Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2019/20


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Jendras napisał:

W ogóle jak to możliwe, że Wilq napisał tego posta w sobotę o 22:40, jak siedział wtedy z nami?

 

9 godzin temu, lorak napisał:

urwał się chyba po dwóch rundach, więc w sumie mógł już być o tej porze w domu.

Dokladnie tak bylo. W sumie bym zostal do konca gdyby nie to, ze krotko spalem przez nasz draft.

Ale czas przejsc do tego na co wszyscy czekali 😉 Nie start sezonu NBA tylko moje tradycyjne wrozenie z fusow...

Po tylu edycjach zalozenia juz powinniscie znac, wiec w skrocie: celowe rozbicie po 5 druzyn na grupe, tiery w rzeczywistosci sie nie dziela ladnie, wiec "/" sugeruje gdzie wg mnie jest jakis skok w jakosci, kolejnosc druzyn miedzy ukosnikami opiera sie na niewielkich roznicach w fppg, wiec tam glownie decyduja czynniki drugorzedne i trzeciorzedne oraz uwzglednialem, ze beda jeszcze uzupelnienia druzyn z FAsow.

To jedziemy...

Contenderzy do mistrzostwa: Heat, Bulls / Rockets, Kings, Celtics
Gorna czesc srodka tabeli: Spurs, Magic, Lakers, Pacers, 76ers /
Dolna czesc srodka tabeli: Hornets, Mavs, Pistons, Nuggets, Grizz
Contenderzy do topowego picku: Knicks, Suns, Sonics / Bucks, Clippers

Garsc wyjasnien co z czego sie wzielo...

- niespodzianka w topie! Na oko mi to wygladalo, ze Heat pozamiataja, ale w arkuszach juz nie 😉
Bo Bulls mi wychodza rownie mocni, wiec gratki za skuteczna przebudowe dla Was obu. Zakladajac ewentualne trejdy w razie kontuzji obie prawie na pewno przekrocza 500+ salary na offseason, wiec spodziewalbym sie walki o wygrana na wysokim poziomie. Przy sprzyjajacych wiatrach ktos z tiera nizej moze sie wlaczyc do tej walki, ale to trzebaby zgadnac kto kogos obrobi, a bez tego to raczej wyjdzie walka o 3 miejsce dla tych 8 druzyn.

- Kolejny sezon z rzedu mam problem z ocena druzyny LBSa bo w arkuszach core wyglada mistrzowski, ale rozklad pozycji i druga polowka skladu krwawi swoja fatalnoscia. Quo vadis? Poniewaz mnie sparzyl juz pare razy to go wywalilem w dol dla samej zasady z 5 miejsc niz gdyby to prowadzil ktos z lepsza historia walki.

- caly drugi tier to jest jedno wielkie "gorna czesc tabeli" gdzie roznice sa marginalne i nie ma znaczenia jak to dzisiaj wyglada bo zadecyduja FAsy, trejdy i kontuzje. Tam kolejnosc jest bardziej oparta na tym co mi sie wydaje, ze GMowie beda robic w sezonie niz na aktualnym skladzie. Zakladajac walke Hornets bym tez do niego wrzucil, ale przyjmuje, ze pojdzie w przebudowe.

- z Rogerem mam dokladnie odwrotny problem jak z LBSem, kolejny sezon mi wychodzi nedza, a ten potem zajmuje z tego 4 miejsce ;->
Ale w tym sezonie to nie wiem z czym ma uderzac do czolowki bo staro, plytko, lamliwie, malo upside... do fifnastu razy sztuka, kiedys bedzie mial ten slaby sezon!

- nie mam pojecia co zrobic z Pistons bo jej los sprowadza sie do jednej decyzji - co z Kuzynem? Jesli go bedzie trzymal to jak glaz na szyi w tabeli, a jesli szybko to zamieni na wzmocnienie moze powalczyc nawet o Top5. Your move Regis!

- bardzo mi szkoda Gerarda i obiego. Gdyby te ekipy byly zdrowe by spokojnie powalczyly o Top5, a tak sie zapowiada sezon na przeczekanie.

- sklad i ambicje loraka go pchaja do tiera wyzej, ale wg mnie to jest jedna skrecona kostka Antka od pojscia w taki ostry tank jaki mu go przyniosl w 2012.

- w Sonics zakladam sprzedaz Currego za cos na przyszlosc.

