Skocz do zawartości

New Orleans Hornets (2) - Dallas Mavericks (7)


agresywnychomik

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie kidd juz dawno nie jest nawet czolowym PG wypadl gdzies poza TOP 5(cp, nash, deron, baron, billups... jeszcze pewnie ktos by sie znalazl), wiec nie rozumiem tego waszego "przekazywania wladzy". To bylo przed seria pewne, ze CP bedzie jechal z Kiddem jak z gownem i wlasnie to robi. Jeszcze przed seria jak niektorzy pisali, ze Kidd ma wygrac matchup z Paulem to juz w ogole byl kosmos :D Ja obstawilem 4:2 i watpie teraz, zeby dallas chocby 2 wyciagnelo.

 

Ofensywa dallas jest strasznie jednowymiarowa. Iso, jumper, iso, jumper, penetracja-kickout, jumper. Non stop jumperkuje nie ma praktycznie easy points, myslalem, ze z Kiddem chociaz cos w transition zrobia, ale jak to mozna cos zrobic w transition jak rywal rzuca na 50%+. Kidd jest podobno w czolowce obroncow, a Paul robi co chce. Dallas ma takie szanse na podniesienie sie jak phx czyli niewielkie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powiedzmy sobie jasno, Dallas zjebalo ten transfer straszliwie, i bedzie im sie to czkawka odbijalo pare sezonow. Kidd to staruch, oddali tez podkoszowca w postaci Diopa i dwa pierwsze picki. A ludzie podniecali jak to pieknie George i Stack ich wyruchali, wszystko ladnie pieknie ale w trakcie 2 meczu byla jasna statystyka jak Dallas sobie radzili z Paulem majac Harrisa i nie majac Harrisa. Nie pamietam wszystko dokladnie ale na pewno przy Harrisie (nie bez powodu Parker tak sie podniecil ze Dallas stracili DH) zdobywal o 3 pkt mniej na mecz, mial az o 10% slabsza skutecznosc z gry, mial wiecej strat i o 1,5 przechwytu mniej, to sa gigantyczne roznice statystyczne. Ale Cuban chcial miec supergwiazde na pg, no to ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerry Stackhouse vs. Byron Scott

 

I don’t think Byron Scott is the best coach or I don’t think he’s the best guy to deal with — you know what I’m sayin? — from some things that I’ve heard from other players and just some dealings that I had with him earlier in the season. I was about ready to kick his ass — you know what I’m sayin? He was sitting on the sideline and we just got into a little conversation or something and he was going to tell me, you know, ‘Talk to me when you get a ring.’ I was like, I told that fool, ‘If I played with Magic and Worthy and Kareem I’d have a ring, too. So, you know, he’s a sucker in my book, but that’s a whole other story.”

Damn, wsciekloscia jeden na drugiegi zalecialo. Jakie musza byc nastroje w obozach tych zespolow. Gotowi sie zabic slowami. Podoba mi sie to bo wiem, ze bedzie mialo przelozenie na parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavs' Howard admits offseason marijuana use

 

Dallas, TX (Sports Network) - Dallas Mavericks forward Josh Howard admitted on a radio show Friday that he smokes marijuana in the offseason.

 

The wide-ranging comments came in advance of Dallas' Game 3 against New Orleans in the Western Conference quarterfinals. The Mavericks lost the first two games on the road, but won Friday night, 97-87.

 

"Everybody in the media world and the sports world knows NBA players do smoke marijuana," Howard told The Michael Irvin Show on the local ESPN affiliate.

 

"Most of the players in the league use marijuana and I have and do partake in smoking weed in the offseason sometimes," Howard said. "I mean, that's my personal choice and my personal opinion, but I don't think that's stopping me from doing my job."

 

Howard was averaging only 13.5 points on 26.9 percent shooting through the first two games of the series after averaging 19.9 points during the regular season. He had 18 points on 5-of-16 shooting on Friday.

 

The 28-year-old Howard said during the interview that Mavericks owner Mark Cuban or head coach Avery Johnson hadn't said anything to him about the marijuana issue.

