Skocz do zawartości

[2028-2029] Draft i Free Agency - Komentarze


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki:
Kevin Johnson - Lakers
John Stockton - Hornets
Mookie Blaylock - Timberwolves
Jason Williams - Knicks
Kenny Anderson - Celtics
Mike Bibby - Warriors
Danny Ainge - Clippers
Gheorghe Muresan - Mavericks
Ron Harper - Bulls
Ricky Pierce - Wizards
Alec Burks - Lakers
Gerald Wilkins - Pistons
Benoit Benjamin - Nuggets
Richard Hamilton - Nets
Herb Williams - Hornets
Bill Wennington - 76ers
Matt Geiger - Celtics
George McCloud - 76ers
Jake Tsakalidis - Bucks
Duane Causwell - 76ers
Dino Radja - Hornets
Theo Ratliff - Celtics

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MLE nie przysługuje drużynom, które przekroczyły wyżej wymienione granice z powodu rezerwacji praw Birda.

 

W związku z tym Lakers nie mogli użyć MLE więc Alec Burks trafia z powrotem na FA. Przepraszam, że przed simką tego nie ogarnąłem, ale zapomniałem o tej zasadzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje salary porzed podpisaniem KJ:

48 978,291

 

MLE - Mid Level Exception. Przysługuje tylko klubom, które mają mniej niż 4 500 000$ wolnego salary.

 

Ty miałeś wolnego salary 5 021,709. Imo nie mogłeś skorzystać z MLE w takim przypadku.

 

W ogóle dziwię się Tobie, że nie podpisałeś Burksa za te 5 baniek z haczykiem które miałeś wolne w salary, bo (chyba) mogłeś tak zrobić. Wystarczyło ponumerować oferty tak, by Burks był bidowany pierwszy, a KJ jako drugi.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? Bo nie rozumiem?

Nie jest tak jak Roger napisał, bo chyba źle spojrzał. Rzeczywiście miałeś salary na minusie więc powinieneś móc użyć MLE, ale salary na minusie miałeś ze względu na zastrzeżone prawa birda do Johnsona. Jest w regulaminie wyraźnie napisane, że jeśli przez prawa birda masz w salary mniej niż 4 500 000 (granica do użycia mle) to tego MLE użyć nie możesz. W tej sytuacji, żeby użyć MLE trzeba spojrzeć na swoje salary bez zastrzeżeń do zawodników. Czyli jeśli prawa birda do Johnsona wynoszą 15 mln to do -5 mln które masz w salary dodajesz tą kwotę 15 mln, w salary masz wtedy 10 mln, a żeby użyć MLE trzeba mieć poniżej 4,5 mln.

 

Teraz już oczywiście możesz użyć zarówno MLE jak i LLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak jak Roger napisał, bo chyba źle spojrzał. Rzeczywiście miałeś salary na minusie więc powinieneś móc użyć MLE, ale salary na minusie miałeś ze względu na zastrzeżone prawa birda do Johnsona. Jest w regulaminie wyraźnie napisane, że jeśli przez prawa birda masz w salary mniej niż 4 500 000 (granica do użycia mle) to tego MLE użyć nie możesz. W tej sytuacji, żeby użyć MLE trzeba spojrzeć na swoje salary bez zastrzeżeń do zawodników. Czyli jeśli prawa birda do Johnsona wynoszą 15 mln to do -5 mln które masz w salary dodajesz tą kwotę 15 mln, w salary masz wtedy 10 mln, a żeby użyć MLE trzeba mieć poniżej 4,5 mln.

 

Teraz już oczywiście możesz użyć zarówno MLE jak i LLE.

 

Ok. Dzięki za odpowiedź. Sugerowałem się tym salary na minusie razem z prawami birda. Ale chyba w tym etapie dalej nie będę mógł użyć MLE? Ze składu ubędzie mi Burks który jest wliczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedź. Sugerowałem się tym salary na minusie razem z prawami birda. Ale chyba w tym etapie dalej nie będę mógł użyć MLE? Ze składu ubędzie mi Burks który jest wliczony.

-6+4,5=-1,5 więc dalej będziesz mógł użyć MLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak jak Roger napisał, bo chyba źle spojrzał.

