Skocz do zawartości

Gość eF.

ROTY  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto zostanie Rookie Of The Year?

    • Deandre Ayton
    • Trae Young
    • Luka Doncić
    • Wendell Carter Jr
    • Jaren Jackson Jr
    • Marvin Bagley III
      0
    • Ktoś inny


Rekomendowane odpowiedzi

To co napisałem o Youngu na pierwszej stronie już nieaktualne. Ten rookie jest na tym etapie sezonu po prostu fatalny, damn. efg-42%, per-11.4, ortg-93, drtg-117, 37% z gry, 23% za trzy. Ba, nawet nie jest najlepszym rookie w Hawks, bo na ten moment jest nim Kevin Huerter (pozdro January). Jedynie asysty go jako tako bronią (7as/4tov), bo obrońcą też jest marnym. Taki SGA z Clippers gra o wiele lepiej i co tu dużo mówić... jest zdecydowanie lepszy. No nie wygląda to dobrze. I pomyśleć, że Hawks mogli mieć Lukę... // aż mi się przypomniało jak niejaki Robert Traylor został wymieniony na niejakiego Dirka Nowitzkiego w dniu draftu. Young tak słaby jak Traylor nie będzie, ale przekaz jest jasny huehue

edit - nie skreślam go jeszcze, ale na teraz wygląda to źle

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To co napisałem o Youngu na pierwszej stronie już nieaktualne. Ten rookie jest na tym etapie sezonu po prostu fatalny, damn. efg-42%, per-11.4, ortg-93, drtg-117, 37% z gry, 23% za trzy. Ba, nawet nie jest najlepszym rookie w Hawks, bo na ten moment jest nim Kevin Huerter (pozdro January). Jedynie asysty go jako tako bronią (7as/4tov), bo obrońcą też jest marnym. Taki SGA z Clippers gra o wiele lepiej i co tu dużo mówić... jest zdecydowanie lepszy. No nie wygląda to dobrze. I pomyśleć, że Hawks mogli mieć Lukę... // aż mi się przypomniało jak niejaki Robert Traylor został wymieniony na niejakiego Dirka Nowitzkiego w dniu draftu. Young tak słaby jak Traylor nie będzie, ale przekaz jest jasny huehue

edit - nie skreślam go jeszcze, ale na teraz wygląda to źle

Fakty są takie jakie napisałeś, aczkolwiek Trae pod eyetestem wygląda całkiem legitnie i jego kiepskie procenty wynikają bardziej z tego że ma trudne wejście do ligi co było jasne już podczas jego eksplozji w grudniu. Young ma masę potencjału i nie zdziwię się jak już za rok będzie na OK procencie robił 22/10 bo po prostu ma do tego świetny talent i umiejętności + naprawdę mądrze gra i znajduje partnerów z łatwością. Myślę że jego adv stats wynikają ze słabych wyników drużyny i taki był zawsze kłopot z ocenianiem rookiech w najgorszych ekipach po adv stats

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie jakie napisałeś, aczkolwiek Trae pod eyetestem wygląda całkiem legitnie i jego kiepskie procenty wynikają bardziej z tego że ma trudne wejście do ligi co było jasne już podczas jego eksplozji w grudniu. Young ma masę potencjału i nie zdziwię się jak już za rok będzie na OK procencie robił 22/10 bo po prostu ma do tego świetny talent i umiejętności + naprawdę mądrze gra i znajduje partnerów z łatwością. Myślę że jego adv stats wynikają ze słabych wyników drużyny i taki był zawsze kłopot z ocenianiem rookiech w najgorszych ekipach po adv stats

Dlatego go nie skreślam, sezon sobie trwa więc od czasu do czasu wypadałoby o rookie coś napisać. A że na początku grał naprawdę znakomicie to wypadło na Młodego. Zresztą i tak Luka zmiażdżył konkurencję na tym etapie i nie ma co zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego go nie skreślam, sezon sobie trwa więc od czasu do czasu wypadałoby o rookie coś napisać. A że na początku grał naprawdę znakomicie to wypadło na Młodego. Zresztą i tak Luka zmiażdżył konkurencję na tym etapie i nie ma co zbierać.