 

"I think they of me as far enough as a mature person and as a mature adult to handle that," Howard said. "I'm not going to put myself in a position to fail as far as that type of situation. If that's me, that's what I'm going to do when I'm by myself on my personal time. I'm not trying to get involved with anything or anybody else that's going to bring me down."

 

It's not known if the NBA has the ability to suspend Howard for his comments.

 

Under the NBA's drug policy, players have to undergo four random tests every season from October 1 to June 30. A player who tests positive for marijuana use isn't subjected to a suspension until a third strike. Upon a first positive test, the player is required to enter the league's marijuana program. For the second such violation, the player will be fined $25,000. A third positive test results in a five-game suspension. Any subsequent violation, the player will be suspended for five games longer than his immediately preceding suspension.

Prawdopodobnie nie zostanie zawieszony, ale osobiscie uwazam, ze troche nie profesjonalnie. Pewnie, pali jego sprawa. Ale niech mowi, za siebie a nie pod przykrywka, jak wszyscy to i ja. Ale to ja jako nieliczny zostalem przylapany. Pewnie ma racje, ze wiekszosc, ale nie wiekszosc zostaje na tym przylapana. Szczegolnie, ze sa playoffy takie rzeczy nie sa potrzebne szczegolnie kiedy masz trudna rywalizacje przeciwko NO. Wczoraj podczas ogladania tego meczu udzilal wywiad Devin Harris: "Once you get past that fence he has up, he's very talkative," says Devin Harris, Howard's closest Maverick friend before he was shipped to New Jersey in the Kidd deal. "He's different, though. He will surprise you with the things he's interested in."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko bo niedlugo zaczyna sie draft nfl, bardzo dobry mecz Dallas, Dirk i banda pokazuje ze latwo skory nie sprzeda. Za duzo strat NOH, na sam koniec Dampier pokazal ze ma jaja i chcial wrzucic w trybuny o 3 glowy nizszego Paula, ciekawe gdzie byl gdy Dirk zostal poglaskany po twarzy przez Westa? Na lawce co nie zmienia faktu ze torche to wygladalo buraczono gdy mecz juz jest dawno rozstrzygniety a on o polowe lzejszego rywala atakuje pokazujac jaki z niego kozak. Swoja droga obejrzalbym z checia bojke jego z Cahndlerem ktory wystartowal do obrony CP3. Ta seria moze byc bardzo dluga, nawet 7 meczowa (jako jedyna na Zachodzie).

Howard po prostu brak slow, jak palisz to sobie pal, ale takie informacje zostaw dla siebie a nie publicznie to rozglaszasz, jeszcze do tego tuz przed meczem nr 3 gdy jestes o krok od kolejnej kleski w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi po Mavs. Mi osobiscie szkoda tylko jednej osoby,Jasona Kidda. Wg mnie biorac po uwage przekroj calej kariery, zasluzyl na wiecej, niż tylko dwa finały, w ktorych zebrał becki od Shaqa i Duncana. Po Magicu i Stocktonie(tez za malo osiagnal) to on wiodl prymat na PG przez ostatnia dekade. Ale coz...starzy odchodzą, mlodzi przychodza. Mysle ze Paul to najbardziej odpowiednia osoba do zastapienia Jasona jako krola rozgrywaczy, na nastepnych ladnych pare lat. Nie mozna z drugiej strony sie tez oszukiwac. Ten sezon, mimo ze statystycznie chyba najlepszy dla Kidda w NYN, to po przenosinach na mocny zachod gdzie PG lepszych od Jasona jest na peczki, pokazal ze szanse na finał conferencji, nie mowiac juz o pierscieniu sa poza zasiegiem. No chyba że Cubanowi znowu odwali cos w banie i nasciaga niewiadomo kogo. 30 dyszki ma juz Kidd, Stack, Dirk, Dampier,Terry i Edek Jones i jeszcze paru delikfentow z szerokiego. Ja NOWYCH (najwyzsa pora) Mavs budowałbym na "cpunie" Howardzie:) i Bassie, ktory sadze nie jedno ASG bedzie mial na swoim koncie.PS: Podjarany jestem nieziemsko pojedynkiem SAS-NOH i cos mi sie wydaje ze bez G7 sie nie obedzie, no chyba że POP i na Paula znajdzie "bata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ CP3 ma playoffy (jak na MVP przystało :wink: ), idzie młode pełną parą... PIerwsza runda takie symboliczne przekazanie pałeczki przez Kidda (szkoda bo chłopa lubie jak malo ktorego zawodnika), druga runda mecze ze Spurs czyżby i tu symboliczne przekazanie pałeczki przez ustępujących mistrzów? Dlaczego nie tak naprawde dość łątwo uporali się z MAVS i nikt nie jest w stanie powiedziec jak dobrą drużyną jest NOH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się duuużo więcej po Mavs, ale okazało się, ze jak grali słabo w Rs, tak słabą grę kontynuowali w PO. Za to Hornets nic sobie nie zrobili z komentarzy o ich braku doswiadczenia w tej fazie rozgrywek i po prostu grali bardzo dobre mecze na poziomie, jaki prezentowali w RS.