 

Faktycznie zapomniałem o prawach birda ale nie zmieniło to w ostateczności sensu mojego posta ;]

 

btw. ale chyba mógł zrobićtak jak napisałem, że najpierw daje Burksa i proponuje mu to co ma wolne w salary, a potem daje ofertę z prawami birda dla KJ - pamiętam w ubiegłych latach i jeszcze wcześniej wielokrotnie tak były składane oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałem o prawach birda ale nie zmieniło to w ostateczności sensu mojego posta ;]

 

btw. ale chyba mógł zrobićtak jak napisałem, że najpierw daje Burksa i proponuje mu to co ma wolne w salary, a potem daje ofertę z prawami birda dla KJ - pamiętam w ubiegłych latach i jeszcze wcześniej wielokrotnie tak były składane oferty.

Jeśli ktoś dysponuje wolną kasą w salary cap (wliczając wartość BR danego zawodnika), to oczywiście może najpierw wykorzystać wolną kasę, a później złożyć umowę dla zastrzeżonego zawodnika.

 

Natomiast jeśli przekracza salary cap po wliczeniu wartości BR danego zawodnika, to takiej możliwości nie ma (formalnie nie ma środków na koncie, gdyż są one zablokowane przez prawa birda). No i wydaje mi się (z tego co pisał SlaKB), że u Piotrka wystąpiła ta druga sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyż prawda. To tyczy się sytuacji w których ma wolne miejsce w salary razem z zastrzeżonymi prawamai birda zgodnie z tym postem:

 

 

Geddo ma w umowach 10 mln, birdy Melo i Baylessa dają w sumie 6+18=24mln, salary wynosi 52.5mln, więc do dyspozycji w najbliższym etapie FA ma w sumie 52.5 - 24 -10 = 18.5 mln i to do rozdysponowania na jakiegokolwiek zawodnika na FA. Teraz wprowadzamy kolejność składanych umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tym HCA nie przesadzał biorąc pod uwagę jak wygląda wschód, ale o PO na pewno powalczą. Ja różnie oceniam te trejdy Bucks, ale cieszę się z tego względu że wreszcie zostały tam wykonane jakieś poważne ruchy. Od wielu lat (z jednym wyjątkiem i PO z 8 seeda) to wyglądało tak, że Bucks byli teamem na 30-35w, mieli 7-8 pick w drafcie i nic z tego nie wynikało. Teraz wreszcie coś się zmieniło.

 

A ogólnie jak oceniacie offseason? Zmienią się contenderzy czy wszystko zostaje postaremu jak od wielu lat? Pistons na pewno są słabsi po zakończeniu kariery przez Wesa Johnsona (c***ek pokrzyżował mi plany) i utracie Muresana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogólnie jak oceniacie offseason?

 

Poza tym, że dwa trejdy mi padły (snt po Richmonda i Pippena) + nikt nie chce ze mną podpisać + nie mam na MLE to nawet spoko :D

 

Payton zupgrejdowany do Harpera + mam Martina, którego skillset baaaardzo mi się podoba (brak Worthy'ego może jednak trochę zaboleć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że dwa trejdy mi padły (snt po Richmonda i Pippena) + nikt nie chce ze mną podpisać + nie mam na MLE to nawet spoko :grin:

 

Payton zupgrejdowany do Harpera + mam Martina, którego skillset baaaardzo mi się podoba (brak Worthy'ego może jednak trochę zaboleć)

 

Trejd z Nuggets bardzo fajnie Ci wyszedł, Harper to duży upgrade względem Paytona. W obronie mniej więcej to samo, ale w ataku to bez porówania. Worthy to mnie nie specjalnie przekonuje o czym chyba już kiedyś dyskutowaliśmy? Ale od Stojakovica i Martina aktualnie jest lepszy. Z tym, że Martin może być kiedy lepszy niż Worthy kiedykolwiek był. 

 

Jestem bardzo ciekawy co oferowałeś Nets, że woleli Ci oddać Pippena/Richmonda zamiast ich zostawić u siebie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trejd z Nuggets bardzo fajnie Ci wyszedł, Harper to duży upgrade względem Paytona. W obronie mniej więcej to samo, ale w ataku to bez porówania. Worthy to mnie nie specjalnie przekonuje o czym chyba już kiedyś dyskutowaliśmy? Ale od Stojakovica i Martina aktualnie jest lepszy. Z tym, że Martin może być kiedy lepszy niż Worthy kiedykolwiek był.

 

Jestem bardzo ciekawy co oferowałeś Nets, że woleli Ci oddać Pippena/Richmonda zamiast ich zostawić u siebie. :D

To zadna tajemnica w sumie bo i tak to dostali od Kings - tj wolne salary cap w przyszle FA (ehhh chca ludzie widac zapolowac na goata Webbera i moze tez innych ogorow jak jakis Shaq).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.