jak historia lubi się powtarzać, znowu MAvs wydymali konkurencję zgarniając Eurosa który będzie pewnie stanowił o ich sile na lata, ok Young to nie Traktor Treylor, na zawał nie zejdzie i może będzie miał legit karierę, ale to jakiś nonsens żeby go brać kosztem Doncicia. Gości który ma warunki, i może pójść w ślady, takiego Tj Forda, może to nie będzie taka wtopa jak Sixers z Fultzem ale jednak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak historia lubi się powtarzać, znowu MAvs wydymali konkurencję zgarniając Eurosa który będzie pewnie stanowił o ich sile na lata

 

Wydymali, czy sama Atlanta się podstawiła...? Przecież wiadomym było, że Doncić to perełka. Wiadomo, że w najgorszym możliwym scenariuszu to Doncić byłby takim Bojanem Bogdanoviciem, czyli dobrą trzecią opcją w contenderze, z genialnie ułożonym nadgarstkiem, wysokim BB IQ, nie najgorszą obroną, niezłym passingiem i także bez problemów z ego i stylem gry. A Young? Musi się wiele stać, by gość nie był ujemnym graczem w tej lidze, a żeby był w czołówce to jeszcze więcej... Tutaj chyba nikt nie miał wątpliwości, że Atlanta sama na siebie podpisuje wyrok, bo logiki w tym ruchu nie widział chyba nikt. Oddawali kogoś, kogo nawet podłoga jest w pobliżu sufitu Younga za pick z tego roku, który nawet nie będzie jakoś wysoko... Więc nie wiem, czy określenie "wydymali" jest adekwatne, bo oni sami wiedzieli, że to idiotyczne. To nie było tak, że Mavs odkryli w Donciciu jakiś talent, którego nikt inny nie zauważył. Wszyscy go widzieli, widzieli go też w Atlancie, a go odpuścili. Głupota, która w przyszłości będzie zapewne porównywalna z odpuszczeniem Jordana w 1984.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydymali, czy sama Atlanta się podstawiła...? Przecież wiadomym było, że Doncić to perełka. Wiadomo, że w najgorszym możliwym scenariuszu to Doncić byłby takim Bojanem Bogdanoviciem, czyli dobrą trzecią opcją w contenderze, z genialnie ułożonym nadgarstkiem, wysokim BB IQ, nie najgorszą obroną, niezłym passingiem i także bez problemów z ego i stylem gry. A Young? Musi się wiele stać, by gość nie był ujemnym graczem w tej lidze, a żeby był w czołówce to jeszcze więcej... Tutaj chyba nikt nie miał wątpliwości, że Atlanta sama na siebie podpisuje wyrok, bo logiki w tym ruchu nie widział chyba nikt. Oddawali kogoś, kogo nawet podłoga jest w pobliżu sufitu Younga za pick z tego roku, który nawet nie będzie jakoś wysoko... Więc nie wiem, czy określenie "wydymali" jest adekwatne, bo oni sami wiedzieli, że to idiotyczne. To nie było tak, że Mavs odkryli w Donciciu jakiś talent, którego nikt inny nie zauważył. Wszyscy go widzieli, widzieli go też w Atlancie, a go odpuścili. Głupota, która w przyszłości będzie zapewne porównywalna z odpuszczeniem Jordana w 1984.

ta głupota pewnie będzie bardziej porównywana do oddania Dirka przez Bucks, niech będzie zatem drugi raz ktoś im się tak debilnie podstawia. Ogólnie Young to nie śp Treylor, iq ma większe i pewnie można się po nim znacznie więcej spodziewać ale te warunki skutecznie mu karierę utrudnią... no tak czy inaczej niesamowita sprawa żeby dwa razy w kluczowych momentach dla organizacji zgarnąć dwóch takich eurosów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiesznie może wyjść kiedy okaże się, że za oddanie Luki, który równie dobrze może okazać się Tyreke Evansem czy wspomnianym Bogdanovićiem albo wejść na MVP lvl ale Hawks mogą równie dobrze dostać Trae, Ziona i jeszcze jakiś wybór z końca dziesiątki i jak ocenić taką sytuację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki, który równie dobrze może okazać się Tyreke Evansem czy wspomnianym Bogdanovićiem albo wejść na MVP lvl 

