Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2019/20


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2019 o 10:20, Jendras napisał:

W porządku. Tylko że jestem trochę stratny, bo gdybym wiedział wcześniej o błędzie, to bym inaczej działał na FA.

 

15 godzin temu, ai3 napisał:

To jeszcZe przeprosic?

Oddac 3 najlepsze pobrania bo tyyyyyle by zdzialal 😉
BTW, w watku z salary jego pensja byla poprawna...

 

14 godzin temu, GeDDo napisał:

spłodzić swoją analizę przedsezonową na podstawie składów jakie mamy obecnie.

Dzieki za to!

Cytat

 a chwilę obecną miejsce na podium daję ekipie Sacramento Kings. Skład znacznie różniący się od Spurs i Heat. Mamy tutaj przede wszystkim bardziej doświadczonych zawodników. Niemniej GM nie będzie miał za wiele do stracenia i spokojnie poprzez wymiany może nawet przeskoczyć w/w dwójkę (jeśli będą grać zachowawczo i szkoda będzie mi sprzedać kogoś ze swoich młodych). [...] Mamy tutaj (kolejność nie jest przypadkowa): Los Angeles Lakers, Philadelphia 76ers, Orlando Magic oraz Indiana Pacers.

Jakie masz zalozenie/podejscie do uzupelnien drugiej polowy skladu?
Bo wg mnie mocno przeceniasz druzyny z dobrym [starym/lamliwym] corem i dziura na dole skladu. Nie ma szans by dobrych FAsow i trejdow starczylo dla wszystkich, wiec srednio rzecz biorac z w/w grupy 1-3 druzyny bedzie miala dobry sezon, a pozostale przez kontuzje/rozczarowania/skupienie na przyszlosc nie beda nawet miec blisko Top7 [punktowo, a nie miejscami].

 

Cytat

Bardzo blisko tych ekip są również Celtics. Niby dopiero 11 miejsce patrząc na moją punktację, ale w TOP11 wychodzi mi straszy ścisk, więc ktoś może mocno poszybować do góry, ktoś pikować mocno w dół. Dlatego nie przykładałbym większej wagi do kolejności.

A gdzie widzisz jej gorna granice?  Kazdy akapit to byl oddzielny tier?

Cytat

skład dupy nie urywa. Raczej same 30tki z czego niektórzy swoje maxy już mają za sobą.

Kto poza Lou  i Batumem ma swoj max za soba?

Cytat

Wiara w Hernangomeza? Ai coś chyba o tym może powiedzieć, bo chyba kiedyś go miał u siebie i w niego bardzo wierzył.

A propos, @ai3 czemu go nie brales? Traktowalem Cie jako pewniaka na wyzszy bid 🙂

Cytat

No ale może się mylę i ten skład zawojuje w tym sezonie? Jeśli tak się stanie, to jest to ostatnia moja prognoza przedsezonowa :)

Uuuu, ale presja na loraka 🙂

 

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PeWee napisał:

Co do analizy to jedyną uwagę mam do Bulka Suns. Moim zdaniem będą w tym roku już dużo wyżej niż się wszystkim wydaje (czarny koń) i Bulek na koniec sezonu będzie miał duży problem z salary.

Być może, ja stawiam bardzo asekuracyjne produkcję młodych graczy. Więc pewnie w wielu przypadkach się pomylę i to znacznie. W zeszłym roku kilka drużyn udało mi się trafić z prognozą, w niektórych pomyliłem się nieznacznie. A największe zaskoczenie na plus z moim notowaniem były ekipy Grizzlies i Mavs. Oczywiście mocno pomyliłem się z 76ers oraz Clippers, ale oni poszli w tank. A tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Tak czy inaczej, chętnie zobaczyłbym analizy innych osób. Zobaczymy gdzie będą największe różnice.

50 minut temu, wiLQ napisał:

Jakie masz zalozenie/podejscie do uzupelnien drugiej polowy skladu?
Bo wg mnie mocno przeceniasz druzyny z dobrym [starym/lamliwym] corem i dziura na dole skladu. Nie ma szans by dobrych FAsow i trejdow starczylo dla wszystkich, wiec srednio rzecz biorac z w/w grupy 1-3 druzyny bedzie miala dobry sezon, a pozostale przez kontuzje/rozczarowania/skupienie na przyszlosc nie beda nawet miec blisko Top7 [punktowo, a nie miejscami].

Jeśli chodzi o ekipę Kings, to tam większość roboty robić będą Westbrook, Lillard, Aldridge, Saric i Fournier. Wszyscy w ostatnich latach grali sporo, więc można zakładać, iż podobnie będzie i teraz. Niewiadomą pozostaje Paul (do obliczeń brałem 59 gier) oraz Thomas (40 spotkań). No ale jeśli taki Thomas czy nawet Paul się połamie, to przecież nie będzie problemu zastąpić ich kimś z FA? Uważasz, że ktoś z tankerów kupi CP3? Raczej mało prawdopodobne. Poza tym, nie mam pojęcia kto kim uzupełni skład. Analizę robiłem przez pryzmat obecnych składów. A u Piotrka taki Wagner czy Porter z czasem mogą otrzymać minuty i jakąś sensowną produkcję robić. Sensowną jak na warunki fbx.

50 minut temu, wiLQ napisał:

A gdzie widzisz jej gorna granice?  Tzn gdzie sie konczy ten tier?