Paul tez pokazuje, że jest zawodnikiem z jajami, jest bardzo młody, debiutuje w PO, debiutuje od razu jako lider mlodego zespołu w starciu ze starymi wyjadaczami wink: i udowadnia, że potrafi pociągnąć ten wózek.

 

W Mavs chyba podobnie jak w Suns czas na zmiany. W Dallas jednak droga budowania drużyny była dużo właściwsza niż w Arizonie, bo postawiono na obronę. Z resztą w Finale Ligi byli, przegrali na własne życzenie, ale pokazali, że są ekipą zdolną do wygrania ligi.Tyle, że transfer Kidda okazał się równie zły jak ten Shaqa. Stracili młodego, zdolnego Harrisa, a Kidd już nie odmłodnieje. Jak by nie było wciąż mają Nowitzkiego, Howarda, Terry'ego, więc wokól kogo jest budować, zobaczymy jak rozwiążą tam swoje problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuban nie pierdolił się, Avery już wyleciał:

 

Breaking News: Johnson Out As Dallas Head Coach

April 30, 2008 - 2:12 pm

ESPN -

The Dallas Mavericks parted company with coach Avery Johnson on Wednesday, a day following the team's first-round exit from the NBA playoffs, ESPN.com has learned.

 

Speculation about Johnson's future with the franchise had been mounting for weeks, ever since Dallas struggled to reach the playoffs as the seventh seed following its midseason acquisition of point guard Jason Kidd from New Jersey.

 

Johnson became Mavs coach during the 2004-05 season and walks away with a 194-70 record (.735), but only a 23-24 mark in the playoffs and 3-12 in the postseason since Dallas' dismantling by Miami in the 2006 NBA Finals.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avery tak szybko jak wzleciał, tak szybko spadł. Nie ma zmiłuj, Cuban pociągnął za sznurek i po zabawie. Czy to w czymś pomoże? Wątpię. To Avery negocjował trejd Kidd-Harris? Niestety wbrew moim zgadywankom matchup Paul-Kidd był najbardziej jaskrawym punktem rywalizacji i niemożliwie obnażył rozgrywajka Dallas. Josh Howard też kupę grał, do tego w przerwach chwalił się jaraniem trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde komedia jeszcze dwa sezony temu trener roku jeszcze miesiac temu averys team na piersi cubana a teraz papa avery i ciekawe czy cos sie typowi jeszcze uda zdzialac, naprawde w sporcie jak w zyciu duzo smiesznych rzeczy sie dzieje.

