Skocz do zawartości

Boston Celtics 18/19 - Mistrz Brad i jego uczniowie.


delfin

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym brakiem trójki Smarta to bym nie przesadzał. Przecież on rzuca sporo nieprzygotowanych i to jest bardziej problem, a mimo to skuteczność ma nawet znośną. To nie jest Andre Roberson czy Ben Simmons, a czasem można odnieść takie wrażenie z komentarzy. Przynajmniej widać z sezonu na sezon poprawę w tym elemencie, a w defensywie jest doskonały i wg moich obserwacji nie jest to zasługa systemu Stevensa, bo on często broni indywidualnie najlepszego gracza rywala od niskich do wysokich.

 

Spodziewałem się, że dostanie kontrakt koło 15mln przy obecnym rynku. Te 13 na sezon to moim zdaniem steal dla Celtics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kontrakt z jednej strony nie wygląda źle. Z drugiej, przy takim tłoku jak jest w Bostonie na pozycjach 1-3 i tym, że Rozier / Irving / Tatum / Brown i jeszcze Hordford też są niedługo do przedłużenia... już mi się ten kontrakt podoba nieco mniej. Tzn z góry było wiadomo że ich wszystkich się nie utrzyma, pytanie czy na pewno opcja z Smartem jako drugim SG / PG, i to za 13 baniek na rok, jest taka fajna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry deal dla C's. Niby teraz wydaje się, że graczy na obwodzie i graczy do przedłużenia jest sporo, ale też mając w pamięci niepewną sytuację z Irvingiem i plotki o polaczeniu sił przez niego z Butlerem(z Butlerem więc raczej nie w Cs) to lepiej mieć Smarta niż nie mieć. Jeśli Irving zostanie to będzie można coś pomyślec o dalszych ruchach i jego oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart dostał sporo... Zwłaszcza ,jak na obecny rynek. Ja wiem ,że on jakimś dziwnym cudem poprawiał atak. Tylko ile potrwa jak liga się skapnie ,że lepiej pozwolił Marcusowi wjechać pod ten kosz gdzie dostanie czapę niż pomagać by ten mógł podać na obwód

 

W historii ligi chyba nie bylo tak słabego strzelca , który by rzucał tak dużo. W obronie on i Baynes dawali twardość i to jest rzeczywiście nieocenione ale czy warte aż 13 mln to nie jestem pewien.

 

@rw30

Przecież Boston dopiero co wybrało sobie centra w drafcie plus mają trochę wysokich wyborów draftowych. Jakiegoś centra sobie wybiorą do czasu odejścia Horforda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest jeszcze szansa na to, że Horford z WDZIĘCZNOŚCI za taki tłusty kontrakt zgodzi się na paycut i zostanie z Celtics po zakończeniu kontraktu. 

 

Zakładając, że skorzysta z PO to po sezonie 19/20 będzie miał 34 lata.

 

Możliwe także, że za rok zrezygnuje z PO po to, żeby dogadać się z Bostonem na dłuższy kontrakt, ale za mniejsze roczne wynagrodzenie.

 

Opcji jest dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ely Smart dostał normalnie, gorzej wygląda niz RoCo, podobny do Nurka czy Bartona ale już porównując do Granta czy Exuma, to wg mnie jest lepszy. Bo BOS czy POR musiały przedłużyć swoich graczy, którzy decydują o defensywie ich ekip (bez nich spadają nawet jakieś 10 pozycji w rankingu), natomiast UTA czy OKC spokojnie mogły zamienić graczy jakimiś FA za Vet min czy rocznymi kontraktami, ale postanowiły podjac ryzyko (cen w przyszłym sezonie?, utraty talentu?) dziś, choć gracze są totalnymi non-factorami.

 

Stąd nie rozumiem czemu tak bronisz ceny Exuma, a negatywnie oceniasz Smarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam szczegółów kontraktu Smarta (czy cały gwarantowany itd.), ale porównywanie między tymi graczami sumy gwarantowanej to niekoniecznie dobry pomysł, bo o ile u Exuma krótki kontrakt jest atutem dla UTA (ryzyko kontuzji, brak rozwoju itd.), to w BOS raczej nie byli zainteresowani aby Smart im uciekł za rok czy 2 lata i/lub musieliby mu dołożyć kilka mln rocznie jak rynek zluzuje i stawki będą wyższe.

Zdecydowanie dziś patrzę na to, że Smart jako anchor defensywy będzie kosztował contendera 11,6 mln w tym sezonie a szklany koleś z potencjałem (nie twierdzę, że małym) będący na końcu rotacji 9,6... więc wartość rocznego wynagrodzenia bardziej odpowiada roli Smarta, niż Exuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dziś patrzę na to, że Smart jako anchor defensywy będzie kosztował contendera 11,6 mln w tym sezonie a szklany koleś z potencjałem (nie twierdzę, że małym) będący na końcu rotacji 9,6... więc wartość rocznego wynagrodzenia bardziej odpowiada roli Smarta, niż Exuma.

nie wiem czemu sie uparłeś na tego Dante choć tak naprawde przy porównywalnym zdrowiu to są zbliżonej klasy gracze. Marcus lepszy w obronie a Exum lepszy w ataku. Obaj bez trójki

 

Jazz za 52/4 ma Inglesa a powiedz mi czy wolałbyś Smarta czyJoe za tą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jazz za 52/4 ma Inglesa a powiedz mi czy wolałbyś Smarta czyJoe za tą cenę

 

Zależy do jakiej ekipy i za jakiego gracza, dla mnie porównywalni gracze z innymi zaletami. W BOS czy Bucks nie widzę dla niego miejsca, a w takiej UTA czy DEN pasuje lepiej niż Smart. Smarta wziąłbym do Soty, ORL czy CHA gdzie brak stopera na G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem czemu sie uparłeś na tego Dante choć tak naprawde przy porównywalnym zdrowiu to są zbliżonej klasy gracze. Marcus lepszy w obronie a Exum lepszy w ataku. Obaj bez trójki

 

LOL

 

Exum nawet nie jest lepszy od Smarta w ataku nie wspominając o defensywie

 

Exum=Smart brzmi śmiesznie i nierealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ingram jest w adidasie a Tatum w przyszłym sezonie pewnie będzie reprezentantem modelu Kobego w Nike coś jak Deroezan. W dzisiejszych czasach marketingu taka teoria jest mocno prawdopodobna. Swoją drogą to tak jakby Larry Bird uczył na emeryturze młodego Kobego. Ehh gdzie ta stara rywalizacja Lakers Celtics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.