- ai3 ma paru fajnych mlodziakow, ale w 2 polowce skladu w nikogo nie wierze i sciagniecie Duranta jakby jasno wyznacza kierunek na ten sezon, wiec zaczyna sezon z pole position do #1.

- na koniec slowem o mojej druzynie. Zdaje sobie sprawie, ze nikogo nie ekscytuje koncepcja Gobert + banda 40stek, ale kluczowe jest ustalenie ile bedzie tych 40stek [i okolic czyli 37 tez sie liczy]. Jak 3 to max srodek tabeli, jak 7-8 to mocny contender. Teraz moze nie wyglada na ten drugi scenariusz, ale mam duzy zapas w salary, wiec przyjmuje, ze pozbieram po drodze kilku produktywnych dziadow i sie oni doloza do kilku moich. Ale moge byc tu optymista, zobaczymy.

Cos pominalem? Gdzie palnalem najwieksza bzdure?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wiLQ napisał:

Cos pominalem? Gdzie palnalem najwieksza bzdure?

Dziwi mnie że tak wysoko oceniasz Kings (a lekceważysz Mistrza😋) , zresztą podone oceny już się tu pojawiały. Ok to drużyna z fajnymi nazwiskami, ale zaawansowana wiekowo. Tam nie ma z czego "odleciec" do góry. U Russa obstawiam - 10 fp do - 15 fp. To będzie trudne do odrobienia. 

A pozycje 7 do 13 to łagodnie mówiąc jedna wielka niewiadoma, choć Nunn to spoko ziomek. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Krzemo napisał:

Dziwi mnie że tak wysoko oceniasz Kings (a lekceważysz Mistrza😋) , zresztą podone oceny już się tu pojawiały. Ok to drużyna z fajnymi nazwiskami, ale zaawansowana wiekowo. Tam nie ma z czego "odleciec" do góry. U Russa obstawiam - 10 fp do - 15 fp. To będzie trudne do odrobienia.

Obie druzyny to po prostu rejony 3-8, nie przykladalbym wiekszej wagi do kolejnosci.

A stary sklad ma to do siebie, ze mocno sugeruje all-in i dlatego przyjmuje, ze piotreksuper sprzeda nerke zeby powalczyc, a Ty juz jestes syty i nie bedziesz sie zazynal FAsami/trejdami ;->

Zas bycie zeszlorocznym mistrzem to jak zeszloroczny snieg! I w sumie sie zgadzam z ai3, ze jak na hiper mocna pozycje wyjsciowa to slabo rozegrales offseason. IMO zabraklo sciagniecia kilku ciekawych gosci z salary 15-25, a tak masz fajne pol skladu i niecontenderowe drugie pol.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wiLQ napisał:

I w sumie sie zgadzam z ai3, ze jak na hiper mocna pozycje wyjsciowa to slabo rozegrales offseason. IMO zabraklo sciagniecia kilku ciekawych gosci z salary 15-25, a tak masz fajne pol skladu i niecontenderowe drugie pol.

Haaaa, bo to tak łatwo rozegrać offseason  jak ma się 100 fp do zejścia, a mało kto ma miejsce w salary żeby cokolwiek łyknąć. A tu trzeba było brać ode mnie po 20-30 fp nadwyżki, bez wielkich szans na upside, a wręcz w druga stronę. Gdyby nie zasada, która znosi limit salary dla wszystkich drużyn w offseason to dopiero byłbym w dupie. Westrbrooka praktycznie nie mogłem nikomu wcisnąć :)  Dobrze wiesz, że 15-25 tek z widokami na upside nikt w tej lidze nie oddaje :), bo warte są więcej niż złoto. Może nie rozegrałem tego optymalnie i 2 wymiany zrobiłbym chyba inaczej, ale mimo wszystko jestem z tego składu zadowolony :)

Co do mojej drugiej połówki składu to poczekajmy :), Paytona już się pozbyłem za mniej ryzykownego Dedmonda. Jerami Grant jest trejdowalny. Zakładam że Zeller i Beverley licząc ich razem wyjdą na swoje (a może na lekki + ;) ),  Layman czy O'Neale kręcą się koło S5 w swoich teamach, Melli to nie jest klasyczny rookie, a dobry i doświadczony euros, a tacy często się sprawdzają z marszu - w dodatku widać jaka jest obecna sytuacja w NOP. Z kolei Gafford to fajny talent za plecami łamliwego WCJ :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.