Pewnie tak bo jest kandydatem na trenera ... Knicks :P Po tym jak LB poszedł do "Bobków". Ale, co ciekawe, Little General Johnson być może będzie rywalizował i tę posadę ze swoim przeciwnikiem z lat 90-tych, niejakim Patem Ewing'iem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dallas jednak droga budowania drużyny była dużo właściwsza niż w Arizonie, bo postawiono na obronę.

ale bzdet niemoge ile razy cos takiego czytam, jak widac obie drogi byly zle bo ani jednych ani drugich w PO juz nie ma. Jeszcze to wieczne demonizowanie obrony jako klucza do wszystkiego... Popatrz stary na SAS ktore potrafi zagrac run'gun jak rownież hard, tuf defence i to jest prawidlowa droga do sukcesu - zachowanie proporcji miedzy jednym i drugim.

 

Z resztą w Finale Ligi byli, przegrali na własne życzenie, ale pokazali, że są ekipą zdolną do wygrania ligi.Tyle, że transfer Kidda okazał się równie zły jak ten Shaqa.

Wedlug mnie tez gówno prawda owszem rownie zle bo obu nie ma juz w PO jednak PHX gralo z prawdopodobnie najlepsza druzyna w NBA i wynik 4:1 nie pokazuje ze tak naprawde seria byla bardziej wyrownana. Natomiast Dallas wtopilo z nonamami (ktorzy pracuja dopiero na swoje nazwiska i statusy gwiazd - West Chandler) bądź dziadkami po kontuzjach (Peja). Dlatego TRansfer Kidda mozna oceniac tylko o wiele gorzej niz Shq.

 

Stracili młodego, zdolnego Harrisa, a Kidd już nie odmłodnieje.

Znowu demonizowanie... Cuban postawil na teraz i ja mu sie nie dziwie widac ze jest powaznym gosciem i lubi grac o najwyzsza stawke to ze przegral w koncu kiedys mu sie uda wygrac :roll:

 

Jak by nie było wciąż mają Nowitzkiego, Howarda, Terry'ego, więc wokól kogo jest budować, zobaczymy jak rozwiążą tam swoje problemy.

Budować ale wokolo którego? Jesli mają budować cos nowego to właśnie któryś z nich odejdzie bo Kidda po obecnych PO nikt nie łyknie a ma chyba jeszcze 2 lata kontraktu. JA widze to tak albo nowy trener i ta sama paczka z kosmetycznymi zmianami albo baju baju Howardy Terrowie czy nawe Nowitzkie i przebudowa na maksa. Sklaniam sie ku tej pierwszej opcji poniewaz wydaje mi sie ze gdy wygasa Kidd bedzie kilku ciekawych FA do wziecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bzdet niemoge ile razy cos takiego czytam, jak widac obie drogi byly zle bo ani jednych ani drugich w PO juz nie ma.

Tyle że inne zespoły obronne jak Spurs, Pistons,CElts,Cavs,Lakers czy Jazz dalej są w PO i jest spora szansa że w nich zostaną, a i najprawdopodonbiej ktoś z nich włąsnie dojdzie do Finału i będzie tegorocznym championem .

Notomiast te tylko i wyłącznei typowo ofesywne zesply wszystke wyleciały-Raps,Nuggs i Suns i żadna z nich nie ugrała nawet dwóch meczów

Jeszcze to wieczne demonizowanie obrony jako klucza do wszystkiego...

Przypomnij sobie kiedy ostatnio misia wygrała niebroniąca ekipa, kto zgarniał pierścienie w ostatnich latach i jaki poziom defensywy grali to będziesz miał odpowiedź. :) Gdzie zachodziły świetnei defensywne ekipy i dlaczego 'Finiks' nie byli nawet w Finale mimo tylu lat gry na czubie.

 

Znowu demonizowanie... Cuban postawil na teraz i ja mu sie nie dziwie widac ze jest powaznym gosciem i lubi grac o najwyzsza stawke to ze przegral w koncu kiedys mu sie uda wygrac :roll:

Cuban musiał tak zagrać, bo za rok Lakers z odpowiednio wprowadzonym Gasolem i Celtics drugi sezon z gwiazdami raczej będą poza zasięgiem obecnych ekip bez radykalnych zmian. Musiał tak zagrać, zaryzykował, przegrał bo za rok będzie pewnie gorzej. Trudno się mówi, życie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bzdet niemoge ile razy cos takiego czytam, jak widac obie drogi byly zle bo ani jednych ani drugich w PO juz nie ma. Jeszcze to wieczne demonizowanie obrony jako klucza do wszystkiego... Popatrz stary na SAS ktore potrafi zagrac run'gun jak rownież hard, tuf defence i to jest prawidlowa droga do sukcesu - zachowanie proporcji miedzy jednym i drugim.

