Skocz do zawartości

Powrót Magic Basketball


Piotr Zarychta

Rekomendowane odpowiedzi

w ogóle kolejny wątek z cyklu 'e-NBA - hate it or love it'

 

-'nie uda się wam, ja wam tu zaraz wyliczę'

-'źle robicie'

-'ej, zróbcie ankietę, i róbcie tak, jak wyjdzie z tej ankiety, bo przecież co wy możecie wiedzieć o rynku czasopism, ale my wam podpowiemy i wtedy będzie spoko'

-'po c*** 5 urządzeń, za dużo, po co tworzyć nowy model rodziny'

-'po c*** jakieś ograniczenia? kupuję 'na żywo' przez sieć i nie ma ograniczeń'

-i wreszczie dyskusja gdzie ludzie na podstawie badań robionych przez jakieś miliardowe korpo mediowe wyciągają wnioski dla niszowego niskonakładowego czasopisma.

 

super, naprawdę fajnie się to czytało

 

a tak na serio to cieszy mnie że Piotr Zarychta jest na każdy prawie zarzut / 'radę' w stanie odpowiedzieć bardzo rzeczowo, tak czytając jego posty wydaje się być to wszystko dobrze przemyślane. A czy się uda? to inne pytanie,dowiemy się już niedługo. Tak czy inaczej trzymam kciuki i życzę powodzenia! 

 

mały OT, jak byłem ostatnio w Polsce jakiś czas, to we Wrocławiu przypadkiem spotkałem na ulicy Maćka B. (aka Dainius, e-basket / tygodnik koszykarski basket), za parę minut znaleźliśmy się w tej samej knajpie i zjedliśmy sobie obiad razem. Ale w sumie to nie rozmawialiśmy o koszykówce wcale 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt wam nie broni mieć takiego zdania. Tak jak mnie mieć innego. Co do żartu, to wybacz, przez internet nie da się tego odczytać, że to żart.

 

A mi postrzegać dzielenia się z obcymi ludźmi dostępem jako kradzieży.

 

Dopiero przeczytałem ten post i całą dalszą dyskusję o piraceniu. Jak można napisać taki post, kiedy samemu się robi kanał YouTube z materiałów NBA, do których nie ma się praw autorskich, a przy filmach włączone są reklamy i zarabianie. Dodatkowo na starcie filmu jest reklama jakiegoś portalu, który zapewne płaci za to. Nie mam nic do tych highlightów, ale przynajmniej wypadałoby zachować jakieś pozory i najlepiej nie odnosić się do tematu, a tak to tylko się mega zdissowałeś, bo sam również jesteś złodziejem.

 

Jeden z filmików z konta Piotra Zarychty pod nazwą "Z. Highlights":

 

https://www.youtube.com/watch?v=TT3rv1ClaiQ&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś dowód na tę tezę?

opinie i uzasadnienia samych twórców, a także badania. chyba najpełniejsze z dostępnych: https://cdn.netzpolitik.org/wp-upload/2017/09/displacement_study.pdf

(po części argumentem za jest także to, jak rozwija się streaming.)

 

a czy są jakieś dowody za tym, że dzielenie się treściami szkodzi?

 

Bo jak patrzę na box office to w krajach o dużym piractwie to 40-50% obrotów jest realizowana w pierwszym weekend kiedy nie ma pirackich kopii. W normalnym kraju z pierwszego weekendu robi się 25%. Ba Polska przynosi 2-3 krotnie mniejsze obroty niż Hiszpania dla popularnych filmów

 

jakie najczęściej filmy (i ile razy) są piracone (in absolute numbers)? Jakie te filmy miały budżety? Czy dodatkowa reklama była im potrzebna? Jak ich spiracenie przełożyło sie na popularność tych filmów?

tak, blockbustery to wyjątek i o tym m. in. można przeczytać pod linkiem wyżej.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przeczytałem ten post i całą dalszą dyskusję o piraceniu. Jak można napisać taki post, kiedy samemu się robi kanał YouTube z materiałów NBA, do których nie ma się praw autorskich, a przy filmach włączone są reklamy i zarabianie. Dodatkowo na starcie filmu jest reklama jakiegoś portalu, który zapewne płaci za to. Nie mam nic do tych highlightów, ale przynajmniej wypadałoby zachować jakieś pozory i najlepiej nie odnosić się do tematu, a tak to tylko się mega zdissowałeś, bo sam również jesteś złodziejem.

 

Jeden z filmików z konta Piotra Zarychty pod nazwą "Z. Highlights":

 

https://www.youtube.com/watch?v=TT3rv1ClaiQ&feature=youtu.be

przeciez sie zreflektowal i przeprosil za ta niefortunna wypowiedz, po co przy tym grzebiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez sie zreflektowal i przeprosil za ta niefortunna wypowiedz, po co przy tym grzebiesz?

