Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2018/2019 - "Nie płakałem po Cousinsie"


MarcusCamby

Rekomendowane odpowiedzi

oni dwaj nie zagrali w trzech meczach (zresztą ich impact i tak jest przeceniany), ale inni tak, więc jest to pewna informacja odnośnie jakości supportu. zresztą, skoro nawet super Holiday wykręcając takie numerki nie jest w stanie dać drużynie porządnego ataku, to o czymś świadczy. no chyba że wszystko to wina Okafora, który walczy o pozostanie w NBA i jednak się stara na tym boisku. w sumie czy ktoś mógłby napisać coś więcej niż on/off odnośnie tego, co on konkretnie robi źle (w tych 4 spotkaniach), że jest tak słaby w ofensywie?

Jest czarna dziura. Robi slabe zaslony. Nie biega szybko do kontr. Slabo rzuca osobiste. Nie daje spacingu.

 

Ma jeden elitarny skill a reszte ponizej sredniej. Slabo jak na 2019 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czarna dziura. Robi slabe zaslony. Nie biega szybko do kontr. Slabo rzuca osobiste. Nie daje spacingu.

 

Ma jeden elitarny skill a reszte ponizej sredniej. Slabo jak na 2019 :smile:

 

 

ale to mówisz o nim ogólnie, czy opierasz się na tych czterech meczach? bo np. pod względem podań otrzymanych i wykonanych nie wygląda na czarną dziurę:

 

PASS MADE/RECE	PLAYER
1,57	Kenrich Williams
1,40	Solomon Hill
1,30	Jahlil Okafor
1,11	Julius Randle
1,10	Nikola Mirotic
0,98	Tim Frazier
0,94	E'Twaun Moore
0,94	Frank Jackson
0,93	Elfrid Payton
0,87	Jrue Holiday
0,84	Darius Miller
0,64	Ian Clark

do tego screen asyst miał najwięcej w zespole.

Kolejny raz nie wiesz co piszesz. Proponuje sprawdzić dokładnie dane zanim coś napiszesz.

a ja proponuję nie uczyć ojca jak dzieci tworzyć.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to mówisz o nim ogólnie, czy opierasz się na tych czterech meczach? bo np. pod względem podań otrzymanych i wykonanych nie wygląda na czarną dziurę:

 

a o co pytales? :)

 

tak, mial pare podan jak dostal pilke na obwodzie i oddal - im blizej kosza sie znajdowal tym wieksza grawitacja Jahila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnośnie byci

a o co pytales? :smile:

widziałeś wszystkie cztery? każdą jego possesion czy tylko jakieś fragemnty?

 

jeszcze co do bycia czarną dziurą, to okazuje się, że gdy dostawał piłkę, to szybko kończył*, a skoro kończył mega efektywnie to dlaczego to coś złego?

 

*28 rzutów oddał po trzymaniu piłki przez 0-2s (tylko Miller miał więcej FGA); 16 po 2-6s (znowu drugi - za Jrue); tylko 4 FGA po więcej niż 6s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnośnie byci

widziałeś wszystkie cztery? każdą jego possesion czy tylko jakieś fragemnty?

 

jeszcze co do bycia czarną dziurą, to okazuje się, że gdy dostawał piłkę, to szybko kończył*, a skoro kończył mega efektywnie to dlaczego to coś złego?

 

Tak jak juz pisalem widzialem dwa (OKC, SAS). Czemu taka gra jest zla (szczegolnie w momencie kiedy wyokonawca oddaje z nawiazka po drugiej stronie)? Bo generalnie ogladajac Nuggets widze jak dobrze ball movement wplywa na najbardziej nawet zapyzialych rolsow. Robienie McHale'a w 2019 niekoniecznie jest pozadane patrzac bardziej calosciowo (+ McHale bronil ofc :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*28 rzutów oddał po trzymaniu piłki przez 0-2s (tylko Miller miał więcej FGA); 16 po 2-6s (znowu drugi - za Jrue); tylko 4 FGA po więcej niż 6s.