Co ty chrzanisz :?:

Przecież ja nie pisałem tego w kontekście tego sezonu, ale pisałem o ogólnym sposobie budowania tych drużyn, bo przecież ani Suns ani ,Mavs to nie są drużyny zbudowane na ten sezon, już od kilku lat nieprzerwanie sa w czołówce ligi. Tyle, ze Mavs w Finale NBA byli i przegrali tak jak pisałem na własne życzenie. Według mnie jednak mieli wtedy bez watpienia wszytsko, aby mistrzem być. Natomiast Suns byli co najwyzej w WCF i tak naprawdę to nigdy nie było w ich zasięgu zdobycie mistrzostwa, nawet zagranie w decydującej serii nie było nigdy ich udziałem, bo po prostu czegoś im brakowało.

 

Co do obrony, to chyba oczywiste, że nie ma drużyn nastawionych tylko, na atak czy tylko na obronę, potrzebny jest odpowiedni bilans pomiędzy dwoma stronami parkietu, ale prawda jest taka, że drużyna broniąca jak Suns po mistrzostwo nie sięgnie, natomiast obrona jak Spurs, Mavs czy teraz Celtics jest decydującym, bardzo ważnym, niezbędnym elementem w drodze po tytuł.

 

Wedlug mnie tez gówno prawda owszem rownie zle bo obu nie ma juz w PO jednak PHX gralo z prawdopodobnie najlepsza druzyna w NBA i wynik 4:1 nie pokazuje ze tak naprawde seria byla bardziej wyrownana. Natomiast Dallas wtopilo z nonamami (ktorzy pracuja dopiero na swoje nazwiska i statusy gwiazd - West Chandler) bądź dziadkami po kontuzjach (Peja). Dlatego TRansfer Kidda mozna oceniac tylko o wiele gorzej niz Shq.

jakie to ma znaczenie czy ktoś pracuje dpiero na nazwko czy już je ma :?

Zarówno Spurs jak i Hornets zagrali świetne serie, zarówno Suns jak i Mavs grali źle, przegrali w pierwszej rundzie, więc trzeba uznać transfery obu drużyn za niewypały. Tyle, że nie wiemy, kto przegrał z lepsza ekipą, ale niedługo się przekonamy, bo Spurs teraz grają z Hornets.

Z resztą Hornets wygraliby tez prawdopodobnie z Suns, a Spurs z Mavs, dla mnie to nie ma większego znaczenia, po prostu ani jedni ani drudzy źle zainwestowali i tyle.

 

Znowu demonizowanie... Cuban postawil na teraz i ja mu sie nie dziwie widac ze jest powaznym gosciem i lubi grac o najwyzsza stawke to ze przegral w koncu kiedys mu sie uda wygrac :roll:

Jakby postawił na Harrisa to postawiłby na dziś i na jutro, a wybierając Kidda postawił na wczoraj, więc nie wiem o co ci chodzi. Nawet teraz Harris jest lepszy niż Kidd, więc tym bardziej będzie w przyszłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy rzut Mo Pete'a: http://sports.espn.go.com/espnmag/story?id=3375691

 

Zeby w dwoch zdaniach. Patrzac na to co dotychczas robi Howard (takie trzykrotne 20/20 w playoffs to ostatnio mial Chamberlain) czy Kobe, napewno trzeba ich uwzglecnic w walce o MVP playoffs na chwile obecna ale w moim przekoniu bezdyskusyjnym jest Chris Paul. Pewnie, ze ma Westa do pomocy, na obwodzie Stojaka i Chandlera w trumnie ale mimo wszytko potrafi tak wszytkimi pokierowac, ze z niecierpliwoscia czekam na mecz numer 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.