Wyszedł mi ścisk na pozycjach 4-11. Aczkolwiek ekipy z pozycji 4-7 stawiam jako jeden tier, a 8-11 jako drugi. Niemniej spokojnie ktoś może spaść/awansować wyżej, gdyż jak pisałem różnice wyszły mi niewielkie.

50 minut temu, wiLQ napisał:

Kto poza Lou ma swoj max za soba?

Batum

41 minut temu, lorak napisał:

tylko niech Geddo doprecyzuje - muszę być w top 5, czy wystarczy 10?

Moim zdaniem TOP7 nieosiągalne. TOP10 dałbym max 20% szans i to nie ze względu na Twoją ekipę, a raczej inne które mogą obrać inny kierunek, albo ktoś może nie odpalić tak jak przewiduję. W zeszłym sezonie typowałem Ciebie do miejsca 16ego, skończyłeś na 10tym. Teraz lekko się poprawiłem i daję 13-14 miejsce :).

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GeDDo napisał:

Jeśli chodzi o ekipę Kings, to tam większość roboty robić będą Westbrook, Lillard, Aldridge, Saric i Fournier. Wszyscy w ostatnich latach grali sporo, więc można zakładać, iż podobnie będzie i teraz. Niewiadomą pozostaje Paul (do obliczeń brałem 59 gier) oraz Thomas (40 spotkań). No ale jeśli taki Thomas czy nawet Paul się połamie, to przecież nie będzie problemu zastąpić ich kimś z FA? Uważasz, że ktoś z tankerów kupi CP3? Raczej mało prawdopodobne.

Wlasnie o to mi chodzi, ze tacy gracze powoduja duza wariancje. Paul ze swoja typowa srednia na 70 gier bylby swietny, a grajacy na pol gwizdka przez pol sezonu bylby balastem, na ktory trudno zyskac produkcje i w zaleznosci od tego ktory wariant przyjmujesz IMO to powinno wplywac na ocene druzyny [np tam gdzie najwiecej brakuje gier i jest ciasno w salary tam bedzie najwiecej leszczy, wiec o tier w dol].
Albo jeszcze cos innego, dlatego pytalem jakie masz podejscie do uzupelnien.

2 godziny temu, GeDDo napisał:

Batum

Czyli 2 wymaxowanych solidniakow mnie negatywnie wyroznia na tle druzyn z gornej polowki?

2 godziny temu, GeDDo napisał:

Moim zdaniem TOP7 nieosiągalne. TOP10 dałbym max 20% szans i to nie ze względu na Twoją ekipę, a raczej inne które mogą obrać inny kierunek, albo ktoś może nie odpalić tak jak przewiduję. W zeszłym sezonie typowałem Ciebie do miejsca 16ego, skończyłeś na 10tym. Teraz lekko się poprawiłem i daję 13-14 miejsce :).

Czyli przyjmujemy, ze ma byc Top7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzemo napisał:

Malo powiedziane 😋 to jakaś kpina jest. 

Hmmm, czyli jednak byli ukryci fani Zellera...
Zabawne jest to, ze bym klepnal wymiane KyleAnderson za Codego, wiec Krzemo zbednie stracilismy kase waiverowa :)

5 godzin temu, Jendras napisał:

I co w związku z tym?

W zwiazku z tym byla to rowniez Twoja wina bo tego nie sprawdziles i nie wydalo Ci sie dziwne, ze gracz po sezonie ze srednia 25 ma wpisane salary jako 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym sie rozni sklad Miami od mojego, sam bym zamienil wielu z tych zawodnikow ale 21-24 lata maja to do siebie ze nierowno wypalaja 

anyway, duzo bedzie zalezec jak wygladaja szanse na mistrza po 1 miesiacu i jak wyglada draft bo jak Wiseman to kolejny Zion a top bedzie gleboki to beda wyprzedaze dosc duze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2019 o 20:32, wiLQ napisał:

W zwiazku z tym byla to rowniez Twoja wina bo tego nie sprawdziles i nie wydalo Ci sie dziwne, ze gracz po sezonie ze srednia 25 ma wpisane salary jako 15.

lol, to ja mam jeszcze sprawdzać drugą listę, czy przypadkiem w pierwszej nie ma błędu? Bez jaj proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak zwykle w tym momencie sezonu klne wszystkie udziwienia w nazwiskach, czy naprawde Yahoo potrzebowalismy informacji, ze Bagley jest III w kolejnosci?

Ale plik na nowy sezon gotowy to mozna zaczac klecic propsy ;->

Tak wstepnie chetnie bym przyjal troche salary i oddal 2-3 za 1... ma ktos moze odwrotne potrzeby?

W dniu 6.10.2019 o 21:31, Jendras napisał:

lol, to ja mam jeszcze sprawdzać drugą listę, czy przypadkiem w pierwszej nie ma błędu? Bez jaj proszę.

Gdy chodzi o wlasna druzyne i jest oczywista dysproporcja miedzy pensja i produkcja? To jak najbardziej.

12 godzin temu, PeWee napisał:

Dragan Bender. Podejście 84te.

 

5 godzin temu, Roger napisał:

Trochę mnie uprzedziłeś Pe, miałem go na radarze, choć chyba nie zmieściłbym go w salary zamiast Franka. 

Nic straconego bo bedzie okazja za miesiac ;->

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.