra naprawde niezle. Tzn mowie to tylko na podstawie statystyk, ale te jednak o czyms swiadcza. Sporo asystuje, wiec widac ze szuka kolegow. Moze sie okazac ze bedzie on lepszym playmakerem od Jameer (z reszta nie jest to trudne zadanie). Oby tak sie okazalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zobacze z nim meczy to nie będę się wypowiadał na temat Pana Johnsona. Po statach to myślałem że Pan Arroyo nie jest zły. Też czasami asystował. Niestety tak przewidywalnego rozgrywającego jak Pan Arroyo nigdy nie widziałem. On po prostu tłumił grę. Mam jednak nadzieje że będzie bardzo dobrym konkurentem dla Nelsona i będzie dodatkowo motywował nelsona do lepszej gry. Nelson potrafi grać tylko czasami brakuje mu skupienia i motywacji co pokazał w PO gdzie grał rewelacyjnie.

 

Co do statów to przerażają mnie straty Turka. On jest fabryką strat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam jednak nadzieje że będzie bardzo dobrym konkurentem dla Nelsona i będzie dodatkowo motywował nelsona do lepszej gry. :(

 

Zamierzenie ściągnięcia rozgrywajka jonshona jak dla mnie było zamierzone w to aby Nelson w końcu czuł się pewnie w s5. Arroyo i Dooling robili mu lekką rywalizacje i byli zagrożeniem dla jego gry jako startera.Jakoś to nie wpływało na jego grę. Anthony według mnie ma zapewnić nelonowi pewność pierwszego rozgrywającego i solidne rozsądne prowadzenie z ławki. Nie będzie w żadnym wypadku konkurentem Nelsona. Chyba że ten da dupy na całej lini. Ale jeżeli tak to też nie widze go w roli rezerwowego ale raczej w innym klubie. Zajebiście dużo od niego w tym roku będzie zależeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzenie ściągnięcia rozgrywajka jonshona jak dla mnie było zamierzone w to aby Nelson w końcu czuł się pewnie w s5. Arroyo i Dooling robili mu lekką rywalizacje i byli zagrożeniem dla jego gry jako startera.Jakoś to nie wpływało na jego grę. Anthony według mnie ma zapewnić nelonowi pewność pierwszego rozgrywającego i solidne rozsądne prowadzenie z ławki. Nie będzie w żadnym wypadku konkurentem Nelsona. Chyba że ten da dupy na całej lini. Ale jeżeli tak to też nie widze go w roli rezerwowego ale raczej w innym klubie. Zajebiście dużo od niego w tym roku będzie zależeć.

Tak tylko w poprzednim sezonie zmarł mu ojciec i chyba dlatego miał takie problemy. Jak się zmobilizuje to wtedy gra rewelacyjnie co potwierdził w PO. Bijąc do statów że na razie johnson ma dużo więcej asyst niż nelson, to wydaje mi się że mimo wszystko jest konkurentem ale masz racje jak może dziadek konkurować. Jednak jak pokazał Van Gundy nie boi stawiać się na innych rozgrywających więc wcale się nie zdziwie jak zobaczymy Jonhnsona na parę meczy w S5.

 

No i od Nelsona to zależy bardzo bardzo dużo w tym sezonie. Tak jak i od zdrowia DH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i od Nelsona to zależy bardzo bardzo dużo w tym sezonie. Tak jak i od zdrowia DH.

 

Z tą tylko różnicą że zdrowie Howarda nie zawiodło ani raz. Nelson nie zawiódł raz. W Po. No dwa razy, bo jeszcze gdy grał jako back-up co jak dla mnie jest najlepszą rolą w zespole* dla niego.

 

 

* oczywiście gdybym miał wybierać. U nas jest skazany na startera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie eddie gill bo z tej dwojki wybralismy wlasnie wilksa. To nie jest rozgrywajacy

Houston zwolnilo Strawberrego wiec moze on? Mlody, szybki tylko nie wiem jak tam z rozgrywaniem bo go nie widzialem :wink: Ale w poprzednim sezonie pare razy dobrze zagral w PHX

Troy Hudson kolejna alternatywa w sumie nie najgorsza Mielibysmy dwoch weteranow na przyzwoitym poziomie z lawki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.