 

 

Myślałem ze excelowcy mnie niczym nie zaskoczą, dziś sie dowiedziałem ze istnieje statystyka na szybkość oddawania rzutów po podaniu. A chciałem sobie poczytać bo dalej wierze w Okafora. Nie dam chyba jednak rady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem widzialem dwa (OKC, SAS). Czemu taka gra jest zla (szczegolnie w momencie kiedy wyokonawca oddaje z nawiazka po drugiej stronie)? Bo generalnie ogladajac Nuggets widze jak dobrze ball movement wplywa na najbardziej nawet zapyzialych rolsow. Robienie McHale'a w 2019 niekoniecznie jest pozadane patrzac bardziej calosciowo (+ McHale bronil ofc :smile: ).

obrona to inna bajka, z tym nie mam zamiaru polemizować. ale zastanawia mnie jak można mieć tak negatywny wpływ na ofensywę, gdy ani nie zabiera się wielu possessions (a gdy już jakieś, to wykorzystuje się je znakomicie), ani nie przetrzymuje piłki. dlatego też twoje wytłumaczenie mnie nie przekonuje (ale of course ball movemnt jest super - dodam na wszelki wypadek, bo jeszcze jakiś życzliwy znowu się przyczepi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrona to inna bajka, z tym nie mam zamiaru polemizować. ale zastanawia mnie jak można mieć tak negatywny wpływ na ofensywę, gdy ani nie zabiera się wielu possessions (a gdy już jakieś, to wykorzystuje się je znakomicie), ani nie przetrzymuje piłki. dlatego też twoje wytłumaczenie mnie nie przekonuje (ale of course ball movemnt jest super - dodam na wszelki wypadek, bo jeszcze jakiś życzliwy znowu się przyczepi).

Tu jest chyba nieporozumienie stopnia. Jahil sam na pewno nie byl powodem tak slabego O, ale na pewno tez jest duuuuzo gorszy niz sugeruje to sam TS% (i konsekwencje tego w postaci tekstow o "tak grajacym Okaforze).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że główną różnicę w ortg robi 3p%. z Okaforem na parkiecie Mirotic miał 2/8, Jrue 4/14, a Miller 5/16. natomiast bez odpowiednio 6/10, 3/6 oraz 6/15. pytanie więc dlaczego rzucali gorzej? obrona bardziej się na nich skupiała? trochę chyba dziwne skoro to tak efektywny podkoszowy, więc odpuszczanie go jak jakiegoś Rodmana, czy nawet Draymonda nie ma za bardzo sensu.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że główną różnice w ortg robi 3p%. z Okaforem na parkiecie Mirotic miał 2/8, Jrue 4/14, a Miller 5/16. natomiast bez odpowiednio 6/10, 3/6 oraz 6/15. pytanie więc dlaczego rzucali gorzej? obrona bardziej się na nich skupiała? trochę chyba dziwne skoro to tak efektywny podkoszowy, więc odpuszczanie go jak jakiegoś Rodmana, czy nawet Draymonda nie ma za bardzo sensu.

Tylko ze on jest efektywny wylacznie w poblizu kosza a tak to lubi sobie postac na obwodzie (cholera wie po co skoro niekryty nie rzuca) albo porobic nieudolne screeny na midrange'u. Nie walczy tez jakos super aktywnie o pozycje pod koszem. Jesli chodzi o poruszanie sie w ataku to taki gorszy Drummond (bo ten przynajmniej swietnie sie umie ustawic do zbiorki i az tak nie wybiega na obwod).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem trójki z meczu vs SAS i faktycznie te zasłony są czasem strasznie słabe. ale to mogłoby tłumaczyć niewielką część pudeł i w jeszcze mniejszym stopniu tak dużą różnicę w ortg.

Jesli moj eye-test, ktory nie skupial sie na analizie Jahila dobrze mi mowi to on ma poza tym cala mase akcji w ktorych nie robi praktycznie nic. Zbija baki ala Drummond (ale ten sie spina jak widzi rzucajacego kolege). Tak wiec to niby fajnie jak na super procencie wykorzystujesz posiadania jakie dostajesz raz na 3 akcje - ale jednak slabo jesli w pozostalych dwoch nie robisz w zasadzie nic pozytecznego - szczegolnie w 2019 kiedy odensywa w koszykowce poszla tak mocno do przodu (to tak jakby taki Korver super trafial za 3 jakby juz rzucal, ale poza tym nie robil tego calego zamieszania w kazdym praktycznie posiadaniu - co imho mialo wiekszy wplyw na jego swietny impakt niz same trafienia*).

 

* ofc bez trafiania na super procencie to sianie poplochu by nie wychodzilo, ale wiesz o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie wierzę, Karol po raz kolejny rozpoczyna "gównoburzę" choć meczów nie widział i zaczyna się jakaś histeria.