Doncić będzie superstarem. Gdyby Dallas było słabe, a pick nie był top5 protected, to Hawks mogliby nie wyjść na tym tak źle, ale że pick jest top5 protected, Dallas jest dobre, a Hawks na razie są 5 w loterii - to nie wiem co by musiało się stać żeby ocena tej sytuacji nie była jednoznaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiesznie może wyjść kiedy okaże się, że za oddanie Luki, który równie dobrze może okazać się Tyreke Evansem czy wspomnianym Bogdanovićiem albo wejść na MVP lvl ale Hawks mogą równie dobrze dostać Trae, Ziona i jeszcze jakiś wybór z końca dziesiątki i jak ocenić taką sytuację ?

z tym Zionem to jako fan clevlandzkiego basketu, musze przestrzec przed sylwetka rodem z Benetta - kazdy pik na gracza o takiej sylwetce bez jakiegokolwiek rzutu, opatrzony bedzie "w imie ojca i syna...".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncić będzie superstarem. Gdyby Dallas było słabe, a pick nie był top5 protected, to Hawks mogliby nie wyjść na tym tak źle, ale że pick jest top5 protected, Dallas jest dobre, a Hawks na razie są 5 w loterii - to nie wiem co by musiało się stać żeby ocena tej sytuacji nie była jednoznaczna.

 

tego nie wiadomo, ma na to papiery ale jak nie poprawi pracy na nogach w obronie to będzie lipton a nie superstar

Dallas jest dobre ale równie dobrze może skończyć na 12 miejsu a to oznacza pick z końca pierwszej dziesiątki, tam można naprawdę dobrze pomyśleć, ale faktycznie sam pomysł był błędem, bo Luka w Hawks na PG to instant impact

 

 

z tym Zionem to jako fan clevlandzkiego basketu, musze przestrzec przed sylwetka rodem z Benetta - kazdy pik na gracza o takiej sylwetce bez jakiegokolwiek rzutu, opatrzony bedzie "w imie ojca i syna...".  

 

Zion wydaje sie całkiem ogarniety i podejrzewam, ze klub ktory go wezmie to zacznie od redukcji a chłop mówi o obronie jako waznej części rzemiosła czyli jestem raczej spokojny, gorszym problemem może być nadambicja, jak niedawno np. przywalił głową w tablicę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiesznie może wyjść kiedy okaże się, że za oddanie Luki, który równie dobrze może okazać się Tyreke Evansem czy wspomnianym Bogdanovićiem albo wejść na MVP lvl ale Hawks mogą równie dobrze dostać Trae, Ziona i jeszcze jakiś wybór z końca dziesiątki i jak ocenić taką sytuację ?

 

Żeby z takim stylem gry wejść na MVP level to musiałby grać na poziomie 80% Curry co najmniej... A już fizycznie od niego odbiega - niższy, wolniejszy, krótsze ręce i mniej siły. Young musiałby się okazać kimś lepszym do Lillarda i Irvinga, a to nie mieści mi się w głowie.

 

Doncić nawet w najgorszym przypadku jest przydatny. A w obronie tak nie kaleczy. Wystarczy, że będzie robił za Hardena z tamtego i tego roku - nie musi być nie wiadomo jakim defensorem. Bycie średnim i ukrywanym w obronie zupełnie wystarczy, by dawał impact zbliżony do LeBrona czy AD.

 

A pick poza #5 to już nie jest taki gorący kąsek, dla którego warto rezygnować z franchise playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym drafcie jest też talent "jeden na dekadę" jak chodzi o podkoszowych ;>

Garnett, Davis, JJJ.

 

Przerąbana sprawa, że dwa takie prospecty zostały w sumie olane przez 3 teamy.

I co lepsze - to o tym, że Luka i Jackson są naprawdę zajebiści wiele osób wręcz krzyczało.