 

Po prostu Piotr Zarychta od lat kojarzy mi się też z różnymi filmami tworzonymi na YouTube i strasznie mnie ugryzł ten komentarz w oczy - nie mam nic do jego działalności na YT i trzymam kciuki za Magic Basketball. Jednak to tak jakby ignazz miał pretensję do kogoś o brak używania polskich znaków albo lorak mający pretensję do kogoś, że mu pokazuje zaawansowane statystyki zamiast skupić się na czystym oglądaniu meczu i na podstawie tego wysuwania wniosków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to tak jakby ignazz miał pretensję do kogoś o brak używania polskich znaków albo lorak mający pretensję do kogoś, że mu pokazuje zaawansowane statystyki zamiast skupić się na czystym oglądaniu meczu i na podstawie tego wysuwania wniosków.

Hue hue, chciałbym zobaczyć jedno i drugie - made my day ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od "złodziejskiej" retoryki wciąż nie czaję, że w tak niszowym projekcie opłaca się bawić w takie rzeczy. Nie lepiej po prostu logujesz się = czytasz, jak jest na wszystkich czasopismach, do których mam dostęp? To zrobi pewnie każdy ogarnięty student infy, więc i cena inna.

 

Wiem, że to nie mój projekt i mr Zarychta pewnie kminił nad tym o wiele dłużej, po prostu chciałbym zrozumieć motywację. To ograniczenie do 5 sprzętów niczemu nie służy poza tym, że może irytować mnie i mi podobnych, którzy korzystają z wielu gadżetów, a ponadto często je zmieniają z różnych powodów. Ale czy ciężko sobie wyobrazić, że 5 kolesi, który czytają tylko na smartfonach, zrzuca się na 1 konto? Moim skromnym zdaniem to jest hajs w błoto, ale to oczywiście nie moja sprawa. Gadamy sobie tutaj, to się udzielam i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Piotr Zarychta od lat kojarzy mi się też z różnymi filmami tworzonymi na YouTube i strasznie mnie ugryzł ten komentarz w oczy - nie mam nic do jego działalności na YT i trzymam kciuki za Magic Basketball. Jednak to tak jakby ignazz miał pretensję do kogoś o brak używania polskich znaków albo lorak mający pretensję do kogoś, że mu pokazuje zaawansowane statystyki zamiast skupić się na czystym oglądaniu meczu i na podstawie tego wysuwania wniosków. 

puscil baka , przeprosil .koniec tematu , ma jeszcze pomnik wybudowac kilku moralistom z tego forum czy o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie info ode mnie, więcej nie będę wrzucał rzeczy promujących Magica.

 

Dostępna jest już apka

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magicbasketball&fbclid=IwAR170jk_y1cD-XFjggKiuIyeiDcEvTGUzREOecQzgVtVmcvmb9kxojRLL6k

App Store: https://itunes.apple.com/us/app/magic-basketball/id1459247109?l=pl&ls=1&mt=8&fbclid=IwAR1bXqfABiidG9bH_UDWN8MgbrRG46GrDrQXRVPtKhrkeG74ueFbEy_supc

 

Wystarczy ściągnąć apkę, ściągnąć wydanie i czytać.

 

Oczywiście czekam na konstruktywną krytykę odnośnie tego co jest w środku. Każda opinia jest dla nas bardzo ważna i pomoże nam się poprawiać w przyszłośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście czekam na konstruktywną krytykę odnośnie tego co jest w środku. Każda opinia jest dla nas bardzo ważna i pomoże nam się poprawiać w przyszłośći.

Już ściągam.

 

Btw. o co co chodziło z tym licznikiem na stronie? Wczoraj odliczał do 1 w nocy, a potem odliczał znowu do 13 i zresztą nadal odlicza?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ściągam.

 

Btw. o co co chodziło z tym licznikiem na stronie? Wczoraj odliczał do 1 w nocy, a potem odliczał znowu do 13 i zresztą nadal odlicza? :smile:

 

To jest zegar odliczający do startu strony. Mamy jednak małą obsuwę w kwestiach integracji z modułami zewnętrznymi, jak obsługa płatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zegar odliczający do startu strony. Mamy jednak małą obsuwę w kwestiach integracji z modułami zewnętrznymi, jak obsługa płatności.

Aaa, myślałem że to odlicza do odpalenia numeru zerowego:)

 

Ściągnąłem apkę, zainstalowałem, ściągnąłem numer, otworzyłem, więc póki co wszystko śmiga, zaraz się zabiorę do czytania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.