Więc żeby zamknąć temat Okafora - on jest przede wszystkim koszmarny w defensywie i team play. Statystyki zaburzają obraz dla osób, którzy meczów nie widzieli. Dla przykładu:

- większość bloków sugerujących "dobra obronę 1-1" to były zagrania, gdzie on nawet średnio starał się blokować. Kilak razy Blejk i LMA nadziali się po prostu na wystawione ręce do góry (tu przytoczenie dla młodzieży - ile mogą dać ręce w górze!), na dłuższą metę nie widze opcji rim protectora. Kanter też od czapy miewał po kilak bloków w meczu, a potem kilkanaście meczów bez żadnego...

- team def, gra na switchach nie istnieje (chyba, że te bloki uznamy za takową)

- zbiórka na tle dosyć przeciętnych rywali (stuletni P.Gasol, Zaza, okładany lodem i trochę pasywny w meczu Marc) też nie powala.

- w ofensywie gra na zasłonach koszmarna (ale to już koledzy pisali)

- zabijał flow/pace - jak julek pisał, koszykówka lat 70

- miał naprawdę sporo lucky shots, które przesłaniają TS - ale brawo bo wpadły.

Generalnie dosyć zagubiony biegał, niemniej nie jest tak, że nie starał się w ofensywie - starał i chwała mu za to. Z pozytywów:

- kilka razy ładnie przepchał rywali w post up

- no i nieźle ten jego jumper wygląda

 

było już o tym mówione: PIPM "uważa", że m. in. na rzuty za trzy obrona nie ma wpływu i taktuje to jako luck.

Karol to tylko "PRZYKŁAD", nie wyrocznia jak pisze Jasiu. Chcesz to zobacz sobie inne, tylko przestań o tym TS pisać.

 

jeśli spojrzysz na raw data, to Jrue robiąc 25 ppg przy 57 TS% oraz prawie 3 ATO ma on/off w ataku -13.7; Okafor -11.4. jak to zatem możliwe, że dwóch tak efektywnych ofensywnie zawodników ma tak negatywny wpływ na drużynę po tej stronie?

Poniekąd już pewne wnioski wyciągnąłeś (skuteczność po zasłonach - a raczej ich braku), ale wystarczy zerknąć na on/off za wowy i widać wyraźnie w kto tu "jest winny":

Jrue On Okafor Off ORtg 117,8 DRtg 91,8 NetRtg +26,0

Jrue On Okafor On ORtg 101,7 DRtg 117,8 NetRtg -16,1

Jrue Off Okafor On ORtg 107,1 DRtg 117,9 NetRtg -10,8

Jrue Off Okafor Off ORtg 123,4 DRtg 93,8 NetRtg +29,6

 

Od dawna piszę, że adv stats bez szerszej analizy i oglądania meczy są niewiele warte, ale z niektórymi osobami (w tym z Tobą) bez nich nie idzie rozmawiać.

Np. ost. była dyskusja z Engelmanem czemu niejaki Galloway jest 5 SG i 25 graczem ligi pod względem ORPM..., Patty Mills to poziom Currego w ORAPM, a Joseph ma czołowy (swego czasu prawie najlepszy) w DRAPM.

 

Jak czytam, że Giannis był ujemnym grajkiem w trzecim sezonie, bo miał ujemny net - bo po prostu grał w tak słabym teamie, ale w on/off był na +, to otwiera się wirtualny nóż w wirtualnej kieszeni

Najpierw niech Ci się otworzy mój post, który jest porównaniem na konkretny moment rozwoju (chyba, że chcesz oceniać postępy - jednego po 2 miesiącach, drugiego po sezonie).

Potem niech ci się strona z on/off otworzy i sprawdź w końcu, że Giannis miał ujemny on/off mniej więcej do połowy stycznia, co już Ci pisałem wcześniej.

Może wtedy przestaniesz nadinterpretować moje (i nie tylko) wypowiedzi, bo trochę irytujące już to zaczyna być i nie ma nic wspólnego z merytoryką.

Myślałem ze excelowcy mnie niczym nie zaskoczą, dziś sie dowiedziałem ze istnieje statystyka na szybkość oddawania rzutów po podaniu. A chciałem sobie poczytać bo dalej wierze w Okafora. Nie dam chyba jednak rady

Hehe co więcej Karol liczy podania, ale nie patrzy w meczu w którą stronę lecą. To trochę jak ze skutecznością podań naszych obrońców i obrońców Hiszpanii w piłce nożnej, też można napisać , że % poziom światowy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No timing wiadomy, że pod Lakers, pytania :

 

1) kto się może wpie*dolić jeszcze

2) Czy Pels go oddadzą teraz (w sensie igranie z ogniem jak im się oferty nie spodobają)

3) Czy uda się zachować kogoś z młodych w LAL x)

 

1) Philly

2) Im wcześniej tym więcej wyciągną

3) A po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.