 

JJJ jest spoko, ale z niego nigdy nie będzie fraczise playera. natomiast Doncic to ponadczasowy talent. to tak, jakby gadać o Rodmanie i Jordanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym drafcie jest też talent "jeden na dekadę" jak chodzi o podkoszowych ;>

Garnett, Davis, JJJ.

 

Przerąbana sprawa, że dwa takie prospecty zostały w sumie olane przez 3 teamy.

I co lepsze - to o tym, że Luka i Jackson są naprawdę zajebiści wiele osób wręcz krzyczało.

 

ja byłbym w stanie nawet postawić tezę, że sufit JJJ jest wyżej niz u Słoweńca, który ma jeden brzydki red flag o którym jakoś nikt nie che mówić, czyli perimeter D ale za to off-ball movement należy chwalić

DvCXiEHV4AAVA6K.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno, mocno przesadzasz, a ostatnie porównanie już kompletnie od czapy ;)

 

dlaczego? na JJJ nie zbudujesz drużyny. on będzie takim elitarnym rolesem z impactem superstara. jak Rodman właśnie.

ja byłbym w stanie nawet postawić tezę, że sufit JJJ jest wyżej niz u Słoweńca, który ma jeden brzydki red flag o którym jakoś nikt nie che mówić, czyli perimeter D ale za to off-ball movement należy chwalić

DvCXiEHV4AAVA6K.jpg

 

jak ta perimeter D jest tutaj mierzona?

 

w ogóle lol na tą tabelę. Donic finishuje mijając trzech obrońców, a JJJ ładuje open dunki po podaniach Gasola i Conley'a. no ale to Jackson jest "lepszym" finisherem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Open dunk- rzut

Wjazd po minięciu 3 typów i layup- rzut

 

To sa właśnie te błędy statystyki na które wielu zwraca uwage. Statystyka nie widzi meczu.

 

Co do JJJ to ja się zgadzam ze to nigdy nie bedzie 1 opcja mocnego zespołu. Taki np Green z GSW. Sam niewiele znaczy, bez niego wszystko sie sypie. Potencjalny Allstar to przecież nie jest mało wiec prosze nie odbierać tego jako hejt czy umniejszanie talentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJJ będzie Greenem z lepszą ofensywą, czyli all star bez kontrowersji ;]

 

moze faktycznie nie będzie można zbudować na nim ofensywy ale w defensywie to przecież talent na miarę goat obrońcy, więc impact zapewne będzie miał kosmiczny

 

Nie wypowiadam się czy Luka czy JJJ lepszy jednak tak czy siak Ci dwaj powinni być o klasę lepszymi graczami niż ktokolwiek z tej klasy 

 

najlepiej by było jakby grali razem, dynastia murowana  :nightmare:

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam się czy Luka czy JJJ lepszy jednak tak czy siak Ci dwaj powinni być o klasę lepszymi graczami niż ktokolwiek z tej klasy

nie zapomniałeś o Aytonie? przecież on nawet w obronie zaczyna grać, a niech jeszcze suns dodadzą kogoś, kto potrafi podawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego? na JJJ nie zbudujesz drużyny. on będzie takim elitarnym rolesem z impactem superstara. jak Rodman właśnie.

 

jak ta perimeter D jest tutaj mierzona?

 

w ogóle lol na tą tabelę. Donic finishuje mijając trzech obrońców, a JJJ ładuje open dunki po podaniach Gasola i Conley'a. no ale to Jackson jest "lepszym" finisherem....

 

nie mogłem znaleźć tej formuły a trochę czasu na fansided spędziłem (to dzieło Cranjisa) i nie mogłem znaleźć, opiera się to na perimeter defense rating ale ja sobie daruję rozmowy nt jego obrony obwodowej bo te wolne nogi widać a jak ktoś nie chce tego zobaczyć to nie zobaczy. a co do finishingu to pewnie chodzi o % at rim, a Luka ma tam tylko 58%, gdzie 22% rzutów pochodzi stamtąd, to nie jest żaden wybitny poziom a JJJ ma 73%, gdzie jest to 42% jego rzutów i nie są to tylko open dunki jak próbujesz to sobie wmawiać, zresztą chart w przypadku JJJ za bardzo nie kłamie ;) 

 

 49172821_276778926342449_920134491912011

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.